Šta je novo?

Airport City Belgrade [ Poslovni kompleks | 186 000 m²]

Jedna slika iz busa danas:
biuvf7.jpg
 
Airport City je super, ali okolina oko njega je veoma prljava i neuredna, posebno iza. :rolleyes:
 
Мало сам буџио ову слику што је поставио Goldstein :)

 
Pripremljena je jama za temelje jedne zgrade.
 
Zanimljivo tek sam sada primetio da je poslednji par zgrada uradjen sa verovatno nesto nizim spratovima ali ih ima 6 dok su prethodna dva para sa po 5 spratova. Sa istom visinom spratova je verovatno radjena i ova nova zgrada od 10spratova pa zato i ne deluje toliko vise u odnosu na zgrade pored.

081001-ACB-04.jpg
 
Igor":2utvu6lz je napisao(la):
Zanimljivo tek sam sada primetio da je poslednji par zgrada uradjen sa verovatno nesto nizim spratovima ali ih ima 6 dok su prethodna dva para sa po 5 spratova. Sa istom visinom spratova je verovatno radjena i ova nova zgrada od 10spratova pa zato i ne deluje toliko vise u odnosu na zgrade pored.
To je optička varka, što zbog različitog rasporeda ploča na fasadama, što zbog dubine fotografije.
Zgrada ima istu visinu spratova kao i prve četiti. Unutra su spušteni plafoni sa HVAC instalacijama i visina tavanice im je standard, a prozori i ostali delovi fasade su isti.

Znam, sedeli smo u kafiću kada je kolega primetio da zgrade 1500 i 1600 imaju po sprat više, pa smo brojali pokazujući prstom :p
I još nešto, prizemlje se nalazi na terenu koji je malo viši, do 1m, od iste pozicije kod zgrada 1100-1400. :)

Efekat im je potpuno uspeo, zgrade deluju skoro iste visine, sve dok se čovek ne zagleda.:)
 
Dali je neko video konacan izgled novih 16 sp.pre neki dan sam slucajno posetijo multikomov sajt i odusevila su me konacna resenja.Bice to najbolja ulazna kapija za dugi niz godina, pogotovu mi se izuzetno dopala leva kula sa hotelom...Sve usvemu mnogo jaci projekat od onog starog saonim ulaznim valjkastim objektima.MISLIM DA MULTIKOM RADI KOMPLETAN POSAO :kk: :kk: :kk:
 
To jos uvek nije potvrdjeno resenje od strane ACB-a cak sta vise na gradilistu im stoje oni renderi koje smo vec imali prilike da vidimo. Inaceno ovo je daleko interesantnija varijanta od "okruglih" zgrada ili ovih dosadasnjih
 
И мени много лепше изгледа ово ново решење!!! Као да обликом каже добро дошли...:)
 
^I shto je najbolje, na ovoj slichici se vidi ulica sa leve strane shto je potencijalni produzetak Milutina Milankovica! :kk: :vops:
 
Sawovsky":37vlnga0 je napisao(la):
^I shto je najbolje, na ovoj slichici se vidi ulica sa leve strane shto je potencijalni produzetak Milutina Milankovica! :kk: :vops:
To parče i sad postoji...postojalo je i pre zidanja Airport City-ja.
 
Jedno pitanje u vezi ulice Milutina Milankovica.

Zar se sad III Bulevar ne zove Milutina Milankovica, a ono sto je nekad bila ta ulica nekako drugacije(ne mogu da se setim sada naziva, cini mi se neko prezime na S)?
 
Nikola":3hdkmj1t je napisao(la):
Jedno pitanje u vezi ulice Milutina Milankovica.

Zar se sad III Bulevar ne zove Milutina Milankovica, a ono sto je nekad bila ta ulica nekako drugacije(ne mogu da se setim sada naziva, cini mi se neko prezime na S)?
Tvoja zbunjenost je sasvim na mestu :) U ulici izmedju Rodica i APC-a stoji ulična tabla "Đorđa Stanojevića", a druga strana iste ulice, od ukrštanja sa Omladinskih brigada, se još uvek ponegde zove Milutina Milankovića (to je "parče" ulice koje skreće ka "Uradi sam" i završava se kao slepa ulica kod železničko nasipa), ali sam na Belgrade Office Parku video isto tablu "Đorđa Stanojevića".

III bulevar je kao preimenovan u Bul. Milutina Milankovića, ali je i dalje u upotrebi i stari naziv.

Cela zabuna je nastala kada je III bulevaru dato ime koje već nosi ulica u blizini. Ništa čudno, ista vlast je odlučila da se u Beogradu podigne sponemik Nikoli Tesli :lol:

Bez obzira na gluposti administracije, dobro je da je jedna velika ulica dobila ime po Milankoviću, i to u blizini ulica koje su nazvane po Pupinu i Tesli.
 
Izgleda da Airport city ode na doboš ! U pregovorima su sa grčkim investicionim fondom ....

Africa-Israel in talks to sell Serbia project

Lev Leviev is selling off properties in an effort to raise NIS 1 billion.

Avi Shauly17 Feb 09 17:50

Africa-Israel Investments Ltd. (TASE:AFIL; Pink Sheets:AFIVY), controlled by chairman Lev Leviev, is in talks to sell its Airport City business park in Belgrade, Serbia to a Greek fund for €150 million.

Airport City Belgrade is a joint project between Africa-Israel subsidiary AFI Europe BV and Tidhar Ltd. The project has 73,450 square meters of built-up space, of which 60,000 has already been leased. An Austrian bank is financing the Airport City project.
Africa-Israel is planning to sell only the built-up space. The company's financial report says that the cost of the land is NIS 24.6 million. If a deal is clinched, the company will keep the unoccupied land for further development.

The Belgrade office rental market is undoing a shift from offices in residential properties to designated buildings located outside the city center.

As a result of the global crisis, Africa-Israel is seeking to raise at least NIS 1 billion by the end of 2009. To this end, it has put up for sale numerous properties, including the Ramat Aviv Mall and the Africa-Israel Tower in Tel Aviv, the Savionim Mall, and properties in other countries.

Africa-Israel share fell 3.5% today to NIS 34.55. :kafa: :kafa: :kafa: :cool: :cool: :violina: :kafa:
 
honey79":1g7jkfjz je napisao(la):
Izgleda da Airport city ode na doboš ! U pregovorima su sa grčkim investicionim fondom ....
Dušo 79-to :) još od samog početka projekta Airport City nije bila nikakva tajna da će se prodati kada posao bude razrađen.
Niko nije očekivao da će se to desiti ovako brzo, trebalo je da se proda tek kada ceo kompleks bude izgrađen.
U međuvremenu se desila SEKA.... i - eto, šta je, tu je...
 
Vrh