Šta je novo?

Atria residence [Stambeni objekat ~10.000 kvm]

Stolarija je možda čak i najbolja. Belgijski Alumil sa odličnim italijanskim fapim okovov. Čak i podizno klizni mehanizam na vratima jako dobro dihtuje ...kažem čak jer ovaj mehanizam lošije dihtuje od uskočno kliznog mehanizma.

Što se tiče plafona ...ne znam ko vam je to rekao da možete da birate...svakako plafoni moraju da se spuštaju zbog instalacija...što je nekih min 20cm u zavisnosti od sprata.
Hvala na odgovoru!
Da, ja se ne secam se kako je to uradjeno u prve dve lamele, pretpostavih da se spusta pa me ova poluinformacija bas zbunila.
 
Poštovane (nadam se) buduće komšije,

Kaparisala sam stan u Atriji od preprodavca, fizičkog lica, međutim stan je već nekoliko puta preprodavan i desila se greška pri prevođenju papira, da ne ulazim u to, svakako od te kupovine nema verovatno ništa. Međutim, ne bih baš olako odustala od stana baš u ovoj zgradi jer mi lokacija kao i skoro sve vezano za zgradu odgovara. Zamilila bih Vas ukoliko bi neko prodavao stan ili znao nekoga ko bi prodavao stan u Atriji da mi se obrati. Ostali su samo jako veliki stanovi od investitora, a meni ja potreban stan veličine izmedju 50 i 80 m² (dvosoban, dvoiposoban ili trosoban).
S poštovanjem,
Anja
 
Da li vam kao dodatni benefit predstavljaju deponiju prekoputa ulice u Veljka Dugoševića ka Medicinskoj školi? Video sam da ima i špriceva
 
Da li vam kao dodatni benefit predstavljaju deponiju prekoputa ulice u Veljka Dugoševića ka Medicinskoj školi? Video sam da ima i špriceva
Ne znam na sta se tacno misli, mozda na park 1300 Kaplara? Ja ne videh nista sumnjivo, jedino da je bas zapusteno.
Veca mi je problematika napustena zgrada iza, nadam se da ce i to u skorijem periodu biti reseno.
Generalno sto se bezbednosti celog kraja tice (ako se na to aludiralo), ne deluje mi "opasnije" od bilo kog drugog kraja u Beogradu, cak poprilicno mirno.
 
Kaparisala sam stan u Atriji od preprodavca, fizičkog lica, međutim stan je već nekoliko puta preprodavan i desila se greška pri prevođenju papira, da ne ulazim u to, svakako od te kupovine nema verovatno ništa.
Ako nije tajna, koliko je preprodavac povecao cenu u odnosu na investitorovu?
 
Ako nije tajna, koliko je preprodavac povecao cenu u odnosu na investitorovu?
Naprotiv, cena je bila 2550 po kvadratu, što je svakako više nego cena u predgradnji, a opet niže nego trenutno od investitora. Možda su znali za problem sa papirima pa zbog toga stavili tu cenu, ili jednostavno dobili bolju ponudu… 😞
 
Ja sam ubogi smrtnik koji živi malo dalje u starogradnji. Evo deponije odmah prekoputa gde su stepenice ka Medicinskoj školi. Video sam i neke spričeve.
IMG_20230211_134007534.jpg
IMG_20230211_134011768.jpg
 
Dobro Vučko al kakve veze ovo ima sa investitorom? Da ne treba ovo on možda da očisti? Ovo imaš u svakom bloku u gradu. Ovo je kod moje bivše osnovne škole i takvo je već 30 godina.
 
Ja se iskreno slazem za onu zgradu napustenu i nadam se da ce je srusiti ali sa druge strane ako je sruse ko zna sta ce izgraditi na tom mestu pa bude jos gore. A sto se tice deponije i ovo malo djubreta da sam znao razmislio bih da li da zivim u okolini 😄 salim se naravno.
 
Komšije kakvi su utisci...? Jel su nekome otklonjeni nedostaci koji su prijavljeni investitoru?
 
Komšije kakvi su utisci...? Jel su nekome otklonjeni nedostaci koji su prijavljeni investitoru?
Pa onako, neke stavari jesu, neke su delimicno popravili a druge stvari se i dalje cekaju....
Majstori mnogo lose rade, zgrada i ulaz su tako prljavi, liftovi vec osteceni. Ispred maxija deca bacaju dubre.....
Za 1-2 godine, ako ovako nastavimo, izgeldace ocajno....
 
Pa onako, neke stavari jesu, neke su delimicno popravili a druge stvari se i dalje cekaju....
Majstori mnogo lose rade, zgrada i ulaz su tako prljavi, liftovi vec osteceni. Ispred maxija deca bacaju dubre.....
Za 1-2 godine, ako ovako nastavimo, izgeldace ocajno....
Potvrdjujem ovo. Neke trivijalne stvari jesu ispravili, ali ozbiljne nedostatke nisu ni pipnuli. Nesto se ozbiljno razmisljam da presavijem tabak pa da ceramo do kraja.
 
Što se tiče useljenja u 3 i 4 lamelu mislim da ne postoji mogućnost pre kraja jula i to je da se udaramo nogama u dupe ako bude.
 
Iskren da budem, mislim da je realniji kraj godine ili u najboljem slučaju novembar.

Da li još neko ima problema sa podnim grejanjem? Uopšte ne radi u jednom kupatilu.

I danas smo dobili ponudu za održavanje koja je prilično nejasna šta sve uključuje a kompleks je svakim danom prljaviji i prljaviji.
 
Rekao bih da se invesitor ponasa tako zato sto misli da to moze da prodje. Mislim da treba da se skupimo zajedno i tuzimo ga. Takodje jasno se vidi da je covek pod dejstvom narkotika. Mada je to danas postao standard, a ne izuzetak.
 
Istini za volju nisam poslusao svoj osecaj zato sto mi se svideo projekat na papiru, ali kada se covek pojavio sa pecatnim prstenom i poceo da grabi bombone nemilice od Javnog beleznika zaista je bilo dovoljno da vidim o kakvom se coveku radi i da li ce biti problema.
 
Predlažem da se obratite medijima i udruženju potrošača Efektiva. Nemate šta da izgubite, to su vaše pare.
 
Istini za volju nisam poslusao svoj osecaj zato sto mi se svideo projekat na papiru, ali kada se covek pojavio sa pecatnim prstenom i poceo da grabi bombone nemilice od Javnog beleznika zaista je bilo dovoljno da vidim o kakvom se coveku radi i da li ce biti problema.
Jes sećam se te scene kod Rafailovića...:) Pojeo jedan žuti i jedan crveni...:)
 
Predlažem da se obratite medijima i udruženju potrošača Efektiva. Nemate šta da izgubite, to su vaše pare.
Ma kakvi mediji i Efektiva...sve ovo može normalnim tokovima.

Dosta stanara nije dobilo ono što je ugovorom bilo definisano a o materijalizaciji da ne govorim.

Čuo sam da neki stanari na prizemlju nisu dobili klime u svakoj sobi.
 
I ja mislim da nema potrebe za sudovima i medijima osim ako je nesto ozbiljno. Treba popricati sa covekom za sada je meni izasao u susret za neke zahteve. Meni je samo da se sto pre zavrsi. Sto se tice bombona ja sam se ismejao pa ga i notar isprozivao :)
 
Pozdrav za buduce komsije i hvala na dosta podeljenih informacija i iskustava. Ja cekam stan u sledecoj fazi i moje dosadasnje iskustvo sa investitorom je OK, imali smo i imamo tenzije, ali i uzajamno uvazavanje interesa. Ovaj novi sef gradilista je OK i trudi se maksimalno. Investitor bi da se sve to zavrsi i uradi sto pre, ali ne ide sve kako zamislimo. Slazem se sa @Bulbulderac17 da treba pricati normalno, ipak svi mi dajemo novac za koji hocemo da dobijemo ono sto smo videli pre zakljucenja ugovora i korektno je da se to i dobije. Takodje, investitor ce nam biti i komsija, pa bi pocetak suzivota u zgradi zaista bio filmski da smo i na sudu sa njim :D.

Ja bih zamolio da ukoliko neko ima volje i vremena da mi posalje slike unutrasnjosti zavrsenih stanova, a ko stigne i neki update sa gradilista.
I da li se iko raspitivao za punjac za automobile, da li postoji mogucnost ugradnje? Jos nemam, ali mi je u planu plug in hybrid, pa da znam kakva me muka ceka oko punjaca ili da li ce je uopste i biti :)

Jos jednom, veliki pozdrav svima i nadam se jednom lepom iskustvu stanovanja u Atria za sve nas, vidimo se na bazenu :)
 
Pozdrav za buduce komsije i hvala na dosta podeljenih informacija i iskustava. Ja cekam stan u sledecoj fazi i moje dosadasnje iskustvo sa investitorom je OK, imali smo i imamo tenzije, ali i uzajamno uvazavanje interesa. Ovaj novi sef gradilista je OK i trudi se maksimalno. Investitor bi da se sve to zavrsi i uradi sto pre, ali ne ide sve kako zamislimo. Slazem se sa @Bulbulderac17 da treba pricati normalno, ipak svi mi dajemo novac za koji hocemo da dobijemo ono sto smo videli pre zakljucenja ugovora i korektno je da se to i dobije. Takodje, investitor ce nam biti i komsija, pa bi pocetak suzivota u zgradi zaista bio filmski da smo i na sudu sa njim :D.

Ja bih zamolio da ukoliko neko ima volje i vremena da mi posalje slike unutrasnjosti zavrsenih stanova, a ko stigne i neki update sa gradilista.
I da li se iko raspitivao za punjac za automobile, da li postoji mogucnost ugradnje? Jos nemam, ali mi je u planu plug in hybrid, pa da znam kakva me muka ceka oko punjaca ili da li ce je uopste i biti :)

Jos jednom, veliki pozdrav svima i nadam se jednom lepom iskustvu stanovanja u Atria za sve nas, vidimo se na bazenu :)
Ja isto cekam u drugoj fazi stan. Mozes da se dogovoris sa investitorom za prikljucak, to se izvlaci iz tvog brojila sve do parking mesta. Imaces doplatu ali pozovi Zorana i dogovorite se.
 
Vrh