Šta je novo?

Airport City Belgrade [ Poslovni kompleks | 186 000 m²]

Kolega slikao:

29042011863.jpg
 
ove nalepnice sa logotipom i nazivom, chine da mi ova cela konstrukcija deluje ultra jeftino i kich. A moglo je da izgleda mega elegantno da Orao nije isaran kao jeftini nabudzeni auto sa bubanj potoka
 
Ja bih izdigao avion za metar,metar i po i tako napravio jos efektivniji prilaz.Jer,cim je nesto van domasaja ruku daje na privlacnosti,tako ima jedan mig 21 u jednom klubu na 4 metra visine u Novom sadu izmedju NIS-a i studentskog grada.
 
Izgleda kako izgleda. I meni je glupo da Orao koji je poleteo 14 godina nakon zatvaranja starog aerodroma i 30 godina od otvaranja Batajnice stoji na ovom mestu.

Fora je što prdstavlja orijentir za ljude koji prvi put dolaze u Airport City i atrakciju za prepoznavanje. 99% ljudi je baš briga što je montiran kao raketa, što je ofarban u NMF, što ima jugoslovensku zastavu, što je to vojni mlaznjak koji nikada nije sletao u Zemun, što je dizajn jeftin.
Prolaze pored njega i ne obraćaju pažnju.

Na ovom mestu je trebalo postaviti spomenik poginulim braniocima Beograda, umesto kod "Juge". Možda postaviti neki civilni avion iz epohe dok je aerodrom bio otvoren, ali bi on zauzeo prevliki prostor, a i da se ne lažemo, imamo samo nekoliko DC-3 od kojih ni jedan nije za izlaganje.


Koliko sam ja pratio, taj Mig u Novom Sadu se više ne nalazi u tom kafiću.
 
Meni ovo izgleda kao ispruzen srednji prst i medjunarodno prepoznatljiv FU znak... ruzno, cak i vulgarno.
 
Avion inace tamo stoji (izmedju ostalog) i zato sto je direktor investitora bio pilot (IAF)...
 
Pa ako je bio pilot zasto avion ne stoji u nekoj normalnoj pozi, kao polece pa blago nagnut :p

Pa nije bio kosmonaut da polece vertikalno na gore. Srbi su izgleda psiholoski slabi na falusne simbole, inace ovo ne bi bilo ovako postavljeno, niti bi se ozbiljno raspravljalo o onom kratkom, debelom, sa okruglom glavom.... naravno, rec je o tornju.
 
Ideja sa avionom je dobra, ali je izvedba (kao i velika vecina drugih stvari u Airport City-ju) - jeftina.
 
Тачно, добра идеја, сељоберски изведена.
 
Ginekolog u njihovom vojnom odseku ili u trupi nikad ne bi menjao struku :p
 
Hehehe...Cuh jedino da je veca bleja u tehnickom odseku-vatrogasac... :)
 
Vučko, ginekolog u izraelskoj vojsci ima pune ruke posla.
I bukvalno.
 
Airport Citi nocu.

* 360 panorama, klik na fotku za interaktivni prikaz.







 
je*********e, nisam ugasio svetlo!
 
Table sa novim renderom postavljene pre nekoliko dana. Na slici se jasno vidi da vise nema onih elipsastih zgrada kako je bilo na prvobitnom renderu, da li je definitivno doslo do promene i da li ovo moze ujedno i znaciti neki skori pocetak dalje gradnje.
Licno, mislim da je novo resenje daleko prikladnije za ceo projekat i estetski deluje kao zaokruzenija celina :

airport2143.jpg
 
To je ovaj render

01.jpg


Reljo,nadjeh stari urbanisitcki plan tog bloka,bas zbog one zgrade Airport Citya koja je na trasi ulice koja ide ka Tosinom Bunaru od omladinskih Brigada.Postavicu ga kasnije.
 
Ovo je absolutno sjajno, jos kad i Gruja zavrsi svoj kompleks na uglu UMPa i Omladinskih Brigada ....... vec sam se najezio
 
Jos da uradimo peticiju za reviziju dozvoljene visine objekata...
 
Mnogo mi je bolji ovaj dizajn nego one valjaste kule. Iste spratnosti je ovaj render i onaj prosli.
Taj deo grada ima da izgleda odlicno ako se sve planirano izgradi, (ovo, west65, campus 41, centar za promociju nauke sa kulom). :vops:
 
Vrh