Šta je novo?

Airport City Belgrade [ Poslovni kompleks | 186 000 m²]

^^^

Naravno da nece biti blejaliste kao Knez Mihajlova, ali isto tako ne verujem da ce biti bas toliko zatvorenog tipa. Ljudi ce tu dolaziti da obavljaju velike poslove, ali i sitnice, tipa da reklamiraju SIM karticu u Telenoru, podignu kes u nekoj banci i sl, pa usput popiju kaficu ili tako nesto, narocito ako bude tu i Hotel, spa centar itd.....

Nesto slicno kao Blok 20 danas, to je trenutno "najposlovniji" blok u gradu, ali ipak kroz njega prolaze i obicni ljudi. Dobar primer je SC, gde ulazi gomila ljudi u cipelama i kravatama,ali i po neko ko je dosao da kupi karte za premijeru Harija Potera ili da kupi nove cipele u nekom butiku ;)

Problem je sto u svakom Srbinu lezi mali Ilija Cvorovic... Za dve nedelje prakse ja sam imao poprilicno lose iskustvo sa portirima Radio Beograda, koji su se bukvalno izivljavali nad studentima....
 
E ovaj objekat mi stalno upada u oko kada sam kod Airport Citya,jel zna neko sta je u pitanju?

 
Airport City se tako zove zato što je zida na mestu starog Zemunskog aerodroma - elementarno, zar ne? :) :)
Ovo je hangar 6. puka, građen je 20-tih godina, zaštićen je zbog istorijskog i tehničkog značaja (prvo takvo rešenje tavanice u svetu) i zato što ga je projektovao Miutin Milanković (koji je bio i građevinski inženjer između ostalog).
 
relja":2ojcoug2 je napisao(la):
Airport City se tako zove zato što je zida na mestu starog Zemunskog aerodroma - elementarno, zar ne? :) :)
Ovo je hangar 6. puka, građen je 20-tih godina, zaštićen je zbog istorijskog i tehničkog značaja (prvo takvo rešenje tavanice u svetu) i zato što ga je projektovao Miutin Milanković (koji je bio i građevinski inženjer između ostalog).
Aleksandar je verovatno mislio na zaokruzeni objekat na slici, skroz desno.

@relja
Jel to znaci da ce taj objekat kao zasticen morati da bude restauriran i ne sme da se rusi? Lepo bi bilo, mogli bi fenomenalan muzej da naprave u tom kraju i da malo ozive kulturnu ponudu!
 
Jedva sam našao ovu sliku,a znam da je imam negde, jer i mene
je interesovalo šta se tu gradi .. ovo je pre ~pola god. :

ump036fr7.jpg


Iza je bivša štamparija koju je kupio 'Zepter', a ispred ovog objekta gradiće se ' Atlas Business Centre '
Ovo su slike sa njihovog sajta, AtlasGroup :

1siralokacijaps6.jpg


2situacijarm6.jpg


3prostorniprikazmodelsu2.jpg
 
Izvinjavam se Aleksandre, nisam pimetio da si zaokružio.
To definitivno nije u krugu APC-a.
Hangar se definitivno neće rušiti, a za Muzej je već malo kasno, investitor će ga iskoristiti za svoje potrebe. Bila je još pre više godina inicijativa da se u hangar preseli deo zbirke Muzeja vazduhopovstva, ali od toga očigledno nema ništa.

Na delu prema Tošinom bunaru/Vojvođanskoj su u planu zatvoreni stambeni blok sa četiri zgrade i velikim parkom. Hotel na mestu "Orla" će imati 15 spratova (kao ovi viši soliteri u blokovima 70 i 45), i tu će biti još dve jednospratne zgrade.
 
relja":3c89fvy9 je napisao(la):
Na delu prema Tošinom bunaru/Vojvođanskoj su u planu zatvoreni stambeni blok
sa četiri zgrade i velikim parkom. Hotel na mestu "Orla" će imati 15 spratova
(kao ovi viši soliteri u blokovima 70 i 45), i tu će biti još dve jednospratne zgrade.
Jel možeš da nabaviš/postaviš te planove .. za taj 'ćošak'. :)

Našao sam još jednu sliku ... šta li se sve mota po ovom compu.

6feb3bulblok34011eh8.jpg
 
Za planove ne znam, možda posle godišnjeg.

I da, loše sam se izrazio, proširenje APC-a je ka Tošinom bunaru/Zemunskoj, uglavnom - u pravcu prostiranja one ulice koja se nekada zvala Milutina Milankovića (slepa ulica između APC-a i novog Rodića).
Površina odprilike odgovara ovom žuto osenčenom delu sa Atlas Group slike.
 
^^Znaci, ovo ispade najdinamicniji blok na NBG. Jos kada pocne fabrika da se polako komercijalizuje, ceo kraj ce promeniti opis! Vrlo lepo.
Da li ima nekih naznaka da uskoro krene da se radi denivelisana raskrsnica UMP-a sa Tosinim bunarom? I dokle se stiglo sa obnovom Vojvodjanske?
 
Ta raskrsnica je deo UMP-a tako da ce njena izgradnja da krene zajedno sa izgradnjom samog prstena jer je to jedino logicno. Sto se Vojvodjanske tice ta obnova i prosirenje jos nije krenulo. Poslednj sto su najavili u martu jeste da ce radovi da krenu u septembru i Beobuild je to objavio. Sad nam samo ostaje da cekamo da vidimo koliko ce da odstupe od plana.
 
^^Hvala na odgovoru. Mislio sam da, ako vec treba da prosiruju i sredjuju raskrsnicu UMP - Tosin bunar, da bi bilo logicno da je odmah i denivelisu. Ali dobro.. sto jedanput, kad moze dva puta! :)
 
@Nenad

stvar je ustvari u tome da se ceka usvajanje konacnog resenja i trase umpa sa svm prikljucnim saobracajnicama, i onda naravno kao sto je KID rekao sve ide u kompletu
 
Hteo sam da kazem da se nadam da ce prosirenje T. bunara od Nikole Dobrovica pa dalje prema Vojvodjanskoj biti radjeno paralelno sa denivelisanjem raskrsnice sa UMP-om da ne bi dva puta pravili guzvu na tom potesu.
 
Ta krivina će biti sastavni deo petlje (a,ne raskrsnice) i onda će se sve kompletirati :

2situacijarm6.jpg


Mogli bi da proširimo ovu temu na ceo bl.65 i okolinu ..kad smo već počeli tako.
"Blok 65 .. Airport City i ostali objekti " .. ili slično.
 
relja":13i9dpfi je napisao(la):
Ono nije nikakva jadna maketa, ono je pravi Orao-dvosed, došao iz
muzeja vazduhoplovstva, izvađeni su mu motori, a ofarban je obližnjem hangaru starog aerodroma.
Samo za 'relju' :) .. kada bi Orao bio postavlje pod odgovarajućim uglom
možda 75" i malo nakošen,kao u borbenom letu, bila bi druga priča.

oraoee3.jpg
 
Ovaj položaj su tražili investitori, izvođači su hteli nešto slično ovome što si ti napisao.
Jugoslovenska trobojka na repu je tu zato što je Orao postavljen dok smo još uvek bili SCG, a tada su sve letelice imale takve oznake, čak mislim da je u početku bio zadržan i broj na repu.
Ostatak "šeme farbanja i označavanja" jeste za diskusiju, ali fakat je da je efektno i da služi svrsi - to je sada orijentir po kome svi prepoznaju i znaju gde je Airport City - "kod onog aviona u Omladinskih brigada".
I ovako je to samo privremeno dok ne dođe na red izgradnja na tom delu placa.
 
E, ako im treba Orao da nađu ACB, onda je to promašena investicija.
Pre bih rekao da ljudi govore da ima neki avion kod Airport City-a. :)

Evo još neka slika sa onog NN-objekta u komšiluku.
Radnici ne znaju ni čiji je, ni šta je, a već ga ustakljuju.
Ali, uradio sam 8 sl. o gradnji, jer to je deo većeg budućeg komplexa.

picture011zc4.jpg


picture005gd3.jpg


picture012ou0.jpg


picture010tp9.jpg


picture009ab4.jpg


picture008dg0.jpg


picture007we2.jpg


picture006by1.jpg


picture003dy2.jpg


Zepter je slučajno baš tu kupio štampariju, šta li štampa? :)
 
Ma, čim je kupio na toj lokaciji .. naštampao je gomilu €.

Tu prolazi UMP, a i komšiluk mu nije za bacanje .. još se i širi :

acbss4.jpg
 
Ja se samo nadam da ce vec jednom najuriti IMT iz komshiluka jer ta firma em propada ne radi nishta em zauzima onoliko zapushteno zemljishte u bloku 64,u samom sredishtu Novog beograda,okruzeno stambenim blokovima.To je mozda nekad bilo primereno mesto za IMT,pre jedno 20-30 godina ali danas vishe nije...bilo bi bolje i za firmu jer bi prodajom tog exkluzivnog zemljishta dobili dosta love da pokriju dugove mozda se i pokrenu sa mrtvila....
 
Opština N.Bgd. je dala Inicijativu za izmeštanje IMT-a ( vidi predhodnu str.).

Trenutno se uređuje zemljište za Privrednu zonu, između Groblja i Tempa,pored
UMP-a na Bež.kosi .. koja isto pripada N.Beogradu, sasvim dobra lokacija za IMT.
 
Koncept sa fabrikama u stambenim blokovima se pokazao kao promašaj? Hm, baš čudno, kako li se to desilo :lol:
Mislim da bi svi stanovnici blokova bili presrećni kada bi se koliko sutra IMT preselio negde daleko, daleko...
 
A sta ce biti ako privatizuju IMT - onda od selidbe nema nista..

Ja sam se isto nadao da ce BIP nekada ukloniti, ali evo, kupise ga pa ce i dalje praviti pivo, a Mostar ce da smrdi i bude ruzan i u buducnosti.
 
Kada se donose izmena plana i ta lokacija 'proglasi' za posl.-stam.
onda IMT mora da se seli.

Lokacija BIP-a je već proglašena tako i BIP se sigurno seli u Krnjaču gde ima
14 hektara svog placa, a na Mostaru će se graditi prema GUP-u poslovni komplex.
 
Vrh