Šta je novo?

Airport City Belgrade [ Poslovni kompleks | 186 000 m²]

Meni malo bzvz ako to stvarno stoji u GUP-u jer onda od Jurija Gagarina pa do 3. bulevara nema nijedne ulice, ali ajde nek im bude. Inace po GUP-u mi vec uveliko imamo metro. :rolleyes:
 
To sto je uradjeno sa ulicom Dordja Stanojevica je uvreda za inteligenciju. Doduse, nije ni prvi ni poslednji put.
Ovde se izgleda prvo zidaju zgrade pa se posle prave ulice :bash:
Najludje je sto sad postoji krak ulice sa 2 x 3 trake, sve sa lepim drvoredom izmedju, od Oml. brigada do depoa GSP.
Posto ulica ocigledno nece nikada biti prosirena do spajanja sa Zemunskom, mogu lepo da zatvore tri trake i da i njih pretvore u gradjevinsko zemljiste...
 
Erport siti ulaže 100 miliona evra
Beograd -- U poslovni park „Erport siti Beograd” do 2010. godine biće uloženo oko 100 miliona evra i to u izgradnju hotela i poslovnog prostora.

Generalni direktor te kompanije Gili Dekel je rekao da je nova faza radova već počela i da će biti izgrađene dve kule, svaka po 23 hiljade kvadratnih metara. U jednoj kuliće biti samo poslovni prostor, a u drugoj će izgraditi hotel koji će voditi kompanija u vlasništvu „Afrika Izraela”, u okviru koje posluje i „Erport siti”.

"Hotel će imati 215 soba na 15 hiljada kvadratnih metara i imaće pet zvezdica", rekao je Dekel i dodao da su u toku pregovori sa najznačajnijim svetskim brendovima, kao što je Kraun plaza.

Kako je rekao, u gradnju hotela će biti uloženo 40 miliona evra i dodatnih 17 miliona evra u unutrašnje uređenje, a biće završen do kraja 2010. godine. Kompanija „Afrika Izrael” vlasnik je 22 hotela u svetu.

Dekel je rekao i da ta kompanija traži lokacije van Beograda kako bi gradila stambeni i komercijani prostor, ali nije izneo detalje tih planova.

Govoreći o finasijskoj krizi koja je pogodila SAD, a ima uticaj i na druge zemlje, Dekel je rekao da će biti veliki izazov prikupiti novac za investicije i ubediti finansijere da je Beograd dobro mesto za poslovanje i da je bolje od zemalja u okruženju.

"Važno je da ubedimo banke da treba da ulažu u Srbiju, kao i da je ‘Erport siti’ dobar projekat", rekao je Dekel i dodao da je bitno da Srbija ubedi privatne investitore, da je ovde stabilno područje za ulaganja.

Prema njegovim rečima, očekivanje donacija iz EU ili svetskih finansijskih institucija, neće davati potrebne rezultate, jer su fondovi tih institucija smanjeni i zbog toga se mora insitirati na ulaganjima privatnog sektora.

Prema njegovim rečima, najveći problem za strane investitore je vlasništvo nad građevinskim zemljištem, jer ne postaju vlasnici već smo dobijaju zemlju na korišćenje na 99 godina i naglasio da će "to pitanje morati da bude rešeno i da je samo pitanje vremena".

Poslovni park „Erport siti”, na Novom Beogradu, počeo je da radi pre tri godine i do sada je izgrađeno 62 hiljade kvadratnih metara poslovnog prostora.
Izvor: B92
Link: http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2008&mm=09&dd=24&nav_id=320247
 
Ја сам Ђорђа Станојевића увек овако замишљао...не видим у чему је проблем...она би када би се наставила на Тошин бунар, па Војвођанску била једина паралела пребукираној Улици Јурија Гагарина...и са овом кривином која излази на Булевар Милутина Миланковића правила би једну складну целину...



Ту чak неби ни било никаквих посебних објеката за рушење...



Једино, ако су планирали да преправе мало трасу и заобиђу нови аирпортов објекат који се гради и између њега и Родића провуку 2 * 3 траке сличним путем...мада ни генералним урбанистичким планом ту није предвиђено да "потрчи" улица...:(
 
Tu tacno gde si ti nacrtao tu liniju gradi se kula od 10tak spratova koja je u sastavu airport cityja.
 
bojan87":3jtv4hd6 je napisao(la):
Tu tacno gde si ti nacrtao tu liniju gradi se kula od 10tak spratova koja je u sastavu airport cityja.
Управо тако? Можда ниси пратио последњих 6 постова...

Говорим о томе да би требало да туда прође пут, да би се Ђорђа Станојевића повезала са Тошиним бунаром и тако, заједно са Војвођанском правила какву-такву паралелу пребукираној Улици Јурија Гагарина, а не да зграда стоји на том месту, као да је ван саобраћајног пројекта прављеног када је давно све ово парцелисано...и да још увек постоји начин за, по мени "поправни", ако, цитирам себе из претходног поста...:)... "преправе мало трасу и заобиђу нови аирпортов објекат који се гради и између њега и Родића провуку 2 * 3 траке сличним путем..."

Ово ме подсећа на филм: "Ко то тамо пева", када Берчек (Мишко) каже: "Тата, овај оре пут!" :):):)
Као да су на сред пута почели да праве зграду...:)

Остало је фантастично - можда најлепши комплекс зграда прављених у Београду у последње време...

Едит: Јел имао неко можда увид у ГУП од пре двадесетак година? Да ли је ту раније била предвиђена саобрађајница, па су одустали од ње доласком АЦБ-а, или је од увек ГУП био овако ГЛУП? :):):)
 
To i nije toliko strasno jel ce u blizini prolaziti UMP koji ce napraviti takodje paralelu u tom delu sa Jurija Gagarina i dodatno rasteretiti okolne saobracajnice
 
Trenutno stanje (pogresno sam nacrtao zgradu koja se upravo gradi, pomerio sam je previše ka Oml. brigada):

APC25-9-2008.jpg


Ova nova zgrada (podigli su 8. sprat) nije ni bila u planu kada je APC počeo da se gradi - valjda je i Izraelcima tada bilo logično da tu treba da ide ulica :p ali u ovoj zemlji ništa nije onako kako izgleda...

Tu je trebalo da ide ulica, pa već postoje 2x3 trake na delu od Oml. Brigada do depoa GSP-a (kog kojeg bi opet Bul. umetnosti trebao da prolazi ispod pruge...).

edit - ja ne bih od tog UMP-a mnogo očekivao.On bi trebao da ide duž pruge, na stubovima. Nije mi jasno kako misle da ga povežu sa ulicama preko kojih prelazi, gde, kako?
 
Знам Игоре, да ће УМП да растерети али је лоше када видим да једно парченце улице, дугачко неколико стотина метара по свему судећи неће бити направљено, зато што је на том месту ,,посађена" зграда, уместо да та зграда буде само са друге стране постојећих зграда направљена...тотално им је свеједно било...а та улица је могла да споји много тога...а цео тај кверт би деловао као предвиђена целина оивичена са ова два лука...овако, са овом слепом улицом и зградом на сред ми делује...као "Тата, овај оре пут"...:):):) Остатак, кажем фантастичан...не разумем ово...

Едит: Шта би их коштало да су се одлучили за овакав план, с тим да уместо овог паркинга дође улица?

 
Naravno slazem se da je steta da se ulica ne produzi ali ump sam spomenuo kao alternativu. Dok se ne resi pitanje IMTa mislim da necemo sa sigurnoscu znati u kom pravcu ce se kretati ceo kraj.

Photo: airlines.net
bg15.jpg
 
Posto dosta dugo nisam prolazio pored ACBa zanima me jedna stvar a to je visina objekta koji se trenutno gradi i vidi na slici ispod

081001-ACB-05.jpg


objekat levo koji polako dobija i deseti sprat deluje da je priblizno iste visine kao "stare" zgrade desno. Da li je to opticka varka ili je visina spratova nesto manja sobzirom da stariji objekti imaju manje od 10 spratova
 
Zgrada desno ima 7 etaža, a nova zgrada izgleda da je povučena unazad u odnosu na zgradu desno pa je optička varka :)
 
Steva":217z4oxx je napisao(la):
Zgrada desno ima 7 etaža, a nova zgrada izgleda da je povučena unazad u odnosu na zgradu desno pa je optička varka :)
aha, fasada zgrade 1400 koja gleda ka Bezaniji i prednja strana ove nove zgrade su u istoj ravni.
 
^^da da upravu si deluje vise na ovim fotkama, upravu je Steva bio oko opticke varke a ja se taman zabrinuo :gobb:
 
Evo male retrospektive kako je tekla gradnja u Airport city-ju od jula do danas

airportcityac8.jpg
 
Jel u Beogradu ima neki monopol na ovo staklo ili je zavod za zastitu spomenika propisao da sve fasade moraju da budu iste?
 
Mislim da ce imati 10 jel je postavljena horizontalna armatura na poslednjem spratu dok ova armatura sto viri gore je za fasadni deo kao i na svim objektima
 
Igor":7hg2u6be je napisao(la):
Mislim da ce imati 10 jel je postavljena horizontalna armatura na poslednjem spratu dok ova armatura sto viri gore je za fasadni deo kao i na svim objektima
To, i demontira se jedan od dva krana.
 
Kako 10 kad je deseti sprat vec zavrsen, a iznad njega se gradi jos jedan.
znaci da ce imati 11.
 
Igor je objasnio u postu 222, a malo iznad u postu 211 se vidi kako izgledaju krovovi na zavrsenim zgradama.
Nece biti 11. sprata, horizontalna armatura je za zidić na krovu a vertikalna je za stubove na koje se montiraju ovi limeni elementi fasade.
U petak je dobar deo zidića već bio zaliven betonom.
 
Vrh