Šta je novo?

Airport Garden

Zdravoi svima, skoro sam otkrio ovaj forum pa rekoh da se pridružim zajednici. Jel ima neko iskustvo sa Gradinom, ili zna nekog ko ima dobro/loše iskustvo?
Vidim da su gradili svasta nesto, Galeriju u Beogradu, zatvor u Kg-u, izmedju ostalih... deluje da ih vlast voli... sto nije nuzno lose. Takodje, da li imate friske cene? Pre mesec dana je za stanove od 50-60 mkv cena bila oko 3100 sa ukljucenim PDV-om.
3100+pdv
 
Cao svima,
Kako napreduje zgrada, dokle su stigli, moze neko da okaci sliku kako napreduju radovi? Pozdrav
 
Cao svima,
Kako napreduje zgrada, dokle su stigli, moze neko da okaci sliku kako napreduju radovi? Pozdrav
Slike o napretku postoje na prethodnoj stranici od cirka pre 2 nedelje.
Za taj period nije moglo ništa epohalno da se desi u odnosu na današnji dan.
Nema potrebe objavljivati komentare “plaćeničke prirode” na temu samo da bi ista izbila na vrh liste komentarisanih.
 
0C563022-0A8B-4999-8777-08C2C90E9022.jpeg
 
Ova slika najbolje pokazuje usred cega ovi prave "lux" zgradu. Kakav ce zivot ovde biti?! Ili je ideja da se prave samo tzv investicioni stanovi za duhove.
 
Besmislen je ovaj tvoj komentar.



Razmisli malo šta sam hteo reći ovim postom ispod.
Prijatelju jel ti kupujes stanove da bi ziveo u njima ili da bi ih prepordavao. Ako je ovo prvo u pitanju zamisli zivot u ovoj zgradi bez trotoara, bez puta i izmedju hala. Nadam se da je ipak ovo drugo jer ko bi mogao da opravda pravljanje zgrade ama bez ikakve infrastrukture.
 
Prijatelju jel ti kupujes stanove da bi ziveo u njima ili da bi ih prepordavao. Ako je ovo prvo u pitanju zamisli zivot u ovoj zgradi bez trotoara, bez puta i izmedju hala. Nadam se da je ipak ovo drugo jer ko bi mogao da opravda pravljanje zgrade ama bez ikakve infrastrukture.

Prijatelju, ti i dalje mašiš poentu. West kada je počeo da se gradi nije imala nikakva infrastruktura.
 
Prijatelju, ti i dalje mašiš poentu. West kada je počeo da se gradi nije imala nikakva infrastruktura.
Pa sta. Jel to tako treba da bude i jel to nesto opravdava sto ce ljudi posle da zive u neadekvatnim uslovima. Pa ce morati da se ganjaju sa gradom u vezi trotoara, ulice, semafora. Zvuci ti poznato?
 
Ova slika najbolje pokazuje usred cega ovi prave "lux" zgradu. Kakav ce zivot ovde biti?! Ili je ideja da se prave samo tzv investicioni stanovi za duhove.
Isto se moglo reci i za blokove oko Juge koji su pravljeni - kada su pravljeni,
Pa sta. Jel to tako treba da bude i jel to nesto opravdava sto ce ljudi posle da zive u neadekvatnim uslovima. Pa ce morati da se ganjaju sa gradom u vezi trotoara, ulice, semafora. Zvuci ti poznato?
Bukvalno ne znas sta pricas Zorane
 
Isto se moglo reci i za blokove oko Juge koji su pravljeni - kada su pravljeni,

Bukvalno ne znas sta pricas Zorane
Ljudi da li ste vi realni sta branite. Imate li oci. Gradnju zgrade na ovakvom mestu i sa ovakvom okolinom. Pa majku mu jel se prvo napravi ulica i trotoar oko zgrade ili sama zgrada. Ajde uzmite primer mnogima uzornog BnV. Jel su tamo prvo napravili ulice sa trotoarima, drvoredima, mobilijarom, zelenom travom i cvecem, pa onda zgrade ili je obrnuto.

Pre bih rekao da ti bukvalno ne znas sta pises. Navodis neke blokove oko Juge od pre 60 godina. Lepo kazem uvek mozes naci neki gori primer na koji mozes da se ugledas. Uzmi npr favelu u Riju ili prosecan grad u Indiji i mozes da opravdas sta god da se uradi u ovom nasem gradu.

Pritom zaista ne znam sta je bilo oko Juge. Ali jedini planski deo Beograda po meri ljudi je izgradjen u to vreme, tako da sumnjam da se tada radilo ovo sto i danas.
 
West 65 je naslonjen na bulevare, ovo je okruženo sa svih strana.

Ko planira da živi ovde izgleda planira da svuda ide kolima. Osim u Rodu, može da doveze kolica do ulaza.
 
West 65 je naslonjen na bulevare, ovo je okruženo sa svih strana.

Ko planira da živi ovde izgleda planira da svuda ide kolima. Osim u Rodu, može da doveze kolica do ulaza.
Roda ima ugovor jos par godina pa se rusi sve to... Airport Garden grade dva investitora skroz odvojeno... Polovinu blize Omlsdinskih brigada gradi Airport Garden doo, a drugi deo gde je sada Mazda salon, Dipem iz Cacka... Sa svih strana Airport Gardena su predvidjeni novi stambeno poslovni objekti... tako da bice tu lepo na kraju... za jedno 10 godina kada se sve to izgradi... do tada ce biti veliko gradiliste bez ikakve infrastrukture... dobra strana projekta je sistem grejanja/hladjenja...
 
Roda ima ugovor jos par godina pa se rusi sve to... Airport Garden grade dva investitora skroz odvojeno... Polovinu blize Omlsdinskih brigada gradi Airport Garden doo, a drugi deo gde je sada Mazda salon, Dipem iz Cacka... Sa svih strana Airport Gardena su predvidjeni novi stambeno poslovni objekti... tako da bice tu lepo na kraju... za jedno 10 godina kada se sve to izgradi... do tada ce biti veliko gradiliste bez ikakve infrastrukture... dobra strana projekta je sistem grejanja/hladjenja...
Rodu neće rušiti do 2030te, Decathlon ima ugovor do tada. Kontam da pre 2034 minimum će ceo kraj biti gradilište.
 
Zanimljivo je da je trasa metroa planirana ulicom pored objekta, a tu je negdje u blizini i stanica.
Čudi me da ovo nisu naveli u propagandnim materijalima. Znam da su neki projekti blizinu metroa navodili kao prednost.
slika04-cir.jpg
 
Hangar iznad Dipema se rusi uskoro, ne znam ko je kupac, mada verujem da je neko ko je otkupio dobar deo IMT-a,
Hangari sa desne strane ( izmedju Dipema i Bele reke ), jako brzo pocinje novi kompleks “krmača” - Pupin pallace
Roda se nece rusiti barem jos 10 godina, pritom ne znam odakle ta vest kada nema ni godinu dana kako su renovirali 80% objekta, svi lokali su popunjeni
 
Plac prekoputa Rode bi trebalo da gradi Greda Valjevo, cak sam ih i zvao i dobio potvrdu, samo nisam 100% siguran koji je plac u pitanju ali je to tu odmah pored airport gardena. Takodje rekli su da nece izaci sa prodajom dok ne dobiju gradjevinsku dozvolu, koju ocekuju do kraja godine koliko sam razumeo.
 
Vrh