Šta je novo?

Airport Garden

Kako li su dobili dozvolu da tamo grade. Bukvalno nema osnovnih uslova za zivot. Nit trotoara, nit ulice. Okolo uglavnom neke hale. Kupovina stana ovde ce podrazumeti zivor na gradilistu barem narednih 20 godina. I na sve to traze veoma skroman iznos od 3.700 evra
Cene su od 2900 do 3300 plus PDV. Uglavnom su oko 3100.
 
Za ove što se pitaju zašto bi neko kupio da živi na gradilištu, mislim da u celom 65. bloku stanove niko ne kupuje da živi u njima (osim možda kule), već da izdaju zaposlenima u Airport-u i ostalim poslovnim zgradama. Dosta kupuju gastosi koji nisu dva dana proveli u okolini tih zgrada. To je bar moj utisak iz raznih razgovora, čitanja po forumima, itd...
A da ceo blok nije za život, nije...
 
Za ove što se pitaju zašto bi neko kupio da živi na gradilištu, mislim da u celom 65. bloku stanove niko ne kupuje da živi u njima (osim možda kule), već da izdaju zaposlenima u Airport-u i ostalim poslovnim zgradama. Dosta kupuju gastosi koji nisu dva dana proveli u okolini tih zgrada. To je bar moj utisak iz raznih razgovora, čitanja po forumima, itd...
A da ceo blok nije za život, nije...
Mi smo konkretno uzeli stan za zivot i vecina komsija takodje, tako da mogu da vam kazem da gresite
 
Mi smo konkretno uzeli stan za zivot i vecina komsija takodje, tako da mogu da vam kazem da gresite
Ok, verujem da neko ko živi tu ima bolju sliku, ovo je samo bio neki moj utisak. Čuo sam da ima i dosta poznatih ličnosti u west 65 npr. Svakako, mislim da nekome ko planira ili ima porodicu nije ovde mesto, bar ne danas i u skorijoj budućnosti.
 
Ok, verujem da neko ko živi tu ima bolju sliku, ovo je samo bio neki moj utisak. Čuo sam da ima i dosta poznatih ličnosti u west 65 npr. Svakako, mislim da nekome ko planira ili ima porodicu nije ovde mesto, bar ne danas i u skorijoj budućnosti.
Ne znam sta da ti kazem, dodji leti pa vidi koliko dece ima napolju :) svakako kao sto rekoh spolja svako moze da ima svoje misljenje realnost je skroz drugacija
 
Projekat Soul 64 organizuje prodajni dan 16.decembra. To nije ovo? Imamo li otvorenu temu, jesu li uboli asov u zemlju? :)
 
Pozdrav, da li može još neki update sa gradilišta :)
Jedino što mogu je da uslikam gradilište :D Ali deluje mi da lepo napreduje.
1669731936450.png
1669731947420.png
1669731959658.png
 
Realno bi u ovom bloku bilo najbolje investirati u centralnu blokovsku profesionalno održavanu garažu. Svi grade 1-1.5 garažno mesta po stanu. Imajući u vidu i one koji se koriste kao poslovni prostori, biće jama za parkiranjem kad se cela oblast popuni zgradama.
 
Pratim temu, pošto sam zainteresovan za kupovinu u ovom bloku.
Prošao sam u petak popodne i gradilište je zaista bilo aktivno. Deluje da su zaista rešili da iskoriste lepo vreme.

@dr strangelove, @Адмирал Кузњецов i @vinogradjanin
Hvala mnogo na ažurnom praćenju izveštavanju! :)

PS: Da li neko ima informacija o projektu koji treba da se radi iza ovoga (Galensova Pupinova palata)?
 
Pa kako stoje stvari, socijala ce biti neki soliteri u kojima ce ljudi iznajmljivati kaveze kao u hong kongu unuar jedne sobe njih 20..


Sve je super dok ne pocnemo da gradimo komplekse poput naselja Kudrovo u St Petersburgu, meni je to bilo jezivije nego HK, dok sam setao kroz taj reon osecao sam se kao da ce me sve zgrade progutati.. HK mi nekako ima dusu, ovo mi je 10x gore od nasih blokova, tako da je beograd i nase zgrade koje zidamo skroz super.

Pogledajte prilog 148304Pogledajte prilog 148305
Kao kineska četvrt ...mravinjak
 
Kako je zanimljivo kako se dva sveta i dva vremena bore za iste kvadrate tako što novo vreme istiskuje stare kvadrate.
Mogao bi se napraviti nekakav animirani film o ovome.
Konačan rezultat je potpuno čišćenje starog i potpuna pobeda novog samo me je strah kakva će konačna čudovišna urbanistička životinja izroniti jer mi sve liči na slaganje arhitektonskih kockica umesto na gradnju kompletnog rešenja kroz korake.
 
Stvaranje tog novog sveta koji polako postaje realnost je proizvod nedostatka onog starog koji sada polako nestaje.
 
Da li je neko kupio stan u AG, da li ste zadovoljni odnosom prema kupcu, izborom materijala i sl?
 
@Trident

Razmišljam o kupovini stana u Airport Garden, ali još uvek nisam potpisao ugovor.

Iz dosadašnje komunikacije, moje iskustvo je da je odnos prema kupcu veoma korektan, a da je direktorka prodaje kompetentna, odmerena i iskusna (doduše, uz pomoć mlade ekipe koja još može da uči). Dobio sam konkretne i relevantne informacije, korisne savete i dovoljno vremena. Bez pritiska, bez bajki i pljuvanja konkurencije. Meni takav pristup odgovara.

Što se tiče materijalizacije, klase opreme su definisane, ali ne i svi detalji. Npr. parketi su izabrani, a pločice još uvek nisu.
Da bi se održala dinamika izgradnje i smanjili troškovi, kupci nemaju mogućnosti promene (izbora)... ali na prvi pogled izgleda da je do sada izabrana oprema pristojna.

Iz moje perspektive, prednosti su:
Pouzdan investitor-izvođač (Gradina 50% stoji iza projekta), napredan i efikasan sistem grejanja, odmakla faza u odnosu na okolne slične projekte (Soul 64, Pupinova palata, i sl), korektna komunikacija.
Takođe, privatno sam imao prilike da vidim kako Jerry (drugi investitor, vlasnik farme Bela reka, restorana Bela reka i Jerry) gradi za sebe i deluje mi je da je u pitanju neko ko zaista želi da se izdvoji profesionalnim pristupom i kvalitetom. Nadam se sličnom i ovde (iako ne mogu da znam da li će tako zaista i biti).

Mane:
Rizik (kao i uvek kada se kupuje nekretnina u izgradnj), nedostatak projektnog finansiranja (banka koja stoji iza projekta smanjuje rizik), mada kažu da se na tome navodno radi.
Deo objekta će biti okrenut prema oblasti koja će tek postati gradilište... i možda dugo i biti gradilište.

Ovo su samo moja razmišljanja. Ne ubeđujem nikoga da sam u pravu.
 
Kupio sam stan u ovoj zgradi.
Tačnije - sklopio sam ugovor, a stan će biti zaista moj kad isplatim poslednju tranšu pred useljenje (rate plate dinamiku izgradnje).

Najvažnije razloge sam pomenuo u postu iznad. Pored toga, dopala mi se struktura.

Nastavljam da pratim izgradnju. Vreme će pokazati ispravnost ovakve odluke.
 
Vrh