Šta je novo?

Airport Garden

Zaista vidljiv napredak ovih dana.

Prošao sam jutros. Iz jednog kamiona mešalice se sipa beton, 3 kamiona stoje i čekaju svoj red, a još 1 stiže i staje iza njih.
Čini mi se da se na svake 3 nedelje podiže po jedan sprat.
 
Znači, mogao bi se očekivati završetak konstrukcije nekad u januaru 2024...

Vidim u reklamnim porukama da navode januar 2025. kao završetak radnje kako je bilo i na početku planirano. Čini se da ih nije mnogo omeo pad kranova...
 
Znači, mogao bi se očekivati završetak konstrukcije nekad u januaru 2024...

Vidim u reklamnim porukama da navode januar 2025. kao završetak radnje kako je bilo i na početku planirano. Čini se da ih nije mnogo omeo pad kranova...
Mislim cak da je novembar 2024 realno. Januar 2025 je rok ali postoji mogucnost zavrsavanja lamela B i C do 2024 novembra.
 
Hm, gradnja konstrukcije objekata je brži dio gradnje koliko znam, počeli su sa radovima u oktobru/novembru 2022. pa ako je završe do januara 2024. ostaje im godina dana za ostatak. Koliko se sjećam inicijalno nije planirana gradnja lamele A pa im i to dodatno povećava obim posla...vidjećemo.
 
Meni deluje da Gradina uspeva da se tačno drži plana, uz ostilacije od 2-3 nedelje, u određenim periodima.
To i nije tako čest slučaj kod nas. Nadam se da će tako ostati do kraja.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MMM
@Nnn062
Bio sam u komunikaciji sa AG ove nedelje. Da, još uvek imaju stanova u prodaji.
 
@Nnn062
Bio sam u komunikaciji sa AG ove nedelje. Da, još uvek imaju stanova u prodaji.
Koliko sam cuo ostalo im je oko 20 do 25% neprodatih stanova u lamelama B i C1 i C2. To je oko 70 neprodatih od 300 otprilike. Cifre nisu u broj tacne ali se moze proveriti.
 
Zgrada je preko leta odjednom dosta izrasla i postala vidljiva, pa pretpostavljam da je to poguralo prodaju. Svi uvek više vole da vide da postoji to što kupuju.

Zaista ne znam brojke, samo znam da se još prodaje.
Statisika uostalom nije ni mnogo važna za kupca. Važno je da li imaju baš ono što njemu treba, i pod kojim uslovima.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MMM
Prošao malopre, pa uslikao spolja.

Nisam siguran koliko se vidi sa slika. Gradilište je puno, ali deluje da su radnici silazili na ručak. U lameli prema Airpot City se sprema izlivanje ploče iznad 9. sprata (desno na prvoj slici). U srednjoj lameli, se spremaju oplate iznad 7. sprata.

20231003_120831.jpg


20231003_120145.jpg


20231003_120338.jpg
 
Jednom sam naišao u subotu oko 19h, u dvorištu je bio kamion sa mešalicom i čuli su se radnici...

Nego, čime ono zidaju, izgleda kao siporeks...ili je neki ultramoderni blok ? :)
 
Meni je delovalo da su pregradni zidovi Ytong... ali neka građevinci potvrde...
 
Ako je Gradina izvođač, onda koriste slične materijale kao na BW Quartet zgradama, a to je, Ytong 30cm i ništa više. Tamo gde je beton lepe kamenu vunu 10cm.

Primer Ytong 30 termo blok
1696363241392.jpeg
 
Evo kopiram tekst. U Prilogu 2 kupoprodajnog ugovora, ovako mi piše za zidove. Možda će nekom značiti ovi detalji.

Fasadni Zidovi
Gasbeton blok / AB zid + 10-12cm termoizolacija + završni sloj ventilisana fasada keramika/fibrocement sirokoformatne ploce / lodje kontaktna fasada ("B" energetski razred)

Unutrasnji Pregradni zidovi, Izmedju stanova / stanova i zajednickih prostorija
Masivne, zidane fasadne i unutrasnje, malterisane pregrade, kako izmedju stanova, tako i unutar stana, obezbedjuju ispunjenje svih najvisih bezbednosnih, termickih, zvucnih i pozarnih zahteva. AB zidovi 20-25cm / Gasbeton blok 25 cm / gasbeton blok 20 cm sa termoi i zvucnom izolacijom 6 cm

Unutrasnji Pregradni zidovi, Izmedju prostorija u stanu
AB zidovi 20-25cm / Gasbeton blok 10 cm / Gasbeton blok 11.5 cm
 
Da li se zna nešto oko ostalih objekata koji će se graditi oko Gardena, kada počinju, ko gradi i slično?
 
Ovo je interesantno pitanje, i mene zanima.

Ako se dobro sećam (pisalo je negde i na forumu), susedna Dipem Mazda (sa severne strane) bi trebalo da se završi 1-2 god nakon Airport Gardena.

Na istoku je Airport CIty, to je gotovo.

Što se tiče placa sa zapadne strane, video sam da je počelo raspišćavanje (demontaža)... ali nisam siguran da li će se nešto graditi, ili će samo da skinu staru halu u prodaju je u staro gvožđe. Pored njega je deo koji će ako se dobro sećam uskoro započeti Greda Valjevo (neko je o tome pisao na forumu).

Možda neko bolje zna...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Lxy
Prošao jutros.

U odnosu na ove slike iznad od pre 9 dana, obe lamele iz prve faze su "porasle" za po 1 sprat.
Na lameli C se radi ploča na poslednjem 10. povučenom spratu. Na "mojoj" lameli B je izlivena ploča iznad 8. sprata.

Izvinjavam se na lošem kvalitetu slika, bio sam u žurbi pa sam samo zastao na sekund...

00001.jpg


00002.jpg
 
Da li ima neko da ovde planira da zivi sa porodicom, pa imam pitanje, da li je uzimano u obzir skolu? Dete gde ce da se igra?

Pitam jer zelim da uzmem stan na NBG, ali sve sto se gradi za neku cenu od ~3200 je blok65, a tu sto se tice odrastanja (beton, ne znam gde sva ta deca idu u skolu) me odbija.
Zanima me kako drugi koji su uzeli stan u bloku 65 (the one/airport garden/galens) gledaju na deo vezan za decu?
 
Blok 65 je zamena za Berzu koja Srbija nema. To je kao ulaganje u obveznice ili akcije. To nema veze sa stanovanjem. Kad kazem Berzu, mislim pravu berzu ili nesto kao trziste kapitala. Ovde zadnjih 70 god moze samo ulaganje u stanove.

Stednja u Valuti je nonsens jer je inflacija tu kategoriju razorila. A nasi gasterbajteri (koji su nizeg obrazovanja) se takodje ne razumeju u ino Berzu. Pa vele: stan je sigurnost, vidim ga i niko mi ga ne moze oduzeti. Ali to je naivan pogled na stvari.
 
Ja sam uzeo stan za ćerku studentkinju, pa mi škola i obdanište nisu bili u fokusu.
 
^ Biće njoj za 5-8 godina to u fokusu, ali dobro, dotle će biti verovatno i vrtića i boljeg prevoza i slično.
Svakako jeste dobra lokacija po pitanju posla i povezivanje sa poslovnim ljudima.
 
Vrh