Šta je novo?

Atria residence [Stambeni objekat ~10.000 kvm]

Za stanje u stanovima ne znam jer nisam obilazio. Ono sto je cudno i neozbiljno jeste pustanje ljudi u tudje stanove ali videcemo kad bude tehnicki prijem i kad se ispostavi da je na vise mesta izgreban parket jer sam video kako se to odrzava i radi mislim da ce biti haos. Inace ono sto si pogresio jeste da je broj 27 od lamele 1. Nije tacno vec je lamela 3 to znam jer sam ja u lameli 3 kupio stan.
 
Za stanje u stanovima ne znam jer nisam obilazio. Ono sto je cudno i neozbiljno jeste pustanje ljudi u tudje stanove ali videcemo kad bude tehnicki prijem i kad se ispostavi da je na vise mesta izgreban parket jer sam video kako se to odrzava i radi mislim da ce biti haos. Inace ono sto si pogresio jeste da je broj 27 od lamele 1. Nije tacno vec je lamela 3 to znam jer sam ja u lameli 3 kupio stan.
tacno,
lamela 1 je broj 31, 2. je 29, 3. je 27 i 4. je broj 25.
 
Za stanje u stanovima ne znam jer nisam obilazio. Ono sto je cudno i neozbiljno jeste pustanje ljudi u tudje stanove ali videcemo kad bude tehnicki prijem i kad se ispostavi da je na vise mesta izgreban parket jer sam video kako se to odrzava i radi mislim da ce biti haos. Inace ono sto si pogresio jeste da je broj 27 od lamele 1. Nije tacno vec je lamela 3 to znam jer sam ja u lameli 3 kupio stan.

U pravu si...3 lamela je...permutovao sam nešto... parket u mom stanu je isto baš izgreban...već sam im par puta napomenuo ali džaba. Ne verujem da ćemo imati nešto od zapisnika jer tarket ne može baš lako da se popravi i ishobluje...
 
Inače...nisam ulazio u stanove ali su bila otvorena vrata...vidi se da nemaju još ni ugrađena vrata, nije okrečeno...

I nebitno da sam pogrešio da li je L1 ili L3 ..poenta je da ima još dosta posla a majstori samo Maxi rade...
 
Ti rece tamo krajem februara da ce biti useljenje minimum a mozda i kasnije. Ajde nadam se da je investitor blizi od tebe :)
 
Videćemo. To što će ti možda investitor dati ključeve sledeće nedelje i naterati te da potpišeš zapisnik ne znači da je sve gotovo...;) Bili ste u zgradi i stanu dajte svoju procenu slobodno.
 
Evo..obišao sam čisto da vidim da li stoji taj rok za useljenje ove nedelje...i mogu reći da je investitor možda bio u pravu...useljenje sigurno do 15og ali useljenje za Maxi...koji je skoro završen. Da su ovim tempom gradili celu zgradu uselili bi se još 31.12.2021.

948BD969-195A-402C-B0F1-5195D0259647.jpeg
F456B411-B924-47B0-B923-D6DFCF5E3CE3.jpeg
C2F774C2-08D8-4BD7-AB9C-23BCC6E4F514.jpeg
665E0C68-EAD0-4288-B65C-66270657F020.jpeg
1A4D48BF-1E09-4460-8B40-135AAE8BE231.jpeg
 
Prošao sam ovuda, moj prijatelj se oduševio Atriom dok sam ja otprilike ravnodušan. Drago mi je da će tu biti Maxi. Kolike je veličine? Sigurno će ga koristiti ljudi iz obližnjeg Naučno tehnološkog parka u kojem nema prodavnice niti kioska.
 
Pa treba da komentarises posto niko ocigledno nece cisto da znamo mi koji smo kupili u druge dve lamele sta nas ceka sledece godine.
 
Kažem, dali su ključeve samo...u stanu ima dosta još posla. Komentar mi je isti kao i ranije. Svakako niko ne može da se još useli.
 
Pa što se tiče stanova zaista su samo detalji ostali i jedno veliko čišćenje i pranje. Danas su postavljali i stakla u kupatilima. Pušteno je i grejanje i u stanovima je zaista toplo. Prekidači, utičnice, grla za sijalice...(ne znam da li se to podrazumeva zaista), lajsne i cokle ako nisu...i opet kažem pranje...samo to mislim da će da traje barem dve nedelje za ceo kompleks. Neki kupci su prali sami koliko sam načuo jer ne mogu više da čekaju.

Najveći posao je i dalje na ulaznom holu, suterenu i okolini zgrade...i naravno parkingu -1...onaj koji je u nivou prizemlja i u koji se ulazi iz VD je skoro gotov.
 
Komsije,
Kako ste zadovoljni stanovima u lameli 1 i 2?
Gde ste sve uocili greske i lose odradjen posao?
Kod nas je slivna resetka u tus kabini postavljena ispod nivoa plocica. Nista nije obradjeno i moze prst da se zavuce sa strane ispod plocica. Izgleda ocajno i tu ce voda sigurno da prolazi sa strane.
Unutrasnja stolarija, ocaj zivi kako je postavljena (stokovi od vrata-ima bas lufta i viri pur pena u kupatilima). Takodje jedan salter za roletne postavljen tamo gde treba da bude ugradni ormar, iz zida vire cevi od radijatora, zidovi krivi... Pragovi u kupatilu grozno izgledaju. Pocrneli od kvasenja, jer ih nisu prethodno zastitili..
Mi smo bas razocarani i najvise me brine ta resetka u tus kabini.😟 Ko zna sta cemo jos da uocimo.
Prijavili smo sve to investitoru, ali mislimo da nema nista od toga i da ce majstori i ako nesto sfusere samo jos i tarket da nam uniste. Dodje mi da uzmem i taj jedan kljuc sto je ostao kod njih, da ne bi napravili jos vecu stetu.
Nadam se da ce jos neko da se javi i podeli svoje iskustvo.
Poz
 
Ćao,
Evo ja ću dati kao i uvek svoje utiske. Iskreno čitajući Vaš post, deluje mi kao da sam ga ja pisao jer sam skoro identične probleme našao i u mom stanu..uz još nekoliko dodatnih kao što su neki stubovi koji nisu po projektu, napuknute pločice na terasi, izgreban parket na dosta mesta...

Ono što je zaista najgore su sobna vrata...od izbora proizvođača (iskreno počinjem da sumnjam da su uopšte Entero jer na ovom forumu se može naći dosta preporuka za njih), kvaliteta do katastrofalne ugradnje...

Što se tiče krivih zidova i to sam primetio kada mi je majstor merio prostor za. sve plakare...razlika gornje i donje širine ide i preko 5cm...ali hajde do ćemo već nekako srediti sa ugradnim plakarom...ostale zidove nisam ni želeo da merim...

Zaista šteta svih tih kvalitetnih materijala kada je kvalitet implementacije istih na jako niskom nivou...
 
Drage komšije,

Srećni praznici svima. Vidim da je situacija nažalost ne najbolja. Da li se nešto u medjuvremenu promenilo, odnosno da li je investitor odgovorio na primedbe? Takodje, kakva je situacija sa stvarnim povrsinama stanova, da li je neko mozda laserski merio sada kada su gotovi zavrsni radovi, tj da li stvarna površina odgovara projektovanoj (koja je navedena u ugovoru) ?
Pozdrav svima
 
@Ares78 Pozdrav, ja sam merio laserski i otprilike je ukupna kvadratura manja za 1-2 m2.

Pitanje za sve ostale komsije: kako ste zadovoljni kvalitetom materijala i kvalitetom izvodjenja radova?

Ja bih ocenio ovako:
Materijali: 8/10
Izvodjenje/implementacija: 5/10
 
Nisam komsija, ali sam pogledao.
Materijali su stvarno okej, ali radovi tj implementacija projekta je ono sto srecu kvari. Na zalost, neki prosek za nas :(

Ja se iskreno pitam kako ce sve ovo izgledati za 20-30 godina
 
@Ares78 Pozdrav, ja sam merio laserski i otprilike je ukupna kvadratura manja za 1-2 m2.

Pitanje za sve ostale komsije: kako ste zadovoljni kvalitetom materijala i kvalitetom izvodjenja radova?

Ja bih ocenio ovako:
Materijali: 8/10
Izvodjenje/implementacija: 5/10
Hvala na odgovoru komsija. Znači 1 --2 kvadrata × ug.cena po kvadratu, dodjemo negde do oko minimum 4.000,00 evra po stanu, u zavisnosti od toga kada je ko kupio stan.Super za dodatnu zaradu investitora. Mada nisam ni ocekivao da ce kvadratura kojim cudom biti veca, u nasu korist.
 
Vrh