Šta je novo?

Airport City Belgrade [ Poslovni kompleks | 186 000 m²]

Pa, ja i ne pitam da li će se graditi, nego da li su se promenili planovi? Zanima me zbog nečeg drugog. Svima nam je jasno da se u Beogradu ništa ne gradi i da se stvari neće tako brzo promeniti na bolje.

Ali i planovi su kapital, kriza neće trajati doveka ;)
 
Evo ovako: kada bi negde u kompleksu sreo nekog od Izraelaca i pitao o planovima o budućnosti APC, ne bi čuo ništa više od obične marketinške žvake "treba da bude hotel, treba da budu ekskluzivni apartmani, biće ovo ono..." a u sebi će kaže "u kojem svetu bre živi ovaj?". Bez ovog "bre"... verovatno.

Evo, zgrada 1700 (koju ovde zovu "kula") je do pola useljena (KBC Banka). U prizemlju tri zgrade ima neuseljenog prostora.
Koliko još ima neizdatog poslovnog prostora u Beogradu? Mnogo.

Planove su menjali već nekoliko puta, tako da i ako sada imaju neke planove, to ne znači da su oni finalni i da se i oni neće opet menjati. To su sve samo skice. Lako se naprave nove.


Elem, mislim da bi hotel bio prava stvar. Ovde nema dovoljno prenoćišta za ljude koji u Beograd dolaze službeno, a od hotela im treba samo tuš, internet, udoban krevet, kafa i doručak. Ne vidim bolje mesto od APC.
 
Za hotel si u pravu. Novom Beogradu je potrebno jos nekoliko hotela tipa INN i Holiday INN.
 
Ček da vidim.... ne, ni ovog jutra nema naznake.
 
А кад ћете да добијете назнаке? :D
 
zaje*******avajte, zaje*******avajte......... :p To mi je kazna kad nerazmisljam sta kucam.
 
Ona nedavno asfaltirana sabraćajnica pored Airport City-ja, što povezuje Đorđa Stanojevića i Tošin Bunar je zatvorena.
- "Zabranjen pristup -Privatan posed"!?!?
 
Airport city je redizajnirao sajt i donosi nam nove renderinge buduceg izgleda kompleksa

01.jpg


02.jpg


03.jpg


04.jpg


05.jpg


www.airportcitybelgrade.com

:vops: :vops: :vops:
 
Iza ka Bezaniji. Bar je tako ranije najavljivano. A tacno pored bi trebalo da legne onaj PSP Farmanov kompleks. Bas se uklapaju. Novi Novi Beograd :)
 
konačno da mi se airport city sviđa :D a stambene na renderima imaju i po 17 spratova :D
btw, ovoim se mogu zvati kule a ne west end od par spratova. Biće leposlikatito u narednim godinama
 
Prva dva rendera su poznata od ranije i mislim da su delo multicona dok su ove sa stambenim delom novijeg datuma. I mene ste iznenadili i moram da pohvalim fino redizajniran sajt acb-a. Sa druge strane mislim da je tesko za ocekivati bilo kakvo ulaganje u skorijem periodu ali raduje da imaju velike i lepe ambicije. Zelim im u svakom slucaju puno srece i hrabrosti da se krene sa time jel cemo u tom slucaju dobiti stvarno kao sto Homer rece Novi Novi Beograd u malom ;)
 
svidjaju mi se te dve nove poslovne kule, mada mi smeta sto nisu malo vece npr. 25 spratova da imaju :/
 
Svidja mi se veoma!A stambene zgrade imaju neki commie elekment koji ima neki svoj smek,lepo,lepo! :kk:
 
A te plave kule ce biti samo napred? A one tri plave sto su bile na prethodnim, ce zameniti ove stambene, ili ce sve zajedno da sagrade.

Moze li neko oznaciti na mapi gde ce koje zgrade biti?
 
Igor":2jiopu31 je napisao(la):
............. Sa druge strane mislim da je tesko za ocekivati bilo kakvo ulaganje u skorijem periodu ali raduje da imaju velike i lepe ambicije. Zelim im u svakom slucaju puno srece i hrabrosti da se krene sa time jel cemo u tom slucaju dobiti stvarno kao sto Homer rece Novi Novi Beograd u malom ;)
Njihov slogan i jeste "City within a city"...meni ni iz džepa ni u džep, ipak mi njima plaćamo kiriju, ali moram da im odam priznanje da im je slogan pun pogodak. Mislim, bilo bi bezobrazno da je "Country within a country", ali blizu je :p

Slažem se sa Igorom. Tržište je mrtvo, Izraelci neće ulaziti prevelike rizike da grade nešto što će da zvrji ne useljeno i da ne vraća uloženo.

Ovo je samo još jedan render u nizu, dizajnerska vizija. Videli smo ih puno, i videćemo ih još mnogo pre nego što se odluči da se nastavi širenje komleksa i usvoji finalna verzija.

Jedina stvar koja meni privlači pažnju je drastična razlika u odnosu na prethodne "vizije" - kvadratura zamišljenog stambenog prostora do Tošinog bunara je, po ovoim crtežima, višestruko uvećana.
Ovo je u saglasnosti sa činjenicom da u Bg ima i previše neuseljenog poslovnog, a premalo kvalitetnog stambenog prostora (a ja Belvil ne računam u kvalitetan).
 
I još nešto, One zgrade kod bivšeg FOM-a, kod "prečice" izmešu Tošinog bunara i Đorđa Stanojevića, su dobile fasadu - zeleno staklo slično ovom koje je korišćeno u ACB. Izgrađen je i glavni ulaz, gleda ka Tošinom bunaru.
Evidentno da će jedno od skladišta morati da se ruši kako bi zgrada imala normalan prilaz.
 
BOKI SMOKI, po renderu se vidi da će nove kule biti kraj omladinskih brigada, znači ovde:

ftf2fb.jpg


Za one stambene mi nije jasno.

Tošin Bunar će se proširivati, tu pored će isto prolaziti UMP ali ovde kod ACB-a su bukvalno us*ali sa infrastrukturom. Pogledajte samo na šta ovo liči. Pored takvog kompleksa da prolazi seoski put, to mi nije jasno.

103sgfk.jpg
 
Napokon zaplakaću od sreće :lol:
Posle mnoooogo godina prave stambene zgrade.
 
relja":2frbrqzc je napisao(la):
Slažem se sa Igorom. Tržište je mrtvo, Izraelci neće ulaziti prevelike rizike da grade nešto što će da zvrji ne useljeno i da ne vraća uloženo. (...)
Ovo je u saglasnosti sa činjenicom da u Bg ima i previše neuseljenog poslovnog, a premalo kvalitetnog stambenog prostora (a ja Belvil ne računam u kvalitetan).
Pazi, tu je sad pitanje - ja znam bar nekoliko ljudi koji i dalje jure dalje kvalitetan stambeni prostor za koji su spremni da iskeširaju pristojno para, ali ako zaista bude realan odnos cene i kvaliteta. Ipak mislim da je suštinski problem prenapumpana cena stambenog prostora. Verovatno će čekati, ali mislim da bi i sada uspeli, možda ne sa svim zgradama ali sa jednom-dve bez problema.
 
Vrh