Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 257 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    270
jedino da voziš u drugoj brzini kroz grad pa da u mesti zakočiš kad neko izleti... Pešaci su dužni da poledaju kolovoz pre nego što stanu na pešački
 
Насловна > Беоинфо вести >
Беоинфо вести

Уторак, 08. новембар 2011.

Јавни градски превоз без технички неисправних возила

На улицама Београда у систему јавног градског саобраћаја нема технички неисправних возила, показују резултати ванредног техничког прегледа, који су на захтев града спровели сви приватни превозници и Градско саобраћаjно предузеће „Београд”, саопштавају из Дирекције за јавни превоз.

Од 392 возила уговорних (приватних) превозника која саобраћају градским улицама прегледано је 430, што подразумева и преглед резервних возила и није регистровано ниједно технички неисправно. Градско саобраћајно предузеће „Београд” учествује у саобраћају са 921 возилом. Прегледано је 776, а преостала ће бити прегледана до краја дана. Код контролисаних возила такође није уочена техничка неисправност, наводи се у саопштењу.

Град Београд издао je у петак, 4. новембра, налог Дирекцији за јавни превоз да сви превозници чија возила превозе Београђане обаве хитан ванредан технички преглед током викенда у циљу побољшања техничке исправности возила, поузданости система и повећања безбедности путника. Након техничких прегледа, превозници су Дирекцији за јавни превоз доставили извештаје о броју прегледаних возила.

Детаљан технички преглед обавља се на шест месеци, а свако возило пре изласка на улице Београда пролази дневну контролу техничке исправности.

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1475699
 
шта они у Дирекцији мисле, да смо ми овце па да могу тако да говоре :bash: :bash: :bash:
 
Ovo je tuga neda nam se smeju nego su poceli da nam se rugaju gledao sam u vestima oglasio se direktor beobusa kaze nikome nije u interesu da pusti neispravno vozilo vozila prolaze rigorozne kontrole :bash: o cemu taj covek prica kako ga nije sramota da laze da nam se smeje :bash: uzas :notok:
 
Pitam se gde su obavljali tehnički pregled :p ->

технички преглед возила

У савремено опремљеној гаражи, ГСП ''Београд'' врши технички преглед за све категорије моторних возила из путничког и комерцијалног програма.
Адреса : СП ''Уговорени превоз и унутрашњи транспорт''
Др Агостина Нета бр.1
Нови Београд
http://www.gsp.rs/tehnicki_pregled1.htm
bljucgsp.gif
 
Pa neko ko ne čita postove na "beobuild-u" će da kaže: e,dobro je da su sad ustanovili da su svi ispravni,sada ću bezbednije da se vozim.. :notok: je*******o te prave nas kretenima,kao da smo maloumni :bash: ali ZA POLITIČARE STOKU MI SMO TRN U OKU
 
Sledeci put ce javiti da GSP vozila ne zagadjuju okolinu i da sva vozila zadovoljavaju EURO 5 norme. :rolleyes:
 
MRTVA 25P----prodje 4 ka mirijevu...ali ipak od kad su je pustili cekam je po pola sata(tacnije 28min) za suprotan smer,a cekam je na stanici kod moje gimnazije koja nije daleko od okretnice.. :rant:
 
Na portalu 24sata se pojavila informacija, da je autobus na linij 77 koji je ucestvovao u saob. nezgodi bio tehnicki ispravan!
 
pa, dobro bre ljudi sto niko ne kaze :rant: . Visim na sajtu i pritiskam F5, verujuci da ce prve informacije biti na forumu.
 
Periskop":361qq850 je napisao(la):
Na portalu 24sata se pojavila informacija, da je autobus na linij 77 koji je ucestvovao u saob. nezgodi bio tehnicki ispravan!

To bi valjda trebalo da znači da 64-godišnji vozač ide na robiju pošto nije uspeo da iskontroliše tehnički ispravno vozilo?
 
Verovatno. Mada, verujem da je njemu zivot vec unisten i da mu vece kazne nema. Nazalost u ovoj nezgodi su ''stradala'' tri zivota. :(
 
Da oni važno da su mu pregledali kočnice, a nisu nastavili dalje da vide šta je uzrok ??? Shvatili smo da nije bilo do kočnica nego zbog zaglavljenog gasa, a to je ono verovatno se često dešava pa ne smatraju to tehničkim kvarom..
 
Ma lazu.Istraga nije zavrsena.Nego zna se ciji mediji guraju pricu.Na kraju ce coveka da osude u ovoj propaloj drzavi,a nema sanse da je sam tako sleteo u tu ulicu.Sacekajte da se zavrsi zvanicna istraga,a ako i zvanicna istraga isto to kaze.Onda da dizemo kuku i motiku protiv bagre!
 
Наравно да лажу, Беобус је под Ђиласовим скутом.
 
REZULTAT ISTRAGE: Zbog premorenosti i starosne dobi vozača došlo je do saobraćajne nesreće u kojoj su život izgubila dva lica. Kako je istraga dokazala da je ljudski faktor uzrok ove nesreće,a ne autobus koji je bio VRHUNSKOG KVALITETA.
Vozač je na trenutaki izgubio svest osloniso se na pedalu gasa,ne kotrolisano uleteo u šumu,dok je došao sebi bilo je kasno da odreaguje. Sva odgovornost se skida za Beobusa,gospodin ide 10tak godina u zatvor i nikom ništa. :bash:
 
U Saobracajnoj nauci ne postoji 'Zbog premorenosti...'' kao uzrok saob. nezogde. Nista zlonamerno samo eto, da znas. pozz
 
O kakvoj nauci pričaš ovo je čista korupcija... ako nešto ne postoji to ne znači da ne može da se izmisli... :grand: Ovoj je Srbija ovde sve postoji..
 
Procitaj sta si napisao i zamisli situaciju da je trajektroja vozila bila dobra i da je iz zbuna neko istrcao i autobus ga udario. Da li bi tad smatrao da je uzrok saob. nezgode ''zbog premorenosti...''
I samo jos nesto, jesi li preneo neke vesti sa nekog portala ili je to tvoje ruku delo?
 
Nisam. nego mislim da će sa manjim tehnički izmenama ovako glasiti izveštaj policije,a kasnije verovatno i odluka suda. Nisam baš zalazio u detalje zakona,moguće da ima nekih stavki nego se meni to učini kao logičan splet dogadjaja po našem sistemu... pa da ga je autobus udario na ulici,ali ih je udario u šumi. :laugh: :laugh: :laugh:
 
Ne znam vise sta mislim.Pricah po prvi put sa ocevicima i kazu da se vozac autobusa zaleteo sa vrha ulice i da je iso nekih 40tak na sat sto je sasavo posto tu trole i busevi mile zbog krive levo pa desno,pa je tu pocetna stanica.Boga pitaj sta je tu bilo.Povlacim misljenje da je vozilo neispravno.Sacekacu da se zavrsi istraga.
 
Vrh