Šta je novo?

Airport Garden

Ajd u zdravlje! Čestitam :)
Ako nije tajna, koje su sada cene po kvm i kako ide dinamika plaćanja?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MrD
@BataDz, hvala. :)

Standardna dinamika za keš kupce (za kreditne je drugačije):
  • 10% prilikom potpisa predugovora
  • 10% po okončanju nulte kote (Q1-2023)
  • 20% po finalizaciji konstrukcije (Q3-2023)
  • 20% 6 meseci posle prethodne
  • 20% 3 meseca kasnije
  • 20% prilikom primopredaje (januar 2025)
Za uplatu 50% u prvoj rati odobravaju popust, kao i za plaćanje svih 100% odjednom (veći popust).


Cene možda nema smisla komentarisati na forumu, pošto zavise od strukture stana i spratnosti (a i korigovane su malo u periodu u kom sam ja razgovarao sa njima).
Investitor je veoma raspoložen (bar je bio prema meni) da sve podeli i stavi na sto odmah, pa mi se čini da je najbolje pitati njih da ja ne pravim neku zbrku ovde ili nekom dam pogrešnu informaciju.

U svakom slučaju, mislim da je cena konkurentna i na nivou onoga što sam očekivao. Zato sam i potpisao ugovor.
 
Cene možda nema smisla komentarisati na forumu, pošto zavise od strukture stana i spratnosti
Cim nece da komentaris/kaze cenu odmah znas da je neko iz prodaje tog projekta. Sve hoce da kazu, ali cene nikako. Pogotovo u sponzorisanim objavama, kada po pravilu napisu za cene u inbox.
Pa prijatelju mogao si raspon da napises, ako te je covek lepo zamolio. Zna i on da na cene uticu navedeni faktori.
Cudno da te ne mrzi da toliko hvalis projekat, ali ti je problem da nam das tu informaciju. Zaista providno.
 
Pored mnogih dobrih strana, internet nekima pruža priliku da etiketiraju ili vređaju. Ako im to pomaže da se osećaju bolje, onda i to ima neku svrhu.

@Zoran80, mene ovo iznad ne pogađa i ne želim da te ubeđujem da nije tačno, niti više da ti odgovaram.
Vidim da je takav tvoj manir komunikacije u svim postovima i siguran sam da ga nećeš zbog mene menjati, mada možda ne bi bilo loše da razmisliš o tome čisto zbog svog mira.

Meni se ovaj forum dopada i uvek sam ga čitao kada sam imao nedoumicu oko ulaganja u nekretnine. A i interesantno mi je kako ljudi iz građevinske/arhitektonske branše (ja nisam) analiziraju konkretne probleme u izgradnji. Pljuvači iz komunikacije rasteruju ljude koji ne žele da se raspravljaju, pa možda ostajemo uskraćeni za nečije mišljenje.

Ipak, prihvatam kritiku da sam možda propustio da nekome pomognem u vezi cene... pa mogu da podelim bar ono u šta sam siguran, jer kao što rekoh - imam neku istoriju prepiske na tu temu.
Inicijalna ponuđena cena je bila 2900-3300 plus PDV, ako se uzima u varijanti bez popusta za veću prvu ratu.
Mene je mali stan na kraju efektivno izašao 3344 po kvardatu, sa PDV-om. Nisam siguran da će ovo nekome koristiti. Bar meni ne bi - nikad nisam verovao cenama po forumima, već sam tražio ponude svuda gde mi je nešto bilo interesantno. Ponuda je velika, budite radoznali.
 
Gospodine MrD zao mi je sto ste se nasli uvredjeni, nije mi to bio cilj. A ne vidim ni nista uvredljivo u tome sto sam iz vasih zaista navijackih komentara zakljucio da verovatno imate nekakve veze sa tim projektom. Ovde je jedino vredjanje vase, na nacin da druge nazivate pljuvacima. Ovo je forum, na kojem kao i svi drugi imam pravo da iskazem svoje misljenje. Ukoliko vam to smeta, ima resenje i za takve situacije.
Ne radim u marketingu, pa mi nije cilj da bilo sta uvijam u oblande, vec da budem direktan. Nadam se da je iz mog prethodnog komentara korist ipak imao jedan forumas koji je dobio informaciju koju je trazio, a koju vi pod zaista cudnim obrazlozenjem niste hteli da date. A sami navodite da je ovo forum na kom se informisete. Mozda vas zanimaju samo iskustva gradjevinaca, ali mnogima je cena ipak jedan od kljucnih faktora.
Lep dan vam zelim.
 
Gospodine MrD zao mi je sto ste se nasli uvredjeni, nije mi to bio cilj. A ne vidim ni nista uvredljivo u tome sto sam iz vasih zaista navijackih komentara zakljucio da verovatno imate nekakve veze sa tim projektom. Ovde je jedino vredjanje vase, na nacin da druge nazivate pljuvacima. Ovo je forum, na kojem kao i svi drugi imam pravo da iskazem svoje misljenje. Ukoliko vam to smeta, ima resenje i za takve situacije.
Ne radim u marketingu, pa mi nije cilj da bilo sta uvijam u oblande, vec da budem direktan. Nadam se da je iz mog prethodnog komentara korist ipak imao jedan forumas koji je dobio informaciju koju je trazio, a koju vi pod zaista cudnim obrazlozenjem niste hteli da date. A sami navodite da je ovo forum na kom se informisete. Mozda vas zanimaju samo iskustva gradjevinaca, ali mnogima je cena ipak jedan od kljucnih faktora.
Lep dan vam zelim.
A noje vam palo na pamet da je covek jednostavno kupio stan i podelio svoje iskustvo?
 
A noje vam palo na pamet da je covek jednostavno kupio stan i podelio svoje iskustvo?
Jeste naravno. Sve do trenutka kada nije zeleo da izjasni o ceni. Sto je u vecini slucajeva glavni faktor prilikom kupovine. Sve ostale iznete karakteristike su nebitne (pogotovo detaljan plan otplate?!) ukoliko vi ne mozete to da platite. Uz prethodno neobicno afirmativan odnos prema ovom projektu i prodaji (koja uzgred receno ne moze da vas udostoji odgovora na dva upita pune dve nedelje sto govori o njihovoj profesionalnosti) me je uputila na iznet zakljucak. Toliko od mene.
 
Jeste naravno. Sve do trenutka kada nije zeleo da izjasni o ceni. Sto je u vecini slucajeva glavni faktor prilikom kupovine. Sve ostale iznete karakteristike su nebitne (pogotovo detaljan plan otplate?!) ukoliko vi ne mozete to da platite. Uz prethodno neobicno afirmativan odnos prema ovom projektu i prodaji (koja uzgred receno ne moze da vas udostoji odgovora na dva upita pune dve nedelje sto govori o njihovoj profesionalnosti) me je uputila na iznet zakljucak. Toliko od mene.
Uz duzno postovanje meni to uopste nema logike sto ste rekli
 
Ono što ne kontam je odakle cena od 3344e po kvadratu ? (odakle ovih 44e)
Jel nuce cene celih stanova, pa kad se cena podeli sa kvadraturom dobije se 3344e ili baš kažu cena je 3344e po kvadratu ?
 
Ono što ne kontam je odakle cena od 3344e po kvadratu ? (odakle ovih 44e)
Jel nuce cene celih stanova, pa kad se cena podeli sa kvadraturom dobije se 3344e ili baš kažu cena je 3344e po kvadratu ?
Ko se u ove stvari ne razume bolje da ne pita odakle ova cifra, ovo pokazuje opšte nepoznavanje materije... A komentarise...
 
А што се вадиш, уместо да лепо кажеш: Аха - зезно сам се?

Ево, ја сам својевремено купио стан од 69 квадрата за 72.000 евра. То је 1.043,478260869565 евра по квадрату. Кад се заокружи, 1.043 евра и 48 центи. Ђе нађоше тих 48 центи, шејтани? ;)
 
А што се вадиш, уместо да лепо кажеш: Аха - зезно сам се?

Ево, ја сам својевремено купио стан од 69 квадрата за 72.000 евра. То је 1.043,478260869565 евра по квадрату. Кад се заокружи, 1.043 евра и 48 центи. Ђе нађоше тих 48 центи, шејтани? ;)
Ti si dao korektan i konkretan odgovor. Hvala.

Kad sam ja kupovao stan 2015te bilo je obrnuto:
Cena po kvm je bila 1650eur x 44,04 = 72,666eur.
Cena u ponudi je bila za kvm, ne za stan.
 
A šta sve se ne pročita...
Je li palo na pamet da je npr. 3100 EUR. Pa uplatio više u prvoj rati, i izganjao 60 € popust, pa izašlo 3.060. Pa kad uvećaš za PDV dobiješ tih 3.344 €?
Ili možda je stan preko 40 m2, prvi stan, plaća PDV samo na višak od 40m2, pa ga u prosjeku 3.344 €?

Rečene neke korektne stvari (biće gradilište narednih 10 godina i sl.), a ne mora se odmah etiketirati da je iz prodaje?
Ja prvi dolazim na forum da upratim jer sam u potrazi, a sigurno i dosta drugih forumaša.
Na projektu u izgradnji što sam uzeo stan, i ne pišem na temi, jer bi bilo zluradih/napadačkih komentara/etiketiranja.

Malo relax/zaobiđite teme. Ako ste iz konkurentnih projekata, neće vaš projekat propasti za jedan/dva afirmativna posta za projekat konkurencije...
 
A šta sve se ne pročita...
Je li palo na pamet da je npr. 3100 EUR. Pa uplatio više u prvoj rati, i izganjao 60 € popust, pa izašlo 3.060. Pa kad uvećaš za PDV dobiješ tih 3.344 €?
Ili možda je stan preko 40 m2, prvi stan, plaća PDV samo na višak od 40m2, pa ga u prosjeku 3.344 €?
Eto nije mi palo na pamet, streljajte me, nisam u životu gledao samo kako da zeznem državu za porez pa ne znaž.
Drugo, nijednog momenta nisam pljuvao ovaj projekat.
Mislim da je TRENUTNO NAJBOLJI i za koplje ispred konkurencije.
Radi ga Obelisk gradnja, to je firma sa ozbiljnim referencama u gradnji i za sad jedini od novih projekata nudi podno grejanje za sve stanove (što pozitivno utiče na toplotni bilans cele zgrade).
Neću dalje nabrajati prednosti u odnosu na konkurenciju jer će te onda obrnuti priču da sam zapravo bot za projekat.
(do sad sam valjda bio bot protiv projekta, mada nisam rekao ni jednu jedinu lošu reč za ovaj projekat)
 
Zapravo Gradina stoji iza prokekta, Obelisk je, da kazem, ćerka firma.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MrD
Obišao danas svoj stan (tj. mesto gde će biti). Dosta urađeno za 10 dana (imajući u vidu i praznike).

20230106_150738.jpg


20230106_150437.jpg
 
Poslednja izmena:
@ada huja
Hvala na slikama, ja ne stižem da obiđem.

Vidim da su na sajtu objavili kratak film iz druge perspektive (sa suprotne strane od ulaza u gradilište, tamo gde su im parkirana vozila).

Izgleda da je i to isto od juče:
film
 
Čudo da Vas puštaju na gradilište, zar je to dopušteno ?
 
Pretpostavljam da nije dozvoljeno.
Ja dođem na glavni ulaz u gradilište (sa južne strane, čini mi se da postoji ulaz negde i sa druge strane... ali ovaj je sa ulice i može se prići kolima i parkirati sa strane), mahnem portiru koji sedi u kućici levo, kažem da sam vlasnik budućeg stana i slikam odatle. Ponekad i proćaskam sa njim.
Nikada nisam ušao u gradilište (nije mi ni palo na pamet da tražim, jer pretpostavljam da je zabranjeno), samo stojim na ulazu. Kao što se vidi sa slika, u trenutnom stanju gradilišta, sve se vidi i odatke.
 
Poslednja izmena:
Razmisljam o kupovini stana u ovom kompleksnu. Cak sam i u nekim pregovorima za stan, zanima me kako ocenjujete projekat u odnosu na susedne soul64 i pupinovu palatu koja tek treba da objavi prodajni dan. Cena je oko 3000e sa pdvom, u zavisnosti od stana i spratnosti cena varira, sto je dosta povoljnije u odnosu na susedne projekte gde je cena od 3200e pa i preko 3500e sa pdvom(proverio sam cene i u soul-u64 i u pupinu licno, sa tim da su se u pupinu ogradili da jos ne znaju tacne cene ali bice preko 3000e bez pdv-a). Da li je kompleks vredan gore navedene cene i kupovine i koja je dosadasnja ocena kvaliteta izabranih materijala i kvaliteta same gradnje?
Prva mi je nekretnina pa sam i malo vise nego obazriv, raspitivao sam se i o investitoru ali nisam dobio nekih bitnih informacija osim vec poznatih i na forumu napisanih.
 
Vrh