Šta je novo?

Airport City Belgrade [ Poslovni kompleks | 186 000 m²]

Prvi stubovi su izasli iz zemlje, do nivoa prvog sprata.
 
Negde ranije smo pričali o onom jadnom avionu koji se nalazi na ulasku u ACB, kako je ružno što je tako postalvjen, te je neko rekao da su samo mogli tako da ga postave, da je mnogo skup i ne znam ni ja šta. Ali, mogao je mnogo lepše da izgleda da su ga postavili ovako (Drapšin na Dorćolu):
1349746.jpg

:D
 
dragan":3ra3b11a je napisao(la):
E, stvarno si neviđeni spamer ! .. pa, kakve TO ima veze sa izgradnjom ACB ?!
Ima veze pošto je i u ACB avion, a mi nećemo samo da pričamo o kvadraturi, vrstama i gustini betona nego i o uređenju prostora uz adekvatne primere kako je to moglo da se uradi.
 
dragan":3kh32mwr je napisao(la):
relja":3kh32mwr je napisao(la):
Ono nije nikakva jadna maketa, ono je pravi Orao-dvosed, došao iz
muzeja vazduhoplovstva, izvađeni su mu motori, a ofarban je obližnjem hangaru starog aerodroma.
Samo za 'relju' :) .. kada bi Orao bio postavlje pod odgovarajućim uglom
možda 75" i malo nakošen,kao u borbenom letu, bila bi druga priča.

oraoee3.jpg
Pa, već smo pričali o tom avionu. ... i sada treba da okačimo jedno 100 raznih slika ?

Bilo čoveku dosadno, pa ajd da nešto postavi. .. priznaj Ambassssador. :D
 
"Johnson&Johnson" novi klijent kompanije "Colliers International"
Kompanija "Colliers International" je saopštila da je početkom jula intenzivirala saradnju sa farmaceutskim
gigantom iz Sjedinjenih Američkih Država, kompanijom "Johnson&Johnson" .

Naime, odeljenje poslovnih prostora kompanije "Colliers International" pronašlo je u poslovnom kompleksu
"Airport City Belgrade" poslovni prostor za "Johnson& Johnson". Reč je o prostoru veličine 1.500m2 koji se
u potpunosti uklapa u kategoriju klase A.

- Uvek je zadovoljstvo raditi sa kompanijama kao što je "Johnson&Johnson". Njihovo globalno iskustvo i
posvećenost perfekciji u svakodnevnom poslu opredelilo nas je da ih smestimo upravo u poslovni kompleks
koji odgovara takvim atributima - izjavio je Boško Tomašević, konsultant u kompaniji "Colliers International".
http://srbija.bazanekretnina.com/Ve...klijent_kompanije_Colliers_International.html
 
Ambassador":1ox358pl je napisao(la):
Jeee!!!! Da li to znači da će nam biti jeftiniji njihovi savršeni šamponi za decu?!?! :D
Pitaj uvoznika.

1500 kvadrata je od prilike jedan ceo sprat. Nista specijalno, druge firme su zakupile i više.
Marketing, kao nešto se sad desilo....

Nego, ona nova zgrada do 1600 lepo napreduje, svake nedelje podignu po jedan sprat.
 
relja":3fmdey6l je napisao(la):
Ambassador":3fmdey6l je napisao(la):
Jeee!!!! Da li to znači da će nam biti jeftiniji njihovi savršeni šamponi za decu?!?! :D
Pitaj uvoznika.

1500 kvadrata je od prilike jedan ceo sprat. Nista specijalno, druge firme su zakupile i više.
Marketing, kao nešto se sad desilo....

Nego, ona nova zgrada do 1600 lepo napreduje, svake nedelje podignu po jedan sprat.
jel će ta zgrada biti po formi ista kao i postojeće ili je nešto drugo?
 
Steva":2c5700ru je napisao(la):
jel će ta zgrada biti po formi ista kao i postojeće ili je nešto drugo?
Da, zgrada ce da bude drugacija, osnova je kvadratna (tako se bar meni cini), samo zgrada nije ovako orijentisana kao na slici, vec pod 45 stepeni u odnosu na polozaj na slici - fasada koja gleda ka zgradi 1600 ce joj biti paralelna.

Mislim da ce ove nedelje da izliju plocu za treci sprat.

airportcity1.jpg
 
nadam se da će biti i viša od ovih dosada izgrađenih :)
 
Steva":3nv0p8fr je napisao(la):
nadam se da će biti i viša od ovih dosada izgrađenih :)
Pa i sam si video koliko puta su menjali planove, i ovo sto sad grade nije kao na renderingu.
U svakom slucaju ne verujem da ce biti vise od solitera u bloku 70.
 
Sledeće što se gradi su kule ispred 1100 i 1200.

I da, otvorili nam Maxi u zgradi :rolleyes:
 
bigvlada":3hro0slo je napisao(la):
toranj pored zgrada 5 i 6 Airport City-ja
Za razluku od 90% članova foruma, ne oduševljavam se visokim zgradama (znam iz iskustva kako izgleda život kada se velika grupa naših sugradjana naseli u jedan tako mali, skučen prostor :) ), ali me interesuje, kada soliter prestaje da bude soliter i postaje "kula"? :p
 
relja":1xkkbq5j je napisao(la):
bigvlada":1xkkbq5j je napisao(la):
toranj pored zgrada 5 i 6 Airport City-ja
Za razluku od 90% članova foruma, ne oduševljavam se visokim zgradama (znam iz iskustva kako izgleda život kada se velika grupa naših sugradjana naseli u jedan tako mali, skučen prostor :) ), ali me interesuje, kada soliter prestaje da bude soliter i postaje "kula"? :p
pa realno kulom se smatra sve što jasno iskače iz okruženja, a postoji i neka granica od 90m pa naivše da bi se moglo smatrati to kulom :)
 
To me podseti na dijalog americkog turiste i vodica koji ih je vodio u razgledanje gradom:

V: And this is the Beogradjanka tower, which was the tallest skyscraper in the Balkans when built.
T: How tall does a building have to be to be called a skyscraper?
 
Mislim da kvalitet boravka u nekoj gradjevini ne zavisi (iskljucivo) od njene visine.

Jer pitanje je npr. kod stanogradnje je li lepse ziveti na zvezdari u nekom sokacetu u nekakvoj sestospratnici u stanu od 50-ak kvadrata sa tri prozorceta kao puskarnice bez dovoljno parking prostora itd. ili npr. na Novom Beogradu u nekom soliteru sa 25 spratova, ali sa dosta svetlosti, u stanu od 150 kvadrata, okruuzen zelenilom sa podzemnom garazom itd.

Naravno, za primer sam dao dva ekstrema da bih bolje ilustrrovao svoje misljenje.

I je l ce bese u ovoj zgradi koja je u izgradnji biti hotel, ili ce biti u jednoj od kula na ulazu u ACB.
 
Po mom iskustvu, ziveti u visokospratnicama je sranje, ali raditi... vau...

Mislim da visokospratnice kao kancelarijski prostor moraju da budu buducnost Novog Beograda...
 
U Zemunu postoji kula ( na Gardošu) koja nije ni približno tih 100met., a
mnogo je niža i od zemunskih solitera (nebodera) na keju kod Dunava.

Što se tiče rada u visokim zgradama to mi je OK., radno mesto i ništa više, ali
za stanovanje je (po meni i za mene) neprirodno, nezdravo, a imao sam i prilike
da jedno 1/2god. preko zime živim u soliteru preko puta starog Merkatora na 10sp.

Otvorim prozor i pogledam dole, kad oko 8sp. proleće jato crnih ptičurina za Bgd.
Tuda ide njihov ustaljeni koridor sa Bulevara i Zvezdare prema sremskim poljima.
I tada sam prvi put video leđa pticama u letu. ... ko da sam soko ili orao.
Izdržao sam nekako tih pola god. i vratio sa u Zemun u humano, ljudsko okruženje.
 
jovanovm":2sprs61v je napisao(la):
Po mom iskustvu, ziveti u visokospratnicama je sranje, ali raditi... vau...
Izvinjavam se što off-topicujem, ali... Ne znam u kakvim si ti to zgradama živeo, ali moja iskustva su skroz pozitivna. ;) U principu, dosta toga zavisi od toga kako održavaju zgradu.





I pre nego što neko pita, ne, nije moj stan, na žalost moja plata nije ni blizu toga da mogu da iznajmim ovako nešto - u pitanju je prijatelj kod koga sam odseo. Ali svejedno, dobro održavani soliter na Novom Beogradu sa koga puca pogled na Ušće i Kalemegden, a ispred koga se nešto dešava, je recimo moja ideja idealnog mesta za život u Beogradu. I ne, pucnjavu po blokovima ne računam u "nešto." ;)
 
Jbt. .. jel to ovo pogled iz tog stana?!

Pa, ja ne bih smeo ni prozor da otvorim, a pogotovu da proturim glavu i bacim pogled na ulicu. :)
 
dragan":91vqasvi je napisao(la):
Jbt. .. jel to ovo pogled iz tog stana?!
Aha. Prozori celom dužinom zidova. Da sam bio razrok kad stanem na sred dnevne sobe mogao bi' da u'vatim levim okom Hadson i Paklenu kuhinju a desnim Kolumbov tok, Centralni park i Gradski muzej. Kano suri soko, ležiš, a lebdiš. A onda je došao Norman Foster i pokvario žurku.



Kapiram da bi stanovi severne orijentacije na 40. spratu i preko u bloku 26 trebalo da imaju ekvivalentan pogled na Zemun i Stari grad. Nažalost, i ekvivalentnu cenu. :(
 
Vrh