Šta je novo?

Air Serbia

Ouch, pomalo nesretno složene reklame :(

13502698_1163853193635082_6120251976471366643_o.jpg
 
@beowl
U potpunosti razumem model Er Srbije, ali moja poenta bila je da damping ide na stetu domacih putnika.
Mislim da gresis i da let do Njujorka nije nikakav kriterijum, a odlican primer je Aegean, koji jos i bez modela bez bliskoistocnog luksuza i sa direktnom konkurencijom Turkisa se probija i ostvaruje jos bolje rezultate. Da ne zalazimo preduboko u raspravu, nemam ja nista protiv drzavnog novca u vazduhoplovstvu, vec samo mislim da je bolje ulagati u razvoj pristupacnijeg aviosaobracaja, nego u razvoj aviokompanije.
 
@vucko ako izrazavam stav da mi se nesto dopada i obrazlazem to , ja sam bot? a ako bi moj stav bio suprotan od ovog ja nisam bot? dakle bot sam ako se moje misljenje ne poklapa sa vecinom , ali nisam bot ako se moje misljenje poklapa sa vecinom?
dakle
"Svidja mi se kopletna Air Serbia i svaka cast "- Bot
"Boze me sacuvaj kakva manipulacija, trose se narodne pare na ovo i laziraju podaci o Profitu " - Intelektualac i Strucnjak
?


@beowl nemoj ni da se trudis da se suprotstavis ovde misljenjem vecine, proglasice te za tola i bota i da izvrsavas naredjenje iz centrale :lol:
 
Istina je da ovo nije prvi let nakon 24 godine između Beograda i Njujorka. Kako god pokušao da opravdaš, podatak je neistinit.

Mislim to treba zameriti , treba ugasiti kompaniju zbog ovakve neistine izrecene. to je toliko velika prevara ovog naroda da je to opstenarodni skandal sto su izjavili.


Kako znaš? Video si cabin load factor za sve letove, pa znaš koja je prosečna popunjenost aviona? Čisto da te obavestim ja ispod proseka. Evropskog. Ne ovog raspalog regiona. Osim ako u region ne uključiš i Grčku, gde posluje jedna od najprofitabilnijih legacy carrier u Evropi (Aegean Airlines)
Srbija nije Grcka koja je turisticka meka i naravno da ameri hoce direktan let do Grcke koja je njima san snova za letovanje.
Air Serbia 2015 Net income Increase €3.9 million (2015)
Aegean Airlines (grcka ekonomski najuspesnija kompanija u evropi )Net income Decrease €68.4 million (2015)

o cemu ti pricas ?! kako gubitak od 70 miliona evra je najprofitabilnije?

Istina. Pa? Kako se čovek ne zapita kako drugi nisu bili tako pametni kao mi. Npr. oni navedeni grci gore koji imaju jednu od ekonomski posmatrano najuspešnijih kompanija u Evropi.

Air Serbia 2015 Net income Increase €3.9 million (2015)
Aegean Airlines (grcka ekonomski jedna od najuspesnijih kompanija u evropi )Net income Decrease €68.4 million (2015)


Auuuu. Mene su još u osnovnoj školi učili da ovakve paušalne izjave ne dajem. Ne kažem da su loši, naprotiv (po usluzi). Ali po čemu su najbolji? Koja je definicija najboljeg? Ko je odredio i po kojim merilima da su najbolji? Shvataš šta hoću da kažem?

Najbolji po defoltu znaci biti bolji od drugih a posto se mi najvise poredimo sa okruzenjem uporedi sve domace avio kopanije u okruzenju nasem :)


Koja je definicija profesionalnosti? Molim te mi je odredi pa možemo da diskutujemo.

Profesionalnost ? pa u Air sSerbiji Te na terminalu prvo docekaju kao kralja stujuardese , pomazu ti oko prtljaga pozdravljau i zele ti dobrodoslicu osecas se kao bubreg u loju :)


Jeste, lepo je predstavljen proizvod. Da li je marketing efektan, to ni ti ni ja ne znamo. (Ne ide se bez razloga u poslovne škole, uči se tamo nešto, pa onda čovek može i da obrazlože svoje stavove)

Efektivan je Marketing cim su u startu u prvog godini prevezli 74 % putnika vise od jata u prethodnoj godini


ISTINA je da se Srbi sad najvise prevoze svojom avio kompaniom a ne Montenegrom i drugima
Wtf?
Sta WTF? nisi znao da se Sad navise iz Srbije prevozi u Crnu Goru Er Srbijom i da su u protekle dve godine ukinuto mnostvo linija koje je montenegro drzao iz Beograda ka Evrpskim destinacijama?


ISTINA JE da sve te avio kompanije iz Grcke koje lete za Ameriku da su to Severno Americke kompanije a ne Grcke , a ovo je Srpska , i mislim da kad Ameri budu videli Er Srbiju koja leti iz Njujorka na Balkan da bi isli na Crnogorsku ili Hrvatsku obalu da ce pre izabrati Er Srbiju nego Deltu ili United Airlines za koje vazi Poor customer service i isprobati Evropsku Kompaniju pre nego svoju i jos kad vide kako ce se ophoditi ovi nasi za koje sam napomenuo kakvi su profesionalci upitanju Sigurno nece zazaliti i to ce se odraziti na pozitivan rejting kompanije jer zaista ne mozes se pozaliti ni na koji pedalj kompanije.

Ovo već sve ulazi u domen kako mali Perica zamišlja... Sa 5 letova nedeljno, ma niko bre ni ne zna ni za Beograd, ni za Srbiju ni za Air Serbia.

Od necega se mora poceti i niko neocekuje da ce Ameri da dolaze sad zahvaljujuci Air Serbiji ali je dobar start za promociju :) da bude transfetrni hab ka drugim destinacijama i to nije lose uopste :) a to sto si vickast to je stvarno lepa stvar i sto gledas sve sa ogromnom dozom pesimizma , verovatno ljude to natera zivot ko zna.Najvaznije je poceti negde i mora od necega da se pocne , a direktan let do te destinacije je odlican pocetak, a i u americi imamo veliku Dijasporu i mislim da su za sada oni ciljna grupa


To je sve vrlo simpatično za široke narodne mase u Srbiji. Lepo izgleda za slikati se i staviti u Dnevnik. Dva dana reklame na Times sq neće doneti ništa osim političkih poena u Srbiji. Naravno da će svi ovde biti ponosni i biće im puno srce. Ali reklama i lifleti neće navesti nikoga da dođe na odmor u Srbiju. Koji je tu value proposition. Na tome se ne radi adhoc.

a ti gledas u pasulj pa znas da ce reklama trajati 2 dana?

cak su i posetili izgorelu Crkvu Svetog Save na Menhetnu i obecali pomoc Grada I Republike, e na takve stvari ne mogu da ostanem ravnodusan kad vidim da drzava hoce da cini za svoj narod u inostranstvu .

:) Mnogo si mi simpatičan.

Hvala kazu mi to ljudi , bar nisam hejter, I ta stvar sto ce pomoci je od ogromne vaznosti za Srbiju jer je to mesto gde se Srpski jezik i Kultura odrzavala na mestu gde ogroman pritisak asimilacije
 
Ala si se nalupetao u ovom postu. 24 godine se odnosi na vlast koja manipulise informacijama, a ne na Er Srbiju. Aegean nije ostvario gubitak od 70mil, vec je ukupan profit pao sa 80mil na 68mil, sto znaci da su operacijama ostvarili profit za 12mil manji nego lane. Imaj u vidu da je Grcka od prosle godine u teskoj krizi, sto je uzrok padu, a uprkos tome Aegean se siri i napada Turkish, pa je moguce ocekivati da profit dodatno poraste kao rezultat ekspanzije ove vodine. Montenegro je pre 13 godina prestao da leti iz Beograda ka 'evropskim destinacijama'. Netacna je informacija i da Er Srbina najvise prevozi putnika izmedju Beograda i CG. Montenegro i dalje dominira, samo sto je Er Srbija pocela da mu se priblizava tako sto je aerodrom poskupeo usluge Montenegru. Jednostavno- Montenegro ima povoljnije letove i Embraer za razliku od agonije ATR-a. Na mestu je rast putnika u odnosu na Jat, ali sa sadasnjih 2,5mil putnika, gde su O&D prema tranzitnim oko 50:50, broj domacih putnika je veci od Jatovog otprilike za Wizzov gubitak dolaskom Er Srbije, tj rast predstavljaju tranzitni putnici. Samo se brukas sa gledanjem u pasulj, najavljeno je da ce reklama trajati samo dva dana, sto samo pokazuje koliko zanemarujes cinjenice, a kad ih neko koristi u argumentu, nazivas ga 'hejterom'...
 
Postavi ovde izvor informacije da ce kampanja trajati 2 dana :) , By the way nikoga nisam nazvao hejterom, rekao sam da bar nisam hejter, nemoj izvrati moje reci.

Elem Novak se pridruzio kampanji
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=UfKLdk5Lj_s[/youtube]

Sletanje Air Serbije na JFK

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gC5xt6kPlvU[/youtube]

Albanska Slobodna Evropa , Dosta odjeka inace je bilo u Albanskim medijima vezanim za Er Srbiju i let za NYC
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Z9nJ4GNHzVU[/youtube]

Snimak sa dogadjaja AS u NYC

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=eiUg8ODuJcA[/youtube]

Snimak iz Aviona

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=03g8YSgqtus[/youtube]

Snimak radia sa JFK tornja pri priblizavanju aviona Aerodromu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=GN7cXlCIw2U[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394032#p394032:2vses3ew je napisao(la):
AleksandarGrf » Sat Jun 25, 2016 12:26 pm[/url]":2vses3ew]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394024#p394024:2vses3ew je napisao(la):
Kartograf » Sub Jun 25, 2016 10:20 am[/url]":2vses3ew]Ljudi, nemojte ih hraniti, ignore je jedina razumna opcija ako već Igor ne reaguje.
Bravo. Covek lupeta na svakoj temi bez trunke interesantnog i ispravnog, odgovaranje njemu i raspravljanje bi zaklalo ceo forum.

Slažem se, ali ovo će pročitati i neka neuka osoba i prihvatiti te njegove/njene stavove ako ih niko ne demantuje/obrazloži. Ipak treba da bude obaveza onih koji se razumeju u tematiku da pokažu da obrazuju i ostale. Ali osoba pod nickom KartmenBG je izgleda isuviše neuka ili se iza njegovih/njenih neistina kriju zadnji motivi.
 
Srbija nije Grcka koja je turisticka meka i naravno da ameri hoce direktan let do Grcke koja je njima san snova za letovanje.
Air Serbia 2015 Net income Increase €3.9 million (2015)
Aegean Airlines (grcka ekonomski najuspesnija kompanija u evropi )Net income Decrease €68.4 million (2015)

Ovo je nešto najsmešnije što sam danas pročitao, a istovremeno izuzetno zabrinjavajuće. Kao da vulkanizer (uz svo dužno poštovanje prema profesiji) smatra da može da operiše čoveka u medicinske svrhe (i da taj preživi). Nigde ne piše da je Aegean iskazao gubitak. Već sam ti rekao da su jedna od najprofitabilnijih legacy carriers na evropskom kontinentu. Aegean objavljuje svoje godišnje i kvartalne izveštaje. U 2015 su imali prihod od 983 miliona evra (rast od 8% u odnosu na prethodnu godinu) i ostvarene dobit od 68.4 miliona evra (pad od 15% u odnosu na prethodnu godinu, uglavnom uzrokovan promenom poreskih stopa u Grčkoj). Sve to naravno bez državnih subvencija, i uz žestoku konkurenciju niskotarifnih prevoznika.

o cemu ti pricas ?! kako gubitak od 70 miliona evra je najprofitabilnije?
Imaš link. Klikni i pročitaj. Na prvoj strani sve piše. Nemoj da ispadaš MNOGO glup u društvu.

Air Serbia 2015 Net income Increase €3.9 million (2015)
Aegean Airlines (grcka ekonomski jedna od najuspesnijih kompanija u evropi )Net income Decrease €68.4 million (2015)

:))) Pogledaj šta sam gore napisao i čak ti i link dao da ne moraš da guglaš.


Auuuu. Mene su još u osnovnoj školi učili da ovakve paušalne izjave ne dajem. Ne kažem da su loši, naprotiv (po usluzi). Ali po čemu su najbolji? Koja je definicija najboljeg? Ko je odredio i po kojim merilima da su najbolji? Shvataš šta hoću da kažem?

Najbolji po defoltu znaci biti bolji od drugih a posto se mi najvise poredimo sa okruzenjem uporedi sve domace avio kopanije u okruzenju nasem :)

Šta znači najbolji? Najbolji po kom merilu? Onda možemo da diskutujemo. Merilo je npr. najveći broj putnika. Ili najveća stopa povraćaja novca. Ili neki drugi kriterijum. Tako se mora definisati.


Koja je definicija profesionalnosti? Molim te mi je odredi pa možemo da diskutujemo.

Profesionalnost ? pa u Air sSerbiji Te na terminalu prvo docekaju kao kralja stujuardese , pomazu ti oko prtljaga pozdravljau i zele ti dobrodoslicu osecas se kao bubreg u loju :)

:)

Jeste, lepo je predstavljen proizvod. Da li je marketing efektan, to ni ti ni ja ne znamo. (Ne ide se bez razloga u poslovne škole, uči se tamo nešto, pa onda čovek može i da obrazlože svoje stavove)

Efektivan je Marketing cim su u startu u prvog godini prevezli 74 % putnika vise od jata u prethodnoj godini

Koji je uticaj marketinga u svemu tome? A koji je uticaj većeg broja aviona? Većeg broja destinacija? Boljeg reda letenja? Boljeg uparivanja konekcija? Uvođenje četvrtog talasa za maksimalno iskorišćavanje aviona.

JA SE ISKRENO NADAM DA NISI ZAVRŠIO FAKULTET. BILO BI MI PORAŽAVAJUĆE DA JE NEKO ZAVRŠIO DRUŠTVENI FAKULTET I DA NAVODI OVAKVE STVARI.


ISTINA je da se Srbi sad najvise prevoze svojom avio kompaniom a ne Montenegrom i drugima
Wtf?
Sta WTF? nisi znao da se Sad navise iz Srbije prevozi u Crnu Goru Er Srbijom i da su u protekle dve godine ukinuto mnostvo linija koje je montenegro drzao iz Beograda ka Evrpskim destinacijama?

Montenegro airlines je daaaaaavno imao liniju za Cirih. U poslednje dve godine nije imao ni jednu liniju iz Beograda osim linija za Crnu Goru.


ISTINA JE da sve te avio kompanije iz Grcke koje lete za Ameriku da su to Severno Americke kompanije a ne Grcke , a ovo je Srpska , i mislim da kad Ameri budu videli Er Srbiju koja leti iz Njujorka na Balkan da bi isli na Crnogorsku ili Hrvatsku obalu da ce pre izabrati Er Srbiju nego Deltu ili United Airlines za koje vazi Poor customer service i isprobati Evropsku Kompaniju pre nego svoju i jos kad vide kako ce se ophoditi ovi nasi za koje sam napomenuo kakvi su profesionalci upitanju Sigurno nece zazaliti i to ce se odraziti na pozitivan rejting kompanije jer zaista ne mozes se pozaliti ni na koji pedalj kompanije.

Ovo već sve ulazi u domen kako mali Perica zamišlja... Sa 5 letova nedeljno, ma niko bre ni ne zna ni za Beograd, ni za Srbiju ni za Air Serbia.

Od necega se mora poceti i niko neocekuje da ce Ameri da dolaze sad zahvaljujuci Air Serbiji ali je dobar start za promociju :) da bude transfetrni hab ka drugim destinacijama i to nije lose uopste :) a to sto si vickast to je stvarno lepa stvar i sto gledas sve sa ogromnom dozom pesimizma , verovatno ljude to natera zivot ko zna.Najvaznije je poceti negde i mora od necega da se pocne , a direktan let do te destinacije je odlican pocetak, a i u americi imamo veliku Dijasporu i mislim da su za sada oni ciljna grupa

Slažem se da se od nečega mora početi. I super što lete (iako ćemo to mi poreski obveznici da plaćama). No nebitno, promocija jeste. Ali ljudi u Americi niti znaju gde je Beograd, niti gde je Siberija, pardon, Srbija (ja sam lično iskusio pitanje da li ima puno polarnih medveda tamo gde živim). Jel ti vidiš koliko se PROTIVUREČIŠ? Prvo će ameri da lete radije nama (evropskom kompanijom) nego američkim kompanijama... a onda odjednom je dijaspora ciljna grupa. Odluči se za jedno.

Kad sam bio u Njujorku, bila je velika kampanja za Jana vodu (hrvatska negazirana izvorska voda), koja je mogla u svakoj prodavnici da se nađe. Jel znate kako su je reklamirali? European spring water. Pametno odradili, predstavili se kao evropski (što i jesu), a ne da pokušavaju nekome da objasne šta je to Hrvatska i gde se nalazi. To će posle vremenom moći da urade.

Reklama na Tajm skveru je simpatična stvar. Ali šta nekome na tom trgu znači direktan let za Beograd. Dijaspora će svakako čuti na drugi način. Novi način da otkrijete Centralnu i Istočnu Evropu već može biti zanimljiviji daleko većem broju putnika. No, verovatno neki kao ti je odlučio i tu reklamu da postavi i vrlo je ponosan/ponosna na istu.


To je sve vrlo simpatično za široke narodne mase u Srbiji. Lepo izgleda za slikati se i staviti u Dnevnik. Dva dana reklame na Times sq neće doneti ništa osim političkih poena u Srbiji. Naravno da će svi ovde biti ponosni i biće im puno srce. Ali reklama i lifleti neće navesti nikoga da dođe na odmor u Srbiju. Koji je tu value proposition. Na tome se ne radi adhoc.

a ti gledas u pasulj pa znas da ce reklama trajati 2 dana?

cak su i posetili izgorelu Crkvu Svetog Save na Menhetnu i obecali pomoc Grada I Republike, e na takve stvari ne mogu da ostanem ravnodusan kad vidim da drzava hoce da cini za svoj narod u inostranstvu .

:) Mnogo si mi simpatičan.

Hvala kazu mi to ljudi , bar nisam hejter, I ta stvar sto ce pomoci je od ogromne vaznosti za Srbiju jer je to mesto gde se Srpski jezik i Kultura odrzavala na mestu gde ogroman pritisak asimilacije
[/quote]

Pročitaj ovaj članak: http://www.healthcentral.com/autism/c/1 ... m-sarcasm/
 
Uh.....polako bre, ne mogu da Vas pratim....Nego stvarno, treba nam jos jedna linija za CYYZ...dvaes' godina se lomatam po jEvropi....
 
@VeniVidiVici necu siriti dalju raspravu , s obzirom da sa manjkom argumenata i zvrtanjem mojih reci si osuo paljbu na moju licnost , ali to ocigledno tako ide, ja necu uzvracati , prepusticu @igor da resi situaciju sa tvojim recnikom koji je neprimeren ovom forumu koji pre svega treba da se ocisti od ovakvog ulicnog recnika i uvreda. Elem ja cu nastaviti da izrazavam svoje misljenje a to sto se nekome ne svidja moj stav za pro nesto to nije moj problem ali neka se bar valjano argumentuje bez upotrebe ulicarskog recnika i uvreda jer to ni jedan clan foruma ne zasluzuje to , svi bi prvo trebali da se medjusobno postujemo ovde bar sto se tice licnost i iskljucivo da se kritikuju iznesene informacije u slucaju da se ne slaze sa tim ili da iznesu tacne informacije i time demantovati nekoga , a na ovakave izlive negativnih emocija zaista necu reagovati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394080#p394080:qe4opphz je napisao(la):
KartmenBG » Sat Jun 25, 2016 8:38 pm[/url]":qe4opphz]@VeniVidiVici necu siriti dalju raspravu , s obzirom da sa manjkom argumenata i zvrtanjem mojih reci si osuo paljbu na moju licnost , ali to ocigledno tako ide, ja necu uzvracati , prepusticu @igor da resi situaciju sa tvojim recnikom koji je neprimeren ovom forumu koji pre svega treba da se ocisti od ovakvog ulicnog recnika i uvreda. Elem ja cu nastaviti da izrazavam svoje misljenje a to sto se nekome ne svidja moj stav za pro nesto to nije moj problem ali neka se bar valjano argumentuje bez upotrebe ulicarskog recnika i uvreda jer to ni jedan clan foruma ne zasluzuje to , svi bi prvo trebali da se medjusobno postujemo ovde bar sto se tice licnost i iskljucivo da se kritikuju iznesene informacije u slucaju da se ne slaze sa tim ili da iznesu tacne informacije i time demantovati nekoga , a na ovakave izlive negativnih emocija zaista necu reagovati.


Nažalost sam shvatio (doduše kasno) da srbi jako vole da prave druge budalama. Nekako mu to dođe nacionalni sport. U svemu najpametniji, pa čak i kada im izneseš dokaze i daš argument. A oni i dalje nastavljaju da te prave glupim. E to ne volim. Kada ti neko da dokaz, a ti mu i dalje vređaš inteligenciju. E onda neke stvari treba nazvati pravim imenom.

Jel si pročitao/la godišnji izveštaj Aegean-a? Shvatio/la neke stvari? Ako treba, mogu i da prevedem, jer je ipak na engleskom jeziku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394057#p394057:2zu6t99p je napisao(la):
kraspeed » Sat Jun 25, 2016 5:00 pm[/url]":2zu6t99p]najavljeno je da ce reklama trajati samo dva dana, sto samo pokazuje koliko zanemarujes cinjenice, a kad ih neko koristi u argumentu, nazivas ga 'hejterom'...

Ne mogu da nađem tekst gde je pisalo da će reklama trajati dva dana, ali evo sa sajta Air Serbia:

- "iznad pešačke zone gde svakoga dana prođe više od 300.000 ljudi."
- "Očekuje se da će više od pola miliona ljudi videti promotivne spotove transatlantskih letova Er Srbije između Beograda i Njujorka, koji se prikazuju na Tajms skveru, jednoj od najposećenijih turističkih atrakcija u svetu."

Kada bi svaka osoba koja prođe videla reklama, to ti je eto dva dana. Ako ne vide baš svi, to je neka 3 dana. Ali ovo je samo činjenica, za razliku od onih neargumentovanih stavova. Ipak stav više vredi od činjenice...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394085#p394085:1srp6y5m je napisao(la):
VeniVidiVici » Sub Jun 25, 2016 9:29 pm[/url]":1srp6y5m]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394080#p394080:1srp6y5m je napisao(la):
KartmenBG » Sat Jun 25, 2016 8:38 pm[/url]":1srp6y5m]@VeniVidiVici necu siriti dalju raspravu , s obzirom da sa manjkom argumenata i zvrtanjem mojih reci si osuo paljbu na moju licnost , ali to ocigledno tako ide, ja necu uzvracati , prepusticu @igor da resi situaciju sa tvojim recnikom koji je neprimeren ovom forumu koji pre svega treba da se ocisti od ovakvog ulicnog recnika i uvreda. Elem ja cu nastaviti da izrazavam svoje misljenje a to sto se nekome ne svidja moj stav za pro nesto to nije moj problem ali neka se bar valjano argumentuje bez upotrebe ulicarskog recnika i uvreda jer to ni jedan clan foruma ne zasluzuje to , svi bi prvo trebali da se medjusobno postujemo ovde bar sto se tice licnost i iskljucivo da se kritikuju iznesene informacije u slucaju da se ne slaze sa tim ili da iznesu tacne informacije i time demantovati nekoga , a na ovakave izlive negativnih emocija zaista necu reagovati.


Nažalost sam shvatio (doduše kasno) da srbi jako vole da prave druge budalama. Nekako mu to dođe nacionalni sport. U svemu najpametniji, pa čak i kada im izneseš dokaze i daš argument. A oni i dalje nastavljaju da te prave glupim. E to ne volim. Kada ti neko da dokaz, a ti mu i dalje vređaš inteligenciju. E onda neke stvari treba nazvati pravim imenom.

Jel si pročitao/la godišnji izveštaj Aegean-a? Shvatio/la neke stvari? Ako treba, mogu i da prevedem, jer je ipak na engleskom jeziku.

Dokaz nije kad vredjas nekoga nazivajuci ga Glupakom :) , i kad mu serujes linkove o Sarkazmu i nekakvim istrazivanjima sa decom sa Autizmom koje su totalno nepovezane sa ovom temom vec iskljucujuci to su niski udarci na moju licnost, Moja greska je jedina vezana za aegean i priznajem ti ali Air Serbia je neprikosnovena u regionu :)

Slažem se da se od nečega mora početi. I super što lete (iako ćemo to mi poreski obveznici da plaćama). No nebitno, promocija jeste. Ali ljudi u Americi niti znaju gde je Beograd, niti gde je Siberija, pardon, Srbija (ja sam lično iskusio pitanje da li ima puno polarnih medveda tamo gde živim). Jel ti vidiš koliko se PROTIVUREČIŠ? Prvo će ameri da lete radije nama (evropskom kompanijom) nego američkim kompanijama... a onda odjednom je dijaspora ciljna grupa. Odluči se za jedno.

Amerikanci nemaju pojma da navedu sve Evropske drzave vec za njih je to sve Evropa kao i nama sto nisu poznate sve Drzave u SAD pa nam je lakse da kazemo u Americi , greska je sto nisu igrali nasi na Kartu Evrope vec na Kartu Srbije i Beograda ali dobro bolje i takva kampanja nego bez kampanje uopste inace najvise karata je kupljeno za letove Er Srbije iz Amerike i naseg okruzenja. Tako da ova linija ima sanse za uspeh i zahvaljujuci Dijaspori i zahvaljujuci dijaspori okolnih drzava i naravno Amerima koji ce presedati u Beogradu za neke destinacije posto je Evropska kompanija upitanju i zahvaljujuci Odlicnom uslugom i cenom koja ce sigurno biti pohvaljena Reviewom na internetu tako da ne sumnjam u uspeh zahvaljujuci zbiru svih faktora :) vec sad ima mnogo review-sa na netu gde hvale kompaniju i da je u poredjenju cene i kvaliteta cista desetka , a oni koji su je kudili , kude je uglavnom zbog aerodromskih usluga vezanih za prtljag (koje nemaju prevelike veze sa Aviokompanijom )

Da nema Etihada ni za milion godina ne bi mogli da prijustimo ovakvu uslugu koju pruza Er Srbija jer su oni ti koji imaju Business Lounge na svim vecim svetskim aerodromima a koje Er Srbija koristi za svoje potrebe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394088#p394088:245cgf98 je napisao(la):
VeniVidiVici » Sub Jun 25, 2016 9:40 pm[/url]":245cgf98]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394057#p394057:245cgf98 je napisao(la):
kraspeed » Sat Jun 25, 2016 5:00 pm[/url]":245cgf98]najavljeno je da ce reklama trajati samo dva dana, sto samo pokazuje koliko zanemarujes cinjenice, a kad ih neko koristi u argumentu, nazivas ga 'hejterom'...

Ne mogu da nađem tekst gde je pisalo da će reklama trajati dva dana, ali evo sa sajta Air Serbia:

- "iznad pešačke zone gde svakoga dana prođe više od 300.000 ljudi."
- "Očekuje se da će više od pola miliona ljudi videti promotivne spotove transatlantskih letova Er Srbije između Beograda i Njujorka, koji se prikazuju na Tajms skveru, jednoj od najposećenijih turističkih atrakcija u svetu."

Kada bi svaka osoba koja prođe videla reklama, to ti je eto dva dana. Ako ne vide baš svi, to je neka 3 dana. Ali ovo je samo činjenica, za razliku od onih neargumentovanih stavova. Ipak stav više vredi od činjenice...


Nigde nije receno i dalje koliko ce trajati ..... jer od tih 300.000 ljudi dnevno sigurno ne stoje tu da bi gledali reklame mozda su na osnovu istrazivanja koliko ljudi gleda tu reklame dosli do zakljucka koliki broj ljudi se obazire na te reklame :) moze da se desi da od tih 300.000 se 100.000 obazire na te reklame pa su oni ti prema kojima se pravi racunica :) na primer 86 % ljudi u americi preskacu reklame i ne gledaju ih preko tv-a dakle ostalih 14 % ih gleda, tako da se postavlja pitanje sta to znaci videti jer dosta ljudi od tih 300.000 koji prolaze preko Tajmsa su samo u prolazu i uopste se ne obaziru na reklame :) lako je donositi jednostavne zakljucke ali ja mislim da najskuplji reklamni prostor u Americi ne funkcionise po principu 300.000 x 1.8 = 540.000 dakle vise od pola miliona ce gledati (videti ) a ustvari nije to tako bas tako , tako da ne moze da se zakljuci koliko ce trajati Reklama Er Srbije ali na Tajmsu :)
 
Informacija za dva dana je objavila Er Srbija na nekoj od drustvenih mreza, ne mogu sada da trazim gde. Inace iz ovog poslednjeg posta izgleda kao da komentarima ljudi koji poznaju materiju sa drugog sajta formiras svoj post, pa je potpuno shvatljivo sto nemas definisan licni stav. Obojica banalizujete neznanje Amerikanaca, kako god, vecina njih se opredeljuje za jeftin let(kao i vecina putnika generalno), a ne za 'evropsku kompaniju' ili luksuz, pa Er Srbijin kvalitet nece biti presudan kriterijum. Takodje, dijaspora nije toliko velika da sa par letova godisnje odrzava liniju. Na liniji ce vecinom leteti tranzitni putnici, sad odakle i kuda, nije ni bitno...
Edit: za poslednji komentar: duzinu trajanja reklame odredjuje ugovor izmedju oglasivaca i kompanije
 
Dobro ali ne moze se tvrditi nesto bez izvora informacije :) mogu ja da tvrdim da ce da kupe dvospratni Erbas ali ko ce mi verovati bez izvora te informacije :) zato je bitno da se postavi link koji potvrdjuje tu informaciju kao validnu :)
 
Da li si ti citao svoje prethodne postove? Nalupetao se, protivargumentovan i sada se hvatas za tako marginalnu stvar... Ako ce ti biti lakse, neka bude da sam svesno sirio dezinformacije o matketingu Er Srbije sa ciljem rusenja iste kao i aktuelne vlasti u drzavi. Nadam se da ti je sad bolje, a ja cu se uzdrzati od daljih komentara :sesir:
 
A jes lep :vops:
airserbia.png


obuka pilota za 330
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JyFv_HidPD4[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394234#p394234:1xfm5skn je napisao(la):
milanche » 26 Јун 2016 03:02 pm[/url]":1xfm5skn]A jes lep :vops:
airserbia.png
Јесте леп је, а иначе А330 има најлепша крила од свих авиона. По оцени неких од пилота.
 
Možda među današnjim avionima mada je i to diskutabilno. Tupoljev 104 i B707 su primer elegancije mada ko zna kakve su funkcionalne manjkavosti tih dizajna iz današnje perspektive.
 
Koji naslov .... ahahahha ...da ne poveruješ.

Najlepša krila ima 787 :)
 
пошто овде опет почињу клин/плоча и бот_си/нисам_бот приче, замолио бих вас да не спамујете тему. дакле, летови су почели, супер. желимо им сигурне ветрове. биће и других дестинација, што европских, што интерконтиненталних. замолио бих вас да тему оставите за вести и паметну конверзацију, а не бот_си/нисам_бот свађу

787 има екстра крила, мада и на 350 лепо игледају, нарочито винглети. а и нови 737 има екстра винглете
 
Vrh