Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 259 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    272
ta prica sa vozac se zaleteo odozgo...
Koliko se secam tu se skrece pod 90stepeni od Lukijana Musickog i taj pravacje prilicno kratak.
Sumnjam da je vozac namerno zaleteo autobus, jer i na mestu gde je izasao sa kolovoza takodje treba da skrene pod 90.
postoji mogucnost kvara elektronske pedale gasa, a takodje postoji mogucnost da je vozilo dobilo `iberturu` (pun gas).
Nazalost ti stariji LIAZ-i trose ulje i ako ono dospe u usis kod dizel motora oni tada odlaze u iberturu.
Naravno postoji i ta mogucnost da je vozac iz nekog razloga izgubio kontrolu (pre nekoliko godina vozac je umro u vozilu i potom se vozilo slupalo) mada sam ja licno prilicno skeptican po pitanju toga.
 
Verovatno je da se stvorio veći uzročni lanac. Počev od, na primer, lošeg mesta postavljanja papučice, sedišta za vozača, zatim blokade papučice, loših kočnica, problema sa menjačem, pa do vozačeve nepažnje, zatim kad je sve počelo loše procene u toj gužvi itd... Najčešće je uzrok takvih nesreća zapravo čitav lanac problema
 
Чокси са ГСП Београд форума је написао:

U vezi liaza neopaženo je prošlo ovo :

"""Pomahnitali autobus

Prilikom transporta autobusa u garažu na Dorćolu nastradao je još jedan automobil!
- Kamion je vukao autobus, koji je u jednom trenutku ponovo naglo ubrzao. Autobus je prošao pored kamiona koji ga je šlepao, zakačio automobil i oštetio ga. Taj autobus kao da je bilo nemoguće obuzdati - ispričao je jedan od očevidaca."""



Bus je ponovo dobio turažu prilikom šlepanja i pokidao rudu....


Извор: gspbeograd.net
 
NOVI 011":1tjpmd96 je napisao(la):
Nisam. nego mislim da će sa manjim tehnički izmenama ovako glasiti izveštaj policije,a kasnije verovatno i odluka suda. Nisam baš zalazio u detalje zakona,moguće da ima nekih stavki nego se meni to učini kao logičan splet dogadjaja po našem sistemu... pa da ga je autobus udario na ulici,ali ih je udario u šumi. :laugh: :laugh: :laugh:

Ja stvarno ne znam kako možeš da staviš 3 smajlija koji se smeju na događaj gde su dvoje ljudi izgubili život.
 
Autobusu, juce oko 18h na liniji 65 gb 1061 nije radilo unutrasnje osvetljenje i s obzirom da je zimski period i da ranije pada mrak, u kompletnom autobusu je bio totalni mrak :rant: . Ovo me je bas iznerviralo, jer se ponasaju kao da voze krompir a ne ljudska bica :rant: Jutro sam se registovao na gsp forumu pronasao tu cuvenu nikoletu :) i prosledio joj ovu prijavu, pa cemo da vidimo sta ce da bude
 
1111":3bnpp6b9 je napisao(la):
Чокси са ГСП Београд форума је написао:

U vezi liaza neopaženo je prošlo ovo :

"""Pomahnitali autobus

Prilikom transporta autobusa u garažu na Dorćolu nastradao je još jedan automobil!
- Kamion je vukao autobus, koji je u jednom trenutku ponovo naglo ubrzao. Autobus je prošao pored kamiona koji ga je šlepao, zakačio automobil i oštetio ga. Taj autobus kao da je bilo nemoguće obuzdati - ispričao je jedan od očevidaca."""



Bus je ponovo dobio turažu prilikom šlepanja i pokidao rudu....

Извор: gspbeograd.net
Eto , upravo ono na sta sam ja i posumnjao....
Stari problem, neodrzavanje!
 
Како да пријавим да возило ЈГПП-а не креће на време тј. иде минут после Гсп-а? Тамнава на линији 43 на терминусу у Котежу редовно креће минут, два након Гсп-а, а после га "гњави" до Трга. Наравно после њега иде Гсп који буде крцат јер мора да покупи своје путнике и путнике Тамнаве.
 
Zapises gbr vozila vrijeme datum i to prijavis inspekciji ili pak na gsp forumu :kafa: Inace koliko ja se sjecam sa polaganja voznje autobusi se ne vuku slepaju na sajli vec na cvrstoj rusi tako da mi nije bas jasno kako je to pokidao
 
Ta 4 šrafa su obični zvezdasti šrafovi, da se ne lažemo i ti iz Kentkarta su malo glupavi
 
Umjesto da su uzeli srafove kao u kafu ,ili mercedes ,koji likovi samo da provalimo zasta koriste te automate moracu da obidjem divlje buvljake da vidim za koliko se to valja :laugh:
 
Pazite da vas ne prevare na buvljaku :) da vam prodaju iPad a u stvari to validator iz busa :)
 
Nove informacije oko onog Liaza koji je ubio na okretnici dvoje studenata:

"nikoleta"":3pzyplbj je napisao(la):
"Choksi"":3pzyplbj je napisao(la):
U vezi liaza neopaženo je prošlo ovo :

"""Pomahnitali autobus

Prilikom transporta autobusa u garažu na Dorćolu nastradao je još jedan automobil!
- Kamion je vukao autobus, koji je u jednom trenutku ponovo naglo ubrzao. Autobus je prošao pored kamiona koji ga je šlepao, zakačio automobil i oštetio ga. Taj autobus kao da je bilo nemoguće obuzdati - ispričao je jedan od očevidaca."""


Bus je ponovo dobio turažu prilikom šlepanja i pokidao rudu....

Фотографије дежурне екипе С.П. „Уговорени превоз и унутрашњи транспорт“ ГСП „Београд“, која је била ангажована на транспорту возила приватног превозника „Беобус група“ после саобраћајне незгоде:

316709303207333041933100.jpg

318300303207409708592100.jpg

317200303207466375253100.jpg
 
Dobro je što se ovo desilo pri šlepanju busa, sad će teže okriviti ljudski faktor.

Mogu misliti kako je vozaču te 77.
Može biti da su čoveka, ni krivog ni dužnog, stavili malkice da čami u zatvoru.

Naravno, dok ne izvrše tehničke preglede i utvrde da su sva vozila javnog prevoza tehnički ispravna!
 
Slučajno sam stavio te smajlije naravno da mi je bedak što se to desilo. :notok:
 
po rečima osobe koja radi u gsp-u jako je teško ustanoviti da li je autobus "turažu" odnosno naglo dobio gas koji vozač nije mogao da kontroliše.

tako da je stvarno moguće da autobus ima ispravne kočnice ali da jednostavno pri punom gasu šofer nije mogao da ukoči. za to bi moralo da se uradi neko expertsko veštačenje. očigledno je da ovo nije strano liazima što možemo da vidimo na našim ulicama.


zato pre nego što seruckate ovde po forumu sačekajte kraj istrage.


ako ste ikad gledali air crash invastigation mogli ste da vidite da u srušenim avionima neki vitalni delovi funkcionišu besprekorno, ali kad ih postave u određene uslove oni se ubaguju.

možda je to i ovde slučaj.
 
jlaki":2fagxxw8 je napisao(la):
Kako izgleda tužno default/sad
Bus izgleda tužno? To vozilo je još dobro i prošlo... tužno izgledaju porodice ono dvoje nesrećnika koje je taj isti bus udario...
 
Значи, званично је возило технички исправно, а опет му се дгодила иста грешка.....занимљиво. Замало да возач буде једини кривац, а говна се извуку...
 
Kad se završe sve ove teške priče o ne sreći,da li će nekog i zanimati kako će izgledati novi autobusi od Ikarbusa za Beograd :vops:
 
Jos jedan autobus fijasko. Jos jedna zrtva gradskog prevoza.

Žena povređena u centru Beograda

Beograd -- Žena stara oko 45 godina teško je povređena u saobraćajnoj nesreći u centru Beograda, kada ju je udario autobus, rečeno je Tanjugu u GSP-u.

Nesreća se dogodila nešto oko 18 časova na Trgu Nikole Pašića, kada je gradski autobus privatnog prevoznika "Veolia" na liniji 27 naleteo na ženu, rekao je dežurni dispečar GSP-a Ljubiša Terzić.

Prema njegovim rečima, ona je prelazila ulicu petnestak metara pre pešačkog prelaza, nedaleko od zgrade Gradske uprave na Trgu Nikole Pašića, "nosila je kapuljaču na glavi i verovatno nije videla autobus".

Žena je bez svesti i "sva u krvi" prevežena kolima Hitne pomoći u Urgentni centar i nalazi se na odeljenju za reanimaciju, rekao je Tanjugu predstavnik za medije Hitne pomoći Marko Lutovac.

"Ona je u komi, najverovatnije ima prelom baze lobanje", rekao je Lutovac.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=11&dd=15&nav_category=16&nav_id=557945
 
Petnaestak metara pre pesackog?
Pa onda nije zrtva GSP-a nego sebe same, zna se gde se prelazi ulica majka mu stara...
 
боље је рећи да су аутобус и возач жртве неопрезног пешака, јер реално, она то и јесте
 
Чуо сам да је неки аутобус слетео са пута код хотела Радмиловац.... зна ли неко нешто о томе?
 
Video sam to sinoc, 307ica, mutant, u jarku u smeru prema naseljima. Nije imao neka posebna ostecenja tako da pretpostavljam da je smotao u jarak da bi izbegao neku budalu koja je preticala po magli.
 
Vrh