Šta je novo?

Air Serbia

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730598#p730598:29oy3fan je napisao(la):
Пантограф » Thu Apr 23, 2020 11:45 am[/url]":29oy3fan]
The European Commission will next month present a set of rules for the safe reopening of air travel, including social distancing in airports and planes. Alexandre de Juniac, IATA's director general, said this is likely to include a requirement to leave the middle seat vacant on flights.
:sesir:

Одвија се и расправа да ли је то сврсисходна мера. Свакако ако уведу то правило, мораће да увде правила за улазак-излазак из авиона. Ако ће сви да нагрну да ваде ручни пртљаг чим се авион паркира све остало пада у воду. Ако пак уведу нека нормална правила за улазак и излазак из авиона можда се заувек људи науче ефикаснијем кретању кроз авион.
 
iskreno mislim da ce za pocetak da otvore linije: CDG, SVO, JFK, LHR, FRA, KRR i ove regionalne linije kako bi punili letove transfernim putnicima koliko god je to moguce
 
IMG-bc7e44bdfeba5c3cce2300278e7ed9c8-V.jpg

Tek da obelezim vreme u kom se nalazimo sa ovom fotografijom, dok mastam kad cu ponovo poleteti ka Srbiji :(
 
Beograd -- Er Srbija, nacionalna avio-kompanija Srbije, odložiće početak obavljanja redovnog putničkog saobraćaja umesto za planirani 1. jun na 15. jun.
 
Зорана Михајловић: Разматра се могућност да држава повећа власнички удео у Ер Србији.

Stara kapitalisticka fora. Profit je privatni, ali gubitke snosi zajednica.
Air Srbija ce mozda postati drzavna firma u celosti ili vecinski. Vraticemo se tamo gde smo bili s JAT-om.
 
"U ovom trenutku Republika Srbija je vlasnik 51%, a Etihad ervejz iz Ujedinjenih Arapskih Emirata sa 49%. Planovi da država poveća udeo u kompaniji mogu se tumačiti kao nameru da država dokapitalizuje Er Srbiju bilo kroz novčano ulaganje bilo kroz kupovinu aviona koja se pominjala u javnosti, dok Etihad ne bi uložio ništa te bi se tako promenio vlasnički odnos. . . "
https://www.danas.rs/ekonomija/da-li-je ... er-srbije/
 
Nenajavljen let Er Srbije iz BNX, zna li neko gde ide, i kojim povodom?
 
za moskvu(SVO) preko banja luke, s obzirom na broj leta 4... verovatno je let za povratak srba iz rusije
 
Iz Banja Luke i Beograda vozi ruse a nazad naše i 70-80 drzavljana Bosne.

Inače ko ima vaučere za AS da zna da je prava muka iskorostiti ih.
 
YU-APG a320, trenutno na A-testu, ocigledno napusta flotu, jer je skinuta sema sa celog aviona. Da li se prodaje, ili ide na lizing, saznacemo verovatno uskoro.
 
odavno se znalo da YU-APG napusta flotu
taj avion ne moze biti prodat jer AS nije njegov vlasnik vec lizing kuca BBAM, avion se vraca BBAM-u
 
Bolje da Air Srbija propadne nego da ga gradjani izdrzavaju.
 
Јесте, ево јуче су ми дошли на врата и тражили 5000 динџи за овај месец за ЕрСрбију. Докле бре више?
 
prle, ovde na forumu su uglavnom odrasli ljudi, probaj to da ispostujes.

cemu tako besmislen komentar, sta si time mislio da postignes? jel ti tako mesecno zvone na vrata i za pare sto si se skolovao, traze ti avansno da platis sto ces jednog dana morati u bolnicu ili ti traze da im kupis banderu da ti ture ispred kuce ili sta se bre to kod tebe deseva? ako ti nije jasno na koji nacin ti i tvoja porodica i prijatelji subvencionisete rad air serbie iako mozda nikad niste ni prisli surcinu nije problem da ti se pojasni, samo kazi
 
Jednako neodgovorno je samo napisati da je bolje nešto da propadne. Voleo bih da čujem konkretne argumente.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=747226#p747226:26e79mee je napisao(la):
razgradjevinar » Пет Јун 12, 2020 3:45 pm[/url]":26e79mee]prle, ovde na forumu su uglavnom odrasli ljudi, probaj to da ispostujes.

Мени је непознат узраст већине форумаша, са поштовањем личности немам проблем, ма колико година имао.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=747226#p747226:26e79mee je napisao(la):
razgradjevinar » Пет Јун 12, 2020 3:45 pm[/url]":26e79mee]
cemu tako besmislen komentar, sta si time mislio da postignes?

Ментално загревање за дискусију, привлачење пажње изазивањем апсурда.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=747226#p747226:26e79mee je napisao(la):
razgradjevinar » Пет Јун 12, 2020 3:45 pm[/url]":26e79mee]
jel ti tako mesecno zvone na vrata i za pare sto si se skolovao, traze ti avansno da platis sto ces jednog dana morati u bolnicu ili ti traze da im kupis banderu da ti ture ispred kuce ili sta se bre to kod tebe deseva?

Мој коменар је био иронија, претпостављам да је то врло препознатљиво, али изгледа да не разумеју сви иронију. А сада озбиљно: ово за бандеру чак и не претпостављаш да се у Србији дешава. Додуше дешавало сигурно. Био сам сведок.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=747226#p747226:26e79mee je napisao(la):
razgradjevinar » Пет Јун 12, 2020 3:45 pm[/url]":26e79mee]
ako ti nije jasno na koji nacin ti i tvoja porodica i prijatelji subvencionisete rad air serbie iako mozda nikad niste ni prisli surcinu nije problem da ti se pojasni, samo kazi

Е ту смо! Прво ћу ја, а онда ти реци ако има нешто са чиме се не слажеш.

Дакле, ништа ми ту не плаћамо, јер нема ми. Нисмо се ми скупили и решили ајде да направимо дружаву, па ће сваки у пикслу да убаци неки динар, да имамо за школе болнице и тако даље. То тако не функционише нигде. Тј функционише на папиру, у разним медијима који подгревају уверење о демократском друштву да се јединка нешто пита и о нечему одлучује.

Стварност је сасвим другачија: Сиситем опорезивања је одавно присутан на кугли земаљској. Новац одлази владајућој елити где она по свом "разумењу" улаже и распоређује средства. Обично је то сагласно интересним групама. Е сад нама то може да импонује или не, можемо да имамо виђење где је тај новац потребнији, али факат је да се не утиче или врло мало утиче на одлуке власти.

То је поготову видљиво кад неко незадовољство крене да се пресипа на улице: колико је људи било незадовољно са БнВ па се ипак гради. Тј власт има могућност да хипнотише масу и тиме се обилато користи зарад сопствених интереса.

Здравство, болнице школе? Због чега је то потребно? Па сигурно не зарад сопственог данас, већ је и то на овај или онај начин везано са дубљим прорачуном, јер је потребно одржавати у доброј кондицији плебс који ће да зарађује кинту за владајућу елиту. Е сад, неко се мало заигра па почне да занемрује, и онда му стигне казна у виду скидања са власти, а у горем случају затвора или губитка главе.

И да се вратим на почетак:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=747193#p747193:26e79mee je napisao(la):
MC_ » Пет Јун 12, 2020 1:50 pm[/url]":26e79mee]Bolje da Air Srbija propadne nego da ga gradjani izdrzavaju.

Да је написано: "Не слажем се да новац из буџета иде на субвенционисање ЕрСрбије", не бих ни реч рекао. Можда бих написао, да "мислим да треба" и то је то.

Овако да "грађани издржавају" је само једна обмана са којом се читав живот борим. Ништа ми браћо моја не издржавамо осим актуелне власти.
 
sudeci po brojevima letova (JU1,JU2,JU3,JU4) verovatno su humanitarni i donose neku pomoc ili odnose jermenima
 
Чудно је да се не хвале на сва уста. Тако да тешко да односе. Можда само пребацују...
 
Vrh