Šta je novo?

Airport Garden

Gde će gosti da parkiraju kola, u Rodi ili negde drugde?
 
To je najgora stvar od svega. Nije planiran parking za goste. Parking mjesta ispred zgrade će da daju u "zakup" stanarima koji plate 15k EUR, čekaju neko odobrenje za to...tako da ostaje Roda, a i onda naplaćuje parking :(
 
A šta kad se krene sa rušenjem Rode i izgradnjom novog kompleksa od jedno 1000-1500 stanova? Jedino rešenje jeste da država, prilikom sredjivanja/izgradnje internih saobraćajnica, ostavi dovoljan broj javnih parking mesta. (što će se desiti nikad)
 
A šta kad se krene sa rušenjem Rode i izgradnjom novog kompleksa od jedno 1000-1500 stanova? Jedino rešenje jeste da država, prilikom sredjivanja/izgradnje internih saobraćajnica, ostavi dovoljan broj javnih parking mesta. (što će se desiti nikad)
Pa sve se to radi regulacijom i planom, a za to je zaduzen grad preko raznih sekretarijata i direkcija.. Ostavice oni parking mesta za 15-30k eur po mestu :D
 
A šta kad se krene sa rušenjem Rode i izgradnjom novog kompleksa od jedno 1000-1500 stanova? Jedino rešenje jeste da država, prilikom sredjivanja/izgradnje internih saobraćajnica, ostavi dovoljan broj javnih parking mesta. (što će se desiti nikad)

Ruši se Extra Centar, ne Roda.
 
Ruši se Extra Centar, ne Roda.
Rušiće se i Roda od 2030te. Decathlon ima ugovor do tada, i nakon što on istekne vrv se kreće sa rušenjem i izgradnjom novog kompleksa. Oba placa, Extra centar i Roda, su u vlasništvu vlasnika Sport vision-a (tj jedne od njegovih kompanija).
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MrD
Prošetao danas oko gradilišta.
Zatekao dvadesetak radnika i dva aktivna krana. Uglavnom rade na postavljanju armaturnih mreža i oplata za beton.
0001.jpg
0002.jpg
0003.jpg
0004.jpg
 
Zanimljivo da zidanje ide praktično paralelno sa konstrukcijom, ili je samo delimično
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MrD
Da li neko zna koja banka radi projektno finansiranje ?
 
Mislim da nemaju projektno finansiranje, da su prodali dovoljno stanova vec.
 
Odličan video. Hvala!

Prolazio sam posednjih dana oko Airport Gardena.
Gradilište je živo, ali deluje da se aktivnost značajno smanjila u osnosu na ranije. Sada viđam po nekoliko radnika kako postavljaju oplate za betoniranje, a do pre nekoliko nedelja (pa čak i tokom cele zime) je sve vrvilo od ljudi. Tada je i vikendima bilo 30tak radnika svuda po gradilištu. Deluje da izvođač ima i druge prioritete.
 
Odličan video. Hvala!

Prolazio sam posednjih dana oko Airport Gardena.
Gradilište je živo, ali deluje da se aktivnost značajno smanjila u osnosu na ranije. Sada viđam po nekoliko radnika kako postavljaju oplate za betoniranje, a do pre nekoliko nedelja (pa čak i tokom cele zime) je sve vrvilo od ljudi. Tada je i vikendima bilo 30tak radnika svuda po gradilištu. Deluje da izvođač ima i druge prioritete.
Pozdrav,
slazem se sa konstatacijom da je manje radnika, cesto prolazim, svaki drugi dan. Ali kamioni non stop dolaze i sipaju beton. Mozda im i ne treba toliko ljudi za ovu fazu. Ko zna!!!
Odličan video. Hvala!

Prolazio sam posednjih dana oko Airport Gardena.
Gradilište je živo, ali deluje da se aktivnost značajno smanjila u osnosu na ranije. Sada viđam po nekoliko radnika kako postavljaju oplate za betoniranje, a do pre nekoliko nedelja (pa čak i tokom cele zime) je sve vrvilo od ljudi. Tada je i vikendima bilo 30tak radnika svuda po gradilištu. Deluje da izvođač ima i druge prioritete.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MrD
Super, hvala na fotografiji. Priličan napredak u odnosu na sliku od pre 12 dana. (y)
 
Vrh