Šta je novo?

Atria residence [Stambeni objekat ~10.000 kvm]

Slažem se za Nikolu...šteta što nije bio od početka već su se izređali oni šefovi što ništa ispratili nisu...mnogo fušeraja u prve dve lamele...čujem da su u 3. i 4. izmenili dosta toga...tipa vrata i pervajze...što je baš loše urađeno u prve dve lamele. A i Zoran je dosta više na gradilištu...sada već skoro svaki dan...to će sprečiti dosta grešaka u novim lamelama sigurno.

Što se tiče priključka za el. auto postoji mogućnost...ja sam se raspitivao i rekli su da je ok samo naravno uz doplatu...ali sam na kraju odustao...trenutno vozim hibrida ali ne verujem da ću skoro preći na plug in ili elektro.

Zaista jedna od dobrih stvari kod ovog projekta je to što su bili dosta fleksibilni za sve prepravke i izmene...na stranu što je kranja izvedba za mnoge stvari dosta nekvalitetno odrađena.
 
I ja mislim da nema potrebe za sudovima i medijima osim ako je nesto ozbiljno. Treba popricati sa covekom za sada je meni izasao u susret za neke zahteve. Meni je samo da se sto pre zavrsi. Sto se tice bombona ja sam se ismejao pa ga i notar isprozivao :)
Upravo ovo i jeste nesto sto ide investitoru u prilog. To sto ljudi odustaju od onoga sto su platili i dogovorili samo da bi se sto pre uselili… Naravno da ce izaci u susret kada je nesto trivijalno jer ga to nista ne kosta. Kada je ogroman propust u pitanju pokusace preko ledja kupca da resi iako je on u ovom slucaju ekonomski jaca strana, a ne uspunjava ugvorom definisane obaveze. I onda dobijes situaciju da kao sto smo vec culi preti raskidom ugovora.
 
Nemam nista protiv momka i deluje da Nikola nije prevarant kao ostali, ali kada ti on dodje dobar na poziciji sefa gradilista zapitas se kakvi su ostali. Meni je bar 20 puta zapisivao iste stvari i opet zaboravljao.
 
Pozdrav za buduce komsije i hvala na dosta podeljenih informacija i iskustava. Ja cekam stan u sledecoj fazi i moje dosadasnje iskustvo sa investitorom je OK, imali smo i imamo tenzije, ali i uzajamno uvazavanje interesa. Ovaj novi sef gradilista je OK i trudi se maksimalno. Investitor bi da se sve to zavrsi i uradi sto pre, ali ne ide sve kako zamislimo. Slazem se sa @Bulbulderac17 da treba pricati normalno, ipak svi mi dajemo novac za koji hocemo da dobijemo ono sto smo videli pre zakljucenja ugovora i korektno je da se to i dobije. Takodje, investitor ce nam biti i komsija, pa bi pocetak suzivota u zgradi zaista bio filmski da smo i na sudu sa njim :D.

Ja bih zamolio da ukoliko neko ima volje i vremena da mi posalje slike unutrasnjosti zavrsenih stanova, a ko stigne i neki update sa gradilista.
I da li se iko raspitivao za punjac za automobile, da li postoji mogucnost ugradnje? Jos nemam, ali mi je u planu plug in hybrid, pa da znam kakva me muka ceka oko punjaca ili da li ce je uopste i biti :)

Jos jednom, veliki pozdrav svima i nadam se jednom lepom iskustvu stanovanja u Atria za sve nas, vidimo se na bazenu :)
Naravno da treba pricati normalno ali postoji i tacka razlaza, kada se konstantno prica i obecava, a ne zavrsava. Polako…. Ima se vremena. A ovo za investitora komsiju je mi je najjaci selling line ikada. Uvodna recenica west properties prodavca. Sa obrazom kao djon moze lagano i postelju sa Vama da deli
 
Prijatelju, ti kao da ništa nikad nisi kupovao u Srbiji...moraš malo taj soft skills da koristiš ...i da izvučeš najbolje za sebe na foru, takva smo država da pravno ništa ne možeš da završiš i ako ideš đonom uzeće te na zub i oštetiti na drugoj strani.
 
Prijatelju, ti kao da ništa nikad nisi kupovao u Srbiji...moraš malo taj soft skills da koristiš ...i da izvučeš najbolje za sebe na foru, takva smo država da pravno ništa ne možeš da završiš i ako ideš đonom uzeće te na zub i oštetiti na drugoj strani.
A ti moras da shvatis da zivis u 2023. i da ako stalno popustas, nista se nece promeniti. Ako zelis da zivis u takoj vrsti drustva i drzave, o.k.
Ja ne zelim. Zato procaj/pisi ovde o arhitekturi a ne o tvojim licnim, zastarelim pogledom na nasu drzavu.
 
Što se ljudi uvrede kad im daš dobronameran savet....

Ali ok...svakako se vi pretvarajte da živite u Švedskoj i pokušajte tako sa ovim investitorom da nađete zajednički jezik.

Evonti odma materijala za tužbu:


-Probijen rok za skoro godinu dana
-Nema komarnika
-Fasada promenjena
-Atrijum se nije desio
-Dierre sobna vrata jok


Ovo ne sve bilo deo ugovora, tako da imaš pravni osnov.

E i da onaj Calvin Klein butik sa rendera i to se neće desiti, jedino ako ga Zoki ne otvori.
 
Što se ljudi uvrede kad im daš dobronameran savet....

Ali ok...svakako se vi pretvarajte da živite u Švedskoj i pokušajte tako sa ovim investitorom da nađete zajednički jezik.

Evonti odma materijala za tužbu:


-Probijen rok za skoro godinu dana
-Nema komarnika
-Fasada promenjena
-Atrijum se nije desio
-Dierre sobna vrata jok


Ovo ne sve bilo deo ugovora, tako da imaš pravni osnov.

E i da onaj Calvin Klein butik sa rendera i to se neće desiti, jedino ako ga Zoki ne otvori.
 
Poslednja izmena:
Zasto bi bilo vredjanje ako neko razmislja drugacije nego ti i spreman je da se bori za svoja zakonom zagarantovana prava?
Slazem da je razmisljanja poput tvog prilicno primitivno, ali ne mogu da te osudjujem i da se vredjam zbog toga. Mislis li da drugi ne mogu da se adaptiraju i plove na tom talasu?
To je definitivno laksi put i put pesimiste koji ne veruje je da bitan i da moze nesto kao pojedinac da promeni.
 
Ja samo ne znam vas nekoliko pojedinaca za sta se vi borite ovde na forumu? Lepo Vam je rekao covek ako imate neka prava imaju nadlezne institucije za to odes platis takse i advokate i resavasas a ne ovde da pozivate na neku revoluciju ili ne znam sta vec. Ovde se radi o drugoj stvari a to je sta ocekujes i sta dobijas za svoj novac. Moras da razumes da je svakome svoj dinar drugaciji. Neko misli ako plati nesto treba sve u minut da bude, bez gresaka kao na filmu. Sa druge strane ima nekih ljudi koji mozda dopustaju neke stvari zarad drugih stvari. Ne znaci da je iko u pravu samo kazem sve zavisi od osobe do osobe. Ima propusta naravno ali nista nije krucijalno. Moj predlog je da se obratite Nikoli stvarno je dobar lik, odete na gradiliste i sve sto moze ucinice to Vam pricam iz iskustva. Ne zelim nikog da uvredim vec samo da pomognem!
 
Ja samo ne znam vas nekoliko pojedinaca za sta se vi borite ovde na forumu? Lepo Vam je rekao covek ako imate neka prava imaju nadlezne institucije za to odes platis takse i advokate i resavasas a ne ovde da pozivate na neku revoluciju ili ne znam sta vec. Ovde se radi o drugoj stvari a to je sta ocekujes i sta dobijas za svoj novac. Moras da razumes da je svakome svoj dinar drugaciji. Neko misli ako plati nesto treba sve u minut da bude, bez gresaka kao na filmu. Sa druge strane ima nekih ljudi koji mozda dopustaju neke stvari zarad drugih stvari. Ne znaci da je iko u pravu samo kazem sve zavisi od osobe do osobe. Ima propusta naravno ali nista nije krucijalno. Moj predlog je da se obratite Nikoli stvarno je dobar lik, odete na gradiliste i sve sto moze ucinice to Vam pricam iz iskustva. Ne zelim nikog da uvredim vec samo da pomognem!
Bas naprotiv. Ovo jeste pravo mesto za borbu da potencijalni kupci iako ih je malo ostalo znaju sa cim mogu da se sretnu. Svi mozemo da slozimo oko izvedenih tvrdnji, dok nam je resavanje i pristup drugaciji. Ne bi bilo dobro da je isti.

A sto se propusta tice to mozes samo u svoje ime govoris kao i u sposobnost i mogucnost Nikole da utice na to.
 
Druze ostalo je jos 3 ili 4 stana u 4 lamele. Malo si zakasnio za potencijalne kupce. Znaci tebi je cilj da pljujes projekat kako bi potencijalni kupci odustali ili da resis probleme sa svojim stanom koje imas? To te nisam razumeo!
 
Vidi ga ovaj sto se navrzao. Bolje bi ti bilo da gledas svoja posla, ako nemas vec sta pametno da kazes.

Ps. Izvinite cika Zoki nisam znao da ste Vi
 
Ne znas ti sta hoces a vidim po tvojim postovima da si jako pametan tako da to je to od mene.
 
Jos jednom: ja se ovde na forumu samo borim da pricamo o ARHITEKTURI!

Dosta sa tim napadamia ili slicnim. Investitor je obican lopov i nista vise. Ta prica ima da se zavrsi na sudu.

I svako ima pravo na svoje misljene, bilo li primitivno.
Vratimo se temi ovog foruma, procajte o zgradi.
 
Upravo to...kažem sudovi i advokati su tu, u ugovorima je sve jasno precizirano...meni će to svakako biti poslednja opcija...nit imam vremena nit želje da se vučem godinama po sudovima već želim da pokušam da rešim sve svoje probleme ili barem one najveće normalnim putem. Sada sam i iskusniji i prosto imam ovu kupivinu da uporedim sa nekom pređašnjom...gde mi je npr mogućnost da nešto izmenim u stanu bila minimalna. Ovde pak sam uštedeo dosta vremena i kasnijih maltretiranja sa majstorima jer sam sve što sam želeo da uradim pre izgradnje to i uradio...grešaka je svakako i bilo..i pouzdano znam da ništa bolje nisu uradili i 3 njegova stana.

Kažem meni je lakše ovako, skoro sam pokušao da iskoordiniram gipsara i električara za jednu sobu...i video sam koliko mi je značilo to što sam ranije uradio neke stvari pre izgradnje.

Kad uporedim sa ostalim projktima ovde je flemsibilnost bila zaista na visokom nivou. A ima i dosta stvari koje su isto tako dobre...eto npr Daikin multisplit u svakoj sobi je odlična stvar...znam dosta Lux projekata gde je ovo naplaćivano dodatno. Prozori su takođe jako dobri i okov je tu baš kvalitetan...ima još dosta stvari koje su 1na1 u odnosu na ono što je obećano.

Naravno uvek će biti i loših stvari i problema...ali avaj kažem nije mi prvi put imao sam i veće probleme ranije.

Spustite malo tenziju ipak smo kao neke komšije ne razumem ovakav način komunikacije kada postoje prosto stvari gde ćemo imati drugačije mišljenje.

Pričajmo o firmi koja će održavati kompleks, iskreno nikada čuo za njih:

BeoBašta i Radiance
 
Jedan fin prilog u medijima pa će da se češe jer će steći loš imidž. Radio sam na TV emisiji o pravima potrošača pa znam ponešto. Ako ćutite i nećete da se branite pravnim putem onda ste sam krivi. Tako su se plašili pre desetak godina vlasnici stanova u Dimitrija Tucovića gde je nova pošta kod Gradske bolnice pa i posle 15 godina nemaju liftove za kola a samim tim ni pristup garaži jer je investitor zatvorio d.o.o. firmu i zapalio.
 
Upravo to...kažem sudovi i advokati su tu, u ugovorima je sve jasno precizirano...meni će to svakako biti poslednja opcija...nit imam vremena nit želje da se vučem godinama po sudovima već želim da pokušam da rešim sve svoje probleme ili barem one najveće normalnim putem. Sada sam i iskusniji i prosto imam ovu kupivinu da uporedim sa nekom pređašnjom...gde mi je npr mogućnost da nešto izmenim u stanu bila minimalna. Ovde pak sam uštedeo dosta vremena i kasnijih maltretiranja sa majstorima jer sam sve što sam želeo da uradim pre izgradnje to i uradio...grešaka je svakako i bilo..i pouzdano znam da ništa bolje nisu uradili i 3 njegova stana.

Kažem meni je lakše ovako, skoro sam pokušao da iskoordiniram gipsara i električara za jednu sobu...i video sam koliko mi je značilo to što sam ranije uradio neke stvari pre izgradnje.

Kad uporedim sa ostalim projktima ovde je flemsibilnost bila zaista na visokom nivou. A ima i dosta stvari koje su isto tako dobre...eto npr Daikin multisplit u svakoj sobi je odlična stvar...znam dosta Lux projekata gde je ovo naplaćivano dodatno. Prozori su takođe jako dobri i okov je tu baš kvalitetan...ima još dosta stvari koje su 1na1 u odnosu na ono što je obećano.

Naravno uvek će biti i loših stvari i problema...ali avaj kažem nije mi prvi put imao sam i veće probleme ranije.

Spustite malo tenziju ipak smo kao neke komšije ne razumem ovakav način komunikacije kada postoje prosto stvari gde ćemo imati drugačije mišljenje.

Pričajmo o firmi koja će održavati kompleks, iskreno nikada čuo za njih:

BeoBašta i Radiance
Covece ja tebe moram da vodim na pice 😂.
Evo vec si se pomirio i prihvatio ko ce da odrzava. Da je normalna drzava i ne bi bilo bitno, ali valjda treba da izaberemo da li zelimo da nam oni odrzavaju? 😆
Ili to opet iskustvo govori iz tebe?
 
Hajde, uvek sam za piće ..možda ti iskorenim tu negativnost i da ti ponašanje bude u liniji sa nickom ZEN...;)

Nisam se pomirio naravno, znam prava...ali sam pre da se sa bilo kojom firmom potpiše oročen ugovor na 6 meseci i da se kompleks za to vreme barem malo sredi jer od smeća i štroke ne može da se živi. I iz iskustva znam da se u početku sve firme maksimalno potrude da sve bude čisto kako bi se dokazali za dugoročniji ugovor.
 
Hajde, uvek sam za piće ..možda ti iskorenim tu negativnost i da ti ponašanje bude u liniji sa nickom ZEN...;)

Nisam se pomirio naravno, znam prava...ali sam pre da se sa bilo kojom firmom potpiše oročen ugovor na 6 meseci i da se kompleks za to vreme barem malo sredi jer od smeća i štroke ne može da se živi. I iz iskustva znam da se u početku sve firme maksimalno potrude da sve bude čisto kako bi se dokazali za dugoročniji ugovor.

Kako ja negativan? 😂
Da ne verujem da stvari mogu da se promene na bolje ne bih se ni cimao.
 
Kako ja negativan? 😂
Da ne verujem da stvari mogu da se promene na bolje ne bih se ni cimao.
I dalje čekam neki tvoj koristan post...;) Hajde šta bi menjao daj neki predlog...sem što napadaš sve ovde ...:)

Daj neki oredlog za firmu za održavanje šta će biti tvoj predlog...pa da si rekao CityFacility bio bi i to pomak.
 
Menjao bih zgradu. 😂
Tvoj predlog i ima smisla da ne potpisujemo neke dugorocne ugovore pa da zajasu da ne mozemo da ih se resimo. I proveriti ponudjene da li imaju referencu i sta trenutno odrzavaju. Ja bih recimo glasao za tebe za upravnika. Sta ce nam ovaj golobradi.
 
Iskreno po prethodnim podstanarskim iskustvima, najbolje održavanje zgrada su imale zgrade koje su imale upravnike iz redova stanara dok sa profesionalnim upravnicima je umelo da bude baš prevelikog bola u predelu prepona. Ipak ne bih baš rekao da je to pravilo jer mi nije baš rešrezentativan uzorak (5 zgrada) za 10 godina ali svakako ne planiram da dajem podršku u ovoj formi koja nam je predstavljena. Takođe to je poenkad jako naporan posao i pitanje je da li bilo ko od stanara želi da se bavi time.
 
Moram da primetim kako je simptomatican model ponasanja i podrazumeva se kao neka nova normalnost.
Apropo prepiske vezane za profesionalnog upravnika i odrzavanje zgrade i ako ja dobro tumacim isti.
Dobili smo predloge od supruge investitora u svojstvu stanara oko odrzavanja zgrade. Komentari i predlozi su dozvoljeni, ali zbog razloga za koje se zna koji su, ali nisu navedeni ti isti predlozi se nece razmatrati, nego je nase samo da potpisemo i da nam zivot posle toga svima bude mnogo lepsi.
Ko god misli drugacije je nezahavalan i bezobrazan. I kad to kazem mislim na tebe Bulbuderac 😂
 
Vrh