Šta je novo?

Atria residence [Stambeni objekat ~10.000 kvm]

Moram da primetim kako je simptomatican model ponasanja i podrazumeva se kao neka nova normalnost.
Apropo prepiske vezane za profesionalnog upravnika i odrzavanje zgrade i ako ja dobro tumacim isti.
Dobili smo predloge od supruge investitora u svojstvu stanara oko odrzavanja zgrade. Komentari i predlozi su dozvoljeni, ali zbog razloga za koje se zna koji su, ali nisu navedeni ti isti predlozi se nece razmatrati, nego je nase samo da potpisemo i da nam zivot posle toga svima bude mnogo lepsi.
Ko god misli drugacije je nezahavalan i bezobrazan. I kad to kazem mislim na tebe Bulbuderac 😂
Ne znam šta si hteo da kažeš sa ovim što je boldovano? Možda imam jeftiniju ulaznicu pa nisam razumeo o čemu ovde pričaš...pojasni slobodno...napiši slobodno ...forum trpi sve neće ovde niko da skoči na tebe:)

Što se tiče ove inicijative...mislim da je dotična lepo napisala...ko želi da se uhvati tog posla nek se javi...evo ja nominujem tebe da nam nađeš najbolje moguće rešenje koje će nam omogućiti da ulazimo u čistu zgradu bez da preskačemo smeće ...i da ne moramo da se krstimo i pomolimo pre ulaska u lift jer se čuje kao Sputnjik. Javi samo gde da upišem moj glas:)

btw...imaš u nick-u Zvezdara a pišeš pogrešno naziv svog kraja gde živiš.

IMG_5075.jpeg

Izgleda da ću pre ja tebe da vodim na piće.:)
 
Ne pisem pogresno kraj u kom ne zivim, nego tvoj nick 😂. Velika je razlika, ali racunaj da je greska i izvinjavam ti se duboko. Sta mi tesko?
Ne znam da li si u kruznoj poruci koju ima sa stanarima, gospodja je preuzela inicijativu sto moze biti za pohvalu, ali se tu vidi mentalitet naseg coveka u svom najsjajnijem izdanju. Sve radimo polovicno, ne zanima nas sistematski i temeljan rad nego samo cilj i ono sto je na kraju. Ako si preuzeo odgovornost budi spreman da se neko nece sloziti i da uzvratis argumentacijom. A ne da svaka kritika bila konstruktivna ili ne, se uzima kao napad i zauzima se ne defanzivni stav nego kontra-ofanzivni. Ako ti mozes bolje ti uzmi pa radi i slicno nezahvalni suznju 😂. Ti potpisi trebaju pa trebaju, ali zato I treba da bude vecinska odluka, a ne da potpisujemo bes diskusije. Gospodja spominje razloge zasto sada ne moze da prica o tome, ali zapravo razloge ne navodi jer ih svi znamo. Ne znam za tebe, ali ja ne znam te razloge i mislim da o svim tim stvarima koje nase cenjene buduce komsije spominju treba razgovarati pre bilo kakvog potpisivanja.

Ti si taj koji se u svakoj poruci poziva na neko iskustvo pa si i bolji kandidat, ja sam tu da kritikujem.

Ps. Sto se foruma tice, banovao je i za manje 😂
 
@zen-zvezdara
Meni zvuči da je razlog taj što se već dovoljno iscimala da pripremi sve i organizuje prepiske, ali nakon tvojih komentara mi deluje kao da nešto propuštam. Da li bi nam otkrio na koje razloge sumnjaš, pa da možemo svi zajedno da bolje razmišljamo i odlučimo?

Što se tiče ponude, meni se ne sviđa što ću plaćati održavanje ružnih atrijuma na koje niti imam pogled niti želim da boravim u njima, a nekim stanarima će služiti kao privatno dvorište jer imaju izlaze direktno iz stana. Isto tako u cenu održavanja je uključena i bašta/biljke ka šumi, što su opet ograđena (privatna, iako zajednička) dvorišta pojedinih komšija.

Treba oformiti i neki grupni chat radi brže komunikacije jer ovo preko maila je kao da smo u kamenom dobu...
 
Jedan fin prilog u medijima pa će da se češe jer će steći loš imidž. Radio sam na TV emisiji o pravima potrošača pa znam ponešto. Ako ćutite i nećete da se branite pravnim putem onda ste sam krivi. Tako su se plašili pre desetak godina vlasnici stanova u Dimitrija Tucovića gde je nova pošta kod Gradske bolnice pa i posle 15 godina nemaju liftove za kola a samim tim ni pristup garaži jer je investitor zatvorio d.o.o. firmu i zapalio.
Ako se otvori sudski postupak blagovremeno ne može da se ugasi doo dok se ne resi sudski spor, tako da blagovremeno pokretanje spora je ključno…
…sve po običaju polazi od države koja dozvoljava da pravno lice sveže osnovano sa 300dinara kapitala bude nosilac projekta za koji se potom daje 10 godina gradjevinske garancije na konstrukciju i ostalo…
 
@kal_el...ni ja nisam primetio iskreno taj deo oko nekih dobro poznatih problema...možda je to neka odvojena komunikacija za L1 ili pak ja nisam detaljno pročitao. Verujem da se misli na probleme oko same koordinacije i komunikacije...i ja joj apsolutno verujem da je to veliko opterećenje jer sam u drugoj stambenoj zajednici menjao i naplaćivao poštanske sandučiće više od godinu dana jer je ljudima bilo mnogo da daju po 1.200rsd po sandučetu koje sam uzeo btw od same Pošte. Nikada ih nisam naplatio i platio sam ih iz svog džepa na kraju.

Tako da, hvala svakome ko se uhvati ovog posla.

Moram da kažem i da mi se sviđa ideja da naplata ide preko Infostana..i pored visoke provizije od 9.5%...Infostan ima možda i najbolje organizovanu prinudnu naplatu tako da sam siguran da neće biti stanara koji svoje obaveze neće izmirivati.

I oko atrijuma i dvorišta...i pored toga što render i krajnja izvedba nemaju veze sa vezom...i što je to jedan vid obmane jer iskren da budem ne znam ni kako se izlazi tamo a kamoli da je to zajednički prostor ja ipak želim i da se taj sređuje jer ga gledam svaki dan kada dolazim u zgradu...

Za deo kao šumi vidim da se nešto kopa posle onih dvorišta koji su dati stanarima u suterenu..za onaj deo ka terenima ne znam šta će biti ...ali mislim da je to preko naše parcele tako da ni nemam neka očekivanja.

Elem...da li neko zna šta će biti u ostalim lokalima? ....vidim da je kafić sređen i da je uskoro otvaranje...samo se nadam da neće biti nekih budževina kao ona Maxi svetleća reklama i ona klima koja je na fasadi kod kafića.
 
Ekipa sa donje lajne se organizovala pa smo platili ogradu iz svog džepa. Otud kopanje za ogradicu sa strane ka terenima. Na “mom” delu je ostalo sa se postavi mala ogradica ali to još uvek stoji, valjda se čeka kamen sa stigne. S obzirom da svako malo dolaze kućici da se olakšavaju na terasu, rešili smo da se samoorganizujemo.

Što se skupštine tiče, apsolutno se slažem da ide preko Infostana. Jedini način da se sve to lepo naplati. Već sam potpisao to. A što se tiče profi upravnika - ako ne bude radio kako treba, menjaćemo. Red je da počnemo sa nečim.
 
Meni zvuci bas kako jeste. Srpska posla.


Sigurno se ne vidimo tamo.

Bravo za samoorganizovanje metalne ograde, ako treba da Vam dotiram da udarite beton okolo, lakse je za ciscenje i odrzavanje.
 
Ekipa sa donje lajne se organizovala pa smo platili ogradu iz svog džepa. Otud kopanje za ogradicu sa strane ka terenima. Na “mom” delu je ostalo sa se postavi mala ogradica ali to još uvek stoji, valjda se čeka kamen sa stigne. S obzirom da svako malo dolaze kućici da se olakšavaju na terasu, rešili smo da se samoorganizujemo.

Što se skupštine tiče, apsolutno se slažem da ide preko Infostana. Jedini način da se sve to lepo naplati. Već sam potpisao to. A što se tiče profi upravnika - ako ne bude radio kako treba, menjaćemo. Red je da počnemo sa nečim.
Bravo za samoinicijativu. Znam da ste imali problema sa psima koji su tu ulazili čak u stanove. Očekivao sam iskreno da ide ona crna ograda barem do linija gde su pločice ali vidim da je to urađeno samo za stan do Veljka Dugoševića...ali eto...štedi se na sitnim stvarima..koliko vidim zgrada nema ni dekorativno osvetljenje na svakom spratu...stvarno smešne uštede...čak su i brojevi ulaza gradski..mogao je neki brendiran znak u Atria-u sa brojem zgrade.

Detalji detalji...
 
Nemam ništa protiv rusa, bio sam čak i u Rusiji, nego mi je zanimljivo što sarađuje opština Zvezdara jer znam kakvi su tamo ljudi.
 
Brima real esate ima jak boost na Facebooku gde ni sami ne znaju da li prodaju 15 ili 8 stanova:

"
🌳
🌳
🏡
🏡
🌳
ATRIA Residence
🌳
🏡
🏡
🌳
🌳

Blizu Zvezdarske šume, u mirnom okruženju sa pogledom na grad i Dunav.
👇
👇
👇

-̶ P̶o̶s̶l̶e̶d̶n̶j̶i̶h̶ 1̶5̶ s̶t̶a̶n̶o̶v̶a̶ j̶e̶ u̶ p̶r̶o̶d̶a̶j̶i̶
- Još samo 8 stanova je preostalo
- Zatvoreni bazen i spa
🏊‍♀️

Posetite sajt i zakažite sastanak sa našim prodajnim timom oko dodatnih informacija o projektu."
 
IMG_5345.jpeg



Otvoren je i kafić. Za sada nema tendi i svetlećih reklama...nadam se da će tako i ostati. Zato je parkiranje već haotično i već ne vreme da ulica i zvanično postane jednosmerna.
 
@vucko ostalo je još nekih 10ak stanova ...ili su veći ili su u prizemlju. Koliko sam čuo bilo je dosta zainteresovanih kupaca ali investitor nije voljan da spusti cenu i pregovara.
 
Kafic super izgleda, ali po autima ispred vidis, koja vrsta ljudi se tu prikuplja. To ce sigurno biti galama du jutarnjih sati, proslave, rodendani itd.

Kada se jos otvori i teretana, onda je lokacija kompletirana za sve devojke sa napumpanim usnama u trenerkama i njihovih frajera.
Fali jos salon za nokte i to je to :)
 
Ne bi stubići pomogli puno kada se ljudi parkiraju na sred ulice. Retko ko se penje na trotoar...jedino na ćošku kod kafića.
 
Kafić je oplemenio kraj jer u blizini nema normalnog kafića osim nekih rupa pod sportskim balonima i sumnjivih restorana gde je klijentela za izbegavanje. Ima i nešto u zabranjenom gradu (NTP Zvezdara) u koji nije javan pristup.

Inače, počela je rekonstrukcija obližnje zdravstvene stanice koja je do skoro bila Covid ambulanta za Zvezdaru.
IMG_20230507_181140683.jpg
IMG_20230507_181113309.jpg
 
Nova tiha noć tačnije..:) Stara je nekada bila kod OŠ Dragica Pravica.

Elem, odlična klopa i lepa terasa...gazda Nikola to već godinama drži pod konac.
 
Vrh