Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)


O kakvom se to divljem prakigu radi? Ako sam dobro razumeo, to je ograđeni prostor sa kojeg su skinute ograde? Jel neko naplaćivao parkiranje?Ja parkiram na R parkingu to je privatni parking, jel i on spada u divlje? Da li su svi parkinzi koji nisu vlasništvo aerodroma postali divlji?
10286_image1_f.webp


 
Inače saobraćajnica do aerodroma je novom kategorizacijom proglašena za državni moto-put M12 (ono što je nekad bilo "put rezervisan za motorna vozila") tako da ne samo da je zabranjeno parkiranje već je zabranjeno i kretanje pešaka, biciklista, trakotra....

Auto-put kroz Beograd je istom kategorizacijom deklasifikovan u moto-put M11.
 
Poslednja izmena:
Parkinzi su vrv legalni.... Mozda je samo pravo pitanje da li su ukljucenja na saobracajnicu legalna (i bezbedna)? Koliko razumem ovde je problem nelegalno ukljucenje zbog koga se desila saobracajka...
 
U prilogu N1 se kaže da je parking nelegalan

Aerodromu „Nikola Tesla“ bila je povod da ministar saobraćaja, infrastrukture i građevinarstva u tehničkom mandatu Goran Vesić najavi zatvaranje ilegalnog parkinga u okolini beogradskog aerodroma.

Sada ej stvarno pitanje koji su parkinzi legalni a koji nisu.
 
Bilo je reci o tom parkingu pre nekoliko dana kada je napadnut novinar koj je pravio prilog. Od 16:20

Protiv svih koji su to uradili podnecemo krivicne prijave. I protiv onih sa beogradskog aerodroma koji se slicno prezivaju kao i vlasnig parkinga. Koji misle da mogu zajednicki da rade. Jer imamo probleme i na beogradskom aerodromu sa obezbedjenjem, sa covekom koji je tamo direktor obezbedjenja. Zbog toga ne mozemo da resimo problem svih divljih taksista.

Sve druge saobracajnice oko aerodroma ce u drugoj fazi postati drzavni putevi
 
Poslednja izmena:
овај на почетку саобраћајнице ка аеродрому је сигурно нелегалан, јер се саграђен на државном земљишту. ови што се налазе на путу за Сурчин вероватно нису нелегални јер се налазе на приватним парцелама. оно што код њих треба проверити је да ли имају дозволе за обављање комуналне делатности јавног паркиралишта
 
Juče sam prolazio do aerodroma i sređena je bankina i zatvoren ulaz na parking. Samo ne znam šta će sada raditi ova kola što su ostala na parkingu :ROFLMAO:

Hvala na jednoj vrlo zabavnoj poruci, ali kako tradicija nalaže vreme je za redovan godišnji ritual o tome šta je bankina :D

To je jedna od najproširenijih zabuna na ovom prostorima, bankina je jednostavno samo pojas zemlje uz put :)

1672166962778.jpeg


A za ove na aerodromskom parkingu, baš mi je drago što su završili iza zaštitne ograde 😁
 
Screenshot_20240329_134528_Instagram.jpg

Ovo mi je maločas iskočilo na Instagramu. Znam da dobijamo jeftinu verziju enterijera sa Heathrow-a, ali nisam očekivao da to ide dotle da su i pločice na podu kopirali i to u iste dve nijanse. Stamota i odvratno što stipse francuske nisu mogle da plate nekom normalnom da uradi enterijer, nego su samo cooy-paste.
 
Како шта? Да плате откуп, одштету зато што су непрописно паркирани на њиви
 
Hvala na jednoj vrlo zabavnoj poruci, ali kako tradicija nalaže vreme je za redovan godišnji ritual o tome šta je bankina :D

To je jedna od najproširenijih zabuna na ovom prostorima, bankina je jednostavno samo pojas zemlje uz put :)

1672166962778.jpeg


A za ove na aerodromskom parkingu, baš mi je drago što su završili iza zaštitne ograde

Sta su krivi ljudi koji su videli reklamu, parkirali i posteno platili parking, a sad ne mogu da izadju? Zasto ti je drago sto su njima blokirana vozila iza zastitne igrade?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svakom normalnom gradjaninu bi trebalo biti jasno da je to divlji parking. Dovoljno je videti ulaz/izlaz sa glavnog puta. Ne radujem se što su im vozila zarobljena, ali znam da nikada tu ne bih parkirao ni na 10 minuta.
 
Vrh