Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Lepo napreduje, svaka čast. Bio sam skeptičan u prvih godinu dana koncesije ali ovo je dobar napredak.

Vidim da je jedan kran premešten bliže terminalu kako bi se završio ovaj spoj sa postojećim C hodnikom, a da se na desnoj strani slike prave gejtovi za širokotrupce sa po dva mosta, jedan tek počinje a drugi deluje skoro gotov. Po renderu bi trebalo da ih je tri u ovoj fazi ali ne vidim treći. Da li je već gotov u daljini?
 
Prvi deo nove Duty Free Shop na aerodromu. Deluje da radovi još nisu gotovi:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=682znrxJcNk[/youtube]
 
Jos kad bi radilo

ant01-2020-10-03-21-13-52.jpg

ant02-2020-10-03-21-13-52.jpg

ant03-2020-10-03-21-13-52.jpg

ant04-2020-10-03-21-13-52.jpg

ant05-2020-10-03-21-13-52.jpg

ant06-2020-10-03-21-13-52.jpg

ant07-2020-10-03-21-13-52.jpg

ant08-2020-10-03-21-13-52.jpg

ant09-2020-10-03-21-13-52.jpg

ant10-2020-10-03-21-13-52.jpg

ant11-2020-10-03-21-13-52.jpg

ant12-2020-10-03-21-13-52.jpg

ant13-2020-10-03-21-13-52.jpg

ant14-2020-10-03-21-13-52.jpg

ant15-2020-10-03-21-13-52.jpg

ant16-2020-10-03-21-13-52.jpg

ant17-2020-10-03-21-13-52.jpg

ant18-2020-10-03-21-13-52.jpg

ant19-2020-10-03-21-13-52.jpg

ant20-2020-10-03-21-13-52.jpg

ant21-2020-10-03-21-13-52.jpg

ant22-2020-10-03-21-13-52.jpg
 
Pozdrav ljudi, nije avijacija nego saobraćaj u pitanju. Voz/metro od aerodroma i saobraćajnica do deonice Novi Beograd - Surčin, je l ima nekog upućenog u to? Može i preko privatnih poruka.

Ide železnički i taj saobraćajni krak koji povezuje se sa Aerodromskim putem, a za železnicu neki pričaju da je metro, neki da je transport samo, ne znam.
Znači drugu zbog železnice, jer ako je nadzemna, ode njegova kuća, a ako je podzemna, sve je u redu. Ali imaju dva plana koliko smo videli i zaključili. A meni znači zbog kuće, jer ne znam kako će ići krak taj saobraćajni, imaju za sada 3 plana i prema jednom bi železnica mi bila pored prozora, pa mi stvarno znači da se neko javi.
Hvala na razumevanju.
 
Ако је кућа легална, сигурно ће бити обештећен. Ако није, нека пожури то да уради.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=781064#p781064:eh7burra je napisao(la):
Andrejee » 05 Okt 2020, 19:27[/url]":eh7burra]Pozdrav ljudi, nije avijacija nego saobraćaj u pitanju. Voz/metro od aerodroma i saobraćajnica do deonice Novi Beograd - Surčin, je l ima nekog upućenog u to? Može i preko privatnih poruka.

Ide železnički i taj saobraćajni krak koji povezuje se sa Aerodromskim putem, a za železnicu neki pričaju da je metro, neki da je transport samo, ne znam.
Znači drugu zbog železnice, jer ako je nadzemna, ode njegova kuća, a ako je podzemna, sve je u redu. Ali imaju dva plana koliko smo videli i zaključili. A meni znači zbog kuće, jer ne znam kako će ići krak taj saobraćajni, imaju za sada 3 plana i prema jednom bi železnica mi bila pored prozora, pa mi stvarno znači da se neko javi.
Hvala na razumevanju.
Još uvek je sve na nivou plana. Pre ili kasnije će i tebe i druga neko morati da kontaktira po tom pitanju. Poslednje što znamo je da će ići podzemno, ako ti to išta čini život lakšim. :mrgreen:
 
Hvala Prle i Dzontravolta. :)

Realno, ako ide podzemno, to mi olaksava zivot mnogo! :)
Osim te trase magistrale koja poveyuje Aerodromski put i NBG-Surcin, jer ima 3 opcije kako ce ici.

Znam da ce se dobiti obestecenje i da ce me kontaktirati, ali drugu su rekli geometri da moze da ulozi prigovore kada bude bio javni uvid u plan.

Ok, hvala, jedan teret sam skinuo, jer ni meni odgovara voz, a tek njemu. :)
 
Pazi, može da uloži prigovor, ali su izuzetno male šanse da će menjati plan zbog njega. Nesumnjivo računaj s tim da će ti život postati "dinamičniji", jer ćeš na svakih par desetina minuta čuti voz kako prolazi ispod tvoje kuće i uživati u par stepeni Rihtera (drugarica koja živi na Vračaru ima taj problem sa BG vozom).
 
Avion, voz, imao sam vojne helikoptere, sta je sledece :D
Pa nije meni ispod kuce, valjda ce uraditi to kvalitetno ako se radi tunel, a ako se bude tresla zemlja, zabetoniracemo nadzemno sve. :D
Drug svakako da prodaje kucu na ovaj ili onaj nacin - nece mu biti dobro, poenta je, razumem te. :D
Salim se malo, ali drugu nece biti lako, meni valjda hoce. Nadam se da ce uraditi to kvalitetno zaista tako da ne bude Rihtera.

Da, znam to za zaljenje, da tu samo krupne "ribe" uspeju. Neka se taj metro, juce je bilo u novinama da ce biti metro, ali novine... kao novine. :D
Vidim da je tu u planu neki soping centar ekskluzivna zona oko aerodroma - Singidunum ili sta vec, samo nam je to falilo jos ovde. Mada, moze da podigne kvalitet nekretnina. Ovde su neki mafijasi (tako sam cuo, ja ne znam nista ko je ko da se ogradim) napravili zgradu od 6+ spratova sto prema zakonu kada se radi o ovom prostoru Aerodroma ne bi trebalo, ali izgleda da moze. Nije ni bitno to, nego ta zgrada ide uz trasu zeleznice i valjda nisu ludi toliko da je prave pored metroa nadzemnog ili podzemnog, ali izgleda da ce to samo da prodaju i da ce doci neka drugarica kao tvoja i imati tih problema... Nazalost. :(


Geometar je nesto napricao drugu da nece dobiti obestecenje cak ni ako mu zadje samo u plac, posto postoje dve verzije plana. I onda ce biti sto je najgore njegova kuca u toj nekoj Metro zoni i nece smeti prema zakonu da je prodaje nikome osim tome ko je vlasnik tog dela zeleznice, ne razumem se najbolje. Najbolje da odmah proda sve to.

A meni prave taj nadvodznjak ili put koji se povezuje dole i on ima dve, tri trase prema planu, bice zanimljivo. :D

Bilo je na vestima pogledao sam ih jednom u 100 godina bas pitanje zasto u normalnim drzavama poput Slovenije kada se o tome radi - Vodovod npr. ne obavestava gradjane o planiranim radovima, nego obavestava samo televiziju i to samo RTS. Generalno, ako se usvoji plan bilo koji, moraju svi da se obaveste da je doslo do usvajanja tog plana. Npr. moja porodica ima neke parcele na drugom projektu koji se radi i niko nas nije ni obavestio, a oni poceli da rade postupak parcelizacije ili eksprprijacije u katastru. :D Ludo zaista sve. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780514#p780514:b9n2wa66 je napisao(la):
peper.mint » 03 Okt 2020, 20:18[/url]":b9n2wa66]Prvi deo nove Duty Free Shop na aerodromu. Deluje da radovi još nisu gotovi:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=682znrxJcNk[/youtube]
Zaboravih da prokomentarišem: Stvarno izgleda kao na velikim svetskim aerodromima, i što se tiče površine, i po pitanju asortimana.
Ostaje još da se vidi da li će se otvoriti još neka veća radnja i, nadasve, neki normalniji ugostiteljski objekti.
 
Meni ovo izgleda žalosno, samo se nadam da je u pitanju nekakva medjufaza pred generalnu rekonstrukciju.

Obratite pažnju na plafon, nije ni očišćen i ofarban, a kamoli rekonstruisan ili zamenjen nečim prikladnijim. Kada se pogleda komplet ambijent, deluje na nekakvu nižerazrednu prodavnicu u Srbiji, print na zidu, plafon štrokav (požuteo od dima iz pekare), svetla na plafonu ostala, ali su dodata nova fensi da upotpune doživljaj (kao u GSP-u, nemaju neonke, pa pored postojećih lampi kače nove led). T1 je radjen sredstvima aerodroma, meni ni on ne odaje utisak kvaliteta, ali u poredjenju sa ovim krpljenjem je kao naučna fantastika.

20201002_102533%255B1%255D.jpg


20201002_102657%255B1%255D.jpg


https://www.exyuaviation.com/2020/10/be ... rhaul.html
 
Liči na "oce kupi nece kupi".
 
LIchno, voleo bih da se prilikom rekonstrukcije aerodroma reshi jedna stvar, koja ce mozda nekome zvucati smeshno - ali meni je uvek smetalo kada nekoga docekujem na aerodromu, sto je tom coveku prvi prizor i prozor na srbiju (kada treba da izadje iz zgrade aerodroma) - izlaz na podzemnom nivou koji izgleda kao da si na podvoznjaku autoputa. nisam nigde drugde video nesto slichno.
 
Рецимо Шереметјево терминал Ф, је исти такав

Мислим да се то неће решити реконструкцијом, јер колико схаватам пртљаг остаје на истом месту као и пасошка...


Ово што таде је само прилагођавање тргивоине савременим трендовима, тј кад уђеш има да те витле међу рафовима само да би повећао шансу да нешто купиш.
 
Zavisi od slike do slike.

Ovo već deluje mnogo bolje zar ne:

20201002_102254%255B1%255D.jpg

izvor exyuaviation.com

Koliko sam shvatio ovo je tek prelazna faza. U odnosu na ranije jeste daleko bolje ali nije finalni izgled. Mislim da će biti još jedan duty free kad sve bude gotovo.

Ne zaboravite da se pravi popuno nova zgrada na mestu sadašnjeg parkinga ispred terminala 2. Tu će biti i novi ulaz i novi izlaz tako da postojeći izlaz sigurno neće ostati.
 
Sto se tice dolaska, treba svakako da prosire onaj deo, ono je suvise malo. Ali mislim da ce svakako ostati dole, suvise je komplikovano, skupo i nepotrebno, da celu tehnologiju, masine i trake seljakaju na neki drugi sprat. Nista ne smeta dole da ostane, samo da se prosiri. Ono sto nigde nisam uspeo da nadjem, da li se suterenska etaza nastavlja ispod postojecih C izlaza ili ne? Ako ne postoji, postoje tehnologije kopaanja ispod postojecih objekata, jeste skuplje, ali mislim da vredi investicije.
 
Pozdrav svima!

Posle skoro 10 godina, imao sam priliku da letim ponovo sa beogradskog aerodroma i nekoliko stvari su mi zapale za oko.

Prvo, ono što je za svaku pohvalu, toaleti su renovirani, pristojno izgledaju, čak mogu da kažem da su čistiji i bolje održavani nego na aeroromu u Beču sa koga sam došao.

Novi Duty Free Shop takođe lepo deluje, kao što je već neko ranije napisao, izgleda kao na velikim svetskim aerodromima (jeste, plafon na slikama deluje žalosno, ali se toliko ne primećuje osim ako baš ne gledate gore). Sa druge strane, mislim da su i cene svetske (čak i više nego na nekim najprometnijim aerodromima). Npr. jedna mala flašica vode košta 3€ (na aerodromu u Beču npr. košta 1.9€) i još ako platite karticom u evrima, kao ja, to zbog konverzije valuta izađe oko 4.3€, bombonjera sa simbolima Srbije mislim da je oko 20€, itd.

Sa druge strane, očigledan je nedostatak komercijalnog sadržaja na aerodromu pre pasoške kontrole. Ne znam da li je tako stalno ili samo zbog covida, otvorena je samo jedna mala prodavnica na početku veze između oba terminala, nešto što više podseća na neku trafiku. Nekoliko ljudi koji su ušli su isto to prokomentarisali. Nekako mi nedostaje više restorana, prodavnica, pa čak i neki McDonald’s za ljude koji jednostavno žure i nešto bi da prezalogaje na brzaka. Ja putujem često sa bečkog aerodroma, nekada samo na jedan dan i znači mi to što ima i Špar na aerodromu i što mogu da obavim neku manju kupovinu kada se uveče vratim u Beč i ne moram da gubim vreme u gradu gde se već prodavnice polako zatvaraju.

Takođe, ne znam da li je to samo moj utisak, ali čini mi se da je prilično mračno u tranzitnoj zoni i uopšte u zgradi. Osim toga, terminal 2 deluje pohabano i za razliku od Duty Free Shop-a, gde plafon toliko nije primetan, u ostalim delovima baš dolazi do izražaja. Ne znam da li samo nije očišćen ili nešto drugo, ali stvarno daje ružnu sliku. Nadam se da će ceo terminal potpuno renovirati iznutra i potpuno reorganizovati, a ne samo male prepravke kada budu odvajali odlazne i dolazne putnike i centralizovali security kontrolu. Ne deluje uopšte reprezentativno za glavni grad jedne evropske zemlje. Inače, pista i okolne staze su skroz ispucale, estetski ne izgleda lepo, kao i okolne zgrade, hangari ili šta već, deluju kao napušteni i nezavršeni, mada koliko vidim, planira se rekonstrukcija glavne piste kada završe umetnutu pistu.

U svakom slučaju, čini mi se da ipak ide nabolje i očekujem dosta od rekonstrukcije i proširenja, dobija se svakako dosta novog prostora, kao i bolja organizacija, što je najbitnije. Mada, malo mi je žao što rešenje rekonstrukcije nije arhitektonski zanimljivije, recimo poput već ovde puno puta pomenutog Zagreba, ali svakako ide nabolje.

Ostavljam i nekoliko slika, nisu nešto, ali da se ne bace :)
 

Prilozi

  • IMG_5585-min.jpeg
    IMG_5585-min.jpeg
    808,5 KB · Pregleda: 1.501
  • IMG_5613-min.jpeg
    IMG_5613-min.jpeg
    894,9 KB · Pregleda: 1.484
  • IMG_5589-min.jpeg
    IMG_5589-min.jpeg
    627,4 KB · Pregleda: 1.444
  • IMG_5591-min.jpeg
    IMG_5591-min.jpeg
    756,3 KB · Pregleda: 1.490
Овај додатак је баш дугашак. На последњој слици је само ново, без постојћег дела. И колико схватам треба још једна фаза проширења после овог да буде.

Биће баш далеко да се шипчи, ако не буду ставии травелаторе (покретне траке)
 
Vrh