Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 279 94,9%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,1%

  • Ukupno glasača
    294
Туда пролазим сваки дан.Црвено је окретница а плави правоугаоник је врло прометни паркић и уличица.Ту се налази више продавничица,киоска и стално туда пролазе студенти...

unledbvs.png


Дакле,мени није јасно како се тај магарац од возача толико залетео да после треће кривине на окретници убије двоје деце. :rant:
 
61 godinu ima nek ide u penziju mada ovo sto je uradio nije ni penziju zasluzio direktora i vozaca treba najostrije kazniti :notok:
 
Pa nek se zapita onaj ko je dozvolio "OBNOVU" LIAZA,LIAZIMA DA LI JE TREBAO TO DA UČINI.. Taj neko bi trebao da bude na mestu ove jadne dece :notok: I ako se ispostavi da je vozač kriv za ne sreću sve jedno ovu tragediju treba iskoristiti da se auto-prevoznici dovedu u red i sa voznim parkom i sa održavanje,a ne da nas nečija provizija košta ovakve tregedije.. :notok:
 
ljudi , svako vozilo koje izadje u saobracaj mora da bude tehnicki provereno. moj drugar je godinama potpisivao naloge u Karaburmi, a zatim kod privatnih prevoznika.
Prestao je to da radi kada je sve cesce morao pod pritiskom poslovodje u GSP, ili gazde u privatnim prevoznickim firmama potpisuje nalog , iako je vozilo neispravno ili poluispravno...
Liaz, Man, Ikarbus, Volvo, itd...
Svako vozilo zahteva odrzavanje i kontrolu, ako toga nema sanse da se nesreca desi je mnogo veca.
 
Prodjoh u 19.50 dok je autobus bio tamo,tv ekipe i ostalo.Autobus je bio u levom cosku delijinog plavog kvadratica,dakle 65-70 metara od ulice!Tada nisam mogao gledati tragove u zemlji tockova ali sam sada imao priliku pre nekih desetak minuta u 23.50 sati.Autobus uopste nije isao pravolinijski jer je izbegao drvece i metalni gelender,vidi se jasan trag gde je isao po zemlji,gde je probio zivu ogradu pored pesacke stazice i gde je udario u taj plato jer je metalna kutija za toplovodne cevi napolju ostecena.

Moje laicke pretpostavke su da se zaleteo autobusom zbog svoje ili tehnicke greske,i da je vozio autobus cik cak.Primetno mi je da je imao kontrolu nad vozilom jer je samo drvece na kraju putanje u toj rupi kod vozila oboreno.

Sutra ujutro cu fotografisati tragove i sruseno drvece pa cete razumeti o cemu govorim.

edit:

"nikoleta"":1v1y6agn je napisao(la):
Најновија информација је да је повређена девојка, упркос борби лекара да јој спасу живот, подлегла повредама...

Иначе, поједини медији су објавили да се ради о аутобусу ГСП-а, што, наравно, није тачно...

Фотографије из он-лајн издања штампаних медија и других портала:

111150.jpg


2.jpg


bg-autobus.jpg


188821_autobus-hronika-0007-foto-petar-markovic_ig.jpg


188822_autobus-hronika-0008-foto-petar-markovic_ig.jpg


188820_autobus-hronika-0006-foto-petar-markovic_ig.jpg
 
Ovo je velika tragedija. Beograd bi trebalo da proglasi dan žalosti.

Gradonačelnik mora da traži hitnu ostavku direktor direkcije za javni prevoz.
Preduzeću čiji je autobus istog trenutka oduzeti licencu za obavljanje javnog gradskog prevoza.
I naravno zatvor za odgovorne (oni koji su potpisali tehničku ispravnost vozila, na primer) i to da im se sudi za najteži zločin.
 
Dakle ,drastično pooštriti kriterijume za privatne prevoznike u Beogradu.Od izbora marke vozila,standarda,održavanja.Eto npr.zašto je grad odstupio kod privatnika da primenjuju odluku grada da sva nova vozila treba da budu niskopodna kao što je uslov za GSP? Vidimo da su privatnici nabavili nova vozila izgleda 90' tipa Liaz,Cobra i sl.sumnjivog kvaliteta + kada se doda loš servis,to je recept za nesreću.. :kafa:
 
Dajte bre ljudi nema od toga nista.
Pa zar mislite da ce se ista promeniti, ove nesrecnike ce pokopati i za tri dana to vise nece biti vest.
Trazite odgovornost ljudi koji svesno pustaju neispravna vozila u saobracaj. I ovo nije prvi put vec 1001. samo je danas dvoje mladih ljudi platilo zivotom.

Ponavljam SVESNO PUSTAJU NEISPRAVNA VOZILA NA ULICU.Sta ima dalje da se prica...

Porodicama jedino ostaje da kada dodju sebi pokrenu privatnu tuzbu, protiv celog lanca komande i kontrole u ovom slucaju Bamirona. Pa da kroz nekoliko godina mrcvarenja i bola dozive bar nekakvu moralnu, a zasto ne i materijalnu satisfakciju.
 
Ajde da damo predlog gradu kako da pooštri kriterijume.Recimo raspisti konkurs vanredan,gde će kriterijum da bude da privatne firme,kompanije dobijaju linje za prevoz putnika u javnom prevozu u zavisnosti od kvaliteta vozila i održavanja.
Znači ako se recimo na konkurs javi Veolia sa ponudom 200 autobusa mercedesa najnovijeg tipa dobija prednost i više linja.Ostali ponuđači koji su recimo ponudili Liaz unapred znaju da odpadaju.Tako bi recimo broj firmi privatnih preduzetnika sveli na jednu ili dve.Tako bi se vozni park obnovio kvalitetno a mi dobili jedu,dve jake kompanije koje sa bave prevozom u gradu i kvaltetno dopunjuj GSP.Ako grad nabavi kako je najvavljeno nove VDL autobuse, to će značajno sa privatnicima podići kvalitet prevoza autobusima.. :kafa:
Kako sada vidimo Privatni preduzetnici se trude da nabave što jeftinija vozila sumnjivog kvaliteta tipa Liaz,Cobra koji si visokopodna, u neke da bi se popeli treba vam planinarska oprema i sl.umesto Mercedes,Man i sl. :notok: :rant:
 
Saučešće porodicama.

Nego, jedna stvar mi nije jasna: vozač je bio za volanom u toku nesreće?
Ako je bilo tako, nije mi jasno kako ni na koji način nije mogao izbjeći na udari ovu djecu?
 
Кажу на вестима да их он није ни видео, тек после када је ударио у дрво схватио је шта је урадио. Зар једноставно није могао аутобус да стави у N па да се заустави и да повуче "ручну" кочницу
 
Тај ЛИаЗ има око 15 или више година, сумњам да има исправну ручну кочницу... :rolleyes:
 
Evo analize.Zeleno je normalna trasa okretnice.Crveno su strelice kuda je isao autobus,Zuto K su kontejneri a plava kockica je krajnja lokacija autobusa.

Dakle,autobus je iz nepoznatih razloga krenuo nizbrdo tom malom ulicicom,vozac je da ne bi tuda jurnuo jer je uvek puno studenata na ulici skrenuo levo u parkic koji je i setaliste od okretnice ka studentskom domu.Tada je udario nekoliko kola(na prve 2 slike se vidi slomljeno staklo na zemlji od automobila).Dokacio je i kontejnere koji su odmah tu,nekoliko ih je bilo prevrnuto juce.Onda je udario te nesretne ljude na tom puticu i sjurio se dole u drvece.

okretnica.jpg


1.jpg


2.jpg


Ovde je skrenuo desno pored klupa pa pravo kroz zivu ogradu.
3.jpg


4.jpg


5.jpg


Slike sa boka kuda nije isao autobus

6.jpg


Obratite paznju na kontejnere na sredini gore,odatle se sjurio autobus

7.jpg
 
Она уличица десно је јако уска,права и увек закрчена пешацима,најчешће студентима.Да није скренуо у парк вероватно би згазио још више људи а кад је скренуо никако није могао да избегне ту стазу која води ка самој станици.
 
Jel ste gledali beogradsku hroniku bio je vlasnik bamirona.Po njemu su liazi odlicna vozila.Mislim nemam reci.Bice tehnicki pregled za vikend.kontrolisace se sva vozila da li su ispravna
 
dare":27wcxrwp je napisao(la):
Jel ste gledali beogradsku hroniku bio je vlasnik bamirona.Po njemu su liazi odlicna vozila.Mislim nemam reci.Bice tehnicki pregled za vikend.kontrolisace se sva vozila da li su ispravna
Ма да... :rolleyes:
 
Delija":23hsmy9w je napisao(la):
Она уличица десно је јако уска,права и увек закрчена пешацима,најчешће студентима.Да није скренуо у парк вероватно би згазио још више људи а кад је скренуо никако није могао да избегне ту стазу која води ка самој станици.
Da,ta ulica je puna studentara jer nema trotoara sa jedne strane a i ispred picerije,dva rostilja i radnje je.Vozac je razumno odlucio da skrene kroz kola i kontejnere da ne bi ubio ljude na ulici.Vozac ove koji su poginuli nije ni video jer na toj stazici nema svetla pa je mrkli mrak.Opstina bi trebala ako nista drugo ne uradi da stavi osvetljenje na toj lokaciji.

Inace,studio B je sada imao animaciju koja je ista kao slika koju postavih.Dakle,bio sam u pravu.
 
dare":11u65u6r je napisao(la):
Jel ste gledali beogradsku hroniku bio je vlasnik bamirona.Po njemu su liazi odlicna vozila.Mislim nemam reci.Bice tehnicki pregled za vikend.kontrolisace se sva vozila da li su ispravna

Као и што се контролишу гсп возила сваки дан и иста се и перу :) ??
 
dare":1b42k7ef je napisao(la):
Jel ste gledali beogradsku hroniku bio je vlasnik bamirona.Po njemu su liazi odlicna vozila.Mislim nemam reci.Bice tehnicki pregled za vikend.kontrolisace se sva vozila da li su ispravna
GSP-u ce se svakako progledati kroz prste mnogo vise nego privatnicima. Sve u svemu, nadam se da ce biti sve manje pokretnih gulaga mrake LIAZ od ponedeljka, makar to znacilo i "obaranje turaze"
 
Vrh