Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Ne znam otkud to stalno pominjanjte Batajnice na ovom forumu, valjda iz žarke želje forumaša? Nema od toga ništa bar jedno 10 godina, ako i ikad
 
Услед великог јучерашњег (среда-30.07.) невремена у целој "њиховој лепој" и делу Босне, контролу ваздушног саобраћаја изнад њих је преузела контрола летења Србије и Црне Горе (СМАТСА). Драго ми је да су наши контролори помогли комшијама у овако тешкој ситуацији по њих.

Srbija preuzela kontrolu "neba" nad Hrvatskom!
Autor: Beta
Kontrola letenja Srbije i Crne Gore (SMATSA) preuzela je danas kontrolu vazdušnog saobraćaja iznad cele Hrvatske i dela Bosne i Hercegovine zbog velikog nevremena.
30.07.2014. | 18:36 > 18:451

Foto: screenshot/flightradar24.com

Direktor Kontrole letenja Srbije i Crne Gore Radojica Rovčanin rekao je Beti da je zbog nevremena došlo do potpunog pada sistema kontrole letenja iznad Hrvatske i 45 odsto BiH, koje kontroliše Hrvatska, pa je posao preuzela SMATSA.

"Apsolutno svi avioni u vazdušnom prostoru Hrvatske ostali su u ta dva sata bez navigacije sa zemlje, pa su u pomoć priskočili drugi provajderi. Pojačali smo smene, veliki broj ljudi se ponovo vratio na posao. Dosta smo im pomogli, ovo je danas dan za podvig", rekao je
Rovčanin.
Rovčanin je dodao da ga je hrvatski kolega u telefonskom razgovoru obavestio da ta zemlja polako uspostavlja sistem ali da SMATSA i dalje ima "pojačane smene" i da je spremna da i dalje "sve drži pod kontrolom".

SMATSA obavlja kontrolu vazdušnog saobraćaja iznad Srbije, Crne Gore, dela južnog Jadrana i 55 odsto gornjeg dela vazdušnog prostora BiH.

http://mondo.rs/a714592/Info/Ex-Yu/Srbi ... tskom.html
 
Usluga je mnooogo poboljsana. Cene su iste (Air Serbia je nastavila sa politikom promocija koju je imao Jat - kada nisu promocije, karte su relativno skupe nakon sto se let popuni do pola, a kada su promocije, karte su prilicno jeftine dok je let prazan a kada se popuni postaju skuplje ali i dalje pristupacne)
.

Kako ja nikada ne naletim na te promocije?

Ne znam koji su to letovi ukinuti i smanjeni (moguce je da jesu, zato pitam - koji?), ali u globalu je bas obrnuto - Air Serbia je uradila povecanje letova (sto na postojecim destinacijama sto na novim destinacijama) koje je bukvalno nevidjeno u avioindustriji.

Nema vise leta za Ohrid. To mi je najsvezije, sada treba da idem tamo

Reci da Air Serbia nije nista bolja od Jata je jednostavno objektivno i fakticki netacno. Air Serbia je mnooogo bolja od Jata.

Pa i nije bilo tesko da bude bolja od JAT-a, ali po meni nije dovoljno
 
nensav":1zs3sxk1 je napisao(la):
Kako ja nikada ne naletim na te promocije?

Za početak svakog petka su neki letovi na akciji principu dve karte za cenu jedne. To valjda zovu ,,srećni petak". Dalje, svako malo (svakih mesec ili dva) su promocije koje traju po 7 ili 15 dana, u istom ritmu u kojem ih je imao i ,,stari" Jat, uvek bude vest na sajtu B92 recimo kada se najavi promocija, ja npr. dobijem i mejlom od njih (Er Srbije) jer sam im do nedavno bio čest putnik...

Nema vise leta za Ohrid. To mi je najsvezije, sada treba da idem tamo

OK, Ohrid. Mada koliko ja pamtim letovi za Ohrid su uvek bili sezonski (što znači da bi trebalo da ih bude i sada, jer je sad sezona, dakle ako ih nema, ukinuti su skroz). Uvedeni su novi letovi za Banjaluku, Prag, Budimpestu, Bukurestu, Ljubljanu, Sofiju, Varnu, Varsavu i Bejrut. Na neke od ovih destinacija je Jat leteo do skoro pa je ukinuto a sada vraćeno, neke je Jat tj. još JAT leteo davno, a neke su skroz nove.

Pa i nije bilo tesko da bude bolja od JAT-a, ali po meni nije dovoljno

A čekaj, ti reče da nema razlike :D
 
fotografija2495.jpg
 
Zasto do sada nije objavljena statistika za Jul mesec za ANT
 
Зато што објаву података које има адмиистрација мора да одобри директор аеродрома који до јуче није званично постављен на ту функцију.

А иначе, пошто је СНС поставио свог гребатора на чело аердорома исти сматрајте као да је под контролом Етихада. Ер Србија ће сада вероватно наставити да не плаћа своје обавезе а ко зна и шта ће бити од наставка реконструкције Т2.
 
Saša Vlaisavljević izabran za vd generalnog direktora Aerodroma "Nikola Tesla"
Četvrtak, 07. 08. 2014.|18:59 | Izvor: Tanjug
http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... kola-Tesla

Na sednici Nadzornog odbora AD Aerodrom "Nikola Tesla", na predlog Vlade Srbije, izvršni direktor Saša Vlaisavljević u četvrtak (7. avgusta 2014. godine) je jednoglasno izabran za vršioca dužnosti generalnog direktora - predsednika Izvršnog odbora ovog preduzeća, saopštila je ta kompanija.

Saša Vlaisavljević je rođen 27. aprila 1968. godine u Bihaću. Diplomu saobraćajnog inženjera stekao je na Saobraćajnom fakultetu Univerziteta u Beogradu, na odseku za vazdušni saobraćaj i transport.

U nekadašnjoj nacionalnoj avio-kompaniji "Jat Airways" počeo je da radi u 1995. godine, i napredovao je do direktora sektora za zemaljsku kontrolu.

U oktobru 2007. godine Vlada Srbije ga je imenovala za generalnog direktora "Jata". Na toj funkciji je bio do početka 2009. godine, posle čega je do 2013. bio potpredsednik Privredne komore Srbije, a potom i direktor PKS.

Od 2009. do 2011. bio je i predsednik Upravnog odbora "Jat Airways".
 
Trejsi":2g5svhqt je napisao(la):
I da, da li neko zna koja je ovo zgrada i čemu je služila ili služi i dalje?
Siguran sam da je priča oko nastaka te fotografije mnogo interesantnija nego od onoga sto se vidi na njoj
istarži i zabavi se :)
 
изашао је јул: 539.823 (+25%). до сада 2.528.387 (+30%). овим темпом се може очекивати око 4,6 милиона у 2014
 
SREDA 13.08.2014. | 09:47
BG Aerodrom drugi u Evropi :)
IZVOR: B92
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=887649

Beograd -- Aerodrom Nikola Tesla Beograd drugi je prestonički aerodrom u Evropi po procentualnom porastu broja putnika od čak 32 odsto.
To je objavilo Udruženje evropskih aerodroma (ACI Europe) u izveštaju za prvu polovinu godine, a saopštio je Aerodrom.

Trend porasta broja putnika nastavljen je i u julu. Opsluženo je rekordnih 539.823, dok je od početka godine registrovano više od 2,5 miliona putnika.
Tokom letnje sezone nekoliko puta je obaran dnevni rekord. Najviše putnika bilo je 2. avgusta kada je usluge beogradskog aerodroma koristilo 20.380. putnika, navodi se u saopštenju.
 
milos.tro":125z3bny je napisao(la):
SREDA 13.08.2014. | 09:47
BG Aerodrom drugi u Evropi :)
IZVOR: B92
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=887649

Beograd -- Aerodrom Nikola Tesla Beograd drugi je prestonički aerodrom u Evropi po procentualnom porastu broja putnika od čak 32 odsto.
To je objavilo Udruženje evropskih aerodroma (ACI Europe) u izveštaju za prvu polovinu godine, a saopštio je Aerodrom.

Trend porasta broja putnika nastavljen je i u julu. Opsluženo je rekordnih 539.823, dok je od početka godine registrovano više od 2,5 miliona putnika.
Tokom letnje sezone nekoliko puta je obaran dnevni rekord. Najviše putnika bilo je 2. avgusta kada je usluge beogradskog aerodroma koristilo 20.380. putnika, navodi se u saopštenju.

Bice da nisu objavili bas to, ACI ne kategorise aerodrome po tome da li su prestonicki ili ne. Evo sa njihovog sajta
During the first half of the year, airports welcoming more than 25 million passengers per year (Group 1), airports welcoming between 10 and 25 million passengers (Group 2), airports welcoming between 5 and 10 million
passengers (Group 3) and airports welcoming less than 5 million passengers per year (Group 4) reported an average adjustment +4.8%, +7.8%, +2.8% and +6.1%. The summer season has started promisingly, with passenger traffic during
the month of June reporting an increase of +6.1% (EU: +5.3%; non-EU: +8.4%). However, freight growth dipped disappointingly to only +1.2%, while movements registered an increase of +3.4%. For the month of June, the airports which reported the highest increases in passenger traffic are as follows:

GROUP 1: Moscow DME (+12.8%), Istanbul IST (+9.5%), Antalya AYT (+7.6%), Rome FCO (+6.8%) & Barcelona BCN (+6.4%)

GROUP 2: Istanbul SAW (+26.5%), Athens (+22.3%), Tel Aviv (+17.0%), Brussels (+15.6%) and Lisbon (+13.5%)

GROUP 3: Basel-Mulhouse-Freiburg (+13.6%), Porto (+11.2%), Lanzarote (+10.9%), Bucharest OTP (+10.7%), Berlin SXF (+9.9%),

GROUP 4: Kiruna (+55.1%), Mykonos (+41.7%), Visby (+37.0%), Chisinau (+32.6%), Belgrade (+28.8%)
https://www.aci-europe.org/
 
540k putnika u julu 2014, povećanje 25% u odnosu na jul 2013. Sad smo na 2,5M.

edit: tek sad vidim da je već bila info, Igore briši post :)
 
Vrh