Šta je novo?

Air Serbia

Od ministra finansija bih očekivao da mi obkasni kad ću ja imati platu (a i bezvizni režim) da stignem do Majemija, a ne da prezentuje poslovne planove nekog poslovnog društva.

Ili beše on ipak i u nekom odboru Er Srbije jer ono, malo mu svega ostalog?
 
Od ministra finansija bih očekivao da mi obkasni kad ću ja imati platu (a i bezvizni režim) da stignem do Majemija, a ne da prezentuje poslovne planove nekog poslovnog društva.

Ili beše on ipak i u nekom odboru Er Srbije jer ono, malo mu svega ostalog?
За презентације раста привреде и плата, задужен је председник. Њега слушај. :rolleyes::LOL:
 
Od ministra finansija bih očekivao da mi obkasni kad ću ja imati platu (a i bezvizni režim) da stignem do Majemija, a ne da prezentuje poslovne planove nekog poslovnog društva.

Ili beše on ipak i u nekom odboru Er Srbije jer ono, malo mu svega ostalog?

Kakve veze ima ministar finansija sa nečijom platom? Zar nije to privatna stvar koja se dogovara između radnika i šefa na osnovu raznih faktora (iskustvo, potražnja i ponuda za profil radnika, itd.)?
 
Да, али мала је вероватноћа да ће договор између послодавца и запосленог у Бангладешу дати резултат као у Данској... Ипак има нешто и да је до макроекономије.
 
Kakve veze ima ministar finansija sa nečijom platom? Zar nije to privatna stvar koja se dogovara između radnika i šefa na osnovu raznih faktora (iskustvo, potražnja i ponuda za profil radnika, itd.)?
Tekovina socijalistickog nacina razmisljanja i toga da ti je drzava duzna sve, da ti bude mama i tada i da ti j*** zenu. A ti Mile sedi tu u 2-3h na poslu pa kuci, u naravno novi stan koji si dobio od drzave. Tvoje kvalifikacije? Pa ziv si. To je dovoljno.
 
Kakve veze ima ministar finansija sa nečijom platom? Zar nije to privatna stvar koja se dogovara između radnika i šefa na osnovu raznih faktora (iskustvo, potražnja i ponuda za profil radnika, itd.)?
U pravu si. Ministar finansija nema nikakve veze sa platama u drzavi. Ali zato predsednik kada izadje i u dinar saopstava ko ce koliku platu da "dobije" ima. Ili kolika nam je prosecna ili koliko ce biti za par godina. Ili gde ce koji put, kanalizacija, makadam proci. Ili zgrada dici, kuda avion poleteri Tada to nije nikakav relikt ili .... necijih zena, vec nesto sasvim normalno. Nego vas takvih nema da to tada prokomentarisete.
 
Tekovina socijalistickog nacina razmisljanja i toga da ti je drzava duzna sve, da ti bude mama i tada i da ti j*** zenu. A ti Mile sedi tu u 2-3h na poslu pa kuci, u naravno novi stan koji si dobio od drzave. Tvoje kvalifikacije? Pa ziv si. To je dovoljno.
Ne pravite se debilni molim vas.
Država postavlja okvir u kom mi pregovaramo i u kom živimo, i u kom firme posluju.
I reklamira nas po Evropi kao jeftinu radnu snagu isti taj Mali. I Vučić.
 
Ne pravite se debilni molim vas.
Država postavlja okvir u kom mi pregovaramo i u kom živimo, i u kom firme posluju.
I reklamira nas po Evropi kao jeftinu radnu snagu isti taj Mali. I Vučić.
Ne pravim se ja debilnim nego sam narod koji to vec decenijama pokazuje. Ko je drzava ako ne narod koji bira svoju vlast? :)
 
Ne pravite se debilni molim vas.
Država postavlja okvir u kom mi pregovaramo i u kom živimo, i u kom firme posluju.
I reklamira nas po Evropi kao jeftinu radnu snagu isti taj Mali. I Vučić.
Znam u Srbiji dosta ljudi koji zaradjuju 5 hiljada EUR neto i više jer rade poslove za kojima je velika potražnja (IT, onlajn marketing, itd.) Rade za strane kompanije.

Da li je i tu država postavila okvir za njih?

Mnogi od njih nisu ni fakultet završili već su samouki. Ali eto videli su gde je prilika i zgrabili je.

Kad bi naš narod više tako razmišljao umesto da čeka otvaranje nove fabrike u svakom selu gde će mu plata zauvek biti vezana za nivo državnih subvencija stranih privrednika, bili bismo na sasvim drugom položaju sad.
 
Да, али мала је вероватноћа да ће договор између послодавца и запосленог у Бангладешу дати резултат као у Данској... Ипак има нешто и да је до макроекономије.

Slažem se, ali ipak neće ministar ekonomije Danske da nekome saopšti kolika će mu plata biti. To je do poslodavca.

U Danskoj čak ni ne postoji minimalac. On se u nekim slučajevima određuje za pojedine poslove kroz kolektivno cenkanje između sindikata i poslodavaca.

Ali u pravu si za makroekonomiju, naravno.
 
A hoće li ministar finansija Danske da priča o redu letenja SAS-a za Šangaj i iznajmljivanju dva aviona?

(Pitanje je retoričko)
 
A hoće li ministar finansija Danske da priča o redu letenja SAS-a za Šangaj i iznajmljivanju dva aviona?

(Pitanje je retoričko)
Хоће, кад Зорана Михајловић буде глумила министарку саобраћаја у данском филму. Мислим да је то тачка у којој српска и данска политика конвергирају.
 
“Air Serbia” do kraja godine otvara drugi salon u C produžetku (ne pominje se zatvaranje prvog). Šta će im dva salona iza pasoške, znaju samo oni.

Istovremeno se pominje i prekid saradnje sa LoungeKey programom.
 
Poslednja izmena:
IMG_3431.jpeg
 
Treba im drugi lounge jer od onog sadašnjeg do njihovih gejtova koji si svi na C treba 10-20 minuta pešačenja

Iskustvo nije baš najbolje, a možda će na C imat i prozore :)

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Da li stvarno ukidaju Priority pass pristup loungeu krajem Marta?

Onaj Dufry je katastrofa :(

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Vrh