Šta je novo?

Air Serbia

Šteta što im je, i što će u dužem vremenu biti, jedini presek New York. Jednog lepog dana LA, možda čak i Boston. Fort Lauderdale ne verujem da će umesto Miami-ja birati ipak.
 
био сам убеђен да ће направити уговор са Америкеном. али добро, није ни ЏетБлу лош избор

Šteta što im je, i što će u dužem vremenu biti, jedini presek New York. Jednog lepog dana LA, možda čak i Boston. Fort Lauderdale ne verujem da će umesto Miami-ja birati ipak.

код-шер ће бити на оба лета за Америку, и Њујорк и Чикаго. занимљив ми је избор ка Доминиканској Републици. претпостављам да ће у будућности прошити код-шер и на летове за Лондон, Париз и Амстердам уз неколико дестинација у Америци. али све то зависи од тога како сарадња буде ишла
 
Da, u pravu si - Čikago im nije hab, ali imaju letove iz ostalih habova ka njemu, tako da ni to nije zanemarljivo. U stvari, koji god sledeći grad da izaberu u US, najverovatnije će imati barem letove ka ovih njihovih 6 habova.
 
Бостон и Њујорк су им тренутно једине дестинације из Чикага. али, они су сада у процесу спајања са Спиритом, који има хаб у Чикагу, тако да ће Ер Србија имати добру покривеност
 
To nisam znao, to je sjajno onda. Spirit i Majami ima i još gomilu dugih zanimljivih gradova kao habove
 
Zasto je nerealno FLL umesto MIA? Znam da je to ista Konurbacija ali ne znam vise od toga.
 
Super vest za kod šer, nadam se da je sledeća vest linija do YYZ. Isto tako mogu da skupljaju putnike iz ostalih kanadskih gradova u Torontu. Jel imaju interline sporazum sa Er Kanadom?
 
Super vest za kod šer, nadam se da je sledeća vest linija do YYZ. Isto tako mogu da skupljaju putnike iz ostalih kanadskih gradova u Torontu. Jel imaju interline sporazum sa Er Kanadom?
Nece biti linije za YYZ skoro, ne znam sta ljudima nije jasno tu.

Mislim da je bila neka prica da je raskinut interline sa AC, nisam siguran. Svakako, uskoro ce dodati codeshare na TK letove za Kanadu.
 
Pitanje da li će FLL opstati kad se spoje. Neracionalno je da imaju dva haba na 30km, jedan će verovatno da ide
 
Air Serbia je rekla da je odluka o sledećem odredištu u Severnoj Americi spala na dva aerodroma, Majami ili Toronto.

Bez obzira na koji grad padne odluka, današnja najava znači da će Air Serbija imati svoje JU brojeve leta za/od i Toronta i Majamija. Kodšer za Toronto je preko Turkish Airlines a Majami preko jetBlue, pod uslovom da dobiju odobrenje za jetBlue kodšer.
 
Kašnjenja se nastavljaju. Popodne, skoro nijedan let nije na vreme. Ovo već počinje ozbiljno da smeta.
Screenshot 2023-06-17 at 22.28.48.png
 
Dobro je i ako odlete.

Inače je počeo letnji haos za sve legacye.. Low costeri ako polete, ne kasne:D

Ali ako polete :)

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Ma počela je katastrofa izgleda. Ono što je Purger najavljivao a i doo foruma da su to stretched.

Meni je prijatelju već odavno otkazan Zagreb - Beograd za 26. juna. Trebao je ASom za Atinu.

Bit će svaki dan po 5-6 letova otkazano



Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Opa, imamo i Purgerove svedoke.
Nebitno, ovo je sramotno, i objašnjenje je minimum minimuma koji treba dobiti.
 
Lša vest, mnogi su ukazivali na rizik da tolika ekspanzija može da bude prevelike i neodrživa. Na nekom forumu sam naišao podatak da je svuda kriza sa pilotima i posadama, da kubure čak i privatne lukuzne kompanije kao što su Air Pink i RoyalCharter Service. Mnogo posada iz Evrope je otišlo da radi u Indiji i zemljama zalica tako da se stvorio manjak. A letnja sezona samo što nije počela, biće zanimljivo videti koje će letove Air Serbia prvo kratiti, verovatno čartere. Naravno, ako kriza potraje, nadam se da neće. Moram ja da letim sredinom jula :(
 
Opa, imamo i Purgerove svedoke.
Nebitno, ovo je sramotno, i objašnjenje je minimum minimuma koji treba dobiti.
Purger je onako da se zakuva :) Ali ovo šta je danas je čudno.

Jel neki avion pokvaren ? Ili je problem u štrajkovima u Francuskoj ili možda NATO vežbi?

Ili je samo loše planiranje

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Da, stretchano do balčaka :)

al dobro, očekivano. Nije uteha ako si na nekom od letova

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Sreća pa imaju onih 200 miliona na računu, pa će moći da isplate odštetu svim putnicima kojima su odloženi ili otkazani letovi.

Zamisli koliko neprofesionalan moraš da budeš, pa da otkazuješ tek zakazane letove. Znam ljude koji su rezervisali karte na noćnom letu za Sarajevo, i posle nekoliko dana im otkažu letove. Naravno, dobiće novac od karte nazad, a još će dobiti i odštetu od 250 evra zbog otkazivanja leta.

Podsetnik za sve kojima su letovi otkazani ili odloženi - po zakonu imate pravo na odštetu, ali MORATE SAMI DA JE TRAŽITE. Informacije imate na sajtu Er Serbije: https://www.airserbia.com/footer_copy_menu/sve-pravne-informacije/prava_putnika/obavestenje
 
Jeste vi putovali nekada sa Southwest? :))))) OMG ovde neki kao da nikad putovali nisu.
Southwest sansa da te cancel je toliko velika da je to ludilo. Pa veca je sansa da ne poletis nego da poletis. Bukvalno par nepar.
Plus pare vracaju i to samo DELIMICNO ali posle godinu dana.
Znas sta je Air Srbija za njih. Izmislila kako se radi.

Air Serbia je toliko profi kompanija da ne da ne moze da se poredi skoro ni sa jednom US avio kompanijom. Jedino mozda par privatnih su u rangu Air Srbije.
Meni su vratili pare jednom bez reci i to bukvalno odmah dok kod drugih mora da se ceka mesecima i da se zove i zove. Bukvalno mi lakse da odustanem.
 
Ja sam stavio na ignore korisnika iznad, pa ne vidim komentare kada sam ulogovan, što je jako lepo, i preporučujem i ostalima :)

Ali sam sada bio izlogovan, i video šta dotični piše :poop::poop::poop:

U svakom slučaju, meni je drago što Er Serbija postoji, i želim da uspe, ali poređenje bilo koje vodeće američke aviokompanije... kako da kažem, Er Serbija je statistička greška u poređenju sa njima. Kakva god bila usluga tih kompanija, reč je o relativno dobro organizovanim sistemima. Pa taj Southwest je izumeo low cost model, i ima 800 aviona (i slovima: osam stotina aviona)!

Er Serbije, u ovom trenutku ne može da organizuje red letenja dve nedelje unapred. I za to im niko nije kriv, osim njih samih. Zaigrali se malo, pokazali da su neiskusni... ali dobro, naučiće jednom valjda.

Nadam se da će zakupljeni avioni polako krenuti da stižu, a do tada se nadam da će Er Serbija da spusti malo loptu sa tom ekspanzijom, i da će prvo da stabilzuje postojeći sistem.
 
Jeste vi putovali nekada sa Southwest? :))))) OMG ovde neki kao da nikad putovali nisu.
Southwest sansa da te cancel je toliko velika da je to ludilo. Pa veca je sansa da ne poletis nego da poletis. Bukvalno par nepar.
Plus pare vracaju i to samo DELIMICNO ali posle godinu dana.
Znas sta je Air Srbija za njih. Izmislila kako se radi.

Air Serbia je toliko profi kompanija da ne da ne moze da se poredi skoro ni sa jednom US avio kompanijom. Jedino mozda par privatnih su u rangu Air Srbije.
Meni su vratili pare jednom bez reci i to bukvalno odmah dok kod drugih mora da se ceka mesecima i da se zove i zove. Bukvalno mi lakse da odustanem.
Nisam putovao i boli me uvo za njih. Putovaću sa air serbiom i nadam se da neće otkazati let.
Da ne normalizujemo stvari i tražimo opravdanja. Njihova OBAVEZA je da obezbede uslugu koju su naplatili. Ako nisu u stanju odna treba da budu kažnjeni.
 
Vrh