Šta je novo?

Airport City Belgrade [ Poslovni kompleks | 186 000 m²]

Poceli su da kopaju i na strani ka Tosinom bunaru. Evo upravo sad gledam iz kancelarije.
 
Hazard,u pitanju je Moskva a te dve zgrade su "The city of capitals". Inace,u pitanju je samo deo Moskovskog IBC-a (international buisness center)

IMG_0725.jpg


Jos dosta toga je u izgradnji i jos vise u planu.Bice ovo jedan od najboljih skyline-ova u svetu,ako vec nije, a mi se lozimo na 3 traktora zbog eventualne izgradnje zgradice od 16-17 spratova.
 
KloShar":3w4ziwd1 je napisao(la):
Poceli su da kopaju i na strani ka Tosinom bunaru. Evo upravo sad gledam iz kancelarije.
odlicno, ti ces nas izvestavati o svemu, i slati nam slike. :) Ako se zaista grade kule. Dobrodosao na forum.
 
Igor":38rvgdoo je napisao(la):
Koliko me informacije sluze nije u pitanju dalja izgradnja projekta nego radovi na putu u okviru kompleksa koji bi tu trebao da prodje. Videcemo kako ce biti jos
Pa, o tome sam i ranije pričao: ne postoji pošten trotoar do ulaza u kompleks. To je krivica grada, koji je jako malo toga regulisao u okolini APC-a, a maksimalno je rasprodao zemlju (do činjenice da Đorđa Stanojevića nije produžena i proširena).
 
jlaki":3c6upfxx je napisao(la):
I dalje cekamo "breakthrough" da neko napravi parkinge unutra. Plasim se da bi i ovo ako se izgradi bilo zaguseno automobilima parkiranim po tim stazicama i travnjacima okolo... u ovom tajkunsko-reketaskom neredu gde ce da grade garaze jedino ako ih neka visa sila docepa za usi i jednostavno natera.

U Cikagu su jos pre POLA VEKA gradili i po 10 SPRATOVA garaza ako treba:

http://www.greatbuildings.com/cgi-bin/gbi.cgi/Marina_City.html/cid_1118350936_DSCN1955.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Marina_city

Ja ne znam na sta Novi Beograd treba da pocne da lici (a on meni vec sada izgleda kao jedan ogroman parking) da se to shvati. A kad se shvati, naravno da ce biti kasno jer je garazu tesko ugurati u zgradu kad se ona jednom zavrsi. O tome koliki je to problem u starom delu grada ne vredi ni trositi reci, ali na tome kao da se nista nije naucilo pa se Novi Beograd gradi kao da svi mogu da spakuju svoje automobile u kofer i ponesu ih kuci da prenoce u stanu.
 
kad već pomenuste kule i ruske zgrade..

slikao letos u Moskvi

34443_441684242145_722112145_6109582_7429914_n.jpg


zgrada planirana da bude ultramoderna, ispala malo ukrivo.. i sad gledaju šta će s njom..

plašim se da bi ovako nešto ispalo i kod nas, pogotovo što je ovo zgrada kod moskovskog prokopa :)

34443_441684252145_722112145_6109584_7147948_n.jpg

34443_441684257145_722112145_6109585_2103948_n.jpg
 
Gradi se u onoj rupi (u kojoj je bilo i krokodila) između kompleksa ACB (zgrade 1100 & 1200) i ulice Omladinskih brigada. Par mašina radi i ovog jutra. Kasnije u toku dana će biti i neki photo update. :)
 
Igor je napisao da će da naprave pešačku stazu, i sve ukazuje na to.
Prostor oko "Orla" je izravnan i utaban na pravcu od ograde u Omladinskih brigada do platoa između zgrada. Video sam radnika koji je ašovom "zasekao" travnjak uz plato, kod jarbola, najverovatnije da će da se ukloni trava i izliju betonske ploče.

Pešački prilaz sa te strane će svima dobro doći.
 
Na prvoj slici su ista dva kamiona koji sa zadnje strane ACB-a odvoze pesak. Znaci presipaju sa jedne gomile na drugu :)
 
U stvari, vraćaju nazad :) vraćamo se na vreme od pre SEKE :)

Vidi se da su privatnici :)
Kada je zatrpavan kanal za onaj toplovod kod blokova 45 i 70 donosili su kiperima tone i tone zemlje.
Kada su zatrpali kanal videli da se celom njegovom dužinom prostiru brdašca zemlje koja je iskopana zbog izgradnje kanala :)
 
Sa zadnje strane i dalje odvoze zemlju, jel moze neka slika sa prednje strane oko Orla da vidimo sta se desava?
 
Danas su radile mašine (neki rovokopač & valjak), uklanjali su hidrant koji ide tačno po sredini "piste", a čini mi se da treba da "smaknu" i jedan jarbol za zastavu koji stoji na budućem prolazu. Photo update u ponedeljak, kasno (mračno) je da se sad fotografiše. ;)
 
Potvrđeno. to grade produžetak pešake staze. Položeni su kablovi za osvetljenje, istovareni sui blokovi za ivičnjake.
Biće interesantno videti kako će da urade "maskiranje" iskopane jame sa jedne, i neuređene ledine sa druge strane "Orla".

Definitivno, tu je potreban prilaz za pešake.
 
cek relja zar si sumnjao u moj info za ACB :p
 
Reljo,makar klecao do kraja meseca na kukuruzu u cosku tvoje kancelarije u ACB-u nemoj mu priznati!!! :cool:
 
Igor":2g3kii4i je napisao(la):
cek relja zar si sumnjao u moj info za ACB :p
Naprotiv. Pa javio sam da su počeli neki radovi, drugi su svojoj mašti isprojektovali "kule".
 
Na temu BG:Voza imam jedan predlog: ko radi u APCu, može da izađe putem iza zgrade gde je KBC banka, put vodi pored nekog magacina i neke građevinske firme pravo na Tošin Bunar. Znači ne pričam o putu pored pumpe, već desno od toga, tačno iza zgrade KBC banke.
Tuda je pešaka najbliže ka žel. stanici T. Bunar. Ne znam zašto je ovaj put zatvoren za kola, (verovatno jer APC sa te strane nema rampu) ali pešaka se bez problema prolazi.
Evo i slike, dakle u pitanju je ono obojeno narandžastim:

pesakaapc.jpg
 
Prolazim tuda svaki dan. Ranije nisu pustali ni pesake tuda (prosle godine), sada je OK, moze da se prodje.
 
Taj prilaz koristi puno ljudi. Koritiće ga još više kada BG Voz bude stajao i na Tošinom bunaru i kada se proširi usko grlo na tom mestu.

Oko tog ne puštanja pešaka - verovatno je bio neki nesporazum sa obezbedjenjem, zato što to je to važilo samo par dana (mnogi su zvali ACPM da se žale), a i pre toga, praktično dok se gradio taj prilaz i dok su tuda prolazile teške mašine, normalno se ulazilo peške....
 
Ma nema bog zna šta da se slika (mmmm, jesam slikao danas telefonom, ali sam sad video da nisam sačuvao).

Obična asfaltna staza od trotoara u Omladinskih brigada do platoa između zgrada, obilazi oko repa od "Orla".
Skinuli su ogradu tom mestu (Omladinskih brigada) i postavil plastičnu mrežu. Sa obe strane je žičana zelena ograda, rayvučeni su kablovi za osvetljenje, a verovatno će i da posade neko zelenilo da sakrije zapuštenu ledinu sa jedne i rupu sa ruge strane.
 
Vrh