Šta je novo?

Airport City Belgrade [ Poslovni kompleks | 186 000 m²]

" Zutim je oznacena parcela koja je kupljena od Koleta i na kojoj se trenutno nalazi DHL, a na kojoj ce biti hotel. Rekose mi i koji je u pitanju, ali sam zaboravio. Znam da nije Holiday Inn u pitanju."

Cuo i sam i ja da ce biti mozda Holiday Inn ! Ali ovde prema informacijama " guimaraesa " izgleda da nece biti Holiday Inn !??? Koji onda !?

Stevo ! hvala ti ali ipak citam ceo tekst pre nego sto pitam ! Danke mein Freund !
 
Crowne plaza je u sastavu grupacije InterContinental, bas kao i Holiday Inn.
 
A mogli su na tom mestu neki bolji hotel !!! :( Sta je sa Four Seasons ili Kempinski ili Mandarin Oriental ili jos jedan GRECOTEL ili slicno ..... Mozda bude i to jednog dana .........................?
 
abcwh6.jpg


Airport City Beograd (ACB)
 
E care, pardon kralju, pa ACB i nije mestasce za neki ultra-fensi l'hotel. Pretpostavljam da oni imaju za cilj vozdizanje nekog bizMis hotelceta (sa 16 spratova, tough) namenjen ljudima sa kravatam i akt tasnama da imaju gde izmedju dva avionska leta da operu zube, i zaperu se ispod mishke.

Perverzni lanci ce da legnu na obale reke, kada za to dodje vreme:)

Inace, korekciju projekta ACB-a radi Masinoprojekt... Imao sam prilike da vidim neku okvirnu vizualizaciju, bukvalno skicu onoga kako bi ACB zapravo trebalo da izgleda. Drago mi je sto je investitor pokazao vecu ambicioznost i prosirio projekat. Nadam se da ce BB doci do konacnih renderinga kada oni budu bili dostupni.
 
Airport City Belgrade - poslednje izmene koje su uradjene

080108-ACB-01.jpg


Ja sam licno zadovoljan postavkom objekata i povrsinom samih objekata, ocigledno se islo na jednostavnost i uniformnost objekata zbog jeftinijeg projektovanja posto su zgrade manje vise tipske, ali zadovoljavaju potrebe i dobar su iskorak kod nas. Cini mi se da cemo konacno dobiti neku zgradu vece spratnosti koja nije 'kockasta' :D
 
Pa lepo izgleda, nista posebno, ali izvodljivo, fino, ocekujem dobre i pouzdane rezultate. Inace, meni se bas svidjaju ove ovalne visokospratnice, mislim da ce lepo upotpuniti celinu.
 
zvanična skica iz mašinoprojekta, može se naći i na prospektima ACB-a :)
 
Ja mislim da je neko u nekom od prethodnih postova sugerisao na PERVERZAN izgled kompleksa gledano iz vazduha, pridruzio bih se tom utisku:)Ovo je moj omiljeni projekat, najmanje megalomanski ali pouzdano i brzo realizovan.Od potpuno neinteresantnog dela grada napravljen je reprezentativni prostor koji ce sem toga biti i direktno na "uvidu" sa buduce obilaznice.Svaka cast.
 
Inace, ista firma je projektovala i :
Tri lista:
95_slika4.jpg

Rajiceva:
10_slika3.jpg

,Belville,B2,....
 
I jos nesto sa istog sajta :
TEHNIČKA ZGRADA 1800 “AIRPORT CITY KOMPLEKS”
96_slika1.jpg

Je li to ova zgrada pored, sa desne str na novom crtezu,ili na nekoj drugoj parceli?
 
Steva":24n77e1h je napisao(la):
zvanična skica iz mašinoprojekta, može se naći i na prospektima ACB-a :)
Nemoj da pričaš, stvarno?

Daj uzmi Ono i malo ofarbaj, pa im pošalji da se ne brukaju više.
 
dragan":2xa65wtd je napisao(la):
Steva":2xa65wtd je napisao(la):
zvanična skica iz mašinoprojekta, može se naći i na prospektima ACB-a :)
Nemoj da pričaš, stvarno?

Daj uzmi Ono i malo ofarbaj, pa im pošalji da se ne brukaju više.
Pa ono skica ko skica, ali istina što kažeš - moglo je to mnogo bolje! (vizuelizacija skice, acb je super isplaniran :D )
 
Koliko ja znam gotove su cetiri nize zgrade, a poslednje dve se privode kraju, tako da verujem da se do kraja godine prelazi na izgranju kula.... Bice verovatno vesti o o tome kada dodje vreme, slikace se baje u odelima, Bubalo ili Dinkic ce da se pri'vate lopate, zamesaju malter u kolicima, naprave kez i prospu ga po temeljnoj jami dok vredni reporteri raznovrsnih medija ve to slikaju... a onda ce da e nacrtaju ispred kamere, ljube s izraelcima koji ce kulturno reci kako imaju odlicnu sradnju sa srpskim vlastima i kako zato odlucuju da prosire svoj projekat itd. te ce na kraju vd gradonacelnik ili tada vec samo gradonacelnik da kaze kako beograd ovom investicijom dobija Najveci u regionu, biznis park, misli :)
 
Ne u regionu nego na Balkanu!
To vole da spominju i za razne soc.real. gradjevine....naj-whatever na Balkanu...mozda bilo 1970.
 
Cekaj, Istanbul i Atina nisu na Balkanu, jel tako?

//znam odgovor, ali cisto da proverim :)
///da se zna gde smo, evo poredjenja kako izgleda kad se napravi pravi city.
///na toj slici zgrade nisu mnogo vise od nasih postojecih, ali ima ih negde 20 od preko 100 metara, i 10-tak preko 150. ahhh...
 
kingdom":31s7uwk5 je napisao(la):
Gledam ovaj projekat tri lista duvana... nasi ljudi (nadlezni) ocigledno imaju problema sa prostorom i shvatanjem istog... tamo gde bas treba da se dozvoli visoko i gabaritno kao sto je Kralja Milana preko puta parka kod JDP i gde je poslasticarnica Zlata ili Bulevar od Vuka pa nagore, tamo su neka idiotska ogranicenja od 5, 6 spratova... a tamo gde bi bas trebalo da se pazi na visinu zbog dominacije okolnih gradjevina prostorom, tamo iz samo njima znanog razloga nema ogranicenja ili su mnogo manja. Tako je na Terazijama unistena dominacija Palate Albanije, a ovde ce biti unistena dominacija prostorom Poste i Skupstine.
 
jovanovm":3rnlb4vr je napisao(la):
Cekaj, Istanbul i Atina nisu na Balkanu, jel tako?

//znam odgovor, ali cisto da proverim :)
///da se zna gde smo, evo poredjenja kako izgleda kad se napravi pravi city.
///na toj slici zgrade nisu mnogo vise od nasih postojecih, ali ima ih negde 20 od preko 100 metara, i 10-tak preko 150. ahhh...
I atina i evropski deo Istanbula su na Balkanu....;)UVEK BILI
 
Atina i Istanbul su vec davno etablirani finansijski centri. Atina ima 3,8 m stanovnika, a Istanbul 10 m. Tesko ih je porediti sa Beogradom... Pogotovo Istanbul, metropolu 20. po redu ekonomije sveta.
 
Vrh