Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 264 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    277
jesu živi busevi #441 i #445? (IK218) imam neke informacije da postoje ali ih nisam dugo video u saobraćaju.
 
e super, hvala! koliko ih je inače tu bilo? znam za 448 i 449 da su živi, 446 je isečen, 445 i 438, ima(o) li je još neki?
 
Pošto im 73 odlazi sutra, na nju su poslali najveće moguće leševe, a i nešto što se retko viđalo prethodnih dana, a to je novija M serija i naravno solo M 3247. Zemun od sutra drži liniju 9A (do kraja avgusta) gde će očito slati najveće leševe iz garaže, tako da će i tu biti veselo.
Takođe su poslali i dva Solarisa za oproštaj - 3111 i 3116 😁
 
Danas je nešto bolje stanje, na 18 su danas poslali 3112, 3113, 3114, 3118, 3119, 3120 i 3121, taman da pomisle ljudi da se sve vratilo u normalu
 
Ne zna se, ali sve ono moraju da uzmu do kraja septembra po ugovoru, odnosno najkasnije 90 dana od 26. juna kada je ugovor zaključen.
 
Kod mene crkao #3448 i ode za garažu, otpravnik bleji u 'ladovini i reče nema zamenskog vozila, tipa : Odakle?

Šta odakle? Kapiram da ima par prioriteta na #300, ali i mi smo isto ljudi i onaj ko živi 15 min od okretnice, ne može da pešači od Smederevca po ovolikoj vrućini.

Kako večito na ovoj liniji ne mogu neko kršteno vozilo da pošalju, nego bleje #3211 & #3212 koji crkavaju stalno... Kažem ja, pogon Košmar.

Prvo smanje broj vozila pa onda kada ide na 3 prestupne godine, onda stave kršinu koja se stalno kvari.

Ne znam koji će privatnik da dođe, ali mi se SP Košmar smučio.
 
Nadam se da će narednih dana biti prilike da se i 15 "ovajdi" za neki Solaris, a ne da ih sve naguraju na 18, a na 15 da izbacuju otpad. Mimo toga što su Solarisi tu, i dalje ima bar 5 Higera, ali moram priznati da je klima u svakom besprekorna. Juče sam namerno propustio M seriju i sačekao Higera jer sam prokuvao, tako da je bar klimatizacija nešto u čemu je Higer zaista dobro vozilo.
 
Kod mene crkao #3448 i ode za garažu, otpravnik bleji u 'ladovini i reče nema zamenskog vozila, tipa : Odakle?
Otpravnici na Ustaničkoj su jezivo neljubazni, nad*kani, nezainteresovani i neozbiljni... Tačno ceo potez da stane, prstom ne bi mrdnuli ni za šta. Bilo je slučajeva da ljudi najnormalnije pitaju kad se po redu vožnje očekuje da krene neki autobus, a odgovori su bili "Pa kad krene...".
 
58-ca večeras opet umalo pre*išala stajalište kod Dunav Stanice, to mi se već jednom desilo sa 37. Kakva slučajnost, obe privatne linije, oba puta strani vozači. Ovaj problem polako postaje rak-rana beogradskog autobuskog podsistema, skoro koliko i akutno srozavanje voznog parka.
 
Upoznat sam sa tim problemom, jer se i meni to desilo. Privatnici kao da namerno postaju sve gori i gori. Vozni park je katastrofalan ali je makar malo bolji od onog koji je bio 2000ih
 
Vrh