Šta je novo?

Atria residence [Stambeni objekat ~10.000 kvm]

Ne za sada. Koliko znam ovaj investitor je i taj plac hteo da uzme ali nije uspeo...još to nije rešeno imovinsko-pravno. Za sada ima dosta roma koji tu nelegalno žive.
 
Samo da vidim da li mislimo na isto :)
Ovaj plac u narandzastom, koliko vidim on jeste 1/1 al je fora sto taj plac ima fazon 450m2 a desno od ovog placa je plac Grada Beograd i tu je sve jedna celina sa ovim da kazem sportskim centrom, on kad bi uzeo taj deo morao bi i od grada da uzme deo.

Screenshot 2022-08-30 at 20.19.40.png
 
Aham...mislio sam da misliš na deo nekadašnjeg radija Beograd...mada čini mi se da je i tu 2166 parcelu investitor hteo da otkupi...čak je i ova parcela 21872 bila sačinjena iz više manjih.
 
Samo da se uporede slike iz rendera, kako bih trebao da izgleda atrium, a kako je sada ispao....to je prevara. Atrium sada izgleda kao u nekoj bolnici.
A sto se tice klima uredaja, njih isto nije bilo na renderu....
projekat_izdavanje_nekretnina_B3SeNbaTAtria-13-sajt.jpg
atriaresidence-5.jpg
interior mpps3.jpg
 
Investitor izgleda svima preti sa raskidom ugovora. To mu je neka fora....on nema pare da zavrasi zgradu ako raskine sa svima ugovor.
Mi kao stanari bih trebali da se slozimo i zajedno da mu se obratimo, dali licno ili preko advokata. Jer i ja ne vidim da ce on bilo sta popraviti, nadoknaditi ili isplatiti.
 
Investitor izgleda svima preti sa raskidom ugovora. To mu je neka fora....on nema pare da zavrasi zgradu ako raskine sa svima ugovor.
Mi kao stanari bih trebali da se slozimo i zajedno da mu se obratimo, dali licno ili preko advokata. Jer i ja ne vidim da ce on bilo sta popraviti, nadoknaditi ili isplatiti.
Hvala sto si podelio to sa nama, i treba da svi budemo obavesteni o ovakvim stvarima.

Ja imam istih problema sa investitorom. Spomenuo je vise puta raskid ugovora kad god smo se obratili za ispravku, npr: vezano za smanjenu kvadraturu u kupatilu - odnosno to sto su postavljene duple plocice ili pomeranje prekidaca za roletne u radnoj sobi na jedino moguce ispravno mesto. Takodje zabranio je dolazak na gradiliste i sa mnom zeli da komunicira jedino pravnim putem.

Spomenuo sam vise puta i placanje penala zbog ne ispunjenog roka zavrsetka i njegovo odgovor je uvek bio videcemo na kraju to kada se sve zavrsi koliko sta treba da se plati, sto je neodgovorno jer ukoliko vec ne moze da da odgovor kada ce biti gotov projekat, onda treba da isplati penale ljudima sto stoji i u ugovoru.
 
Da li je realno očekivati da ćemo se useliti do Nove godine?
 
Pa mislim da je tu negde...al i dalje sam skeptičan. Nisam dugo bio u obilasku al ne verujem da su nešto mnogo odmakli. Na Ceopu su mu konačno odobrili izmenu GD i priključka na komunalnu infrastrukturu.

Ako je neko skoro obilazio stan i gradilište neka me dopuni.
 
Možda su umesto zelenila obećali kupcima koji izlaze na atrijum da će moći sebi tu da organizuju terasu, stavili par žardinjera i to je to..ipak je ovo zelenilo sa rendera moglo malo da zakloni međusobne poglede, ovako će biti nesmetan pogled jednom drugom u stan, o buci da i ne pričam, toga su bili svesni ljudi, ali ako još se tu bude sedelo kao na terasi..
 
Pa to je bio i odgovor investitora kada sam ga pitao zašto neće biti kao na renderu. Tada je rekao da hoće kupcima iz suterena da omogući da imaju svoj deo kao što to imaju kupci iz suterena koji je okrenut ka šumi. Za ostatak atrijuma je rekao da neće da ga sredjuje jer je u PantenSrećkovića isto sredjivao ali niko ga nije na kraju koristio... u suštini kako privodi projekat kraju sve više i više se gleda da se posao zbrza na konto kvaliteta...
 
Lepo je to, ali kad nije na račun ostalih stanara, ne znam strukturu kupaca/budućih stanara, ali se nadam da neće nikome bahatijem sa izlazom na tu nazovi "terasu" zapasti stan, ipak je na toj poziciji akustika zanimljiva..
 
Evo nije mi bilo teško... u suštini spolja slično stanje kao i prošli put...verovatno je unutra bolje:

62C0B583-5BCB-44D9-A2CA-07CAEA08083A.jpeg


šteta što na ovaj ulaz nisu stavili neku atraktivniju stolariju a ne kao ulaz u butiku u Čumićevom...isto i ova rolo vrata za garažu...nadam se da planiraju i rampu...
334CA6F9-E8B1-4B9A-B819-A6E63C5FC923.jpeg


najveći napredak je u garaži izgleda

670F31A2-9196-439D-854B-F9D68D7D81CB.jpeg


primetih da je već popucala ili je oštećena fasadna keramika na terasama. Takodje nisam najsrećniji i sa tim što su svaku pločicu bušili i ankirali...to potencijalno može da korodira

B4EB7B4E-8247-4B9D-B557-E4F89429DE62.jpeg


evo i ostalih fotografija...u zavisnosti od situacije unutra iskreno ne verujem da će biti useljenje pre nove godine

7D480338-C131-4E0A-9B9F-0E204EC126F8.jpeg
09571766-877D-4C3D-BB05-F33CD797404F.jpeg
7AC961A6-5F05-448A-BEED-C2330DB187C3.jpeg
 
Strasno, radovi kao da su stali, nista se ne menja, nedeljama, mesecima!
Ja isto ne vidim useljenje u ovoj godini.
1. Investitor je promenio izgled fasade, bez saglasnosti kupaca.
2. Rokove probio za malo pa godinu dana.
3. Atrium, po kome je projekat dobio ime, ne postoji, to je obican mracni hodnik. Taj prostor inace ne pripada samo kupcima iz suterena, nego svim stanarima. Dali ce bilo ko hteti tu da provodi vreme, ja bas sumnjam.
4. Kvalitet materijala je sve gori i gori. Jeftin i neodgovarajuci.
5. Radnici nemaju nikakvu obuku, ostetili su vec gotove stanove na puno mesta (lavabo, wc-solju, utikace za struju, klime, vrata itd.)

I na kraju opet ce biti: uzmi ili idi. Svi stanari bih trebali da se skupe i zajedno da pridu investitoru (koji isto ima stan u zgradi mislim) zbog svih nepravilnosti.
 
Koliko imam saznanja cilj i jeste da postojeci kupci odustanu od kupovine jer postoji ideja da se stanovi prodaju po vecoj ceni. Info je iz druge ruke i ne tvrdim da je tacno.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ozu
Jedan dorćolski projekat je slično uradio pre 15-ak godina :)
 
Investitor ima 3 stana u zgradi, arhitekta jedan....stoga mi neke odluke poslednjih meseci tek nemaju smisla..pogotovo ove vintidž žardinjere i atrijum koji ama baš jednu stvar nema istu kao na renderu.

btw...i meni su u stanu stavili prekidač za roletne u deo gde ide plakar...haos...
 
Samo da se uporede slike iz rendera, kako bih trebao da izgleda atrium, a kako je sada ispao....to je prevara. Atrium sada izgleda kao u nekoj bolnici.
A sto se tice klima uredaja, njih isto nije bilo na renderu....
i ovo na renderu je bilo jezivo, suviše smešan prostor za takav koncept
 
Strasno, radovi kao da su stali, nista se ne menja, nedeljama, mesecima!
Ja isto ne vidim useljenje u ovoj godini.
1. Investitor je promenio izgled fasade, bez saglasnosti kupaca.
2. Rokove probio za malo pa godinu dana.
3. Atrium, po kome je projekat dobio ime, ne postoji, to je obican mracni hodnik. Taj prostor inace ne pripada samo kupcima iz suterena, nego svim stanarima. Dali ce bilo ko hteti tu da provodi vreme, ja bas sumnjam.
4. Kvalitet materijala je sve gori i gori. Jeftin i neodgovarajuci.
5. Radnici nemaju nikakvu obuku, ostetili su vec gotove stanove na puno mesta (lavabo, wc-solju, utikace za struju, klime, vrata itd.)

I na kraju opet ce biti: uzmi ili idi. Svi stanari bih trebali da se skupe i zajedno da pridu investitoru (koji isto ima stan u zgradi mislim) zbog svih nepravilnosti.
Pratim komentare redovno na ovoj temi i stvarno ponekad ne verujem sta citam.
Razumem frustraciju, pogotovo kod stanara prve dve lamele jer ljudi su ocekivali da se usele tad i tad, to se nije desilo i to dugo cekanje je idealna podloga za istu.
Ono sto mi upada u oci jeste ovo da se nista ne menja nedeljama, mesecima - ja ne znam da li ste prosli pored gradilista u toku tih istih nedelja i meseci i malo detaljnije pogledali situaciju.
Ja recimo redovno posecujem gradiliste, jednom nedeljno i svaki put vidim nesto novo. Npr, priprema se lokal u kome ce Maxi da se otvori u novembru - shodno tome zavrsava se jedan deo fasade na lameli 3. Deo zgrade koji gleda na sumu a pripada trecoj i cetvrtoj lameli je pripremljen za stavljanje fasadnih plocica. Unutra je malter gotov skoro do poslednjeg sprata. Dakle - radi se, mozda ne brzinom kojom mi, slucajni posmatraci ili kupci ocekujemo, ali da ce biti zavrseno - bice.
Sto se tice kvaliteta materijala, smatram da je ovo jedna od kvalitetnijih gradnji i ne slazem se da je jeftin a pogotovo ne da je neodgovarajuci.
Svako ko kupi stan u izgradnji u ovom kompleksu ili bilo gde drugde - imperativ mora da mu bude na tome da redovno obilazi radove i prijavi svaki nedostatak jer se to desava svuda. Sa majstorima je uvek muka, nije bas ni taj investitor kriv za sve.

Nama se desio jedan propust ali smo reagovali na vreme i nasli resenje koje je cak i bolje od prvobitnog!

Atrijum mi nikad nije bio fokus sto se tice ovog kompleksa, jer realno, ko bi i provodio neko znacajno vreme tu pored stadiona iza zgrade ili Zvezdarske sume, koja je na 4 minuta pesaka. A za klima uredjaje koji ne postoje na renderu, pa ja stvarno ne znam sta ste mislili gde bi oni trebalo da budu? Da su na fasadi spolja, to biste tek kritikovali, pretpostavljam. Tako da je negde i uloga istog da bude utociste nesrecnih spoljnih klima jedinica.

Izvinjavam se na duzem postu, ali ko je uspeo da procita sve, jedan dobronameran savet (koji niko nije trazio :) ) jeste da pratite i reagujete na vreme, bez nadobudnog stava jer to ce vam samo odmoci. Trazite sto vam pripada, predlozite neko resenje, svako normalan ce da vas saslusa ukoliko ne pretite odmah tuzbama, advokatima i slicno.
 
Poslednja izmena:
Pratim komentare redovno na ovoj temi i stvarno ponekad ne verujem sta citam.
Razumem frustraciju, pogotovo kod stanara prve dve lamele jer ljudi su ocekivali da se usele tad i tad, to se nije desilo i to dugo cekanje je idealna podloga za istu.
Ono sto mi upada u oci jeste ovo da se nista ne menja nedeljama, mesecima - ja ne znam da li ste prosli pored gradilista u toku tih istih nedelja i meseci i malo detaljnije pogledali situaciju.
Ja recimo redovno posecujem gradiliste, jednom nedeljno i svaki put vidim nesto novo. Npr, priprema se lokal u kome ce Maxi da se otvori u novembru - shodno tome zavrsava se jedan deo fasade na lameli 3. Deo zgrade koji gleda na sumu a pripada trecoj i cetvrtoj lameli je pripremljen za stavljanje fasadnih plocica. Unutra je malter gotov skoro do poslednjeg sprata. Dakle - radi se, mozda ne brzinom kojom mi, slucajni posmatraci ili kupci ocekujemo, ali da ce biti zavrseno - bice.
Sto se tice kvaliteta materijala, smatram da je ovo jedna od kvalitetnijih gradnji i ne slazem se da je jeftin a pogotovo ne da je neodgovarajuci.
Svako ko kupi stan u izgradnji u ovom kompleksu ili bilo gde drugde - imperativ mora da mu bude na tome da redovno obilazi radove i prijavi svaki nedostatak jer se to desava svuda. Sa majstorima je uvek muka, nije bas ni taj investitor kriv za sve.

Nama se desio jedan propust ali smo reagovali na vreme i nasli resenje koje je cak i bolje od prvobitnog!

Atrijum mi nikad nije bio fokus sto se tice ovog kompleksa, jer realno, ko bi i provodio neko znacajno vreme tu pored stadiona iza zgrade ili Zvezdarske sume, koja je na 4 minuta pesaka. A za klima uredjaje koji ne postoje na renderu, pa ja stvarno ne znam sta ste mislili gde bi oni trebalo da budu? Da su na fasadi spolja, to biste tek kritikovali, pretpostavljam. Tako da je negde i uloga istog da bude utociste nesrecnih spoljnih klima jedinica.

Izvinjavam se na duzem postu, ali ko je uspeo da procita sve, jedan dobronameran savet (koji niko nije trazio :) ) jeste da pratite i reagujete na vreme, bez nadobudnog stava jer to ce vam samo odmoci. Trazite sto vam pripada, predlozite neko resenje, svako normalan ce da vas saslusa ukoliko ne pretite odmah tuzbama, advokatima i slicno.
"imperativ mora da mu bude na tome da redovno obilazi radove i prijavi svaki nedostatak jer se to desava svuda"

NE! To nje nikakav imperativ. Kupac nije arhitekta ili majstor, od kuda ja znam sta se radi i sta ne ili kako treba da izgelda? Osim toga da svi kupci redovno obilaze svoje stanove, pa to bih te kako smetalo radnicima. Uci samo onako na gradiliste je opasno i osim toga zabranjeno.

A sa majstorima je uvek muka, jer ste uzeli najjeftinije iz Bosne, koji prvi put drze alat u rukama.

Neznam dali je "ikoikad" zaposljen za investitora, ali to sto pises lici veoma na ublazavanje ocigeldnog.
Svi kupci znaju sta se radi i sta ne. Kada ti u garazi 6 meseci voda prokisnjava, onda to nije kvalitetan rad. Kada je sva stolarija izgrebana, plocice popukle, kada se u svim prostorijama dodaju neke sahte, sta tu da se ispravlja? Nova zgrada i sve moras da menjas.


Na kraju i tebi savet, lepo sto tvoj stan napreduje kako treba, ali idi malo u druge stanove i pitaj druge kupce ili radnikesta misle.
Ako mislis da je to standard na gradilistu, pitaj po drugim trenutnim gradilistima u BGu. Videces da nije.
 
Vrh