Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 267 95,4%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,6%

  • Ukupno glasača
    280
U blizini stanice "Generala Aracica", u kvaru solaris na 27-ci, nisam uhvatio g.b.
 
17-ица код Саобраћајне

9107AA76-E0D5-4A2F-B9CF-8E22A7A618FA.jpeg
BC153344-0AF4-47D3-BBB4-BE8CD848B538.jpeg
C85DA015-3052-44EA-972E-532C44FAFA3B.jpeg
 
Zavisi koji su ti tačno kriterijumi za "dobro funkcionisanje"
 
Pa kaži šta dobro funkcioniše? Može da krene i stane, rade mu vrata, to je dovoljno za dobro funkcionisanje😂
Ti svojim prvim upisom ništa nisi rekao, pa si me zainteresovao jer se ja dugo nisam vozio sa 309.. a pitanje I hoću li naići uopšte na njega dok ga ne povuku.
 
Pa kaži šta dobro funkcioniše? Može da krene i stane, rade mu vrata, to je dovoljno za dobro funkcionisanje😂
Ti svojim prvim upisom ništa nisi rekao, pa si me zainteresovao jer se ja dugo nisam vozio sa 309.. a pitanje I hoću li naići uopšte na njega dok ga ne povuku.
pa evo ajde. dobro vuce koliko ja vidim, nista ne lupa i ne klimata se, displej funkcionise, ne izgleda mi kao da ima nekih vecih mehanickih problema. E i da, grejanje radi solidno (bez jakne mi nije bilo hladno).jos nesto?
 
Proverena info, upravo mi reče drugar koji vozi u Kosmaju. 40 vozača iz pogona Kosmaj prelazi u pogon N.Beograd od marta. Isti princip kao kada je 67 prebačena u NBG pa i vozači koji voze na njoj. Očekuje se deoba većine linija koje drži GSP prema ,,nultoj'' kilometraži. Ne zna se koje linije na koji način još, jedino je sigurno da potez 300 i 400 ostaju kompletno u Kosmaju. Nije isključeno da će preći i neka vozila iz Kosmaja na NBG ali to već nije sigurno te ne bih da spekulišem. Ostaje da vidimo kako su to zamislili :)
 
Proverena info, upravo mi reče drugar koji vozi u Kosmaju. 40 vozača iz pogona Kosmaj prelazi u pogon N.Beograd od marta. Isti princip kao kada je 67 prebačena u NBG pa i vozači koji voze na njoj. Očekuje se deoba većine linija koje drži GSP prema ,,nultoj'' kilometraži. Ne zna se koje linije na koji način još, jedino je sigurno da potez 300 i 400 ostaju kompletno u Kosmaju. Nije isključeno da će preći i neka vozila iz Kosmaja na NBG ali to već nije sigurno te ne bih da spekulišem. Ostaje da vidimo kako su to zamislili :)
Nadam se solo 52.
 
Ne zna se ništa, ali se zna da 300 i 400 ostaju u Kosmaju 😂
Moraće i neka vozila sa njima sigurno jer Novi Beograd još kuburi sa vozilima. Solo se sve češće na 18 viđa i van špica.
 
pa evo ajde. dobro vuce koliko ja vidim, nista ne lupa i ne klimata se, displej funkcionise, ne izgleda mi kao da ima nekih vecih mehanickih problema. E i da, grejanje radi solidno (bez jakne mi nije bilo hladno).jos nesto?
A sto ima 20 godina nikome ništa, i pored 100 novih autobusa, bruka i sramota kažem ja volan kočnice i motor ostalo je sve nebitno a to nije opravdanje što nemaju i dalje, jer su sami do toga krivi kakvu politiku prema vozilima vodi raspali gsp.
 
Ovde izgleda najveci problem solo na 52...pa ko to sprecava...neka bude vise,ja nemam problem...imam samo problem sto svaki sokak u Resniku ima autobusku liniju u naselju koje je manje od Ceraka,da ne kazem Kaludjerice...
Resnik...47,94,503,504,506,507
Cerak.... 52
Kaludjerica.....309,313
Evo uzeo sam ovo za primer....a mi se bavimo da li treba solo na 52....

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Proverena info, upravo mi reče drugar koji vozi u Kosmaju. 40 vozača iz pogona Kosmaj prelazi u pogon N.Beograd od marta. Isti princip kao kada je 67 prebačena u NBG pa i vozači koji voze na njoj. Očekuje se deoba većine linija koje drži GSP prema ,,nultoj'' kilometraži. Ne zna se koje linije na koji način još, jedino je sigurno da potez 300 i 400 ostaju kompletno u Kosmaju. Nije isključeno da će preći i neka vozila iz Kosmaja na NBG ali to već nije sigurno te ne bih da spekulišem. Ostaje da vidimo kako su to zamislili :)
А другар је вероватно чуо од баба тетке што ради у мензи у погону НБГД. Ја мислим да од овога нема ништа али ајде да сачекамо март јер ће ово проћи као она прича о рокадама од почетка године. Не износите могуће дезинформације.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Ovde izgleda najveci problem solo na 52...pa ko to sprecava...neka bude vise,ja nemam problem...imam samo problem sto svaki sokak u Resniku ima autobusku liniju u naselju koje je manje od Ceraka,da ne kazem Kaludjerice...
Resnik...47,94,503,504,506,507
Cerak.... 52
Kaludjerica.....309,313
Evo uzeo sam ovo za primer....a mi se bavimo da li treba solo na 52....

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
Плус Ресник има и БГ воз. Неки битан СНС играч за ког сам последњи пут чуо да је обилазио неке радове у својству државног секретара у МУПу је их Ресника. Отуд исфорсираност линија.
 
Ovde izgleda najveci problem solo na 52...pa ko to sprecava...neka bude vise,ja nemam problem...imam samo problem sto svaki sokak u Resniku ima autobusku liniju u naselju koje je manje od Ceraka,da ne kazem Kaludjerice...
Resnik...47,94,503,504,506,507
Cerak.... 52
Kaludjerica.....309,313
Evo uzeo sam ovo za primer....a mi se bavimo da li treba solo na 52....

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
Imate i 23, 37, 51, 53, 56, 89, 504, 531, 532 i 533, samo treba da se prošeta.
 
E sad baš i 56 i 53X linije. Od Jablaničke, koja ono jest na Ceraku, al realno daleko za većeg dela naselja, pa do pred Labudovo brdo gore pomenute linije nemaju niti jednu stanicu. Oko Ceraka ima dosta linija zaista, al ništa čudno za ne baš malo, i raštrkano naselje. I Mirijevo ima dosta linija, al nisu baš sve lako dostupne iz svih delova Mirijeva. Ne vidim razlog da 52 toliko bode oči, a što reče Došljak, gomila linija za Resnik ne bode, sa sve činjenicom da imaju i direktnu liniju sve do Bloka 45, plus BG voz. Čak i 504 nema tako loš takt. Takođe, jer baš nikome ne smeta gomila linija, koje idu faktički kroz ništa, a od GO Rakovica do okretnice u Kneževcu? 3, 37, 47, 94, 504, 505, i plus 54 i 501. Toliko linija nemaju ni mnoga, u pravom smislu te reči, naselja. Od gore pobrojanih, čak četiri su vrlo frekventne, a kroz naselje Kneževac idu samo 42 i 502, 501 može i da se ne računa. Prolazne linije za Resnik ajde, moraju tuda da prođu, kao i trojka jelte, al bar 37 može pametnije da se iskoristi, a ne da vozi vazduh to parče svakodnevno. 504 je i ovako veza BIG Rakovica sa Vidikovcem. 52 je još najmanji problem u opštem iskrošćenju linija u Beogradu. Bar u nekim delovima ide potpuno sama, i služi svrsi i te kako. Zna da bude i vrlo dobro popunjena, a za razliku od nekih gore pomenutih linija, koje od Rakovice do Resnika često voze maglu, khm 94.
 
Proverena info, upravo mi reče drugar koji vozi u Kosmaju. 40 vozača iz pogona Kosmaj prelazi u pogon N.Beograd od marta. Isti princip kao kada je 67 prebačena u NBG pa i vozači koji voze na njoj. Očekuje se deoba većine linija koje drži GSP prema ,,nultoj'' kilometraži. Ne zna se koje linije na koji način još, jedino je sigurno da potez 300 i 400 ostaju kompletno u Kosmaju. Nije isključeno da će preći i neka vozila iz Kosmaja na NBG ali to već nije sigurno te ne bih da spekulišem. Ostaje da vidimo kako su to zamislili :)
To je ono o čemu sam pričao, samo nije realizovano u januru, odloženo je za mart
 
A sto ima 20 godina nikome ništa, i pored 100 novih autobusa, bruka i sramota kažem ja volan kočnice i motor ostalo je sve nebitno a to nije opravdanje što nemaju i dalje, jer su sami do toga krivi kakvu politiku prema vozilima vodi raspali gsp.
meni je najjace kad cujem da se ljudi zale na nekoliko autobusa od dvadeset godina, a pola novijih autobusa su duplo vece krsine od njih.... uostalom ima li zemun nesto novije od 10 godina osim poslednje serije ikarbusa?
 
@Kesha

Ne znam što se ložite na tu priču o 52. Samo ignorisati.
 
Vrh