Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 289 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 15 4,9%

  • Ukupno glasača
    304
I 3334 na šihti jutros. Ostale linije će po pričama u ponedeljak.
 
pretpostavljam raspored linija po pogonima nećemo znati pre 16.?
 
Нек раде шта хоће само нека ставе зглобове на 37 и 74. Остало ако може.
 
Neće, biće čiste linije privatničke i GSP. Što se tiče 37, mislim da je očigledno da će pripasti Kosmaju jer je tom pogonu donirano dosta vozila iz drugih pogona krajem meseca (većina tih vozila je izašla, a neka još nisu jer ih sređuju).
 
Не може на 50 јер је затрпана окретница. 52 ће имати 6 зглобова што је и превише.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Не може на 50 јер је затрпана окретница. 52 ће имати 6 зглобова што је и превише.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Previse 6 zglobova.....au druze ajde malo unesi vedrine u svoj zivot....vozi se ti sa 52 umesto 56 i nek ti bude dovoljno....ali onda ne bi bio Pevčanin samim tim...e boze boze....

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Zar Kosmaj nema dovoljno vozila i bez donacija? Koji je najverovatniji konačan raspored?
Kosmaj je starosnom granicom izgubio 40ak vozila ovom najnovijom starosnom granicom, tako da bez donacija ne bi mogli normalno da funkcionišu sa svim linijama koje drže.
 
Zaboravio sam N seriju. A koja bi konačna raspodela po pogonima mogla da bude?
 
Zaboravio sam N seriju. A koja bi konačna raspodela po pogonima mogla da bude?
Po onome što sam čuo, a i neka moja procena bi bila ovakva:

UPUT - 24, 60

Novi Beograd - 18*, 58, 68, 71 i 74

Karaburma - 32, 35, 25? (Karaburmi je ostalo malo Higera i ne verujem da imaju kapacitete da uzmu puno linija, a o zglobovima tek da ne pričam)

Kosmaj - 25?, 26 i 37

Zemun - 78 i 84
 
A zar neće u tom slučaju Zemun i Kosmaj držati baš malo linija? Zemun, ako sam dobro izračunao, samo 15, 36, 67, 78, 82 i 84. Kosmaj samo 25, 26, 37, 38 i 44?
 
Uzmi u obzir to da ta dva pogona nemaju nešto puno vozila, kao i to da su 26 i 37 pojedinačno kao jedan ceo potez, dakle one same pokrivaju gubitak poteza 300 i 400, više je stvar u broju vozila nego u broju linija. Zaboravio si i 27E za Kosmaj.
 
Pa tehnički GSP ostaje sa samo oko 40 autobuskih linija manje-više. I da ih ravnomerno raspodelimo, svaki pogon bi imao najviše oko 10 linija.
 
Који гсп погон је тренутно у најгорем стању?
 
Neće, biće čiste linije privatničke i GSP. Što se tiče 37, mislim da je očigledno da će pripasti Kosmaju jer je tom pogonu donirano dosta vozila iz drugih pogona krajem meseca (većina tih vozila je izašla, a neka još nisu jer ih sređuju).
Па није ми логично да у једном дану приватници преузму линије од гсп логичије ми је да ће једно време (пар дана) возити заједно на некој линији док се не уходају па после тога остати само тај превозник коме је припала линија. Не знам ово је чисто моје размишљање можда нисам управу само ми је нелогично да рецимо до 15-вози гсп а сутра само приватник и обрнуто
 
Ne vidim tu problem, tako se uvek radilo kad bi počeo novi ugovor, neki primeri su:

2016. gradske linije

2016. potez 600

2018. potez 500

2023. potez 600

S obzirom da je ovaj ugovor indentičan onom koji je počeo 2016., odnosno za gradske linije je, sve će početi u jednom danu sem linije 88 za koju Strela nema kapacitete da preuzme.
 
Vrh