Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 284 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,0%

  • Ukupno glasača
    299
liaz-kosava.jpg

liaz-kosava-2.jpg

liaz-kosava-3.jpg
 
Videh danas taj bus, pitam se da l' je imao veci displej napred da se nadzodzi... A bus k'o i stari takvi, malo drugacija sedista i to je to... I sva krivo postavljena, ova dupla sa desne strane su sva pod malim uglom ka prozoru...
 
Sto je jos fora kazu na gsp forumu da su ih registrovali kao nova vozila,a zapravo su polovni...
 
Pa ne bih rekao da su polovni, novi su. Naravno daleko jeftiniji i od FAPa i Ikarbusa i to "srednjepodnih", od niskopodnih još više. Zašto bi ih inače kupovali + razmena, kada stari se vrate natrag u rodinu :lol:
 
Ovo me podseca na varijantu kad su dizajn juga osvezavali sa onim plastikama i nazvali ga In :laugh:
 
Enterijer je uzasan i nizak im je plafon.Svaki dan idem njima na 77ici i pravi je sou kada je spic.I drzavni ikari koji su stariji a idu na 77ici imaju vise prostora.
 
ljudi ja mislim da je bolji od ovih starih kod onih starih sedista su se raspadala ne verujem da ce tako biti i kod ovih jeste da su mogli bolje da uzmu al bojao sam se da nista nece ni uzimati barem ne kosava jer na 73-ici su bili najvece moguce krsine nisu ih sve zamenili al je dobro sto su stavili par novih buseva
 
mislim da uopsteno govoreci nije toliko ruzan kao pojedinci tvrde.
takodje to je jedan jeftin autobus kakav mi svi zajedno i zasluzujemo!!!!
svi zajedno?
evo ovako :
- Putari zbog kojih ulice izgledaju kao tereni za klikere
- Vlasnici jer ne odrzavaju vozila kako treba
- Putnici jer se ka vozilima odnose kao i prema svemu sto nije njihovo licno!!!
 
Pa i ja kažem da nije toliko strašno, ima ekološki motor, novi su (čisti bar zasad) imaju klimu, tonirana stakla :D Sedišta su OK, udobna, ne kao kod Ikarbusa (tobogani). Jedino što ima lisnate gibnjeve pored vazdušnih jastuka, ali to kako oni smatraju kao povećava pouzdanost, jer se isključuje mogućnost kada se pretovari da popuste kao što se dešava kod FAPova! Možete reći bilo šta ali to je najpogodniji bus na liniji 50, jer jedino odgovara zahtevima te "najgore" i najopeterećenije linije.
 
Јојјјј... не помињи ми 50! Највише мрзим кад за 1 креће мој бус и тад стигну 3 пуне 50 и НАПУНЕ устаничку :rant: :rant:
 
Vozio sam se u tom krshu sinoc. Na prvi pogled, mnogo privlacnija i nekako toplija unutrasnjost.. Plafon je lepsi, sipke moderne, sedista dosta bolja. Medjutim kad sam krenuo ipak je to onaj stari nedobri liaz, uzasno neudoban tvd bus, bucan motor trese na leru, cima pri promeni brzina, sivi plasticni panoi na plafonu klaparaju, pogotovo iznad vrata, oni beli prorezi za izbacivanje vazduha klime su.. pa ne znam kako opisati koliko ruzni, ima ih po 20tak na svakom panou i to deluje tako naivno detinjasto i smesno.. I dalje kacim plafon glavom na zadnjoj platformi :notok: Beli ikarbusi sa 302 su ladja u odnosu na ovog plastikanjera.
Kolko para tolko muzike, opet ispadose budale oni privatnici koji su uzimali normalne buseve, plasim se samo da ce to uvideti pa ce svi poceti da uzimaju ove krseve i eto nama liaz-grada Beograda :(
 
Mислим да неће. Лиазе купује само Беобус, који има покриће код Дирекције из неког, много мутног разлога.

Беобус је најгори приватник, практично, приватна верзија ГСП-а. Возила не одржавају, не перу, не чисте унутрашњост, купују најгоре бусеве....значи, још су гори од ГСП-а, који бар мора да поштује политичку одлуку да купује нископодна возила, од Икарбуса.
 
Lako je GSP-u da kupuje niskopodna vozila i slicno kada to radi od (naših) para poreskih obveznika grada Beograda.
Liaz jeste hemija i to losa (LIAZ , CATERPILAR motor...) ali za te pare ne moze bolje.
Ako ce oni da svakih par godina kupe nove LIAZ-e, ja nemam nista protiv.

Pogledajte samo kako izgledaju danas MAN autobusi iz donacije Japana ???!!!!
Ponoviću još jednom. Kako se mi svi zajedno odnosimo prema vozilima javnog prevoza dobro je da imamo ikakav prevoz... :grand:
 
Ne znam da li se i vama čini da ovi "Novi" liazi napred liče na stare SANOSE :bash: najjače je ovo osvetljenje u putničkom delu kao Ikarbus 77god :rant:
 
laki72":2gut02ko je napisao(la):
Kako se mi svi zajedno odnosimo prema vozilima javnog prevoza dobro je da imamo ikakav prevoz... :grand:
Pusti ti to "mi". Ja znam kako se odnosim prema vozilima. To generalizovanje mi strasno ide na zivce. :mad:
Ako si huligan delikvent ili radnik gsp-a onda zaboravi ovo gore^^ napisano :laugh:
 
veb983":11b7oysn je napisao(la):
laki72":11b7oysn je napisao(la):
Kako se mi svi zajedno odnosimo prema vozilima javnog prevoza dobro je da imamo ikakav prevoz... :grand:
Pusti ti to "mi". Ja znam kako se odnosim prema vozilima. To generalizovanje mi strasno ide na zivce. :mad:
Ako si huligan delikvent ili radnik gsp-a onda zaboravi ovo gore^^ napisano :laugh:

Znam i ja kako se odnosim ali to ne menja sliku koju vidim kada (HVALA BOGU RETKO) UDJEM U VOZILA JAVNOG PREVOZA.

1. putnici:
Zvake, ambalaza od istih, semenke, suncokret po podu, odvaljena vrata, u automatima za karte nabijene kovanice , izlepljeni raznoraznim ``oglasima``. Na sedistu, komsinici curelo iz kese sa pijace, dvoje tinejdzera digli noge na susedna sedista...

2. firma:
Prozori kao vitraz od slojeva prasine, tragovi tovatne masti po podu i iznad vrata, delovi trapa u uzasnom luft, na auspuhu kulja dimna zavesa i slicni nemari i neodrzavanja.

3. sluzbe za odrzavanje puteva:
udarne rupe su prisutne i sad u oktobru, iako je zadnji sneg bio pocetkom marta, kolotrazi, sahtovi kao nagazne mine, cesljevi na nadvoznjacima, kao lezeci policajci (samo ostri)....

Kad sve ovo vidim ja kazem da je dobro sto imamo ikakav prevoz.

MI, kao mi Beogradjani, stanovnici ovog grada koji koriste ovaj prevoz
 
возио сам се јуче новим Лиазом. исто срање, само мало нашминкано. свиђа ми се што возачи носе кошуље и кравате, врло похвално за ту фирму
 
Vrh