Šta je novo?

Atria residence [Stambeni objekat ~10.000 kvm]

Ukoliko niste u ugovoru definisali drugacije svi imate pravo da zahtevate aneks ugovora i platite tacnu kvadraturu. Ukoliko ste se odrekli tog prava onda imate los ugovor.
 
Meni su zidovi toliko krivi da se ne usuđujem da merim sam laserom...:) Ali svakako je to kroz ugovor provuceno.

Što se tiče materijala stvarno investitor nije štedeo...od daikin multisplit sistema, tarketa, kvalitetnih pločica, laufena, dierre ulaznih vrata...

Ali implementacija istih je zaista ..nemam reči.
 
Kako su uspeli da toliko ukrivo zidaju, a samo tri sprata? Sa druge strane mi je neverovatno da se nije islo na vecu spratnost sto je za svaku pohvalu. Spolja mi deluje lepo i skladno sa okolinom.
 
Dobro je da nisam jedini. :) Potpuno sam zaboravio na ovaj forum.

Elem, vlasnik stana u lameli 1.

Iskustva su šarena. Od dobrih do loših. Vidim da su ljudi imali iskustva da im je investitor nudio raskid ugovora, ja sam imao obrnutu situaciju pa sam sam tražio to. Nekako smo uspeli da se nađemo na pola i da nastavimo. Stan sam odavno isplatio, a cene su otišle na gore tako da realno imamo čistu zaradu za sad. Ovo mislim na one koji su isplatili sve još prošle godine po starim cenama.

Preuzimanje ključeva u decembru nije baš prošlo kako smo svi želeli jer sam zatekao dosta stvari koje nisu završene pa sam odbio preuzimanje. Bilo je i malo ružnih reči sa obe strane pa i pretnji advokatom sa njegove strane. Taj deo nisam skroz razumeo (nema baš previše smisla), pa sam izignorisao, valjda sam bio malo preoštar. Na kraju sam preuzeo stan pre dva dana. Ima sitnica koje nisu rešene ali to već mogu i sam. Sve u svemu, prihvatio sam te sitnice i teram dalje.

E sad, investitor. Moram da priznam da jeste malo ortodoksan, ali opet i on će živeti tu. Obišao sam i njegov stan, pošto se malo povela priča o kvalitetu radova. Neverovatno je, ali sve ovo na šta svi kukaju, ima i on. :) Od krivih zidova, problema sa parketom (žao mi je što nisam slikao ono, verujte mi da sam ja investitor taj ko je radio parket bi sad bio na dnu Dunava), očajno postavljenih pragova itd. Moram da priznam da u nekim segmentima njegov stan izgleda gore od mog.

Komunikacija je definitivno problem jer bi brdo ovih žalbi moglo da se reši samo sa malo lepih reči i otvorenim razgovorom. Ali opet i za to donekle imam razumevanja. Čovek je pred penzijom i vidi se dobra namera jer su stvarno nudili brdo izbora prilikom kupovine. Materijali su kvalitetni i sve je prilično lepo. Na žalost, mislim da je pritisak preveliki, a ne vidim da je imao neku pomoć. Otud i defanzivan stav.

Očigleno je da je radna snaga glavni problem sve vreme. Kontrola radova izgleda kao da ne postoji tako da sam apsolutno siguran da je izmenjao brdo ljudi na poziciji šefa gradilišta. Kao neko ko vodi svoj tim (druga branša), verujem da je imao brdo problema sa njima i mogu da razumem. Nije tu samo korona, već i rat u Ukrajini iz koje stiže dosta materijala. Sve to utiče na produženje rokova. Sama zgrada je vrlo specifična jer je "dugačka" pa verujem da ima mnogo više priključaka nego obična višespratnica. To se i vidi po broju šahtova okolo. To je verovatno uticalo na dobijanje dozvola. Kako god, pokušavam da gledam stvari sa dobre strane jer ništa nije crno / belo.

Od stana očekujem da nemam vlagu, da je izolacija pristojna i da zidovi i plafon ne pucaju i da ne padaju kad bude zemljotres. :D Ostalo je rešivo.

Neko je spomenuo penale. Mišljenja sam da treba da se traži, jer deo intervencija jednostavno moramo sami. Stan mora opet da se kreči, mora i ponovo da se čisti jer ono što su uradili nije baš sjajno. Verovatno će i još nešto iskočiti ali to ćemo videti već kad se uselim. Ta razlika će pokriti te troškove i moje izgubljeno vreme. Mislim da je to sasvim ok kompromis na obe strane.

U svakom slučaju, želim komšijama sreću u novim stanovima i nadam se da ćemo se lepo družiti. :)
 
Bravo za post..sve stoji što ste napisali. Pouzdano znam da su mu sva tri stana možda sa najviše propusta u odnosu na ostale...zato se poslednjih meseci i sam dosta uključio u nadzor celog gradilišta što naravno dosta govori o sposobnosti Teke i svih 7 šefova gradilišta. Ja sam iskreno našao dosta nedostataka i isto je došlo do neprijatne komunikacije prilikom preuzimanja ključeva ali sam se u startu oprostio od nekih većih popravki...samo mi je želja da što pre uđem u stan koji čekam od kraja 2019.
 
I kakav je Maxi i da li će biti još nekih firmi? Nisam stigao da utrčim, samo sam prozujao biciklom juče u prolazu.
 
Ok je skroz, manjeg je formata nije Shop&Go ali nema delaktes isto. Mada im je to i strategija u buducnosti da svičuju potrošače na skuplje slajseve.
 
Pozdrav, može li neko da mi kaže koja je cena garaže (i da li zavisi od nivoa)?
 
Cena je 12500 plus pdv (15000). Koliko znam ima samo garaza sto se ulazi iz Dragise Lapcevic.
 
Postoji dva nivoa...jedna gde se ulazi iz V. Dugoševića i nivo ispod sa ulazom iz D. Lapčevića.

Koliko znam ostalo je mesta samo na ovom drugom nivou.
 
Malkice popustilo, ali preteklo neko oho ljepilo pa cemo da pricvrstimo.
08A2D5C2-30BB-4B73-A525-13AD92EF402F.jpeg
 
Jel se neko od komšija uselio? Kakva su iskustva? Jel ste uspeli da otklonite nedostatke nakon primopredaje ključeva?
 
Ne. Prvo stan nije ni očišćen ni završen a drugo ništa što je sugerisano prilikom primopredaje nije ispravljeno i nema nikakve nove informacije posle toga. Garaže su od juče u funkciji.
 
Nadam se da ce ti uskoro resiti to. Ako budes mogao islikaj malo garazu bas me zanima kako izgleda.
 
Garaža ko garaža ...vidiš jedne i sve su iste. Ali slikaću sl put.

Kada se vi useljavate?
 
Iskreno se nadam da cemo u prvoj polovini ove godine ali videcemo. Nadam se da ce sto pre zavrsiti sve sitnice u prve 2 lamele i onda da se ubrza drugi deo.
 
Prve dve lamele su već totalno zapistavljene, jednog majstora nema nedeljama zbog ubrzavanja 3 i 4 lamele.
 
Pitanje za komsije koje su se uselile - kako ste zadovoljni stolarijom, da li dihtuje kako bi trebalo?
Takodje, receno mi je da po zahtevu spustaju plafone (trenutno su 3m bez kosuljice) - da li je neko to uradio i koliko ste spustili?
 
Stolarija je možda čak i najbolja. Belgijski Alumil sa odličnim italijanskim fapim okovov. Čak i podizno klizni mehanizam na vratima jako dobro dihtuje ...kažem čak jer ovaj mehanizam lošije dihtuje od uskočno kliznog mehanizma.

Što se tiče plafona ...ne znam ko vam je to rekao da možete da birate...svakako plafoni moraju da se spuštaju zbog instalacija...što je nekih min 20cm u zavisnosti od sprata.
 
Vrh