Šta je novo?

Air Serbia

Evo ga i drugi E195
 
То је само ревија, и ту узимају кошчате. Стевке могу да буду и тапациране, тако да све је у реду.
Имам двојако мишљење везано за нове униформе. Са једне стране није неки врхунски стил, али са друге стране доста је оригинално, тим пре са нашим народним мотивима.
А дефинитивно ми се свиђа шт ће стевке имати мног мању мараму од оних које су имале у првом цугу. Претерано је била велика.
Све у свему, нека им је са сречом нова униформа.
 
Jedna zanimljivost koju sam tek sad primetio: E195 je malo duzi od A320 (A320 je 37.5, E195 je 38.5 metara).

E195 kod JU prima 118 putnika u 2x2 konfiguraciji.
A320 kod JU prima 174-180 putnika u 3x3 Y konfiguraciji, tacno 50% vise od E195 (1.5 * 118 putnika ~ 177 putnika).
 
Čini mi se da na novom sajtu Air Serbia više ne postoji opcija flight information/informacije o letu koja je nekad bila na početnoj strani i dostupna svima.
 
То је само ревија, и ту узимају кошчате. Стевке могу да буду и тапациране, тако да све је у реду.
Имам двојако мишљење везано за нове униформе. Са једне стране није неки врхунски стил, али са друге стране доста је оригинално, тим пре са нашим народним мотивима.
А дефинитивно ми се свиђа шт ће стевке имати мног мању мараму од оних које су имале у првом цугу. Претерано је била велика.
Све у свему, нека им је са сречом нова униформа.
Neće valjati ova uniforma ako sestradese nisu koščate; izgledaće ko tetke u 'Zoni Zamfirovoj'.
 
Da li mislite da je realno da AS da popust penzionerima 10-15% (pa još i studentima) ili je ovo predizborni spin?
PS: ne spadam ni u jednu grupu

Čak i da daju, verovatno se to odnosi na cenu bez dodatnih taksi, popust je zanemariv na jeftinije karte dok nije bar 20-25%.

Siguran sam da nema puno studenata i penzionera koji će kupovati karte od 400e+
 
Imamo li mi kao narod neki drugi motiv, ili smo osudjeni na pirotski cilim za sve? Rekao bi covek da je srce Srbije Pirot....:)
 
Imamo li mi kao narod neki drugi motiv, ili smo osudjeni na pirotski cilim za sve? Rekao bi covek da je srce Srbije Pirot....:)
Manje više pirotski nego logo sa kojim se nikad nisam srodio, a koji mi više pripada nekoj istočnoj zemlji pa me napadoše ovde. Kravata je možda interesantna al ne za kabinsko osoblje, ko deca da su pravila. A i nisam stručan, ako su zaposleni zadovoljni i ja sam.
nove-uniforme-er-srbijecr-830x0.jpg
 
Čak i da daju, verovatno se to odnosi na cenu bez dodatnih taksi, popust je zanemariv na jeftinije karte dok nije bar 20-25%.

Siguran sam da nema puno studenata i penzionera koji će kupovati karte od 400e+
I to je tačno: neće penzioneri NYC da zatrpaju, ako i idu tamo plaćaju im deca put. Više će da kupuju Tivat, Solun , Rim van sezone i tako to. S druge strane niđe veze da im dele vaučere eto letujte u zemlji po svaku cenu a sa druge strane putuj jeftinije (u inostranstvo)
 
Da li mislite da je realno da AS da popust penzionerima 10-15% (pa još i studentima) ili je ovo predizborni spin?
PS: ne spadam ni u jednu grupu
Cist spin, takav popust je beznacajan.

Masa ljudi ne zna da ako se uloguje na sajtu uvek ima 10% popusta (naravno na cenu bez taksi), a posto se popusti uvek medjusobno iskljucuju poenta popusta sa penzionerskom karticom moze da postoji samo ako bude barem 15%. Cak i tada bi razlika bila jako mala, par stotina dinara, stoga mi sve ovo deluje kao cist spin.
 
Cist spin, takav popust je beznacajan.

Masa ljudi ne zna da ako se uloguje na sajtu uvek ima 10% popusta (naravno na cenu bez taksi), a posto se popusti uvek medjusobno iskljucuju poenta popusta sa penzionerskom karticom moze da postoji samo ako bude barem 15%. Cak i tada bi razlika bila jako mala, par stotina dinara, stoga mi sve ovo deluje kao cist spin.
Da li si siguran da ulogovani na sajtu svaki put imaju popust od 10% na kupovinu karte ne računajući takse?
Logično mi je da je to jednokratno, dobije se popust za prvo logovanje i registraciju.
Zamislimo putnika sa Gold ili Platinum statusom. On nema popust zato što nije ulogovan i ne kupuje karte na JU sajtu?!
Nije mi logično.
 
Meni je cijena 10% manja kad kupujem kroz app svaki puta jer sam tamo logiran.



Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Ima popust kad se uloguješ na desktop i mislim da je bolja cena nego na aplikaciji.
S druge strane bili i neki vaučeri tipa AS GIFT21 (spojeno) i nešto što je sad bilo, al nisam provalio da to daje extra popust, dakle već je primenjen samim logovanjem.
Ako nisi uopšte logovan nego samo uneseš "search From To" i datume i uneseš vaučer kod ne sećam se dal je to jeftinije. Na aplikaciji nema gde da se unese kod. Sad je AS AFF PROMO 23 (spojeno)
Edit: ne znam da li ovi ostali kodovi rade
 
Poslednja izmena:
Da li si siguran da ulogovani na sajtu svaki put imaju popust od 10% na kupovinu karte ne računajući takse?
Logično mi je da je to jednokratno, dobije se popust za prvo logovanje i registraciju.
Zamislimo putnika sa Gold ili Platinum statusom. On nema popust zato što nije ulogovan i ne kupuje karte na JU sajtu?!
Nije mi logično.
Doslovno uvek imas 10% na cenu karte, jedino nemas ako je karta vec na popustu. Nista nije jednokratno.
 
Meni je cijena 10% manja kad kupujem kroz app svaki puta jer sam tamo logiran.



Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
Tako je, ista stvar je i na sajtu. Sve isto funkcionise, ulogujes se i imas 10% popusta.

Evo primer: BEG-CDG 13.11. kosta regularno 17.595 dinara, a kada se ulogujem cena je 16.186 dinara.
 
Vrh