Šta je novo?

Air Serbia

сваки петак је "Срећни петак". зна се дан унапред само ако се претплаћени на њихове мејлове (и то стигне увече око 10), овако се сазна само на тај дан. и ретко када су те карте доступне преко сајта. углавном преко кол центра и у пословницама
 
1614247_10203386705898525_84492525_o.jpg

1801349_10203386704258484_730505928_o.jpg
 
JohnnyLee":177b40v5 je napisao(la):
сваки петак је "Срећни петак". зна се дан унапред само ако се претплаћени на њихове мејлове (и то стигне увече око 10), овако се сазна само на тај дан. и ретко када су те карте доступне преко сајта. углавном преко кол центра и у пословницама

Ja sam kupovao preko sajta i dobio promotivnu cenu.
 
Ovaj put su najavili dan ranije... Nije mi jasna logika... Avion za Skoplje ide poluprazan uvek, da malo ranije najavljuju te akcije sigurno je da bi zena a i ja sa njom cesce putovali kao i mnogi drugi... Ovako vise necu putovati dok ne uhvatim akciju...

Za kupovinu preko sajta ptorebna je kreditna koju nazalost nemam... To je inace najpovoljnije...
 
Većina banaka (konkretno znam za Intezu) ima tzv internet kartice.
To su u suštini prepaid tj. debitne kartice na koje samo prebaciš toliko para koliko ti treba za šoping (+ nekoliko %) i tako platiš.
One imaju i one 3 dodatne cifre kao kreditne kartice.

Ja sam baš Intezinom Visa Internet karticom platio Air Serbia let pre svega nekoliko dana.

Mana je što ako je cena karte u dinarima gubiš na kursnoj razlici jer je ta kartica vezana za EUR.
 
Odobreno strateško partnerstvo između Er Srbije i Etihada
Tanjug | 25. 03. 2014. - 11:49h | Komentara: 2
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/4524 ... -i-Etihada

Aviokompanija "Etihad ervejz" iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, saopštila je danas da su dobijena neophodna zvanična odobrenja i saglasnosti kojima se potvrdjuje strateško partnerstvo izmedju Er Srbije i Etihad ervejza.

Vlada Srbije je 1. avgusta 2013. potpisala dugoročni ugovor o strateškom partnerstvu sa Etihad ervejzom i najavila plan za oporavak Er Srbije vredan 200 miliona dolara, navodi se u saopštenju Etihada.

Predsednik i generalni direktor Etihad ervejza, Džejms Hogan izjavio je da će na osnovu dobijene zvanične potvrde, inicijalni zajam dat Er Srbiji u vrednosti od 40 miliona dolara biti preinačen u akcijski kapital.

- Sa zadovoljstvom potvrdjujem da je Etihad ervejz sada deoničar Er Srbije sa udelom od 49 odsto. Ova investicija predstavlja osnov našeg partnerstva sa Vladom Srbije i zajedničkih napora koje ćemo ulagati kako bi se Er Srbija razvila u regionalnog lidera u oblasti vazduhoplovstva - rekao je Hogan, navodi se u saopštenju.


Prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić izjavio je da su predstavnici vlade veoma zadovoljni što je sporazum sa Er Srbijinim strateškim partnerom- Etihad ervejzom sada i zvanično zaokružen.


- Er Srbija je jedina veća aviokompanija u regionu koja je uspostavila uspešnu saradnju sa vodećim svetskim prevoziocem, Etihad ervejzom. Ponosni smo što nacionalni prevozilac Srbije sada stoji rame uz rame sa najboljim svetskim aviokompanijama - poručio je Vučić, a navodi se u saopštenju.


Flota

Etihadovu flotu čini 95 Erbasovih i Boingovih aviona kojima će se sukcesivno pridružiti još 220 naručenih aviona, uključujući 71 Boing 787, 25 Boinga 777-X, 62 Erbasa A350 i 10 Erbasa A380. Etihad ervejz ima udela u aviokompanijama Er Berlin, Er Sejšeli, Virdžin Australija, Er Lingus, Er Srbija i Džet ervejz, a čeka na zvaničnu saglasnost za ulaganje u regionalnu aviokompaniju Darvin erlajn sa sedištem u Švajcarskoj, podseća se u saopštenju.

Generalni direktor Er Srbije Dane Kondić rekao je da Er Srbija ima odličan poslovni plan, ali i jasan mandat od Vlade da izgradi bezbednu, prvorazrednu i profitabilnu aviokompaniju.


- Već smo izvršili upečatljiv preobražaj srpske nacionalne vazduhoplovne kompanije, a sada ćemo sa zadovoljstvom nastaviti njen dalji razvoj zajedno sa našim novim deoničarem i strateškim parterom, Etihad ervejzom - rekao je Kondić.


Kompanija Etihad ervejz počela je sa radom 2003, a već 2013. prevezla je 11,5 miliona putnika. Sa matičnog medjunarodnog aerodroma u Abu Dabiju, Etihad ervejz obavlja putnički i robni saobraćaj ka 103 destinacije na Bliskom Istoku, u Africi, Evropi, Aziji, Australiji i Americi.
 
Ne letim cesto ali s obzirom da imam bebu to mi je postao neophodan vid prevoza... A zanimljivo je da sam pitao sluzbenicu Air Serbia da li moze da se plati preko internet kartice i rece mi da ne moze :)
 
Dobro je informisana :D

Nas sajtu je i inače jeftinije kupiti jer u poslovnici ti uračunaju još par destina evra za naknadu
(da, debilno je)
 
Ako neko cita ovo iz Air Serbia moram da pohvalim zemaljsko osoblje na aerodromu, izuzetno prijatne devojke, dok su sluzbenici u poslovnicama i u call centru neprijatni i neljubazni...
 
Mozes da otvoris devizni racun u intezi i stavis pare na njega pa plaacas tom karticom ili uzmes otvoris dinarski isto dobijes visa karticu sa kojom mozes u dinarima da placas. Odrzavanje racuna se naplacuje samo kada imas promet po racunu

Послато са PAP4500TDUO уз помоћ Тапатока
 
"Etihad" i zvanično deoničar kompanije "Air Serbia"
Utorak, 25. 03. 2014.|16:04 | Izvor: eKapija
http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... Air-Serbia

Nacionalna aviokompanija Ujedinjenih Arapskih Emirata "Etihad Airways" potvrdila je da, na osnovu dobijene zvanične saglasnosti, postaje deoničar srpske aviokompanije "Air Serbia".

Predsednik i generalni direktor "Etihad Airways" Džejms Hogan izjavio je da će na osnovu dobijene zvanične potvrde, inicijalni zajam dat "Air Serbia" u vrednosti od 40 mil USD biti preinačen u akcijski kapital, navodi se u saopštenju "Air Serbia".

- Sa zadovoljstvom potvrđujem da je "Etihad Airways" sada deoničar "Air Serbia" sa udelom od 49%. Ova investicija predstavlja osnov našeg partnerstva s Vladom Srbije i zajedničkih napora koje ćemo ulagati kako bi se "Air Serbia" razvila u regionalnog lidera u oblasti vazduhoplovstva - rekao je Hogan.

Kako je navedeno, tim povodom potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić izrazio je zadovoljstvo što je sporazum sa strateškim partnerom "Air Serbia" - kompanijom "Etihad Airways", sada i zvanično zaokružen.

Generalni direktor "Air Serbia" Dane Kondić naglasio je da ta kompanija ima odličan poslovni plan, kao i jasan mandat Vlade da izgradi bezbednu, prvorazrednu i profitabilnu avio-kompaniju.

Vlada Srbije je potpisala 1. avgusta 2013. sa "Etihad"-om sporazum o strateškom partnerstvu, kojim bi ta kompanija trebalo da postane vlasnik 49% kapitala srpske avio-kompanije i na osnovu kojeg je "Jat Airways" promenio ime u "Air Serbia".
 
mekbejn":2qacrnst je napisao(la):
Nas sajtu je i inače jeftinije kupiti jer u poslovnici ti uračunaju još par destina evra za naknadu
(da, debilno je)

цена је тачно 10€. и то је иначе стандардна пракса када се карте купују у пословници или агенцијама, која важи и за Ер Србију и за остале авио компаније. једина је разлика у цени накнаде. углавом та накнада служи да се плати радник који прода карту, односно провизија агенције код које се купује карта
 
HM, meni su u dva navrati tražili po više od 20 evra (doduše za dve karte).

E sad, koja je logika da u poslovnici Air Serbia radnicu plaća kroz tu naknadu?
 
U svim kompanijama je tako, ako preko telefona kupujes ili u poslovnici skuplje je, teraju ljude da kupuju preko neta, e sad ako neko ne zeli to moze da doplati za caskanje sa operaterom.

Pre 2 dana sam kupovao kartu za US, na netu 125 000, u kol centru lufthanse 132 000

Послато са PAP4500TDUO уз помоћ Тапатока
 
A da li u air serbia ili drugim aavio kompanijama možeš da kupiš kartu sa tudjom karticom ?
Meni su u Qatar airways-u rekli da preko interneta može da se plati karticom samo osobe koja putuje. Tj ima na sajtu kada kupuješ na kraju da potvrdiš da je ovo kartica osobe koja putuje Pa sam morao da idem u poslovnicu i naravno platio sam 30 evra više
 
Dosta kompanija dozvoljava da se karta plati samo karticom jednog od putnika koji putuju zajedno. Kreditna kartica kojom je placeno moze biti koriscena kao FOID (Form of Identification) na check-inu.
 
Poslovnica “Er Srbije” se sa Slavije seli na aerodrom
Putnicima na raspolaganju još dve poslovnice
http://www.turistickisvet-hotnews.com/v ... -aerodrom/

Poslovnica aviokompanije “Er Srbija” na Slaviji biće preseljena na međunarodni Aerodrom “Nikola Tesla” Beograd, počev od 1. aprila 2014.aerodrom-nikola-tesla
- Šalteri “Er Srbije” za prodaju karata na Aerodromu “Nikola Tesla” će na ovaj način dobiti neophodno pojačanje tima i obezbediti usluge putnicima 24 sata, svih sedam dana u nedelji – ističe se u saopštenju nacionalne aviokompanije.

Putnicima u Beogradu će na raspolaganju biti i renovirana poslovnica kod Crkve Sv. Marka u Bulevaru kralja Aleksandra 17, kao i poslovnica u Bulevaru umetnosti 16a na Novom Beogradu.
 
kopmania":15xgn8k7 je napisao(la):
A da li u air serbia ili drugim aavio kompanijama možeš da kupiš kartu sa tudjom karticom ?
Meni su u Qatar airways-u rekli da preko interneta može da se plati karticom samo osobe koja putuje. Tj ima na sajtu kada kupuješ na kraju da potvrdiš da je ovo kartica osobe koja putuje Pa sam morao da idem u poslovnicu i naravno platio sam 30 evra više

Ja sam i u vreme Jata i u vreme Er Srbije nekoliko puta mojom karticom kupovao karte rodbini. Radi bez problema.
 
Ne moraš uopšte da imaš ni kreditnu karticu, ni tekući račun jer je danas apsolutno najmanju problem u nekoj domaćoj banci uzeti "Internet karticu", dakle debitnu karticu. Otvore ti namenski devizni ili dinarski račun na koji sam uplaćuješ novac u kešu i dobiješ karticu kojom posle plaćaš preko Net-a do visine rapsoloživih sredstava na računu... Neke banke čak dozvoljavaju i maloletnicima od 16 godina da otvore takve račune, a neke takve kartice izdaju i potpuno besplatno bez ikakvih troškova održavanja (da ne navodim koje, da ne pravim reklamu, pogledajte sami)... Pri tome su takve kartice najbezbednije jer ako ti ukradu broj ne mogu da ti skinu više para nego što imaš na računu, što je kod kreditnih kartica moguće.
 
kopmania":1p6vkxoe je napisao(la):
A da li u air serbia ili drugim aavio kompanijama možeš da kupiš kartu sa tudjom karticom ?
Meni su u Qatar airways-u rekli da preko interneta može da se plati karticom samo osobe koja putuje. Tj ima na sajtu kada kupuješ na kraju da potvrdiš da je ovo kartica osobe koja putuje Pa sam morao da idem u poslovnicu i naravno platio sam 30 evra više

Ако мислите на кредит/дебит картицу, свакако да би требало моћи. Информација о путнику се уноси одвојено од информације о картици. Не би требало бити проблема да платите са било чијом картицом. Биће да вас ти из Катар ервејза нису разумели.. Или је то можда нека намерна тактика
 
Upravo tako, 毋不敬,儼若思,安定辭, aviokompaniji je bitno da primi sredstva, e sad ako postoji neka sumnja ili mere predostrožnosti od kradje tudje kreditne kartice, odn. njenog broja to je izmedju banke i klijenta, vaša banka vas može pozvati da potvrdite autentičnost transakcije, ali ako se ime vlasnika kartice poklapa sa imenom putnika onda se obično ne proverava, sve zavisi od izbora banke i njihove anti fraud politike
 
Izgleda da se ovde mesa debitna i kreditna kartica. Kompanije mogu da prave problem ako se plati sa karticom koja je na tudje ime, ali neko medju resenje je da se iskopira obe strane kartice i ponese na aerodrom ako traze proveru, resenje sa jednog sajta za putovanja

Послато са PAP4500TDUO уз помоћ Тапатока
 
куповао сам пар пута другима на моју картицу и није било проблема (једном Јат, а једном Норвегиан). само је битно да се као средство идентификације изабере пасош, и онда нема никаквих проблема са плаћањем туђом картицом
 
Vrh