Šta je novo?

Air Serbia

Па јес, Лајбницово име по српском звучи Богомир
 
Koliko me sluzi secanje, uvek su objavljivali nove linije utorkom i petkom, naravno kada ih ovako u paketu objavljuju.
 
IMG_20221206_130413.jpg
IMG_20221206_130403.jpg
IMG_20221206_130350.jpg



 
Није ми тај Марсељ баш јасан, та неће дуго.
Zasto to mislis? Koliko je do sad Air Serbia uvela linija za koje niko nije verovao da ce uspeti, pa ipak jesu. Marselj generalno sluzi istom regionu kao i Nica, tako da je ovo mozda i indirektna borba sa Wizzom.

Uostalom, Wizz za Nicu u Maju:
sva tri leta nedeljno stizu popodne/uvece, a cak su i skuplji od Air Serbie za Marselj. Air Serbia je 70e sa rucnim prtljagom za sve datume, dok je Wizz za Nicu izmedju 45e i 110e, zavisno od datuma. Pritom Air Serbia subotom slece u 8:50 i uvek cu pre izabrati taj let nego da sletim Wizzom uvece i izgubim ceo dan.
 
Па, не знам, ако су хтели да се кољу са Визом у Ници, зашто нису покренули Ницу? То је атрактивнији аеродром (ал` добро, може и овај да се користи за Азурну обалу). Ајде де, и тај распали град вући ће неке трансфере, али колико?
 
Posto je u jutarnjem i vecernjem talasu, moci ce da vuce ogroman broj transfera. Iz JU su napisali da su moguce dobre konekcije iz/za: Soluna, Atine, Istanbula, Bukurešta, Sofije, Tirane, Skoplja, Sarajeva, Rima, Malte, Splita, Dubrovnika, Tivta, Podgorice, Beča, Pule, Rijeke, Zadra, Firence, Katanije, Napulja, Palerma i Larnake.

Cak 23 destinacije za koje su moguce kratke konekcije jer sve ove linije imaju letove u podnevnom i/ili nocnom talasu.
 
Koliko se secam, oni su ukinuli Nicu bez ikakvog saopstenja cim je Viz ulistao letove.

Sto se tice Marseja, u blizini je Tulon koji je Vansijev aerodrom (50 km). Ne znam, nisam pametan, verovatno racunaju na Ruse.

Vizu je Nica poprilicno uspesna, otuda i visoka cena letova, a 70e koje nudi JU su samo tokom promocije za nove linije.

Hamburg me je poprilicno iznenadio, svaka cast sto su udarili na Viz. Kada sam leteo jednom prilikom za BEG, avion je bio pun Makedonaca, Bugara... Solidna Gasto ruta, ali Hamburg je ubedljivo najlepsi Nemacki grad koji moze da generise i ponekog turistu.
 
Od 9. decembra Er Srbija uspostavlja direktne letove do Tjenđina u Kini

rs.n1info.com/biznis/od-9-decembra-er-srbija-uspostavlja-direktne-letove-do-tjendjina-u-kini/
 
E, ti tamo nemaju ni Berlin. Ni za Danke Deutschland više nisu.

само Франкфурт и Минхен. мислим, ипак су Луфтикино дете у сваком погледу, осим власинчко-управљачком.

иначе, Ер Србија тражи нов програм лојалности. лично, вратио бих Лет више.

иииииии, вест дана. нове три дестинације: Будимпшета (од 13/03, 15 летова недељно), Анкара (28/03, уторак, четвртак, петак и субота) и Измир (15/04, среда и субота)
 
Budimpešta odjednom na 15 nedeljnih letova. :oops:

Vidim da su svi uzbudjeni oko novih linija kojih je stvarno mnogo, no sa druge strane ekonomska kriza u celoj Evropi je tek na pragu tako da se nadam da stvarno znaju šta rade. Sumnjam da će turizam i avio saobraćaj sledeće godine ponoviti rezultate iz ove ili 2019. godine. Ali to su samo moja predvidjanja.

Svakako, bravo za AirSerbia, jeste da ih država na razne načine dotira, ali zato imamo vrlo pristojnu nacionalnu aviokompaniju koja je vrlo proaktivna.
 
Budimpešta odjednom na 15 nedeljnih letova. :oops:

иде до 17 у топ сезони

Svakako, bravo za AirSerbia, jeste da ih država na razne načine dotira, ali zato imamo vrlo pristojnu nacionalnu aviokompaniju koja je vrlo proaktivna.

да се докачимо раније споменутих сусједа, и њих држава на разне начине дотира а они не раде апсолутно ништа. само седе, смрде и троше паре
 
Budimpesta je stvarno ogromno iznenadjenje. Pogotovo ovaj broj letova, odmah na 17 nedeljno. Ocigledno zele da otmu putnike Austriana i LOT-a iz BUD.
 
Mene iskreno pocinje ovo sve da malo brine. Verujem da znaju sta rade. Morace i kapaciteti i organizacija na BEG da se znatno povecaju
 
ЛОТ ће бити више угрожен од аустријана. Једино ако ЕрСрбија смисли понуду коју је немогуће одбити. Ер Србији фали већи број кодшер споразума у Америкама
 
ЛОТ ће бити више угрожен од аустријана. Једино ако ЕрСрбија смисли понуду коју је немогуће одбити. Ер Србији фали већи број кодшер споразума у Америкама
Ali rekli su da ce do kraja godine objaviti codeshare sa nekom americkom kompanijom. U proslosti je Air Serbia znala da vrsi dumping i da na taj nacin preuzme putnike od konkurencije. Ne bi bio prvi put.
Mene iskreno pocinje ovo sve da malo brine. Verujem da znaju sta rade. Morace i kapaciteti i organizacija na BEG da se znatno povecaju
Do sada su brdo puta pokazali da znaju sta rade. Od kada je Etihad otisao, nijedan los potez nisu povukli. Mozda jesu neki, ali nijedan znacajan. Vecinu linija koje su od tada uveli su i zadrzali dan danas. Na prolece ce doci jos nekoliko aviona, treba im barem jos 2 ATR-a i 4 Airbusa.
 
Vrh