Šta je novo?

Airport Garden

Ja možda nisam sasvim objektivan, s obzirom da sam već kupio stan u ovom objektu.
Razmišljanja o njemu sam napisao u prethodnim postovima u ovoj temi, pa pogledaj da se ne ponavljam.

Što se tiče poređenja sa Soul 64 i Pupinovom Palatom, najočiglednija prednost je što će Airport Garden svakako biti završen mnogo mnogo ranije.
To se onda može videti i kao mana, s obzirom da će sa bar jedne njegove strane još neko vreme biti blisko gradilište.

Savetujem ti da iščitaš komentare po forumu u vezi toga ko su investitori i izvođači na ovim projektima. To ti može pomoći da proceniš rizik, a možda i kvalitet.

Od ova tri projekta, meni se Sould 64 koncepcijski najviše dopada zbog položaja i veličine. Ako se projekat vodi i realizuje kako treba, to bi moglo biti fino i usklađeno naselje. Pročitaj i tu temu.
S druge strane, deluje mi da će Pupinova palata biti opasno predimenzionisana za prostor u kome se nalazi (preciznije, više predimenzionisana nego drugi objekti)... onako kako to taj investitor u poslednje vreme radi.

Argumenata ima više, a ni jedan izbor nije savršen. Ja sam nakon dosta vaganja odlučio, i prilično se spokojno osećam u vezi te odluke. Tebi želim isto.
 
Ja možda nisam sasvim objektivan, s obzirom da sam već kupio stan u ovom objektu.
Razmišljanja o njemu sam napisao u prethodnim postovima u ovoj temi, pa pogledaj da se ne ponavljam.

Što se tiče poređenja sa Soul 64 i Pupinovom Palatom, najočiglednija prednost je što će Airport Garden svakako biti završen mnogo mnogo ranije.
To se onda može videti i kao mana, s obzirom da će sa bar jedne njegove strane još neko vreme biti blisko gradilište.

Savetujem ti da iščitaš komentare po forumu u vezi toga ko su investitori i izvođači na ovim projektima. To ti može pomoći da proceniš rizik, a možda i kvalitet.

Od ova tri projekta, meni se Sould 64 koncepcijski najviše dopada zbog položaja i veličine. Ako se projekat vodi i realizuje kako treba, to bi moglo biti fino i usklađeno naselje. Pročitaj i tu temu.
S druge strane, deluje mi da će Pupinova palata biti opasno predimenzionisana za prostor u kome se nalazi (preciznije, više predimenzionisana nego drugi objekti)... onako kako to taj investitor u poslednje vreme radi.

Argumenata ima više, a ni jedan izbor nije savršen. Ja sam nakon dosta vaganja odlučio, i prilično se spokojno osećam u vezi te odluke. Tebi želim isto.
Jedan od, za mene, najkorisnijih i najboljih postova u poslednje vreme. Podržavam od reči do reči.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MrD
Ja možda nisam sasvim objektivan, s obzirom da sam već kupio stan u ovom objektu.
Razmišljanja o njemu sam napisao u prethodnim postovima u ovoj temi, pa pogledaj da se ne ponavljam.

Što se tiče poređenja sa Soul 64 i Pupinovom Palatom, najočiglednija prednost je što će Airport Garden svakako biti završen mnogo mnogo ranije.
To se onda može videti i kao mana, s obzirom da će sa bar jedne njegove strane još neko vreme biti blisko gradilište.

Savetujem ti da iščitaš komentare po forumu u vezi toga ko su investitori i izvođači na ovim projektima. To ti može pomoći da proceniš rizik, a možda i kvalitet.

Od ova tri projekta, meni se Sould 64 koncepcijski najviše dopada zbog položaja i veličine. Ako se projekat vodi i realizuje kako treba, to bi moglo biti fino i usklađeno naselje. Pročitaj i tu temu.
S druge strane, deluje mi da će Pupinova palata biti opasno predimenzionisana za prostor u kome se nalazi (preciznije, više predimenzionisana nego drugi objekti)... onako kako to taj investitor u poslednje vreme radi.

Argumenata ima više, a ni jedan izbor nije savršen. Ja sam nakon dosta vaganja odlučio, i prilično se spokojno osećam u vezi te odluke. Tebi želim isto.
Pozdrav,čestitam za kupovinu.
Na koji ste ih telefon kontaktirali?Na onaj fiksni sa table ili imate kakav drugi?
Hvala..
 
@SvetiamiS
Tada sajt još uvek nije bio operativan (imao je samo naslovnu stranu). Za prvi kontakt sam nazvao broj sa bilborda i dogovorio sastanak. Na sastanku sam razmenio kontakte sa agentom prodaje, pa smo dalje komunicirali emailom i telefonom (zvao sam telefonom ako na email ne odgovore za dan-dva, čisto da potvrdim da je email primljen).
 
EC9D75FB-48E1-4BA8-BCF4-94454E77F3D4.jpeg
 
Aha, sada su krenuli da rade lamele A1 i A2, koje nisu predviđene da se završavaju u prvoj fazi. Bilo bi sjajno da sve završe odjednom, pa da stanovi na tu stranu kasnije ne gledaju na gradilište. Odneli su i nasip/rampu za ulaz sa desne strane, sa kapije sa koje sam ja slikao početkom januara. Prilična promena.
 
Posle kratkog razmatranja i pregovora, ipak sam se odlucio na kupovinu stana u ovom kompleksu. Nadam se da ce kvalitet gradnje biti ispostovan.
Bice zanimljivo ispratiti i ostale objekte u ovom kraju, Greda valjevo ocekuje dobijanje dozvole u narednih nekoliko meseci tako da ce i oni poceti sa prodajom do leta, tu je i pupinova plata i soul. Svi projekti ce krenuti da grade u relativno istim vremenskim intervalima, tako da bi ceo blok trebao da dobije izgled u narednih 4-5 godina(moja procena).
Vezano za ovaj projekat dobio sam malo preciznije informacije o sistemima za grejanje i hladjenje preko zidnih panela i toplotnih pumpi, to mi deluje dosta interesantno. Nadam se da cemo ispratiti gradnju do kraja zajedno.
 
Poslednja izmena:
Posle kratkog razmatranja i pregovora, ipak sam se odlucio na kupovinu stana u ovom kompleksu. Nadam se da ce kvalitet gradnje biti ispostovan.
Bice zanimljivo ispratiti i ostale objekte u ovom kraju, Greda valjevo ocekuje dobijanje dozvole u narednih nekoliko meseci tako da ce i oni poceti sa prodajom do leta, tu je i pupinova plata i soul. Svi projekti ce krenuti da grade u relativno istim vremenskim intervalima, tako da bi ceo blok trebao da dobije izgled u narednih 4-5 godina(moja procena).
Vezano za ovaj projekat dobio sam malo preciznije informacije o sistemima za grejanje i hladjenje preko zidnih panela i toplotnih pumpi, to mi deluje dosta interesantno. Nadam se da cemo ispratiti gradnju do kraja zajedno.


Gde zida Greda Valjevo?
 
Pozdrav ljudi, da li neko zna stanje sa slobodnim stanovima u ovom kompleksu?
 
@MrD da li ste se raspitivali o sistemu grejanja i hladjenja? Geosonde koliko pročitah su u pitanju? Je li sa centralnom pripremom tople vode ili samo grejanje i hladjenje? Podeljeno po lamelama ili, kako planiraju održavanje i merenje potrošnje i fakturisanje?

Zanimljiva alternativa toplanama, svakako ukoliko bude dobro postavljen sistem.
 
@JohnnyQuid
Sistem grejanja je celo jedno poglavlje u ugovoru, ili poseban aneks, ne sećam se (na putu sam, ugovor mi nije pri ruci). Ekipa iz prodaje je baš ponosna zbog ovoga i to navode kao jednu od najvećih prednosti... što verovatno i jeste, imajući u vidu rast cena energenata. Za održavanje će biti osnovana namenska firma, a troškovi bi trebalo da budu manji od onih kod daljinskog centralnog grejanja. Svaki stan će imati upravljač preko koga upravlja svojim grejanjem, svaki plaća održavanje i svoju potrošnju. Ne razumem se u detalje oko pripreme vode, mada možda i to piše u ugovoru.
 
Sto se tice grejanja, grubo receno jeste onako kako je @MrD napisao. Jedino sto mi se nije svidelo jeste sto je ta firma koja ce se oformiti je i vlasnik tog citavog sistema toplotnih pumpi. Gde sam na pitanje sta ce biti ako firma ode u stecaj ili stanari zeleti da promene firmu koja pruza te usluge, dobio odgovor da ce u slucaju stecaja firme to otici u vlasnistvo stanara(mada mi malo nije jasno kako). Takodje u stanovima ce biti i sistem za "odvlazivanje" kondenzacije na zidovima koje se stvara zbog razlike u temperaturu, to je neki uredjaj ugradjen u spustenim plafonima koji je slican klimi uredjaju(verovatno i jeste neki vid klima uredjaja).
Ceo sistem zidnih panela je dosta interesantan, glavnu prednost bih naveo hladjenje zidova gde nema potrebe za klima uredjajima koji duvaju i stvaraju meni neprijatan hladan vazduh, dok sa druge strane to moze biti i mac sa dve ostrice jer nije toliko isproban sistem u drugim zgrada koje su meni poznate.
@ilija Greda Valjevo bi trebalo da pravi zgradu u nastavku airport-gardena ako gledamo od strane west65, podneli su zahtev za gradjevinsku dozvolu i ocekuju do leta da je dobiju.
 
Poslednja izmena:
Odbačeni su za LU, još nisu podneli za GD, parcela je jedna bliže TB čini mi se, parcela je 2906/21. A Dipem je dobio LU za parcelu ispred AG.
 
Zdravoi svima, skoro sam otkrio ovaj forum pa rekoh da se pridružim zajednici. Jel ima neko iskustvo sa Gradinom, ili zna nekog ko ima dobro/loše iskustvo?
Vidim da su gradili svasta nesto, Galeriju u Beogradu, zatvor u Kg-u, izmedju ostalih... deluje da ih vlast voli... sto nije nuzno lose. Takodje, da li imate friske cene? Pre mesec dana je za stanove od 50-60 mkv cena bila oko 3100 sa ukljucenim PDV-om.
 
Zdravoi svima, skoro sam otkrio ovaj forum pa rekoh da se pridružim zajednici. Jel ima neko iskustvo sa Gradinom, ili zna nekog ko ima dobro/loše iskustvo?
Vidim da su gradili svasta nesto, Galeriju u Beogradu, zatvor u Kg-u, izmedju ostalih... deluje da ih vlast voli... sto nije nuzno lose. Takodje, da li imate friske cene? Pre mesec dana je za stanove od 50-60 mkv cena bila oko 3100 sa ukljucenim PDV-om.
Gradina samo izvodi radove, nemaju nikakvu vezu sa cenama
 
Replika se odnosi da je Gradina nebitna u celoj priči, oni samo izvode radove kako im investitor kaže šta i kako da urade...
Po meni je izvodjac radova jako bitan, takodje. To je isto kao da kazes da osoba koja je opljackala banku nije kriva, vec samo njen nalogodavac. Mozda je lose poredjenje :D Uglavnom, ako je Gradina renomirana i dobra firma, nece raditi sa bilo kim. Sta znam... ne poricem da zivim u zabludi :D

Sve u svemu, u agenciji su se bas hvalili time sto to radi Gradina, i iznosili hvalospeve o njima. Tipa, samo su njih cekali da zapocnu ovaj projekat. Samo oni, niko drugi. (ne parafraziram, tako je bilo)

A jel se zna ko to sve finansira? Pise negde da su u prici Gradina i vlasnik Bele reke. Ako su samo oni u prici, to znaci da je vlasnik Bele reke investitor i da ce kvalitet zavisiti samo od njega?

EDIT: neko je vec napisao da su investitori Gradina i vlasnik bele reke.
 
Poslednja izmena:
Vrh