Šta je novo?

Atria residence [Stambeni objekat ~10.000 kvm]

Jeste, imaju dosta problema sa dobavljačima stolarije i materijala...tek su danas krenuli da postavljaju prozore.

Nijedan lokal još nije izdat ali jedan lokal je ostavljen za supermarket, drugi za lilly ili dm a treci za kafić...ukupno ima nekih 6 lokala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobro je to znati. Iskreno rečeno fali malom to kraju da se uredi. Da li se zna kada će biti otvaranje?
 
Da istina, iako postoji par malih marketa...Aroma, Shop and go...ne postoji jedan veći supermarket u neposrednoj blizini....ne računam Idea-u u Svetog Nikole naravno. Svi mi idemo u Vero ili u Lidl jli Beo kada idemo u veće kupovine.

Neće biti otvoreni lokali u Atriji do kraja 2022 sigurno...prioritet su im stanovi. Tehnički prijem za prve dve lamele je planiran do marta 2022. (optimistično) a za druge dve mart 2023. tada će se kompletirati svi lokali zajedno sa Spa centrom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911847#p911847:q9ivnimw je napisao(la):
Bulbulderac17 » 26 Dec 2021 04:36 pm[/url]":q9ivnimw]Da istina, iako postoji par malih marketa...Aroma, Shop and go...ne postoji jedan veći supermarket u neposrednoj blizini....ne računam Idea-u u Svetog Nikole naravno. Svi mi idemo u Vero ili u Lidl jli Beo kada idemo u veće kupovine.

Neće biti otvoreni lokali u Atriji do kraja 2022 sigurno...prioritet su im stanovi. Tehnički prijem za prve dve lamele je planiran do marta 2022. (optimistično) a za druge dve mart 2023. tada će se kompletirati svi lokali zajedno sa Spa centrom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Baš da vidim da li će stići do marta 2022. da prime te lamele. Nisam neki fan ovog stambenog naselja ali ih izvlače ti trgovinski objekti. Da podsetim da je planirala ulice sa te raskrsnice sa Veljka Dugoševića koja treba ići ispod NTC-a.
 
verovatno neće...mali napredak na prve dve lamele...prebacili su se više na lamelu 3 i 4

69042456-015C-4C24-BDBB-BE4D56484D1F.jpeg
894AC539-74F2-4075-A4A3-9957DBCED8F9.jpeg
A236FA2E-74E2-4F06-9CF4-3236B81727C8.jpeg
 
Ne znam da li ima nekih kupaca na forumu ali po mom mišljenju fasada sa rendera je bila mnogo bolja od ove granitne keramike

84EC05AE-5548-4E3A-B6A8-B72EB9752B5F.jpeg

28420FE6-F6C8-4408-BC2D-2F2493A63BF1.jpeg

69B59B49-C0C2-42C5-9599-700B9FD03CBB.jpeg
A45312A7-F338-49C9-B566-74A17940985F.jpeg
 
Prvobitan plan je bio sledeci: da se nakon izgradnje prve dve lamele grade druge dve - verujem da bi se u tom slucaju ispostovao taj famozni rok - mart 2022, medjutim krenula je paralelna gradnja sledece dve, sto deluje i pametnije jer ce biti u priblizno isto vreme gotove. Sumnjam da bi bilo prijatno ovima u prve dve lamele da im neko burgija pored.

Za fasadu, slazem se da je bolja sa rendera - ali buduci da je u pitanju bila keramika sa imitacijom cigle, verujem da uzivo mnogo bolje izgleda ova sada. Po mojim informacijama, nastala je nestasica prvobitne keramike stoga su se odlucili za drugo resenje.

Verujem da tok radova deluje zbunjujuce slucajnim prolaznicima ali kad se malo udubite, shvatite da zapravo sve ide kako bi i trebalo. ;)
 
Pozdrav svima,

Zanima me da li je neko na forumu kupio stan u kompleksu i koja iskustva ima u smislu ispostovanih mera, postavljenih plocica, parketa... Takodje da li neko ima nekvih iskustva sa investitorom? Ja sam u procesu isplacivanja stana i veoma sam razocaran kako sve tece ali bi mi bilo drago da cujem i tudja misljenja... Hvala
 
Ćao, ja sam jedan od kupaca..ima nas još par na forumu. Stan sam
već davno isplatio..za sada je sve ispoštovano što sam tražio..čak i neke prepravke po stanu. Što se tiče izbora pločica mislim da je retko koja novogradnja imala toliki izbor. Za parket su postojale. tri opcine Tarketta. Kažem za sada je sve ok ...sem roka izgradnje koji je probijen već odavno...ne znam šta vas još zanima?
 
Pozdrav svima,

Zanima me da li je neko na forumu kupio stan u kompleksu i koja iskustva ima u smislu ispostovanih mera, postavljenih plocica, parketa... Takodje da li neko ima nekvih iskustva sa investitorom? Ja sam u procesu isplacivanja stana i veoma sam razocaran kako sve tece ali bi mi bilo drago da cujem i tudja misljenja... Hvala
Ja sam kupac a i ja sam veoma razocaran kako sve tece. Pored probijana roka za izgradnju nema nikakvih informacija o trenutnom stanju. Na gradilistu opsti haos. Radnici fale, stalno imaju koronu ili otisli u inostranstvo. Pitajte malo izvodace sta kazu za kraj radova, bicete iznenadeni.
Atrium nista ne izgleda kao na renderu, bez zelenila, nema zardinjera, i puna je klima uredaja. Tu nece niko hteti da provede vreme.
Investitor je promenio fasada bez da obavesti kupce. Kasni sanitarija, nema dozvole za vodu ni za struju.
Welness/spa centar je bez plocica i nista se ne menja od februara!!!
Ja ne vidim da ce useljenje ove godine da se desi....
 
Ćao ljudi, hvala na odgovoru.

Izvinjavam se na dugom odgovoru ali želim da podelim sa vama sa kim imamo posla...

Meni je prodat stan koji je u sivoj fazi bio umanjen za otprilike 2.5 m² od kvadrature po kojoj mi je prodat. U to sam posumnjao kada sam obilazio druge stanove koji su na papiru navodno manji, međutim neki osećaj je bio da ti stanovi imaju jednako koristan prostor kao i moj.

Kada sam izmerio moj stan sa laserskim metrom svaku dimenziju primetio sam značajna odstupanja od 5-10 cm.

Naravno na kraju kada se svi radovi završe stan se izmeri i kupcu na kraju treba biti naplaćena samo korisna površina i odstupanja će sigurno biti, ali niko ne računa da će odstupanje biti već u sivoj fazi oko 2.5 m², što znači da će na kraju ukupno odstupanje biti izmedju 3-4 m² sigurno. Na ovu cenu po kvadratu to nije mali iznos i nedopustivo je prodavati nešto što nije tačno ljudima, tako da preporuka za sve izmerite vaš stan...

Takodje zidovi su neverovatno krivi, odstupanja su nekoliko cm na dužinama manjim od 2m, deca sa plastelinom bi bolje to uradila... Pločice loše uklopljene na terasi, očigledno nisu isti majstori radili te pločice kao i one u hodniku zgrade...

Mi imamo i dodat deo hodnika koji nije po projektu stana, zato što ima naznaka da su celi zidovi pomerani u našem stanu i ogromna odstupanja u dimenzijama pravljena baš zbog toga pa je morao da doda veštački deo hodnika kako bi bar malo pokrio odstupanje u kvadraturi.

Pogodite za koga je namenjen stan do nas?
Za njegovog sina, koji po kvadraturi ima manji stan od našeg ali deluje veći, zato što sam izmerio i njegov stan i svaka dimenzija se uklapa, negde su i veće od projekta...
Naravno investitor pojma nema o tome ali mi znamo čiji stan je morao da sje*******e da bi hirove svojih ispunio...

Drugi veliki problem pored umanjene kvadrature: postavljene su pogrešne pločice u kupatilu.

Pismeno je obavešten investitor o tome i usmeno sam razgovarao sa njim i sa majstorom koji je zadužen za postavljane pločica da treba da se zameni.

Oni su rekli da će to biti urađeno. Kada sam sledeći put obišao stan zatekao sam prave pločice, ali one su bile postavljene preko već postojećih!

Takva vrsta podvaljivanja je za odgovaranje na sudu, jer je 2 puta nešto izvršeno direktno na moju štetu.
Čak i da nije bilo izvodljivo lupanje pločica i postavljanje novih iz bilo kog razloga o tome sam morao biti obavešten i da se ponudi opcija da li želim da nove pločice se stave preko, što bih svakako odbio.

Oni su to prećutali i pokušali da prekriju i zbog tog razloga prostor u kupatilu za koji je namenjena veš mašina je 60 cm. Taj prostor prema projektu je 66 cm, međutim sa prvim pločicama taj prostor je bio oko 62,63cm a sada sa duplim pločicama preko je dovelo do toga da kupatilo uopšte nije funkcionalno jer mašine koje se uglavnom prave prema standardu 60 cm nije moguće staviti u takav prostor.
Da ne pričam o tome kakve dodatne komplikacije to sve može da ima, loše izveden pad kod tuša, podlivanje voda ispod pločicama, problem koji može biti napravljen meni pa i komšijama ispod mene.

Investitor neće da čuje o tome da se to ispravi, ukratko odgovor je da se to tako desilo i šta sad. Nema nikakve volje sa njegove strane da čak i nadoknadi to na finansijski način ili nekim dodatnim ispravkama u stanu.

Prekidač za roletne u radnoj sobi je postavljen u prostor gde je predviđeno staviti plakar, po logici arhitekte ili izvodjača radova kada želite da pomerite roletne treba da otvorite plakar pa iznutra da pritisnete dugme. To je moglo biti rešeno tako što bi prekidač bio već u startu prebačen na drugu stranu prozora gde nema ništa što bi blokiralo, ili čak da se ovaj prekidač pomeri za samo 5cm. Za to sam morao nekoliko puta da se raspravljam sa investitorom i mislim da će samo odlagati to i neće nikada biti završeno.

Kada smo moj otac i ja pričali prošle nedelje sa investitorom o pločicama došlo je do rasprave jer naravno niko ne voli da ga neko pravi budalom, i troši njegove pare a pri tom neće nikada da prihvati grešku i ispravi povrešeno.

Investitor nas je terao iz stana, i hteo je da raskine ugovor, pošto mu ne odgovara mi borci za ono što je na projektu treba da bude i realnost, stalno nalazimo greške a po trenutnoj ceni koja je drastično skočila oni bi mogao to da podvali i zaradi još više.
 
Ja sam kupac a i ja sam veoma razocaran kako sve tece. Pored probijana roka za izgradnju nema nikakvih informacija o trenutnom stanju. Na gradilistu opsti haos. Radnici fale, stalno imaju koronu ili otisli u inostranstvo. Pitajte malo izvodace sta kazu za kraj radova, bicete iznenadeni.
Atrium nista ne izgleda kao na renderu, bez zelenila, nema zardinjera, i puna je klima uredaja. Tu nece niko hteti da provede vreme.
Investitor je promenio fasada bez da obavesti kupce. Kasni sanitarija, nema dozvole za vodu ni za struju.
Welness/spa centar je bez plocica i nista se ne menja od februara!!!
Ja ne vidim da ce useljenje ove godine da se desi....
Što se tiče završetka radove, sve si u pravu. Poslednja vest koju imam od nedelje 28 Avgusta, odgovor investitora: "Nemam pojma"

Taj čovek stalno kuka kako su teški uslovi, teško je naći radnike, koje inače rekao mi je traži kod Vuka...
Načuli smo u prolazu da osoba koja radi za bagerom govori kolegama kako prvi put seda u bager...

Korona, rat, ciglana ispod kompleksa su neki od izgovora.

Sve je to razumljivo donekle ali ne i da investitor nema radnike, bar okviran broj ljudi sa kojima počinje posao i završava i onda traži ljude koji nisu stručni i eto kakve greške nastaju.

Rekao je da je promenio 6, 7 šefova gradilišta od početka radova.

Meni sve to govori da je investitor totalno neorganizovan, ne prihvata ništa kao svoju grešku, pokušava da prevari ljude, laže, kada je otkriven pravi se blesav i tera ljude iz stana koji su mu platili 30% i hoće da raskine ugovor i sudi se ukoliko nama nešto smeta, sa istim ljudima sa kojima treba bude komšija...
 
Hm, da što se tiče pločica i meni su zamenili podne i zidne...ali su lupali i stavljali opet ispočetka na moje insistiranje. Koliko sam čuo u dosta stanova se to desilo.

Što se tiče klima u atrijumu one su od početka planirane tamo..po mom mišljenju mnogo bolja opcija nego da uzimaju prostor na terasi. Što se tiče uređenja Atrijuma tu su stanovi na prizemlju u dobitku...jer sam čuo da će imati svoj prostor na konto Atrijuma, iskreno nisam razumeo da neće biti zelenila nadam se da to nije istina. Problem sa zidovima se desio jer su u pola projekta odlučili da stavljaju Silla fono blokove koji imaju bolju zvučnu izolaciju ali su drugačijih dimenzija u odnosu na giter...kažem...bitno je biti stalno u toku...i biti često na gradilištu..pre nego što majstori urade svoj ručni rad...

Za SPA centar ne znam o kakvim pločicama pričate...? SPA centar je u lameli 3 i nikada nije ni planiran da se otvori u 2022.

Što se tiče useljenja ni ja ne verujem da će biti u ovoj godini...koliko sam video konstantno ga odbijaju na CEOPu...ali hajde..ovde sam i tolerantan...jer gledajući ostale projekte Atria još i dobro napreduje.

Naravno sve ima svoju granicu.
 
Ja sam takodje kupac i vrlo sam razočaran mnogim stvarima, a pre svega probijanjem rokova uz mnogo, ali mnogo laganja.

Pretpostavljam da svi manje vise imamo slicne ugovore, pa me zanima da li je neko pokušao ili planira da naplati "penale"?
Iskreno ne bih ni razmišljao o tome da su bili fer što se tiče rokova, zahtevanih izmena i da nisu pravili neke grube greške tipa da im pobegne armatura u mojoj dnevnoj sobi što je rezultiralo gipasnom kutijom izmedju zida i plafona 40x40x100cm, kadom 160cm umesto 170cm jer im je zid "pobegao" pa kada nije mogla da stane u projektovani deo, dva "zuba" na zidu - u dnevnoj i u plakaru, prekidači za roletne i u radnoj sobi i u spavaćoj su postavljeni na pogrešnim stranama kao kod @stelelion, pločice u kuhinji su postavili preko trpezarije (srećom razlupali su ali opet je ostalo pogrešno i ne kao po projektu)...
Od izmena nisam ništa dobio, tražio sam na vreme, i pre vremena, i na kraju uvek dobijem isti odgovor: "sad je to gotovo"... Izmene su bile minimalne, npr. dodavanje još jedne utičnice kod veš mašine za sušilicu, još po jedne utičnice za mrežni kabl na dva mesta, i sl.
Bojler su postavili prošle nedelje, ubedljivo najjeftiniji od 20.000 din, ni nalik onom sa slike iz dodatka ugovora.
Fasadna keramika je stavljena jer je mnogo jeftinija od planirane što je imala nalik cigli jer su one navodno bile 1e komad. Nije loša ali planirana je bila lepša.

U garaži non stop imaju problema sa vodom, svaki put kad padne kiša dole se poplavi, a sad je nešto i sa strujom bilo problema zbog te vode..

Ovo odbijanje sam i ja video na sajtu CEOP-a, što definitivno potvrdjuje još jednu laž investitora - da se čekaju ta javna preduzeća, a ne da su odbijeni više puta, iz ko zna kojih razloga..

Da ne bude da izgleda sve tako crno, ima i dosta dobrih činjenica, većina materijala je kvalitetno zaista, keramika, parket, stolarija je skroz ok, sanitarije odlične, liftovi i hodnici isto, lokacija nam je odlična po mom mišljenju.

Iskreno se nadam da ćemo se useliti do kraja godine bez više problema. Srećno nam bilo :)
 
Da li se zna da li ce se graditi nesto na ovoj parceli pored ili ti u produzetku lamele 4?
 
Vrh