Šta je novo?

Airport Garden

Dan posle

IMG-2ed1d6f405159ae95550c52adbe5d0ae-V.jpg
 
Hvala Bogu da niko nije stradao. @MMM kranovi ne bi ni trebali da se zakoče , već da se slobodno okreću.
Takođe, kranovi , u zavisnosti od tipa, imaju kataloški određena mesta na kojoj visini se kače, odnosno određenu visinu do koje ne moraju biti vezani za objekat.
Najčašće za objekte standardne spratnosti , nije potrebno vezati kran za objekat, već on može da bude slobodnostojeći .

U svakom slučaju, nadam se da će brzo da se oporave i nastave sa radom. Velika šteta, svakako. :(
 
Danas u 17h su zatvorili gradiliste. To je poslednja info. Mislim da mora da prodje inspekciju rada sve to, ali videcemo.
 
Ljudi jeste li vi citavi, pa nemoguce da je normalno da se kranovi ruse, cak ni pri onakvom vetru, jos komentari nista strasno. Inace ja nigde nisam naisla na tu informaciju da su se i u Zg rusili kranovi, a ako stvarno jesu to sto se ni tamo ne radi po popisima ne opravdava ovo kod nas. Drago mi je sto je gradiliste zatvoreno, zao mi je zbog vas koji cekate na stanove ali ako je za utehu nadam se da ce detaljno da procesljaju gradiliste ako jos nesto nije kako treba da se sto pre reguluse.
 
Ljudi jeste li vi citavi, pa nemoguce da je normalno da se kranovi ruse, cak ni pri onakvom vetru, jos komentari nista strasno. Inace ja nigde nisam naisla na tu informaciju da su se i u Zg rusili kranovi, a ako stvarno jesu to sto se ni tamo ne radi po popisima ne opravdava ovo kod nas. Drago mi je sto je gradiliste zatvoreno, zao mi je zbog vas koji cekate na stanove ali ako je za utehu nadam se da ce detaljno da procesljaju gradiliste ako jos nesto nije kako treba da se sto pre reguluse.
 
Nagađamo! Niko ne zna prave činjenice. I u uređenim zemljama se dešavaju ovakve stvari, nekada zbog nemara pojedinaca ili grupe istih a nekada jednostavno zbog vanrednih okolnosti...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MMM
Desava se u to sam sigurna ako se ne postuju standardi, nisu kranovi domine da se tako ruse, i ovde su se srusila samo ta dva na tom jednom konkretnom gradilistu, nismo ni komentarisali da li je zemlja uredjena ili ne.
 
Ko je napisao da je normalno da se ruše? Istraga, ako bude sprovedena kako treba, će utvrditi zašto je došlo do rušenja. Moguće da je bilo propusta, svakako .
Isto tako, splet raznih okolnosti može da dovede do ovoga. Najvažnije da niko nije stradao i to je poenta svega.
A @randomguy , kranovi ne mogu tek tako da se "spuste" kako ti misliš.
Ako je bio zakočen , to je već ozbiljan propust.
Ljudi jeste li vi citavi, pa nemoguce da je normalno da se kranovi ruse, cak ni pri onakvom vetru, jos komentari nista strasno. Inace ja nigde nisam naisla na tu informaciju da su se i u Zg rusili kranovi, a ako stvarno jesu to sto se ni tamo ne radi po popisima ne opravdava ovo kod nas. Drago mi je sto je gradiliste zatvoreno, zao mi je zbog vas koji cekate na stanove ali ako je za utehu nadam se da ce detaljno da procesljaju gradiliste ako jos nesto nije kako treba da se sto pre reguluse.
 

Ljudi jeste li vi citavi, pa nemoguce da je normalno da se kranovi ruse, cak ni pri onakvom vetru, jos komentari nista strasno. Inace ja nigde nisam naisla na tu informaciju da su se i u Zg rusili kranovi, a ako stvarno jesu to sto se ni tamo ne radi po popisima ne opravdava ovo kod nas. Drago mi je sto je gradiliste zatvoreno, zao mi je zbog vas koji cekate na stanove ali ako je za utehu nadam se da ce detaljno da procesljaju gradiliste ako jos nesto nije kako treba da se sto pre reguluse.
Ето @Алиса, данас је у Ријеци током ове "суперћелијске" олује, срушен кран на контејнерском терминалу Брајдица.
 
@djakovac hvala na snimku!

Šteta je veća nego što mi je prvobitno izgledalo (ili sam je ja potcenio nakon prvih fotografija)
Biće tu posla da se sve rasčisti i zameni oštećeno, postave novi kranovi i sl... i tu će se videti stručnost izvođača da se pozabavi takvim netipičnim problemom.

Radovi su zaista dobili na dinamici poslednjih nedelja. Nije jasno koliko će ovaj incident na njih uticati, a ni koliko dugo će gradilište biti zatvoreno zbog istrage.

"Shit happens". Ja ne mogu i neću da polemišem oko razloga... istraga će dati odgovor na to.
Važno je da niko nije povređen.

Sada će se pokazati koliko su investitor i izvođač sposobni da iz ovoga izađu brzo i efikasno.

Sa stanovišta kupca, voleo bih da na kraju dobijem transparentnu informaciju i odgovor na 3 pitanja: zašto se ovo desilo, šta je učinjeno da se to ne ponovi, da li i koliko će ovaj incident uticati na dinamiku izgradnje.

Ovaj projekat je do sada pratio planiranu dinamiku i postavljene rokove.
Zaista se nadam da će se ovaj problem brzo rešiti i sve vratiti na staro.
 
Prošao sam juče.
15-tak radnika na gradilištu, pretpostavljam angažovanih na montaži novog krana, a možda i sanaciji štete i pripremama za pokretanje gradilišta.

Gledajući spolja, više nema nikakvih vidljivih tragova posledica oluje.
Deluje da će se sve brzo vratiti na staru dinamiku.
 
Zaista svaka čast što su uspeli da za 9 dana rasčiste gradilište i montiraju novi kran.

Nije jasno da li će i 3. kran biti montiran, ili će radove nastaviti bez njega.
 
Vrh