Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Na C5 nisi mogao da pristanes jer su tu radovi u toku i taj gejt se ne koristi, ali to je najmanje bitno, da li je C4 ili C5.

Sto se tice pasoske kontrole imam isto iskustvo i misljenje. Pre 9 dana sam sleteo na BEG i red za pasosku je bio standardno do stepenica, ali je postojao kakav takav red. Dakle, zmija od onih traka i ljudi se nisu gurali jedni preko drugih. Jedan gospodin je pitao policajca zasto njih 4 sede sa strane i gledaju dok samo dva saltera rade i on je odgovorio sa: “Pa imamo mi i druge poslove da radimo”. No comment.

Ali se ne slazemo za kofere. Trake su radile i uredno je na monitorima pisalo koji let je na kojoj traci. Kofera po coskovima ima na svim aerodromima i tu se BEG ne razlikuje od drugih.
 
То што имају друга посла да раде је у реду, али је пандурска обавеза - јавни РЕД и МИР. Због тога, господо драга, подигните дупета, и са још двоје-троје запослених са аердорома да се организуеј неки ред јер ово што се дешава је катастрофа!

И још једна ствар писао сам пре месец дана када се то мени исто десило, због чега нису сви шалтери за српске пасоше груписани? Лепо, одвојио српска пасоше и трећа линија само за нас. Наши иду јако брзо. Европа и без визе други ред. Трећи ред визни. Стоји запослени са аеродрома, и виче, овамо иду спрски овамо безвизни а овде визни. ЈОш и да направе на неколико места табле са тим њиховим глупавим теленим фонтом.

Пров је срамота за аеродорм, јер ово не тражи никакава средства и не кошта ништа, али и полиција, исто тако. Јел ми то немамо никог да мало напише новине, да мало прозове Ванси и полицију?
 
Januar - avgust 2022.
Untitldsed.jpg
 
Пре две недеље слетео на БЕГ, а јуче одатле и отишао. Верујем да је појединцима јасно да се заиста трудим да будем објективан и када је нешто заиста одлично да то похвалим (као искуство у вожњи соколом нпр.), али аеродром је заиста прича за себе. Љубазност особља нећу много коментарисати, знам да има и горе негде у свету, али то није оправдање за примитивизам, јер ми делује да појединце, нарочито на пасошкој доводе из забити где нису имали могућност да се суретну са људима (кабинско особље Ер Србије је било фантастично, па је тај контраст са осталима на аеродрому некако превелик).

За сам аеродром не знам шта посебно да кажем, архитектура, па и нема је, више бих рекао инжењерски подухват, док је за квалитет радова реч УЖАС преблага. Зидови су заиста и на доласцима и на одласцима већ набубрели и попуцали од влаге, добили су понегде и ону жућкасту боју. Теписи у чекаоници не изгледају лоше сами по себи, али су за свега пар месеци употребе исфлекани. Опет, знам да је то пракса негде тамо у свету, али са том праксом је требало увести и праксу одржавања. Тоалети су били солидно чисти када сам ја био тамо. Траке на пасошкој при доласку треба организовати исто као и на одласцима, где се прилази слободном шалтеру из једног заједничког реда, а не додатним формирањем мањих редова испред сваког шалтра, такође, траке су прешироке па се по 5 људи гура једно до другог. Све у свему, много простора за напредак, генерални утисак ми није био уопште добар.
 
Sve novo ali ogromni prazni zidovi, potpuno pusto i neiskorišćeno. Da je makar operater aerodroma za to vreme stavio velike panele sa turističkim atrakcijama Srbije ili velike reprodukcije slika iz Narodnog Muzeja. Zašto VINCI nije sposoban da stavi aktivne panele ili makar samo ovakve džinovske osvetljene statičke reklame kao na ORD je za mene misterija :

Pogledajte prilog 143122

Kritikovao sam Aerodrom Nikola Tesla pre par meseci zbog praznih zidova na novoizgrađenom C delu, a sad se pojavili paneli sa turističkom ponudom Srbije. Nisam siguran da li je to bilo od ranije, ali u svakom slučaju velika i zaslužena pohvala za aerodrom zbog ovakvih stvari:

BilbordLYBE.JPG
 
Аеродром Никола Тесла

Напредују радови на новим деловима аеродрома и простору испред:





























Петак поподне, доста саобраћаја на аутопуту око Београда и кроз њега, у свим смеровима; обашка на самом аеродрому.
 
Danas sam prvi put ove godine leteo sa BEG. Išao sam u Nirnberg. Moram reći da sam prijatno iznenadjen koliko je sve brzo prošlo. Aerodrom je bio pun ljudi a ja sam za 10 min prošao i security i pasošku kontrolu. Radnici su bili ljubazni, a WC je bio čist i nije bilo neprijatnih mirisa.
FE904EF8-C32B-4DDB-AE88-1C08BDB2F270.jpeg
A92A9BDF-94D5-4FD1-B517-4D1AB55B0F74.jpeg
C89E214B-E4D5-4C6E-B344-18CC946413B9.jpeg
 
Brzo pitanje, pošto za par sati idem na aerodrom da dočekam devojku - da li su dolasci i parking još uvek u sličnom haosu?

Pre sam se parkirao u garaži, isto da radim i sada? :D
 
Jutros katastrofa od reda za bezbedpnosnu kontrolu. Ovoliki red nisam video ni u avgustu kada sam putovap.

Posebna sramota je što na stepenicama pre bezbedpnosne kontrole ne stoji neko sa aerodroma i formira red pa tako neki dorektno sa stepenica staju u red i prave levak a neki stoje u dosta duzem redu koji ide oko restorana. Sve u svemu jako jako loša organizacija.
04B79981-47FF-47B0-98E3-BA17F58C46E1.jpeg
C74B2842-F04E-4F73-ADAA-958DF52C410B.jpeg
AFA78BE4-80D7-471A-B089-F4DD50442E2A.jpeg
 
Nikako ne parkirati u garazi! EKSTREMNO je podignuta cena parkiranja od aprila. Ja sam se zaj... pa platio 27000 dinara 3 dana!!!
Jeste, i cena je navedena i na sajtu i na ulazu u garazu. Svuda u svetu postoje remote parkinzi za visednevna zadrzavanja, pa i kod nas. Dakle - garaza kada cekate ili pratite nekoga, Tesla parking ako putujete. I nema nikakvog problema.
 
Najbolje je parkirati na ulazu u muzej vazduhoplovstva dok osoba koju cekate ne izadje iz zgrade aerodroma, pa je onda pokupiti tamo na drop off zoni… Za to vreme mozete obici malo postavku na otvorenom ako vas ne istera portir. Naime, dok se rade stepenice na ulasku u muzej, zabranjeno je obilaziti postavku u dvoristu muzeja :) Dosta bizarna situacija
 
Vrh