Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 284 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,0%

  • Ukupno glasača
    299
NOVI 011":3paunja1 je napisao(la):
Somi303":3paunja1 je napisao(la):
Ако ИК112Н може на 303 и 302, на коју линију онда не може :rolleyes: :lool: :lool:
A Kakav je teren a relaciji 46 ž.stanica-mirjevo? Budalaština. Pa što naručuju niskopodne autobuse,ako ne možemo svi da se vozimo njima? :bash:
У Заклопачи реално има само 2 велика брда + плантаже, још кад додамо ОЧАЈАН назови пут 46 је онда ништа, а о терену по ком иде 302 нећу да причам :laugh:
 
Матеја Бељан":w9u815el je napisao(la):
Ali to nikako ne može biti razlog tragedije. To bi bilo uzrok nesreće gde vozilo nije moglo, na primer, naglo da ukoči kada mu izleti pešak, ili kada čukne vozilo ispred svog. Ovo što se desilo je nešto drugo...

Upravo tako.

  • najpre je utvrđeno da autobus marke LIAZ nije registrovan na "Beobus" već da je vlasništvo preduzeća "Bamirong" d.o.o.
  • koeficijent kočenja iznosio 47,65 odsto, a zakonom je propisan minimum od 50 odsto za autobus
  • prednji zglob uzdužne spone ima povećan zazor
  • nisu bili ispravni ni zadnje desno stop svetlo i zadnji desni pokazivač pravca
  • desnom pneumatiku, na kojem je izmerena dubina šare od 3,14 milimetara

Koja od ovih stavki daje odogor zašto je vozilo dobilo turažu (ako jeste tako?), dakle, zašto je motor 2x pomahnitao (najpre na Zvezdari, a potom prilikom transporta -> videti fotografije:
http://www.dodaj.rs/f/e/cx/49r6BQ2Y/317200303207466375253100.jpg
http://www.dodaj.rs/f/J/6R/3fUQhPwF/318300303207409708592100.jpg
http://www.dodaj.rs/f/s/zQ/2djlZjjw/316709303207333041933100.jpg )

Pravno dovoljan uslov da se vozilo smatra "neispravnim" i teret recimo prebaci na prevoznika, ali je evidentno da te stavke nisu krucijalne i da je to novinarski napumpano.
 
"Nikola_Bgd"":m890wf7k je napisao(la):
Imao sam srece da danas po polasku u skolu prvi "naletim" na novog Ikarbusa ik-112 kojeg ste spominjali...iako sam kasnio u skolu,moralo je da padne par fotosa,spolja: :D
Ikarbusik-112-Nov-1.jpg

Ikarbusik-112-Nov-2.jpg

Ikarbusik-112-Nov-3.jpg

Ikarbusik-112-Nov-4.jpg

Ikarbusik-112-Nov-5.jpg

Ikarbusik-112-Nov-6.jpg

Ikarbusik-112-Nov-7.jpg

Unutra:
Ikarbusik-112-Nov-8.jpg

Ikarbusik-112-Nov-9.jpg


Ne dirajte masinu...mnogo je dobar! 8)
http://autobusi.net/forum/viewtopic.php?t=1578&start=2055
 
Ako ne grešim, te boje nije izabrao Ikarbus, već naručilac vozila - privatni prevoznik.
 
Мени се не свиђа само плава предња маска и то што клима нема "поклопац" :D
MMtrans-P02222-5.jpg

MMtrans-P02222-2.jpg

Погледајте колико су само ГСП-ови Икари лепши јер им је поклопац климе исте боје као и каросерија, а овај је сав шарен и још бела грба одозго :blah: :rant:
487158.jpg

1280px-Ikarbus_IK-112N_Beograd.jpg
 
Sa strane djeluje ok ali naprjed je grozan i klimu su mogli da ofarbaju .ALI OVAJ PREVOZNIK IMA VELIKI + od mene kupo je nikopodno domace vozilo sa klimom kamo srece da su svi tako uradili imali bi daleko vise niskopodnih vozila a manje planinarenja :kafa:
 
Po meni je apsolutno idiotski praviti ovakav sharenis na ovom autobusu.
Kao prvo vise od 70% autobusa predstavljaju ravne staklene ciste povrshine. Od tamnog stakla. Dakle ostaje svega nekih 30% za "boju". Sada dodatno jos taj prostor umanjivati koriscenjem ovakvih sara i boja velikih kontrasta je apsurd. Skroz unisti linije samog autobusa i njegov izgled. Pa tako paznju skrece na nebitne detalje.
Sam dokaz tome je koliko je ovaj autobus lep jednobojan, mislim da ima ranije slika istih u beloj boj.
 
Bio je glavonjaa iz gsp-a na rtsu jucer.220 autobusa kupuju sledece god...
 
Очајна предња маска, требало је да буде једнобојна, као што је и климу требало у жуто да офарбају.

Што се тиче боје, она је заштитни знак овог превозника и нису лоше успели да је уклопе.

Оно што доприноси томе да аутобус изгледа кичасто су врата, односно одвратне жуте шипке на њима, и то ни мање ни више четири комада. :rolleyes:

Да су ставили једну заобљену шипку (као што има онај њихов розе зглоб) и то црну или тегет, пристојније би изгледао цео аутобус.
 
Izbor boja pojacava utisak da je prednja maska sa nekog drugog busa. Prvobitna maska je bila ok.
Nije losa ni ova ali sa ovakvim farbanjem.
3.jpg

ik-112n-01.jpg

Evo moze ova sa samo malo plave ali bez zuto plavih preloma i sa crnom bojom oko soferke.
 
ma samo liaze kad nisu uzeli ja sam im zahvalan :)
 
...Treba istraziti ko lobira da se kupuju ruski autobusi,pa malo popricati sa njim... :laugh: :laugh:
 
Pa da pojasnim neke stvatr vrata na ovom autobusi nisu napravljena u ikarbusu vec su kupljena gotova pa su ista daleko kalitetnija od onih na gspovim.Broj sipki bira prevoznik odnosno narucilac .Pohvala ikarbusu za zadnje staklo na motoru stavio je mrezu nece dolaziti do pucanja kao na gspu .A pro po boje kriv je grad beograd sto nije naredio da se sva vozila farbaju u jedinstvenu semu pa gledamo razne promasaje.Povecali su prostor za tablice pa sad mogu da stanu.Kbvalitetniji displej .I jos jednom Niskopodni + :)
 
mazovi su po mom mišljenju trenutno najbolji busevi bgd. prostor za stajanje je širi nego na 112n. i dosta su tiši.

ne znam samo kakva im je cena u odnosu na 112n.
 
Александре, остави се ти "руса" и "белоруса" и сликај нам "шпанце" :laugh:
 
Vrh