Šta je novo?

Airport City Belgrade [ Poslovni kompleks | 186 000 m²]

Ajd sad malo i o ACB ...... ovde se baš lepo napreduje u gradnji :

acbcp1.jpg
 
Jos malo pa krecu i kule :) Za par godina ce i DHL da skupo proda svoju lokaciju, i kada se sve lepo uklopi u kompaktnu strukturu, dobismo mi beogradski CITI na mestu gde smo ga najmanje ocekivali :)
 
Ma znam, ja samo sarkasticno reagujem na ove izjave politicara i medija - "najveci na Balkanu". :)
 
Spolja je samo raspored metalnih ploca malo drugaciji, kod svakog para zgrada je malo drugaciji, cisto da razbije monotoniju.
Vece razlike su kod unutrasnjeg uredjenja, broja liftova i sl. Uce se na iskustvu.
Odmah iza 5. i 6. zgrade se uveliko gradi garaza. Za ocekivati je da finalni dizajn bude nesto drugaciji, ovo je vec 3-4 verzija do sad, pogotovo ako je istina da je su vec obezbedjen plac na kojem je sada DHL i plac izmedju njega i jedinog preostalog aerodromskog hangara.
Izvesno je da ce se ulica Djodja Stanojevica konacno prosiriti do Tosinog Bunara, i treba ocekivati da se Telenorov parking iseli kako bi ulica imala "pun profil" celom duzinom. Dobra vest je da se ovih dana konacno postavljaju semafori na raskrsnici Oml Brigada i Djordja Stanojevica. Kada sam pre nekih 8 meseci prvi put isao da gledam novi prostor u APC rekli su nam da su tipa 6 meseci pre toga trazili da se tu postavi semafor! :/
 
Shta se deshava sa ovim projektom?Dokle se stiglo sa izgradnjom?Ima li nekih svezijih slika?Mislim,mi ovamo iz unutrashnjosti nishta novo ne videsmo vec 2 meseca :) !
 
Jel' sigurna izgradnja onih kula?Da nisu Izraelci mozda odustali zbog svega onoga shto nam se izdeshavalo?Jel' prolazio skoro ko tuda radi li se shta?
 
Prolazio ja jutros :)
Postavljaju fasadu na Telenorovu tehnicku zgradu, rade podzemnu garažu, parkinge....Kod "Orla" ništa novo.

Planirani hotel, ili šta već, ne bih nazvao kulom. Soliteri u bloku 70 imaju po 14-17 spratova, teško da je to "kula"...
Planovi se stalno menjaju, ne bi me iznenadilo da se uskoro pojavi neka potpuno nova ideja...
 
Na zvanicnom sajtu Airport City Belgrade-a je objavljeno da je treca faza izgradnje ovog kompleksa zavrsena!Pod time se podrazumevaju 2 zgrade od ukupno 22 000 m2 i podzemna garaza od 200 parking mesta.Zeljno iscekujemo pocetak gradnje novih objekata u ABC-u!
 
Zgrade 5 i 6 su zavresne, ugrubo (prema zahtevima zakupaca za uredjenje prostora se rade instalacije).
Sad uredjuju prostor ispred , stampani beton, fonana, bandere... Na Telenorovoj tehnickoj zgradi je postavljena "fasada", asfaltiraju se prilazi podzemnoj garazi, mozda ce napraviti prilaz-izlaz na strani Zemunske.

Ispred zgrade 5 se zabijaju sipovi, ali ne znam za sta, raspitacu se prvom prilikom.
 
zato sto je najskuplje :D :p
 
hmm, ovde je jedan interesantan detalj koji ranije nisam primetio. Dve kule koje stoje napred su spojene prstenom? Jel' to kao neki hol a u sredini je avion? Bilo bi super da tu postave neku kupolu i da to bude neka mini plaza pod krovom.
 
Oni stalno menjaju ove "vizije", ovo je jedno 4-5 verzija. Ko zna šta će se zidati na kraju.
99% je da ce na mestu livade do Oml. brigada nići hotel. Mnogi ovde su mu nadenuli naziv "kula", a treba sa ima oko 17 spratova - kao soliter kod bežanijske pijace ili oni soliteri na uglu 3. bulevara i Milentija Popovića.
 
Pa, to pratimo regionalne trendove... U ZG imaju stvarno super gradjevine, ali svaku visu od 50m automatski proglase za kulu :)
 
Pa dobro, ali zasto da pratimo trendove malih gradova? :)

Ma bice super APC kada ga zavrse, ali imajte u vidu da ce ostati polu-otvoren poslovni kompleks, rezervisan za zakupce, njihove goste i goste hotela. Hotel im je pun pogodak, ima poslovnih ljudi koji navracaju na dan-dva tri u Beograd, a u postojecim hotelima redovno nema mesta.
 
Erport siti Beograd najbolji poslovni prostor u regionu
BEOGRAD, 15. maja 2008.
airport%20city.jpg

- Prvi biznis park u Srbiji - beogradski Erport siti (Airport City), saopštio je u četvrtak da mu je medijska grupa Europaproperti (Europaproperty.com) dodelila regionalnu nagradu za najbolji projekat poslovnog prostora u 2007. godini.

U saopštenju se navodi da je Europaproperti, jedan od vodećih evropskih medija koji se bavi tržištem nekretnina u Evropi, a koji svake godine nagrađuje najuspesnije projekte u regionu u više kategorija.

U Erport sitiju se upravo završava treća faza izgradnje, oko 65.000 metar kvadratnih poslovnog prostora. Do kraja 2007. je u okviru Erport sitija izgrađeno oko 34.000 kvadrata poslovnog prostora koji je izdat u zakup uglavnom stranim kompanijama koje posluju u Srbiji, a investirano je 40 miliona evra.
Izvor: Beta
Link: http://www.beta.co.yu/default.asp?m=Ekonomija,eko&j=sr&h=Home,sr&prikaz=1844428
 
Jutros sam video, izmedju zgrada 5 i 6 je montirana jedna skulptura iz dva dela, gabarita circa H=4m, materijal: nerdjajući čelik. Meni izgleda kao mršavija verzija spomenika na Sutjesci ;) ...bolje da ne "polažem" Roršahov test :D

Šalim se, lepo je, liči na visoko podignuta krila, lepo se uklapa u ambijent.
 
Vrh