Šta je novo?

Air Serbia

Ne bih znao, verovatno je neki kvar u pitanju. Medjutim, taj nedostatak jednog ATR-a im stvara velike probleme, pa tako svakog dana jedna ATR linija mora da se zrtvuje i ima kasnjenje od nekoliko sati, najcesce su to ZAG i LJU.
Ako se ne varam, ATR72-200 YU-ALP je i dalje u vlasnistvu i spreman za upotrebu. Ako je to istina ne znam zasto ga ne ubace u rotaciju.
 
Ako se ne varam, ATR72-200 YU-ALP je i dalje u vlasnistvu i spreman za upotrebu. Ako je to istina ne znam zasto ga ne ubace u rotaciju.
Pa jeste on u vlasnistvu, ali je povucen iz flote i sada je u penziji. Sada stoji parkiran kod JAT Tehnike i ko zna u kakvom je stanju, pitanje je i da li ima resursa vise. Ko zna sta su povadili iz njega od delova, eto videli smo bili sliku YU-ALO kome su skinuta bila cargo vrata.

Ne mogu tek tako da ubace avion koji stoji parkiran vec mesec dana i ne odrzava se. Drugo je kada su B733 bili na stand-by dok su bili u floti. Sada vise nemaju stand-by aviona.
 
Нема директно везе са Ер Србијом, али може да буде важна инфромација.

Узбекистан продаје своје 767ице (између осталог)
 
Jel zna neko kad airserbia izbacuje zimski red letenja? Npr za Malagu trenutno imaju do oktobra, mene zanimaju datumi posle ...
 
Šta se dešava sa YU-ARB, kašnjenje iz Njujorka od skoro 12 sati

YU-ARB.png
 
ARA letela 5 godina maltene bez kvara, u poslednje vreme baš imaju problema sa flotom..
 
Pozdrav, da li moze pomoc :)
Air Serbia mi je pomerila let za 5h i 45min za Budimpestu, poslali su mail povodom toga. Let treba da se odrzi 13.04.
U mailu su naveli da mogu da zamenim kartu za neku drugu destinaciju, vaucer ili da uzmem refund u iznosu cene karte (50e)

Meni nista od toga ne odgovara, i ja bih trazio odstetu. Kakva je procedura sada? Da li let mora da se obavi, i da li treba da budem na istom kako bih kasnije trazio odstetu ili?
 
Moj savet ti je da iskoristiš opciju za povraćaj novca.. sve drugo će te koštati vremena i živaca, a na kraju ćeš verovatno ostati praznih šaka.. Mislim, trebalo bi prvo da podneseš prigovor Er Srbiji, pa onda oni imaju rok od 60-90 dana da ti odgovore, pa ako te odbiju onda se žališ Direktoratu, koji može samo da im izda preporuku, koju ne moraju da ispoštuju, da bi ti onda morao da ih tužiš.. za moguću naknadu od 250 evra, toliko je propisano ako je let kraći od 1500 km... Uzmi ti taj refund i ne cimaj se.

Više o tome:
 
Hmmmm, jednom mi je tako pomeren let za 3h iz Bolonje za Nis, i posle 3 meseca su mi dali 250e odstete. Ne znam sta da radim :D
Da li ja mogu da idem na taj let koji je pomeren za vise od 5h, i kasnije da trazim odstetu, posto vidim da za to , treba da se prilozi karta za ukrcavanje kao jedan od dokumenata. Takodje, let je pomeren za 5h i 45min, sto ja mislim da ce na kraju da izadje na 6h i preko, a to znaci da ce morati i vise od tih 250e da uplate
 
Hmmmm, jednom mi je tako pomeren let za 3h iz Bolonje za Nis, i posle 3 meseca su mi dali 250e odstete. Ne znam sta da radim :D
Da li ja mogu da idem na taj let koji je pomeren za vise od 5h, i kasnije da trazim odstetu, posto vidim da za to , treba da se prilozi karta za ukrcavanje kao jedan od dokumenata. Takodje, let je pomeren za 5h i 45min, sto ja mislim da ce na kraju da izadje na 6h i preko, a to znaci da ce morati i vise od tih 250e da uplate
Jedno je kad se pomeri a ti se vec checkirao, a drugo kad ti pomere unapred par dana. Ti tada imas opciju da biras, a u prvom slucaju su ti vezane ruke
 
Hmmmm, jednom mi je tako pomeren let za 3h iz Bolonje za Nis, i posle 3 meseca su mi dali 250e odstete. Ne znam sta da radim :D
Da li ja mogu da idem na taj let koji je pomeren za vise od 5h, i kasnije da trazim odstetu, posto vidim da za to , treba da se prilozi karta za ukrcavanje kao jedan od dokumenata. Takodje, let je pomeren za 5h i 45min, sto ja mislim da ce na kraju da izadje na 6h i preko, a to znaci da ce morati i vise od tih 250e da uplate
Pa ništa te ne košta da iskoristiš taj let i da posle tražiš odštetu zbog pomeranja.. pa ako prođe, prođe.. Mislim, oni su po meni korektno postupili, unapred te obavestili o pomeranju da ne dolaziš na aerodrom bzv i čekaš 6 sati, nude ti razne opcije.. ti kako hoćeš..
 
Pozdrav, da li moze pomoc :)
Air Serbia mi je pomerila let za 5h i 45min za Budimpestu, poslali su mail povodom toga. Let treba da se odrzi 13.04.
U mailu su naveli da mogu da zamenim kartu za neku drugu destinaciju, vaucer ili da uzmem refund u iznosu cene karte (50e)

Meni nista od toga ne odgovara, i ja bih trazio odstetu. Kakva je procedura sada? Da li let mora da se obavi, i da li treba da budem na istom kako bih kasnije trazio odstetu ili?

Informacija koja nedostaje: kada su te obevestili o pomeranju letova? Ako su te obavestili unutar dve nedelje od dana leta, imaš pravo na odštetu prema odredbama člana 14. Uredbe (EZ) br. 261/2004 i člana 19. srpskog Zakona o obligacionim odnosima i osnovama svojinsko-pravnih odnosa u vazdušnom saobraćaju

Evo šta kaže:

Ukoliko je let za koji ste potvrdili rezervaciju ukinut, mi ćemo vam:

isplatiti naknadu na sledeći način: €250 za letove do 1.500 km, €400 za letove od 1.500 do 3.500 km, €600 za letove preko 3.500 km. Ukoliko ponudimo preusmeravanje vašeg putovanja do konačne destinacije putem alternativnog leta, ova nadoknada se može smanjiti za 50% ukoliko vreme dolaska alternativnog leta ne prevazilazi planirano vreme dolaska prvobitno rezervisanog leta: za dva sata za letove do 1.500 km, za tri sata za letove između 1.500 km i 3.500 km, za četiri sata za letove preko 3.500 km. Rastojanje se utvrđuje na osnovu konačne destinacije na koju ćete, usled ukidanja leta, stići posle planiranog vremena prvobitno rezervisanog leta. Molimo vas da imate na umu da kompanija Er Srbija neće moći da plati navedenu nadoknadu na licu mesta. Treba da pošaljete zahtev za odštetu našem odeljenju Podrške putnicima. Odobrena nadoknada će vam biti isplaćena putem EMD vaučera (elektronskog dokumenta za razne svrhe) ili putem elektronskog bankovnog transfera, po vašem izboru.

Izvor: https://www.airserbia.com/footer_copy_menu/sve-pravne-informacije/prava_putnika/obavestenje
 
Obavestili su me juce :( dakle 3 dana pred let.

Da li ja treba da obavim putovanje tim letom, i onda trazim odstetu? :)

Hvala na info!
 
Pa ništa te ne košta da iskoristiš taj let i da posle tražiš odštetu zbog pomeranja.. pa ako prođe, prođe.. Mislim, oni su po meni korektno postupili, unapred te obavestili o pomeranju da ne dolaziš na aerodrom bzv i čekaš 6 sati, nude ti razne opcije.. ti kako hoćeš..

Pa ne nude opcije, je radim od kuce i taman sam trebao da pocnem da radim cim dodjem u smestaj u Budimpestu, a sad ne mogu da uzmem day off. Svaki putnik ima svoj licni ili tehnicki razlog zasto ne moze da prihvati ovo sto oni nude. A namerno su stavili i tih 15min da ne bude 6h, jer onda sledi veca odsteta, a ubedjen sam da ce uci u tih 6h.
 
Vrh