Šta je novo?

Air Serbia

значи ето, скину акцизе и сви су добили попуст :) то ће имати још предности, не само за Ер Србију. ако снизе акцизе, снижавају и цену горива, што повлачи већи број авио компанија које ће сипати гориво у Београду -> више прихода и НИС-у и држави
 
A pa to je još bolje, odricanje države od budžetskih prihoda u korist povlašćenih pravnih lica. Bojim se da još uvek pričamo o kristalno čistim subvencijama.
 
Vozio sam se Air Serbiom pre nekoliko dana na liniji Solun-Bgd. Blago rečeno sam razočaran. Posada je apsolutno neuigrana, sa ponašanjem i zahtevima kao u vojsci. Ipak najvece razocaranje su sedista i enterijer samog aviona. Wizzair je super komforan za AS ekonomsku klasu. Svojih 190 cm sam jedva smestio u prostor predvidjen za noge. Naslon sedista je pravljen za kineze i osecao sam se jako jako neudobno. Dobili smo neke kese sa sendvičem (deformisanim) i vodom od 0.25l (iva). ponudili su nas kafom i cajem.
Imao sam nesrecu da u pravcu ka Solunu putujem Turkish Airlinesom i mogao sam da vidim razliku izmedju lokalne i svetske kompanije.
U svakom slucaju cu se truditi da ne putujem "domacim" prevoznikom kada god budem u mogucnosti.

U avionu nema ni jedne reci na srpskom, sve je na arapskom i engleskom. Jadna smo mi zemlja....
 
ja sam se iz kine vozio qatar airwaysom. Od Kine do Dohe ima 10 sati leta, ja imam 183cm,pa eto ni qatar koja je jedna od vodećih arapskih aviokompanija nemaju udobna sedišta.
 
Za Solun ide A319 po sajtu aerodroma.

Послато са PAP4500TDUO уз помоћ Тапатока
 
Прво људи морају да скапирају да на кратким линијама од пола сата-сат не могу добити оне,иначе одличне оброке које служи Ер Србија на дужим рутама и који су у европском врху.То је нормално и код других много већих компанија.

А ако каже да није имао места онда није летео са А319 већ вероватно са неким од Боинга 737.
 
зато га и питам с чим је летео. 319 имају сасвим доста простора, а и наше 737 имају пристојан простор за ноге. мора да је био један од Бугара, они имају баш мало простора за ноге
 
Leteo sam sa A319. Imam jako mnogo letova u zivotu sa raznim kompanijama, dosta interkontinentalnih.
Ne sudim - delim svoje utiske. Kada napisem da je kesa a samim tim i kifla bila deformisana to je tako bilo. Nisam ocekivao burek i sarmu.
Jos uvek pamtim legendearne letove Alitalie za Milano u 6.20 kada posluze sladoled za dorucak :).
Definitivno ima mnogo da se radi da bi se stvari postavile na pravi put, sve ostalo je marketing.
 
Kokili":johyon8s je napisao(la):
Vozio sam se Air Serbiom pre nekoliko dana na liniji Solun-Bgd. Blago rečeno sam razočaran. Posada je apsolutno neuigrana, sa ponašanjem i zahtevima kao u vojsci. Ipak najvece razocaranje su sedista i enterijer samog aviona. Wizzair je super komforan za AS ekonomsku klasu. Svojih 190 cm sam jedva smestio u prostor predvidjen za noge. Naslon sedista je pravljen za kineze i osecao sam se jako jako neudobno. Dobili smo neke kese sa sendvičem (deformisanim) i vodom od 0.25l (iva). ponudili su nas kafom i cajem.
Imao sam nesrecu da u pravcu ka Solunu putujem Turkish Airlinesom i mogao sam da vidim razliku izmedju lokalne i svetske kompanije.
U svakom slucaju cu se truditi da ne putujem "domacim" prevoznikom kada god budem u mogucnosti.

U avionu nema ni jedne reci na srpskom, sve je na arapskom i engleskom. Jadna smo mi zemlja....
Air Serbia A319 seat pitch: 80-82cm / width 45cm
Wizzair - 74cm, Germanwings/Easyjet - 73 cm, Pegasus - 74-76cm, Ryanair - 76cm, Swiss - 79cm, Turkish Airlines - 76-79cm

Sedišta Wizz Air-a su jedna najgorih u industriji. Ako su ti ona udobnija onda svaka čast.
 
Da skratimo diskusiju: Air Serbia je najbolja na svetu.
 
Nije u tome stvar. Razmak izmedju sedišta na A319 Air Srbije je jedan od najvećih u Evropi pa mi se ne poklapa sa teorijom da je udobniji Wizz Air koji ima najmanji razmak. Nema potrebe za ljutnjom ako se predstave činjenice. Pozdrav
 
Kokili":2enxn012 je napisao(la):
Da skratimo diskusiju: Air Serbia je najbolja na svetu.


Kokili, bez nervoze.
Naveo si svoja iskustva, ljudi koji imaju mnogo vise saznanja od mene analiziraju...

Svako ima pravo na svoju percepciju.
 
Nimalo nisam nervozan, naprotiv. Ne znam sta pise u prospektima, ali jednostavno mesta nije bilo. A319 Turkisha za Istanbul je imao vise mesta, vozicete se - videcete. Sada mi je krivo sto nisam sve fotografisao, sledeci put sigurno hocu...Imate li komentar na to sto ne postoji nijedna rec na srpskom u avionu? "Nacionalni" prevoznik?
 
Sta da Vam kazem, ali moje iskustvo, sto se S. Amerike tice, je da su sedista katastrofalna, nista bolja od evropskih kompanija ali ni gora!!! Znaci nista bolja nego I Wizz Air I Air Serbia ili sta ja znam vec. Svi, kao sto znamo, idu na povecanja broja sedista ne bili zaradili lovu, nista novo. Novotarija je da su sada izmislili neka tanja, pa kao ima vise mesta. Nije nego. Nije tacno, bar ne za nas glavate I krakate Srbe. E, sada su tu poceli da ubacuju po neku novotariju poput entertainment-a (mene bas briga licno) I kao po neku cokoladicu ili kojekakvu drugu glupost. Sve u svemu, moraju da budu konkurentni manje vise, jer ih ima mali mEleon, tako da oni koji su jeftiniji, bar ovde u S. Americi, polecu I slecu sa "divljih" aerodroma, pa ce svako da isfilozofira neku kombinaciju, ne bi li nasao opravdannje zasto je bolje preko "ovoga", a ne "onoga" aerodroma. To nam je valjda urodjeno svima, u fazonu, "auuu, al' si ti pretplatio...", itd.

Elem, idi mi dodji mi, mi moramo da letimo pa nemamo bas mnogo izbora, sto zbog novca sto zbog destinacija koje nam odgovaraju ili ne. A da im se zalimo za mali prostor, ne ide. Nebi nas ni slusali. Plati bato prvu ili biznis kartu, pa se klackaj udobno.

A sto se hrane tice, ne mogu da komentarisem, posto za jako puno sati letenja koje imam, nikad nisam nista okusio, pa cak ni na letovima duzim od 10 sati, ne racunajuci kojekakve krekere. Lazem, bilo je to samo prvi put, davno I kad sam probao, samo sto nisam pobacio I od tada takao hranu nisam u avionu. Ali, slazem se sat, dva, tri leta nije strasno. No, mi ljudi smo stalno gladni, pa cim sednemo, dali u Sinobus za Pancevo ili u Boeing do Frankfurta mi bi da papimo! Ih kad bi nam dozvolili da otvorimo peceno pilence, onako u staniolu I to na letu do Tivta, gde bi nam bio kraj.

Nisam imao prilike da "upoznam" Air Serbiju, nadam se ove godine, a sa JAT-om sam prestao da letim pre nekih dvadesetak godina, kad sam po treci put zakasnio na vezu I morao da prespavam I izgubim dragoceno vreme.
 
LUCAS":ctf1bka1 je napisao(la):
No, mi ljudi smo stalno gladni, pa cim sednemo, dali u Sinobus za Pancevo ili u Boeing do Frankfurta mi bi da papimo! Ih kad bi nam dozvolili da otvorimo peceno pilence, onako u staniolu

А прасећћће и јагњећћће, е то си заборавио !
 
Pa bas! Ne mogu da verujem da se ljudi "zale" na hranu u avionu. Ma nije moguce! Nikako da saznamo, da li je loseg ukusa, da li je kolicinski malo (jer nama nikada nije dovoljno) ili je loseg kvaliteta. Ono sto sam video I u prvoj klasi je klasican GARBAGE (nisam jeo, ali izgled I miris nisu odavali kvalitet). Kad letim preko Atlantika, napucam se tri sata pre leta I to je to. Treba mi samo neogranicena kolicina vode posle toga.
 
Што се тиче простора за ноге..
Prezahvalan zemaljskom osoblju Air Serbia i konstruktorima Airbusa 319-100
BjFY981IgAAScZJ.jpg
https://twitter.com/cadezmarko/status/446235659549048832/photo/1
 
Ja sam se vozio u ameriičkom blue jet-u, to je valjda lowcost kompanija. U poredjenju sa wizzairom ima daleko veći prostor za noge
 
Somi303":8rbvaiol je napisao(la):
Што се тиче простора за ноге..
Prezahvalan zemaljskom osoblju Air Serbia i konstruktorima Airbusa 319-100
BjFY981IgAAScZJ.jpg
https://twitter.com/cadezmarko/status/446235659549048832/photo/1


Mda, samo sto mi se cini da ova osoba sedi u emergency row. Ako pogledas desno, videces da ima mnogo manje prostora. Ako imas srece I bukiras to sediste mozes da "uzivas". Letos sam bukirao let I imao srece da uzmem ta sedista, naravno, low cost kompanije naplacuju, ali vredelo je.
 
Popizdeo sam. Prekjuce kupim kartu zeni za Skoplje 135 EUR, a danas akcija (koju mi sluzbenica nije najavila naravno) gde je karta za Skoplje 90 EUR...
 
Svakog petka je akcija happy friday i nikad ranije ne najavljuju za koje destinacije

Послато са PAP4500TDUO уз помоћ Тапатока
 
Vrh