Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 289 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 15 4,9%

  • Ukupno glasača
    304
Ne vidim tu problem, tako se uvek radilo kad bi počeo novi ugovor, neki primeri su:

2016. gradske linije

2016. potez 600

2018. potez 500

2023. potez 600

S obzirom da je ovaj ugovor indentičan onom koji je počeo 2016., odnosno za gradske linije je, sve će početi u jednom danu sem linije 88 za koju Strela nema kapacitete da preuzme.
Аха добро нисам знао само сам изнео своје мишљење које изгледа није тачно. Јел потписан тај уговор?
 
Idalje nije ali vrlo brzo će to, jer je sve dogovoreno unapred i nema nikakvih žalbi.
 
Ja sacekam uvek putnika i sve ali kad ga sacekam i dam levi migavac da se ubacim u kolonu uvek trci jos neko, e jbg gotovo.
kada bi čekao svakog ko dotrčava na zelenom vencu i tim većim okretnicama, ne bi krenuo do kraja smene. zato je to formalno rešeno na jedini mogući i pravedan način, a mi koji hoćemo da imamo viška saosećanja, možemo to da radimo na svoju odgovornost. i uvek će nas neko psovati, šta god uradili.
uveče sam uvek stajao, ne zbog linija na kojim sam radio (mahom su bile gradske i česte), već zato što možda neko žuri na neko presedanje na neku prigradsku ili međugradsku i pitanje je da li ima posle neki drugi polazak ako zakasni. ljudi uveče ne kasne na prevoz uvek svojom krivicom, posebno ako rade drugu smenu negde u tri lepe ili ih je preko vremena zadržao neki privatnički nesoj.
na prigradskim bi isto trebalo učiniti ljudima kad god je to moguće, možda idu 1-2 stanice, ali one na takvim linijama mogu da budu dosta udaljene, kolovoz može da bude bez trotoara i nezgodan za pešačenje, pitanje je da li putnik ima gde da se skloni i čeka u slučaju lošeg vremena itd.
naravno, prvo svakog vozača treba učiti da nikada ne čeka onog ko dotrčava otpozadi na zadnja vrata ili poprečno iza stajališne niše i posebno paziti na pretrčavanja iz autobusa koji je stao iza.
mnogi ovde ne razumeju da su za čekanja putnika vozači dobijali prijave. koliko je samo njih nadrljalo onde kod odeona, gde je semafor par metara od stanice i non stop neko doleće. i to prijave ne stižu čak nužno od unutrašnje kontrole gsp-a, već od putnika koji se u tom trenutku nalazio u vozilu. putnik je uvek u pravu, a kada se sukobe interesi dva putnika nadrlja vozač.
 
Jutros dve 48-ice jedna za drugom, a ta druga ni manje ni više nego Solaris. Displej nije bio kodiran, samo papiri. Slika je užas, jer je uhvaćen u brzini na glupom mestu, i još u punom pokretu, al ovde kvalitet fotografije nije primaran, da tako kažem.
20240910_065234.jpg
 
Ja uopste nisam u toku, koji su autobusi donirani Kosmaju? Zglobovi im pretpostavljam ni ne trebaju nesto sem za 37. Koji su solo autobusi? Ikarbusi i Higeri?
 
Jutros dve 48-ice jedna za drugom, a ta druga ni manje ni više nego Solaris. Displej nije bio kodiran, samo papiri. Slika je užas, jer je uhvaćen u brzini na glupom mestu, i još u punom pokretu, al ovde kvalitet fotografije nije primaran, da tako kažem.
Pogledajte prilog 211269
3149 je u pitanju, upravo sam u njemu

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
A zar neće u tom slučaju Zemun i Kosmaj držati baš malo linija? Zemun, ako sam dobro izračunao, samo 15, 36, 67, 78, 82 i 84. Kosmaj samo 25, 26, 37, 38 i 44?
Zemun za sad drzi linije 3a,15,18,82,612,44,56L i 67.
Kako sam ja cuo 78 ide Zemunu, 84 NBGDu
 
Po onome što sam čuo, a i neka moja procena bi bila ovakva:

UPUT - 24, 60

Novi Beograd - 18*, 58, 68, 71 i 74

Karaburma - 32, 35, 25? (Karaburmi je ostalo malo Higera i ne verujem da imaju kapacitete da uzmu puno linija, a o zglobovima tek da ne pričam)

Kosmaj - 25?, 26 i 37

Zemun - 78 i 84
Sta znaci UPUT i zvezdica kod 18ice?
 
Znaci uskoro necemo vise vidjati ik218m na 18 😢
Koliko je BMC Procity 18 CNG-a ostalo u NBGD pogonu?
 
Sta znaci UPUT i zvezdica kod 18ice?
Saobraćajni pogon Ugovoreni prevoz i unutrašnji transport. Pored minibuseva za ugovoreni prevoz dece, kao i ovih nekoliko što su na redovnim linijama, UPUT-u pripadaju još i vozila za vuču, odnosno kamioni sa kiper nadgradnjom, po sistematizaciji teretna i specijalna vozila.
 
Previse 6 zglobova.....au druze ajde malo unesi vedrine u svoj zivot....vozi se ti sa 52 umesto 56 i nek ti bude dovoljno....ali onda ne bi bio Pevčanin samim tim...e boze boze....

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
Возим се наравно. Дали су вам 6 зглобова да не бисте кукали опет преко месне заједнице када су вам дали зглобове са 83 на којој врата испадају чак и на зглобовима од гужве. На 52 то није и никада неће бити случај.
 
Zaboravih a i nije me interesovalo kada sam čuo "rezultate" tendera ali kada dolazi prvi turci...Otokar pre svega?
 
Jutros dve 48-ice jedna za drugom, a ta druga ni manje ni više nego Solaris. Displej nije bio kodiran, samo papiri. Slika je užas, jer je uhvaćen u brzini na glupom mestu, i još u punom pokretu, al ovde kvalitet fotografije nije primaran, da tako kažem.
Pogledajte prilog 211269

Za koji dan kada krene Lui, biće šokovi...
 
У свако доба дана су пуне 33 и 48 од Славије до Булевара Деспота Стефана, да је просто потребно да иде зглоб. На 33 не може, због окретнице у Кумодражу, а на 48 може. Али 48 ће бити код приватника. Можда је ово прилика да Секретаријат изађе на терен и види реално стање.
 
Возим се наравно. Дали су вам 6 зглобова да не бисте кукали опет преко месне заједнице када су вам дали зглобове са 83 на којој врата испадају чак и на зглобовима од гужве. На 52 то није и никада неће бити случај.
Ti ces da mi pricas da na liniji gde ti radi bar 10 zglobnih Solarisa da neko zna koji je bus pripadao 83,a koji nije,i kom busu ispadaju vrata,a kojem ne...dakle to što sada svaki dan pa i na tvojoj 56 imaš solo BMC,,to je posledica davanja Novog Beograda drugim pogonima donacija u vidu zglobova.Pričaš o 6 zglobnih vozila na 52 da je previše,a linija je imala bar 10 redovnih svaki dan....nisam ja to napravio druže,neko je to odredio...kad se to desilo,83 je prebačena u Kosmaj sa solo vozilima...i evo vratila se u NBGD i opet ima zglobna vozila,što sad opet nisu dali 52 u Kosmaj kao nekad...znači urgirao neko da se 52 ne dira dok je GSP na njoj...isti onaj mozda koji drzi brdo linija kroz Resnik i samo ih dodaje....a ne smeta ti kad se voziš sa solo 56 ako ti nekad uvale...tad ti to nije problem,a zameraš drugima višak na 52 zglobova...i 52 i 56 se privatizuju vrlo brzo,tako da češ ti imati zglobni NIŠ EKSPRES,a ja STRELU pola zglob,pola solo....vreme će nam pokazati ko je bolje ili gore prošao....ako se dobro sećaš,da je usvojena ona nova mreža linija,tvoja 56 bi bila ukinuta a 23 produzena na Pevac,doduse uz tramvaje do Vidikovca....nisam tada video da bi ukinuli 52....zamisli da ti neko ukine 56,misliš da ne bi narod izašao na ulice....važi što ne bi....prema tome uživaj dok još možeš kao i ja,jer nam budućnost svakako neće biti mnogo bolja....

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Vrh