Šta je novo?

Airport City Belgrade [ Poslovni kompleks | 186 000 m²]

To je to "čudo" koje svi očekuju.

slika0678.jpg


Zgrada u izgradnji u pozadini je nova Raifajzenova poslovna zgrada. Vidi de i vrh betonskog dela pilona na Adi.
Levo je jama iskopana 2008, desno je ledina.

Bolje izgleda kada se slika sa strane ulaza iz Omladniskih brigada, i sunce ne ide u objektiv, ali nemam vremena da izlazim i idem okolo.
 
Koji id*** je smislio da stazu napravi tako da je sred nje avion. Pa sta ce sada ljudi da se saginju kako bi prosli stazom ???
 
bojan87":1q6h9zri je napisao(la):
Koji id*** je smislio da stazu napravi tako da je sred nje avion. Pa sta ce sada ljudi da se saginju kako bi prosli stazom ???
Na fotografiji se ne vidi zato što je slikano sa zemlje, ali staza se širi i obilazi oko repa, tj kormila dubine, sa obe strane.

Ko se šetajući sudari sa avionom, zaslužuje da bude gledan na Youtube (svuda su postavljene kamere :) )
 
mekbejn":2o4tv2q7 je napisao(la):
Na temu BG:Voza imam jedan predlog: ko radi u APCu, može da izađe putem iza zgrade gde je KBC banka, put vodi pored nekog magacina i neke građevinske firme pravo na Tošin Bunar. Znači ne pričam o putu pored pumpe, već desno od toga, tačno iza zgrade KBC banke.
Tuda je pešaka najbliže ka žel. stanici T. Bunar. Ne znam zašto je ovaj put zatvoren za kola, (verovatno jer APC sa te strane nema rampu) ali pešaka se bez problema prolazi.
Evo i slike, dakle u pitanju je ono obojeno narandžastim:

http://img820.imageshack.us/img820/5039/pesakaapc.jpg
Znam da tu trasu koristi dosta ljudi, ali koliko znam tu nema trotoara i dosta je nebezbedno, a i postoji sansa da vas neko zapljusne.
Postoji alternativa, a to je da sa se skrene u ono naselje na cosku. Mislim da i nema neke razlike u duzini(ako se ide na zel. stanicu), sem sto bi se islo malo uzbrdo(ne mnogo).
 
Vec vidim sledeci gradjevinski update iz APC-a,masine nazad ka Tosinom Bunaru,oce kula nece kula,kad i tamo asfaltiraju ko ovde hehe
 
Sa zadnje strane (Tošin Bunar) postoje odlične saobraćajne veze (linije 45, 65, 71) kao i BG Voz, ali džaba kada pešaci ne mogu da bezbedno prođu zato što duž "uskog grla" nema poštenog trotoara.
 
vucko":2tue0ol6 je napisao(la):
Vec vidim sledeci gradjevinski update iz APC-a,masine nazad ka Tosinom Bunaru,oce kula nece kula,kad i tamo asfaltiraju ko ovde hehe
Pa postoji asfaltni put do izlaska iz kompleksa koji samo pešaci koriste, Nikola i priča o njemu.
 
Vidim ogradjen je deo gde trebaju da se grade ,,kule''

Kako to sve treba da izgleda
01.jpg
 
Eh da je ova desna kula BAR za 50% visa, i da je ova druga sira kula isto visa barem za koji sprat. Nisam od onih sto imaju fetis visokih objekata ali 'ajmo ljudi da unesemo BAR NESTO u panoramu Novog Beograda. Inace ovaj avion je u tragi-komcinoj pozi, asocira me na zgazenu kokosku... Narvno, drago mi je da se gradi, ali mozemo bolje.
 
E, da. Zaboravio sam standardno zvocanje da ne vidim neku veliku garazu nego su predvideli dodatno betoniranje NBGda u parking.
 
JohnyBgood":2m64kr6e je napisao(la):
Eh da je ova desna kula BAR za 50% visa, i da je ova druga sira kula isto visa barem za koji sprat. Nisam od onih sto imaju fetis visokih objekata ali 'ajmo ljudi da unesemo BAR NESTO u panoramu Novog Beograda. Inace ovaj avion je u tragi-komcinoj pozi, asocira me na zgazenu kokosku... Narvno, drago mi je da se gradi, ali mozemo bolje.
И шта би фалило да уместо ове две куле буде једна висока колико ове две заједно?

Сувише је јефтино грађевинско земљиште на Новом Београду... :kafa:
 
relja":388d3g34 je napisao(la):
Sa zadnje strane (Tošin Bunar) postoje odlične saobraćajne veze (linije 45, 65, 71) kao i BG Voz, ali džaba kada pešaci ne mogu da bezbedno prođu zato što duž "uskog grla" nema poštenog trotoara.
Da, ja često koristim ove linije, mada, samo kad je suvo :(
Nadam se da će se to rešiti pri proširenju T. Bunara, ali ko zna kada će to biti...

Inače, baš je šteta što su ovaj novi trotoar napravili samo asfaltom, ja sam očekivao da naprave od onih ploča isto kao i u ostatku kompleksa.
 
JohnyBgood":1k4bvgfg je napisao(la):
E, da. Zaboravio sam standardno zvocanje da ne vidim neku veliku garazu nego su predvideli dodatno betoniranje NBGda u parking.
Po projektu bi trebala da postoji ogromna podzemna garaža ispod zgrada do ulice... :)
 
Wile E. Coyote":2gexnv54 je napisao(la):
JohnyBgood":2gexnv54 je napisao(la):
Eh da je ova desna kula BAR za 50% visa, i da je ova druga sira kula isto visa barem za koji sprat. Nisam od onih sto imaju fetis visokih objekata ali 'ajmo ljudi da unesemo BAR NESTO u panoramu Novog Beograda. Inace ovaj avion je u tragi-komcinoj pozi, asocira me na zgazenu kokosku... Narvno, drago mi je da se gradi, ali mozemo bolje.
И шта би фалило да уместо ове две куле буде једна висока колико ове две заједно?

Сувише је јефтино грађевинско земљиште на Новом Београду... :kafa:
Slazem se, ja bih voleo da desnu recimo udvostruce a da ova leva bude recimo isto za 50-ak % visa i da bude nekakva kompozicija. Razbiti malo monotoniju te spratnosti NBGa. I ako se pravi garaza dole zasto ne povecati malo gustinu? Ajde ne moramo Menhetn da pravimo ali BAR neka visoka zgrada tu i tamo...

Mislim da je problem sto kod nas funkcionalno trziste zemljista i ne postoji, sve neki zakupi na ne znam koliko godina, gradjevinska direkcija, trt-mrt...
 
Зато су Нови Београд и преплавили алуминијумски сандуци огромне површине и мале спратности. Да је цена земљишта била толика да се више исплати смањити површину и ићи у висину, уместо овога што сад имамо имали бисмо неколико кула, можда не од 40, али бар од 20 спратова.
 
Mene interesuje, ali to je za sad daleko, gde planiraju one druge stmabene zgrade da grade u airporcityju?

03.jpg
 
Ovo je jedno 5-6 varijanta koju sam video :)
Prema Tošinom bunaru. Ali, glavni tehnički prduslov za to je da se ulica konačno proširi i na tom kratkom delu. Sa izlaskom na usko grlo, graditi bilo šta na tom delu placa je besmisleno.
O isplativosti će oni sami odlučiti.
 
Domaći zadatak za Nurka, on će to sigurno bolje:

slika0680.jpg


(takav mi je horoskop, ne mogu da dodjem do njega u vreme pogodno za slikanje)
 
To je zato sto mnogo radis pa izlazis po zalasku sunca :p :)
 
Reljo,kad te vec maltretiramo,mozes li nam obeleziti koji prostor pripada APC-u ka Tosinom Bunaru,gde ce se graditi te zgradice eventualno?

Nije toliko losa lokacija,pogotovu kad bi stanica bgvoza bila i sa ove strane Tosinog Bunara.
 
Meni licno mnogo vise leze dve manje kule ka Omladinskih brigada nego jedna, a visoka. Ovako deluju kao "kapija" celog kompleksa i lepo se nadovezuju na niz zgrada u pozadini. Ne bih, naravno, imao nista protiv da su 50% vise, ali opet - bolje je resenje nago jedna usamljena visoka kula.

Kod susednog PSP farmana, s druge strane, visoka kula pije vodu jer je jednostavno unutrasnjost bloka drugacije koncipirana. Kula na cosku je istovremeno landmark, a deluje kao "cuvar" naselja (NBG Nebojsha :D).
 
Vrh