Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 279 94,9%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,1%

  • Ukupno glasača
    294
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=716123#p716123:16f8t0ah je napisao(la):
Express » Uto Mar 10, 2020 3:20 pm[/url]":16f8t0ah]Da znate da ima logike da umešaju Solaris u celu priču obzirom na široku gamu modela i varijanti pogona, uključujući i trolejbuse. Ne znam da li je bolje da proizvodi kao M.A.N u Turskoj iste modele ili da kao Mercedes nudi jeftiniji za istočnoevropsko tržište baziran na prethodnoj generaciji (Urbino III)?

Nego kad smo već kod autobusa juče u 11:29 kod Deligradske #159 (verovatno s 83) prošao ka Kosmaju spušten na prednjem desnom jastuku, u 11:32 u suprotnom smeru prošao #148 na 70. Kasnije u 11:50 istovremeno naišao #3477 na 70 i #181 prošao s natpisom 70 ka pogonu Kosmaj.

Prekjuče neki dan #149 na 89 u fazi raspada, u Petak #3140 na 23 i #3050 na 18 kao nebo i zemlja. Osetna razlika između Karaburme i Novog Beograda. Karaburmin kao da je iz Atine došao. Fale mu delovi. Vidi se da nedostaju pojedini šrafovi i gume u putničkom salonu. Šipke i stakla oko vrata zveckaju. Ni #3197 (bio na 31) nije ništa bolji od #3140, ovog puta spolja. Nedostaje mu desna vertikalna guma na trećim vratima (kroz desnou ivicu desnog krila vidi se putnički salon).


Solarisov tj. CAF-ov portfolio je daleko jači. https://www.caf.net/en/sala-prensa/nota ... .php?e=282

Imaju kompletnu gamu vozila za javni saobraćaj ne samo Beograda već celog regiona.
Da nema zlobe, ličnog profita možda bi se neko našao imalo pametan, patriotski nastrojen i dao takvu ponudu.
Pored CAF najviše bi profitirala Srbija, grad Beograd.
 
Za #148 tvrdim da je jedno od najgorih vozila koje i dalje kotrlja točkove, kvario se mnogo puta.

Ima tu kandidata za rende, jer im nema svrhe više.

Dok je #181 i dalje dobro vozilo, a biće još bolje posle remodernizacije.
 
#867 na Paviljonima danas :)

pFmvOSl.jpg
 
Da pitam. Da li postoji plan da se krene u svakodnevnu dezinekciju vozila gradskog prevoza? Virus koji trenutno hara ima sposobnost da se zadrzi na povrsini duzi period plus se lako prenosi pa mozda ne bi bilo lose da se krene sto pre. Verovatno je vec kasno za tako nesto ali bolje ista nego nista.
 
Upravo u kvaru gb 3251,cini mi se ik112m,na liniji 27e,zbog nemogucnosti zatvaranja svih vrata.Crkao neki senzor ili sta vec.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=716429#p716429:1g9rz6mv je napisao(la):
user90 » 11 Мар 2020 13:50[/url]":1g9rz6mv]Upravo u kvaru gb 3251,cini mi se ik112m,na liniji 27e,zbog nemogucnosti zatvaranja svih vrata.Crkao neki senzor ili sta vec.
Треба поскидати врата, седишта, дисплеје и огледала са тих аутобуса и купити нешто квалитетно као замену. Новца има, само се уместо резервних делова купују Шкоде Октавие.
 
IK112m #3251 oduvek bio falično vozilo... pre dok je bio na 307,malo malo pa nešto zezalo...

Posle dužeg vremena osposobili #3448, evo vozim se na 305.

Jedan Conecto stoji posle Vinče pokvaren.Ne videh koji.
 
Има ли наде за #3401? Знам да му је јесенас неко грешком сипао адблу уместо дизела у резервоар, писало се овде о томе.
 
Za njega ne znam, a greota, novo vozilo, na stranu kvalitet, znači sa ovim krševima na šihtama...

Sad pročitah da je juče na 53 radio #3476 i da je kuljao dim iz motora, a da vozač nije zaustavio uz negodovanje putnika.

Upravo videh IK112m #3259 na 30, i njemu otišao displej :/
 
Generalno ova IK112 serija ( i LE i M) kuburi sa displejima. Ovo sto je na 27e, a ima ih bar pet, mozda jedan da mu radi displej.
Ostali su oblepljeni papirima.Ispod pise 302, preko 27e...
Pre podne jedno, popodne drugo.
 
Nek nam pozivi stampac u Kosmaju samo.Treba nastampati papire za tolike buseve bez displeja.
Mada i ostali pogoni nisu nista bolji koliko vidim.
 
Vozio sam se danas na liniji 18 (1326-MAN SG 313) i (1352-Ikarbus ik 218N).Generalno,1326 je odlično remontovan.Zadovoljan sam sedištima(enterijerom).Takođe,čuo sam dete kako je reklo "evo ga ovaj autobus sa udobnim sedištima".Felne su ofarbane u crno.Za 1352,po mom mišljenju,trebao bi da se enterijer malo lepše uradi a takođe i eksterijer (motor je ovako okej).Oba autobusa su išli ka terminusu "Zemun/Bačka". :D
 
Danas pokvaren 1346 218N bleji na okretnici Konjarnik (sa linije 17).

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
На ремонт 746, 755, 1346 и њима сличних аутобуса бачени су милиони евра. Нема везе што су кршеви, битно је да имају нов подолит, нова седишта и свежу боју, да буду чисти на овлашни поглед, док се између седишта и зида налази филм штроке. Лепо.
 
Ускоро ће стизати у пакету са бркатим Турчином за управљачем.
 
БМЦ - убедљиво једна од најружнијих аутобуских креатура у историји. Права караконџула.
 
Solaris iz 2013. deluje kao iz budućnosti u odnosu na dizajn ovog vozila. Ustvari, ovaj me poprilično podseća na IK-218M iz 2017.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ne znaš koji je ružniji. Srećom ovi drugi odlaze u istoriju dok braća po brkovima neće dugo.
Viđam puno Solarisa po Frankfurtu što u zemlji Citara, što bi reklo dokazuju se sa kvalitetom.
 
Vrh