Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 242 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 12 4,7%

  • Ukupno glasača
    254
Jesu li lepo rekli da sve može da se reši većim broje solo vozila? Jesu. I šta sad hoćete, da ne rade onako kako su rekli? :D
 
Po planu poslovanja GSP u Karaburmi će biti svega sedam zglobnih autobusa više nego sada. To je tipa dovoljno da se zamene solo sa 16, 27 i 65. Ne verujem da će vraćati zglobne na 43 🥲
 
3048 na liniji 52

d2ed84fd9a27027b0d0420d70346d087.jpg


Послато са SM-A530F помоћу Тапатока
 
Pakao, nadam se da zbog ogromnog povećanja broja zglobnih autobusa u Pogonu Novi Beograd takvih slučajeva uskoro neće biti
 
Mučeni Conecto #149 jedva ide.
Na 300 potezu, uglavnom oni uz IK112LE.
Po koji Higer, par njih kojima displej ne radi.
 
Nisam imao koga da pitam u firmi. Jel ostaje priča od ranije da svi BMC idu na Karaburmu, ili će se slati i na Novi Beograd? Ako je predviđeno da se pune i tu kod Bloka 65, onda mi se odgovor donekle i sam nameće. Dobro da bar ima točionica kod Omladinskog stadiona, tj ima je tu već izvesno vreme. Ranije su slali one MAZ nesrećnike čak na Orlovaču.
 
Nisam imao koga da pitam u firmi. Jel ostaje priča od ranije da svi BMC idu na Karaburmu, ili će se slati i na Novi Beograd? Ako je predviđeno da se pune i tu kod Bloka 65, onda mi se odgovor donekle i sam nameće. Dobro da bar ima točionica kod Omladinskog stadiona, tj ima je tu već izvesno vreme. Ranije su slali one MAZ nesrećnike čak na Orlovaču.
Neki kazu 35+35+30, a druga verzija je 40+40+20 (Karaburma, Novi Beograd, Zemun). Prica se da ce se puniti na Orlovaci.
 
Ima blizu gpc-a KryoGas pumpa, ali je ona mala i nerealno mi je da se na njoj pune tolika vozila, a i uvek tu ima bar neko vozilo kad prolazim. A da li neko zna koliko ih izlazi sutra?
 
Постоји ли техничка опција пуњења у погону директ из цистерне?
 
Za Metan/CNG se retko koriste cisterne već se pumpe kače na gasovod. Tačnije imaju rezervoare pod visokim pritiskom u koje kompresor sabija gas radi bržeg punjenja. Tehnički je moguće puniti i direktno iz gasovoda, ali to bi trajalo satima, a vrlo je i upitan i kapacitet punjenja koji imaju klasične pumpe.
 
Poslednja izmena:
Malo i ja da stignem do rodnog grada, svaka cast GSP-u na ovakvoj semi mnogo lepse od reklama. 🇷🇸
 

Prilozi

  • 20220831_125534.jpg
    20220831_125534.jpg
    153,1 KB · Pregleda: 167
Vrh