Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 257 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    270
Čoveče mogao je uleteti u zgradu. Jednom da li beše 2005 ako se ne varam gradski bus u Novom Sadu srušio kuću. Bukvalno je razvalio.

Znači da očekujemo tenkove od LIAZ-a da nam besplatno ruše kuće o trošku direkcije za prevoz..

Doooobro
 
Једино решење је да неко са добрим искуством са овог форума потписује те уговоре, јер су сви остали једноставно корумпирани, полиција, гсп, дирекција... списак је велики нажалост
 
Pre par dana vozac na liniji 24, terminus 25 Maj, oko 13h je solidno popunjeno vozilo dao klincu na upravljanje. Ne znam da li taj njegov drugar-sin-rodjak stagod ima dozvolu za B, ali za autobus sigurno nema. Videlo se da je bio uplasen i da nije ranije vozio nesto slicno. Menjac mu je krcao, a u podvoznjaku mu se skoro ugasio. Na stanici u Dusanovoj nije stao iza tramvaja, onako kako se inace staje kad je tram vec na stanici, nego je stao paralelno, pa ljudi nisu mogli normalno da izadju. Tada su se zamenili, a onda ga je majstor nagazio do maksimuma kako bi pokazao svoje umece i vestinu novopecenom vozacu.

Ne svidja mi se to da me vozi neko bez iskustva, za pocetak samo to. :bash:
 
GSP-ov klasik

dscf2582a.jpg
 
Eto toliko o predlozima za privatizaciju GSP. Treba nam veća transparentnost, i uklanjanje rukovodećeg kadra. Reorganizacija sistem pružanja usluga i rad u kolektivu.

Verovali ili ne, bliži smo bili boljoj organizaciji rada u vreme samoupravljanja nego što smo danas.
 
Malopre sam na Terazijama video autobus sa garažnim brojem 21. Deluje kao da ima barem 50 godina starosti...
 
To je gumarska radionica pogon kosmaj mercedes je upitanju :kafa:
 
Sammael":18jppfy8 je napisao(la):
Malopre sam na Terazijama video autobus sa garažnim brojem 21. Deluje kao da ima barem 50 godina starosti...

Једини од 8 аутобуса које нам је поклонио Берлин 1997. године. У питању је Мерцедес О305, 1982. годиште. Сви су били распоређени у Космају и имали гаражне бројеве 20-27, а радили су углавном на линији 302. Остао је тај што си видео, гб 21, ради као гумарска радионица.
 
OFF

izgleda da im je ovo neko iz GSP-a odradio....mozda imaju patent :D

foto002.jpg
 
Возач ГСП-а на линији 23 ударио је 11-огодишњег дечака испред Основне школе у Кумодражу(или на Карабурми). Дечак је у свесном стању превезен у болницу. :bash:
 
kopmania":9n0canb7 je napisao(la):
23 ne ide u Kumodraž, tako da je Karaburma :)
Е кажи то водитељки дневника :) Надам се да се тренд ударања деце аутобусима неће наставити :/
 
Pa vecina vozaca gradskog prevoza su nekulturne, neizivljenje barabe, cast izuzecima. Svaki dan me u autobusima GSP i raznoraznih privatnika voze kao dzak krompira. Vozaci umisljeni da su bezgresni voze na branicima vozila ispred njih i kad ovi zakoce on zakoci autobus pa putnike nabaci na sofersajbnu. Takodje voze autobuse u krivinama kao reli automobile, ne postuju saobracaj, vrlo cesto su neuctivi prema putnicima koji ih pitaju za pomoc,...

Mene cudi sto cesce ne citamo koga su sve autobusi podkacili, dokacili, polomili, prelomili, izlomili,...
Na sve ovo kada se doda totalno ne odrzavanje vozila dobijate scenario koji cemo sve cesce gledati.
 
Zasto izvlacite zakljucke?Da sacekamo da vidim sta se desilo.Jasno je da je ili dete ili vozac kriv,trece nema.
 
Ne mora vozac da bude kriv. Moze uzrok nezgode da bude iznenadna prepreka na putu, u ovom slucaju dete,, a u tom slucaju da je isao i 25km/h opet bi ga udario.
 
odmah drvlje i kamenje po vozačima. i vozači gsp-a su ljudi. u većini situacija oni su ti koji su ugroženi i koji propuštaju druge da ne bi dolazilo do sudara. samo pogledajte koliko drugih vozača ne poštuje prednost autobusa prilikom uključivanja iz uvučene stanice na put. vozač kad ne bi stao i udario nekog bahatog mentola ne bi bio kriv. ali to ne rade nego propuštaju mentole.
 
Које црно пропуштање да не би долазило до судара... Углавном само крену па ако има неког шта има везе аутобус је јачи... Зато и долази до напада на возаче. Као што рече Бојан, возачи нису цвећке, углавном у приватним аутобусима где возачи катастрофално возе, и уопште не размишљајући да позади има људи.. Кочења, убрзавања , кривине....
 
Koliko sam shvatio dete je pregazeno na pesackom prelazu ispred skole.

99% sam siguran da je vozac kriv, jer i da je dete iskocilo on je morao voziti polako, jer kao prvo u pitanju je skola i moguce je da ce dete iskociti, a da nije vozio kao manijak 100% bi mogao stati.

Ne znam o cemu vi pricate, svaki dan gledam kako voze. Evo pre dva dana sam se vozio 25com i ispred autobusa na nekih 100 m nalazi se pesacki i izena pocinje da prelazi ulicu i vozac bez zaustavljana u dobru procenu prolazi tik uz zenu. da je ona zastala zbog necega autobus bi je pokupio u punoj brzini na pesackom.

I sta bi sa video nadzorom. Shvatili su da bi samo oni bili na gubitku ( uprava i vozaci ) pa su odustali od njih.
 
U GSP kažu za „24 sata" da je dečak pretrčavao ulicu dok je na semaforu bilo crveno svetlo.


- Dete je odjednom izleteo, a vozač je pokušao da ga izbegne. Autobus ga nije direktno udario, već ga je zakačio prednjim delom. Dečaka su ljudi koji su stajali na semaforu upozoravali da ne pretrčava ulicu - kažu u GSP.
http://www.24sata.rs/vesti/beograd/vest/decaci-oboreni-ispred-skola/18382.phtml

kopmania kamo sreće da je tako. autobus ima prednost kad kreće sa stanice. automobil je dužan da se zaustavi. međutim nije tako i kad bi vozači autobusa poštovali tu svoju prednost bilo bi mnogo više sudara.

elem vama bi bilo bolje da sačekate još neku informaciju pre nego što počnete da.....
 
Дете не може одједном да излети на пешачки. Возач мора да стане на пешачки чим види да постоје људи који су ту и желе прећи.
А ако нема никог да успори толико да може одма да стане. Имао сам прилику у енглеској да се нађем у ситуацији да иако нисам желео да пређем на пешачки, него сам само застао да погледам нешто возачи су већ стајали чекали да пређем. Значи то што се код нас нико не зауставља на пешачком то је други проблем.
ГСП ће сигурно да се брани таквим изјавама.
Добро је да нису изјавили из приватника, после оног инцидента "Двоје људи су се изненада појавили у парку".
 
Vozac u ovom slucaju nije kriv jer je za njega vilo zeleno svetlo ako je smanjio brzinu kako je prilagodjeno i ako je decak bukvalno izleteo u tom slucaju nije kriv mada trebao je malo misli i na takav slucaj jer ipak je to dete od 11God
 
Ovde nije bio samo pešački nego i semafor. autobusu je bilo zeleno pešacima crveno. nema tu autobus šta da staje na svoje zeleno da propušta pešake da pređu na njihovo crveno.
 
kopmania":3672pgsz je napisao(la):
Дете не може одједном да излети на пешачки. Возач мора да стане на пешачки чим види да постоје људи који су ту и желе прећи.

Pre godinu i par dana je meni dete izletelo pred kola upravo tako kako kažeš da ne može da se desi - odjednom. Nikog na pešačkom, ali iza pešačkog džip, a iza džipa istrčava klinac koji ne gleda ima li kola na inače prometnoj ulici (Marička). Nisam išao brzo i uspeo sam da ukočim i malo skrenem u suprotnu traku, te sam ga zakačio samo retrovizorom, srećom i po njega i po mene. Srećom je jedina povreda koju je klinac imao bila masnica na ruci od retrovizora i neki istegnut ligament ili tako nešto u stajnoj nozi na kojoj je pokušao da se okrene u trku da bi me izbegao.

Mog kolegu je klinac u trku udario u bok kola, istrčao između parkiranih kola i zakucao se u kola na putu. Milicija jer je neko od očevidaca odmah zvao, ali ni prisutni roditelji klinca nisu ništa zamerili kolegi, još mu se izvinili što se istraumirao. U novinama sutradan izašlo kako je neko udario klinca, kako je dolazila hitna, cela vest intonirana kao da se nešto strašno desilo.

Mnogo je nezgodno suditi bez podataka, koliko god da mnogi vozači bahato voze.
 
Vrh