Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 259 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    272
mislim da je 112a mnogoooo lepši i prednja maska nije iz delova pa da se rasklima :blah: ... Da li postoji još neki osim lokalnog razloga za kupovinu Ikara,sada sam došao zglobnim MAN om na liniji 18 kao da je juče izašo iz fabrike,a pored nas je prošao Ikarbus N serija kome se "harmonika" vuče po podu.. :notok:
 
Jedva cekam da vidim dizajn nove serije Ikarbusa, posto ova N serija je bila sasvim pristojna po izgledu.
 
Po izgledu su stvarno ok, stolice bi mogli da stave kao u japancima jel ove tobogan stolice su katastrofa. Ali kvalitet je jako loš
 
spatiotecte":yaj874bn je napisao(la):
Jedva cekam da vidim dizajn nove serije Ikarbusa, posto ova N serija je bila sasvim pristojna po izgledu.
A,misliš da će isporučiti neki redizajnirani model N serije,koji do sad nisu isporučivali,pošto sam ja čuo da će biti kao oni koji su isporučeni Veoliji,bar što se prednje maske tiče :kk:
 
Могли би да убаце седишта као што има Престо и Тамнава. И дајте неку слику тих Веолијиних Н :D
 
Tobogana verovatno više neće biti, biće one kao u nekim IK-218N, tj. slične onim u trolejbusima ali bez tapacira.
 
Danas sam od jednog vrlo bitnog čoveka u skupštini Beograda saznao da kada se sledeće godine bude raspisivao tender za nabaku autobusa,to sigurno neće biti Ikarbus,već neki od stranih dobavljača. Rekao mi je da su kreditori predložili tri opcije Mercedes,Man,Skanija..
 
NOVI 011":2jzgvp00 je napisao(la):
Danas sam od jednog vrlo bitnog čoveka u skupštini Beograda saznao da kada se sledeće godine bude raspisivao tender za nabaku autobusa,to sigurno neće biti Ikarbus,već neki od stranih dobavljača. Rekao mi je da su kreditori predložili tri opcije Mercedes,Man,Skanija..

Pa zar si sumnjao? Pa razmisli odakle su kreditori ???

:grand:
 
NOVI 011":3si2xg22 je napisao(la):
Danas sam od jednog vrlo bitnog čoveka u skupštini Beograda saznao da kada se sledeće godine bude raspisivao tender za nabaku autobusa,to sigurno neće biti Ikarbus,već neki od stranih dobavljača. Rekao mi je da su kreditori predložili tri opcije Mercedes,Man,Skanija..

Nadam se da ti taj bitan čovek nije :kum:
 
liaze treba unistiti!!!

vozih se u privatnom liazu koji je bio poluprazan na 77ici i pretice nas drzavni ikar pun putnika.A ova kanta se vuce ko prebijen pas iza ikarbusa. :notok:
 
Икарбуси су лоше одрађени естетски, али морамо признати да су по издржљивости и снази добри. Можда Н серија није, али високоподни су закон :D
 
Pa sad zavisi, ja bih rekao obratno, spolja je bio dosta napredan po dizajnu, bar kada to govorimo u kontekstu kada je nastao, a to je prva polovina devedesetih. Zamislite ruse kakav bi komentar tada imali na šoferku :laugh: Tada ni MAN i MB nisu još počeli da ugrađuju ovakve "napredne" vetrobrane na svoje gradske modele :p

2it3fur.jpg

ik104p1993ro2oj5.jpg

istorijat_1990-2000_003.jpg

gsp2.euromedija.rs
 
Hm, ako vec nece pomagati domacu industriju i uzimati ikarbuse, onda je bolje da uloze novac i sire trolebusku mrezu po beogradu. To nije mnogo skupo, a mozda bi rusi uleteli sa nekim kreditom, ako vec grad nema para. A kada cena nafte bude skocila na 200$/barel, za 10tak godina, svi bi rekli da je to bio pametan potez.
 
Koji mrak ovaj 104 P! Voleo bih da ga imam za sopstvene potrebe. :D
 
Када сам рекао естетски мислио сам на унутрашњост новијих модела. Ови модели горе су прелепи за своје године и још да их је ГСП одржавао како треба и сада би били у перфектном стању. Скоро сваки дан се возим једним "новијим" мутантом ИК103 његова унутрашњост је очајна. Врата се споро или се уопште не отварају, пластика виси са стране... али зато иде разбија :laugh: Хоћу рећи да они иди иако би неки модели западних произвођача одавно "блејали" у гаражи поред ГСП-овог (не)одржавања :rolleyes:
 
laki72":vayml5e5 je napisao(la):
NOVI 011":vayml5e5 je napisao(la):
Danas sam od jednog vrlo bitnog čoveka u skupštini Beograda saznao da kada se sledeće godine bude raspisivao tender za nabaku autobusa,to sigurno neće biti Ikarbus,već neki od stranih dobavljača. Rekao mi je da su kreditori predložili tri opcije Mercedes,Man,Skanija..

Pa zar si sumnjao? Pa razmisli odakle su kreditori ???

:grand:
Uglavnom svi gradovi evrope kupuju Mečke iz kredita,ali pošto se ona nije pokazala baš kod nas,bar ona jedna što je bila na probi,a skanija je misaona imenica za održavanje.mislim da će biti Man,ali da ne bude da pričam u prazno,čekaćemo tender.... :kk:
 
O čemu vi to? Kakav tender?

"nikoleta"":27sjm5hi je napisao(la):
Што се тиче куповине нових возила, ево информација из прве руке:

• победник на тендеру за набавку 10 нових аутобуса на ЦНГ погон је компанија „Вуловић транспорт“ из Крагујевца
• возила ће бити купљена сопственим средствима ГСП „Београд“, уз коришћење субвенционисаног кредита Министарства економије и регионалног развоја, с обзиром да се купују возила домаћег произвођача
• рок за испоруку возила је до краја 2011. године

Уговор са крагујевачком фирмом закључен је почетком октобра.

Што се тиче учесника на тендеру за набавку 10 нових аутобуса - знам само да су учествовале још две фирме, обе из иностранства, али да практично нису имале шансу, с обзиром да су због субвенције државе возила домаће производње далеко повољнија.

Такође, када се ради о куповини 25 нових аутобуса - тендер је био само формалност, јер су и пре тога били познати услови „Икарбуса“, тако да је и постигнута цена од 158.000 евра по возилу била најповољнија.

Када је реч о набавци нових 15 злобних тролејбуса, уговор је још прошле године закључен са произвођачем „Белкоммунмаш“ из Белорусије, и било је предвиђено да зглобни тролејбуси пристигну ове године, али је испорука одложена за наредну годину.
http://www.gspbeograd.net/viewtopic.php?f=13&t=80&start=700

"nikoleta"":27sjm5hi je napisao(la):
Требало је да буде 250 нових аутобуса, али Град највероватније неће имати новца за толику инвестицију, већ ће бити купљено око 150 аутобуса...

Do kraja neće biti ni 50 kako je počelo. Naravno, ti autobusi se kupuju od Ikarbusa.
 
Александар":3l5ru0nw je napisao(la):
Pa sad zavisi, ja bih rekao obratno, spolja je bio dosta napredan po dizajnu, bar kada to govorimo u kontekstu kada je nastao, a to je prva polovina devedesetih. Zamislite ruse kakav bi komentar tada imali na šoferku :laugh: Tada ni MAN i MB nisu još počeli da ugrađuju ovakve "napredne" vetrobrane na svoje gradske modele :p

2it3fur.jpg

ik104p1993ro2oj5.jpg

istorijat_1990-2000_003.jpg

gsp2.euromedija.rs
Jeste bilo napredno ali mogli su da im stave brisače za jednodelnu šoferku, a ne ovakve.
 
@Aleksandar
Pa misli se na taj tender koji će navodno biti organizovan sledeće godine za nabavku 150 autobusa.

"Prema planovima Grada Beograda, 2012. godine se očekuje i raspisivanje tendera za nabavku 150 novih niskopodnih autobusa najnovije generacije. "
Izvor: Blic
 
Ona govori o budžetu GSP-a, a 250 je obećao Grad... I opet neće kupovati minibuse! Grrrr
 
Vrh